Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyni vágyó anyukák! fórum

Fogyni vágyó anyukák! (beszélgetős fórum)


2018. febr. 4. 16:02

Ha nagyon elszántak vagytok, akkor először is legyen a testetek újra a tiétek. És legyetek kicsit önzőek. Nem a szoptatástól lesz a kölök tökös, ez eleve hülyeség. Kicsit figyeljetek magatokra, nem kell mindent alárendelni egy félévesnek. Az már ehet egy csomó mindent, nem kell az anyatej. Ha elapad hát elapad, pfff...nagyügy, legalább nem kell vele tovább bíbelődni. Tessék újra futni, edzeni, és diétázni. ;)

Hajnrá!! Te vagy a lényeg, mert akármilyen szupernyuci akarsz lenni, ha magaddal nem vagy kibékülve, akkor a gyereknek is a rosszhangulat megy át.

2018. febr. 4. 15:31

Szia! Csatlakoznék 🙂


Koplalni képtelen vagyok, örülök, hogy te sem azt a vonalat képviseled (szoptatás alatt persze külön érthető).

Nekem az a célom, hogy lassan de biztosan, legkésőbb idén ősszel már a régi szeretnék lenni.

Sokszor nincs időm vagy erőm vagy lehetőségem vagy kedvem tornázni, illetve azzal nyugtatom magam, hogy futok a gyermek után😅 ez igaz is.

Igyekszem kevés szénhidrátot fogyasztani és sok húst enni.


Sok sikert nekünk!

🌼

2018. febr. 4. 15:24

Sziasztok!


Azért indítom ezt a fórumot, mert szeretnék olyan anyukákkal beszélgetni, akik fogyni szeretnének és nyárra álomalakot formálnak.


Dióhéjban összeszedem az én történetem: 23-24 éves koromig csinos voltam, akármiből akármennyit ehettem, ha fel is szaladt rám pár kg, két körrel többet futottam és lement. Ez a harmincas éveimhez közeledve megváltozott, már meg kellett (volna) válogatni, hogy mikor mit eszem, mit mozgok. 10 évig versenyszerűen karatéztam, viszonylag nagyobb csontsűrűséggel rendelkezem az átlaghoz képest, mert pont a "kifejlődési szakaszban" edzettem intenzíven (12-22 éves koromig). Így nekem a 158 cm-es magasságomhoz az 55-56 kg ideális, egyszer mentem 54,6 kg-ig, de akkor már betegesen néztem ki, kiállt a kulcscsontom, beesett az arcom, kiállt a bordám, horpaszos volt az oldalam, stb...


Szóval elkezdtem 2015-ben fogyózni, meg is indultak a kilók lefelé és kiderült, hogy babát várok... közel 10 kg plusszal indítottam a terhességet, 67,5 kg-ról kezdtem és 81,5 kg-mal zártam, 14 kilót híztam. Szüléssel lement rólam 8 kg, így lettem 73,5 kg, további két hét alatt -2 kg. Aztán ettem, mint a bolond, hogy legyen tejem, mert mindenhol azt olvastam, hogy a szénhidrátból lesz tej, diétázni nem szabad (én marha). Így szoptatás végére (8 hónapig szopott a kislányom) lettem 78,6 kg, mikor is azt mondtam, hogy elég. Már abbamaradt a szopi, elkezdtem futni, visszaépíteni az erőnlétemet (III. trimeszteri tornával kezdtem szépen fokozatosan). Még annyit, hogy nehéz szülésem volt, 17,5 órát vajúdtam, nem tágultam, mindent megpróbáltunk de végül császár lett a vége... Én annyira kimerültem, hogy rettenetes nehéz volt a felépülés, lábadozás... 2 hét után sem tudtam felhúzni a zoknimat, meg nem tudtam egyedül zuhanyozni sem...

Szóval elkezdtem szépen fogyni, aztán mikor a kis lánykám egy éves lett én már 69,5 kg-nál jártam, mire kiderült, hogy ismét babát várok (ugyanúgy védekeztünk, mint 8 éve minden alkalommal). Nagy ledöbbenés, aztán nagy öröm és már ő is megszületett, most 4,5 hónapos. 69,5 kg-mal kezdtem a terhességet, most csak 10 kg-ot híztam, 79,5 kg-mal zártam. Kórházból szintén 8 kg mínusszal jöttem ki és utána lement további 2 kg, így lettem 69,5 kg (tehát teherbeesési súlynál tartottam). Most visszajött 2 kg, jelenleg 71,5 kg vagyok. A második szülésem is császár volt, bár én nagyon szerettem volna simán szülni, arra is készültem (mint az elsőnél), de idő előtt megrepedt a burok, elment a magzatvizem, de se fájásaim nem voltam, se nem tágultam teljesen zárt voltam, így műtöttek. Sokkal de sokkal hamarabb felépültem, úgy jöttem haza a kórházból, mint aki szinte nem is szült, sokat számított, hogy nem hagytak majdnem egy teljes napig szenvedni (nem is lehetett volna az elfolyt víz miatt).


Még szoptatok ezért táplálkozás terén próbálom azt az elvet követni, hogy mindenből lehet enni keveset (azért a rizst, tésztát kerülöm, krumpli is ritkán van, kenyér helyett pedig abonettet vagy kétszersültet eszem), este inkább csak fehérje, de az bőven (tojás, mozzarella, virsli, joghurt vagy gyümit eszem). És természetesen sok folyadék, napi 3 liter, plusz 1-2 bögre tej vagy kakaó.

Mozgás terén csak sétálni merek, mert a futástól apadni kezdett az első kislányomnál is a tejcsi (szoptatás alatt nem futottam ezért) és addig szeretnék szoptatni ameddig csak lehet!


Szóval én kitűztem egy olyan célt, hogy az egyik héten -1 kg, következő héten -0,5 kg... És centiben ugyanúgy (csípő), egyik héten -1 cm, másik héten -0,5 cm... Mert pont 15 kg és 15 cm plusz van rajtam.

Cél: 55 kg és 95 cm (csípő) június 25-ig.


Nagyon elszánt vagyok és szívesen beszélgetnék olyan anyukákkal, aki hasonló cipőben járnak, hasonló tervük van tavaszra/nyárra. Leírhatjuk mikor mit csináltunk, ki mit sportolt aznap, milyen nehézsége adódott, stb...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook