Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 125 kg vagyok, le szeretnék fogyni, érdekel minden fórum

125 kg vagyok, le szeretnék fogyni, érdekel minden (beszélgetős fórum)


1 2 3
2021. márc. 1. 03:26

Sziasztok!

Kedves Fórumindító!

Sajnos ebben a cipőben járok.De az étrend,alapanyagok megvannak,a kitartás és a motiváció a baj na meg a stressz evés.

Lassan fokozatosan szabad a mozgást felépíteni sétával kezdve,az étkezésben pedig számít a kalória,szénhidrát és minőség is.

Ekkora súllyal nincsen semmi társ betegséged?

2021. febr. 16. 10:21
Azt elfelejtettem írni, hogy nagyon fontos napi 2-3 l vizet inni. Ha lesz pár hét amikor nem csökken a súlyod, ne add fel. Nekem volt, hogy hetekig nem mozdult a mérleg, aztán hirtelen megindult. Többször is már majdnem feladtam ez miatt, szerencsémre makacs voltam és kivártam. Ha 1-2 napon belül 1-2 kg változik felfelé a súlyod, ne ijedj meg az csak víz. Ennyi idő alatt nem lehet ennyit hízni, főleg ha figyelsz arra mit eszel és mennyit.
2021. febr. 16. 10:05

Szia!

Én a saját fogyásom írom le. Hátha neked is segít. Cukrot édesítőre cseréltem, tésztából durum tésztát szoktam enni. Kuszkusz, bulgur, kókuszzsír étolaj helyett. Sok zöldség, gyümölcs. A kovásszal készült kenyér jó, mert nem viszi fel gyorsan a vércukrot. Reggel 1 szeletet szoktam enni (kovászos kenyér laktatód, töményebb) felvágottal vagy tojásrántotta kókuszzsírral jó az is telít, fehérje forrás. Ebédre bármit eszek, de nem tele tányérral. Apránként csökkentettem én is az adagot fél tányérig. Délután gyümölcs (én nem hiszek abban a diétában ahol kizárják. Este viszont vacsira joghurt, túró, piros bogyós gyümölcsök, áfonya nagyon egészséges. Most fagyasztottokat veszek evés elött 1 órával teszem tálba össze keverem és hagyom állni. Én együtt eszem a túrót, joghurtot és gyümit, de ha csak egyféle van itthon akkor magában. Időnként veszek fehérjeport, néha azt iszom vacsorára. Mozgással gondom van, gerinc beteg vagyok. Ha erősíted az izmaid, az hosszú távon égeti a kalóriákat. Tehát én először műanyag vizes üvegekkel csináltam súlyzós edzéseket. (persze ha van kézi súlyzód, akkor azzal). Hasizom gyakorlatot óvatosan, csak mellkasig emelkedtem fel. Aztán hanyat fekve próbáld megemelni a csípőd. Próbálj plankot csinálni. [link] Ezekből eleinte keveset csináltam kevés ideig, aztán szép lassan kicsit többet sikerült. Fél év alatt fogytam így 16kg.

59. Evelina_97 (válaszként erre: 56. - Noozimanoo)
2021. febr. 15. 14:27

Igen, van egy blogja, nem rég indította, igaz erről még nem tett fel kifejezetten anyagot, de vannak recept ötletek. Szóltam most neki, hogy lenne erre igény, azt mondta, hogy persze, okés, nem két perc, de szívesen innentől. :)

[link]

2021. febr. 15. 10:05

Sziasztok!


Fogyás terén én már nagyon sok mindent kipróbáltam, végül táplálkozási tanácsadó segített (Tajti Mónika dietetikusnál voltam, online is lehet ha jól tudom). Többnyire mindent ehetek, csak mértékkel és kicsit átalakítva. 2 hónap alatt 8 kg-ot fogytam eddig.

57. katt2 (válaszként erre: 53. - Noozimanoo)
2021. febr. 15. 08:59

Én ezt írtam:


" Fehérje a zöldségekben is van. Pl: a babban."


Véleményem szerint, ez azt jelenti, hogy a zöldségekben IS van fehérje. PÉLDAKÉNT írtam a babot. Azt vártam, hogy gondolsz arra, hogy más zöldségekben is van fehérje. Erre visszaírtál, hogy hol marad a változatosság? Gondoltam, küldök egy linket, amiből világosabb lesz, hogy nemcsak a babban van fehérje.


Ha neked ez kioktatás, akkor nagyon sajnálom, hogy így látod. Én meg úgy látom, hogy egyszerű meg nem értés a részedről. Egyik sem érdekel különösebben.

56. noozimanoo (válaszként erre: 55. - Evelina_97)
2021. febr. 15. 07:58
Örülnék az ötleteinek, ha hozzáférhető valahol... 😊
55. Evelina_97 (válaszként erre: 51. - Noozimanoo)
2021. febr. 15. 07:17

Persze érthető, és bennem is felmerült ez. Pedig én húst is ettem, de nagyon tejtermék párti voltam. Elég sokáig lázadtam, hogy szerintem ez a meglátás hülyeség. Kb évekig. Aztán mikor elkeseredésemben más miatt belevágtam, és sikerült lefogynom is, meg helyrejött az egészségem, akkor ciki volt a nagy lázadozás előtte, de már mindegy. A gyulladások a bélrendszerben nagy port kavarnak, és a kazein meg jó segítője ennek a gyulladásnak.

Igazából, amióta a vegán étrend egyre népszerűbb, sok ötletet adnak, csak a szójával ott vigyázni kell.

Nekem a nővérem vega, de ő is így él, jókat eszik, de ő is gíűjt ötletet másoktól. :)

54. Evelina_97 (válaszként erre: 47. - Channa*)
2021. febr. 15. 07:10

Ez az én meglátásom sok év után, igen. A gyümölcsökkel csínján kell, azoknak is magas a cukortartalma, ellenben a vitamintartalma már nem olyan mint régen. Grapefruit, narancs, citrusos gyümik simán beleférnek, de úgy sejtem nem ezekre gondoltál.


Édesítőből attól függ mire használod. Sütéshez pl nem mindegyik okés. Én természetes édesítő párti vagyok. Stevia, eritrit..

53. noozimanoo (válaszként erre: 52. - Katt2)
2021. febr. 14. 23:13

Mire gondolsz, miben kellene tájékozódnom? S mire a kioktató "inkább" stílus? Csak kérdeztem valakitől, az gond?

😄

52. katt2 (válaszként erre: 51. - Noozimanoo)
2021. febr. 14. 22:53

Hát, eszel paszulyt babbal, másnap meg eszel babot paszullyal. De inkább tájékozódjál egy kicsit:


[link]

51. noozimanoo (válaszként erre: 50. - Katt2)
2021. febr. 14. 22:33

Oké, tudom. De akkor babot babbal? 😊

Hová lesz a változatosság?

50. katt2 (válaszként erre: 48. - Noozimanoo)
2021. febr. 14. 22:32
Fehérje a zöldségekben is van. Pl: a babban.
2021. febr. 14. 22:25

Mármint a tejtermékeket az általad javasoltak alapján elhagyná, így viszont se hús, se tejtermék.

Remélem, érthető, mire szeretnék kilyukadni..

48. noozimanoo (válaszként erre: 46. - Evelina_97)
2021. febr. 14. 22:23

Szia!

Nekem van kérdés! 😉

Mi can akkor, ha valaki nem eszik húst, csak nagyon minimálisat? Akkor ő honnan viszi be pl. a fehérjét, ha tejtermékeket sem fogyaszt?

47. Channa* (válaszként erre: 46. - Evelina_97)
2021. febr. 14. 22:09

Köszönöm!


Akkor te ezek szerint azt javaslod, hogy hagyjuk el a glutént, cukrot és tejtermékeket fokozatosan?


Azaz tulajdonképpen ehetünk húst és zöldségeket és gyümölcsöt?


És milyen édesítőt ajánlanál?


Az édesítő szerinted mennyire befolyásol bármit is?

46. Evelina_97 (válaszként erre: 45. - Channa*)
2021. febr. 14. 21:57

Elnezest, jogos a kerdes, ugyhogy elmondom az en szemszogem, tapasztalasaim diohejban:)

Tehat a testunkben elo komplex mikroflora osszetetele alapvetoen mrghatarozza az anyagcserenket, szabalyozza a testsulyunkat. Meg amugy iranyit is bennunket. Hogy mit erezzunk, mit akarjunk enni stb. A ket legnagyobb bakteriumcsoport, ami a belbakteriumok 90%at alkotja az a “firmicutes” es a “bacteroidetes”. A ket csoport aranya hatarozza meg az eg.ugyi allapotunkat. A firmicutes(koverito bakterium) “taplaleka”: magas szendhidrat tartalmu etelek, savasito etrend, zsirszegeny, rostszegeny etrend, mesterseges tartositoszerek, gluten..stb

A bacteroidetes (egeszseg teremto bakt.torzs) etrendje pedig: a rostok, magas zsartartalom,zoldsegek, lugosito etelek, fermentalt etelek, prebiotikumok.

Ha a koverito bacik vannak mar tobbsegben, mert annyit “etettuk” oket, akkor ok is diktalnak, tehat altaluk ul a kisordog a valladon es nyaggat hogy meg egy fel tabla csoki nem arthat.

A cel az eletmodvaltasban, hogy eppen ezert a “jo” bacikat etessuk, hogy visszaalljon az egyensuly a floraban, atvegyek a jobacik az iranyitst, minosegi eteleket kivanjunk, leadjuk a felesleget, elmuljon a faradekonysag, borgondok, hajhullas stb.

Ez pedig azt jelenti, hogy gluten, cukor, tej -amik gyulladasfokozok, terhelik a meregtelenito rendszert- ezeket kihagyom az etrendembol, zsirral fozok, napi 3 liter tisztitott vizet iszom es taplelekkiegeszitokez is eszek.

A fokozatossag hive vagyok, en a programjaimban egy honapot szoktam adni, mire atallnak az emberek. A kura utan pedig tobbynire 80-20 aranyban lehet tovabb elni az eletet. Szerintem ezt vagy lepesrol lepesre onmagaddal szemben turelmesen, vagy sehogy. Nem lehet sztem olyan hogy hetfotol en eletmodot valtok.. fokozatosan kell kihagyni, cserelni a rossz ezeleket. Melle prebiotikumot mindig ajanlok, ez a “jo bacik kajajat” jelenti, es arra jo ha a jo bacikat eteted, hogy nem fogod nyitogatni a hutoajtot.

Emellett pl az edesito sem mindegy, milyet hasznalsz.

Remelem jo valaszt adtam, ha nem, vagy van kerdes johet meg :) igyekszem erthetoen lenyegretoroej irni

45. Channa* (válaszként erre: 44. - Evelina_97)
2021. febr. 14. 15:11

Írnál arról, hogy mit jelentett nálatok az életmódváltás?


Nekem ez a fogalom annyira nem kézzelfogható. Mit jelent pontosan az életmódváltás, mert a legtöbben ezzel magyarázzák a fogyásukat, egészségüket, stb. minden konkrétum nélkül.


Mondok egy példát: én édesítővel iszom a kávémat, ha visszatérek a 3 teáskanál cukor/csészére, és ezentúl nem tornázok sosem, ezzel életmódot váltok, de nem hiszem, hogy ez fogyást eredményezne...

44. Evelina_97 (válaszként erre: 1. - Fogyózó1100)
2021. febr. 14. 14:48

En es az egesz csaladom ugy fogytunk le, hogy eletmodot valtottunk, szenvedes, sanyargatas nelkul, baromi jokat eszunk. (Videkiek vagyunk kerem)

Szukseges ennyi feleslegnel mar foleg megtamogatni a szervezetet taplalekkiegeszitovel, hogy tudjon visszaallni az optimalis mukodesere. Irj nyugodtan, tobbekkel foglalkozom ilyen teren es nagyon elvezem! 😃 varlak szeretettel

43. GoodMood (válaszként erre: 1. - Fogyózó1100)
2021. febr. 9. 10:18

Szia,

Sok sikert! Nem ismerem az Atkinst, csak abban tudok segíteni, ami nekem segít. Ne változtass nagyot, csak olyat, amihez elég erősnek érzed magad. A home office szuper, ilyenkor az utazással töltött időt tudod szánni arra, hogy előre tervezz, előre készíts el dolgokat. A füzet is szuper, az excel még jobb, írj le mindent, hogy mikor ettél, mennyit, igyál eleget, támogasd a tested vitaminokat. Legyen sok zöldség, gyümölcs, értékes gabonák, magvak. Legyél mindig őszinte magaddal, ha becsúszott egy szaloncukor, írd fel. Figyelj az alvásodra, és a hangulatodra. Mérd meg a hasad, combod. Próbálj picit mozogni, fokozatosan, ami jól esik. Szuper pl. Norbi ducitréningje, de ha csak minden második kar és lábemelést csinálod az elején, és nem 40 percet, csak 25-öt, szuper az is. Gondold azt, hogy minden egyes mozdulat előre visz. Menni fog. Nem kell mindent első nap megváltoztatni. Ha már nem eszel liszteset hetek óta, akkor most folytasd azzal, hogy jövő héttől a vacsorád legyen könnyű zöldség, leves vagy saláta, és igyál minden nap legalább 2 litert. Aztán március 1-től alakíts át egy másik étkezést is, és szép fokozatosan. Nem 3 hónap alatt ment fel, adj időt neki, adj időt az új szokásaidnak beépülni.

Drukkolok!

42. aszparagusz (válaszként erre: 8. - Alessandro)
2021. febr. 8. 09:04

Ilyen többlet súllyal a kocogás kész öngyilkosság.

Tropára vágja az izületeket.

Kerékpározás, gyaloglás, úszás (ha egyszer végre kinyitnak az uszodák), ami ajánlott.

41. tuskoledi (válaszként erre: 1. - Fogyózó1100)
2021. febr. 7. 20:53
Az is segíthet, ha mindennap leírod, mit eszel. De fontos hogy ne csapd be magad, becsülettel írd le az utolsó morzsát is. Utána már a füzettől is félni fogsz😂
40. tuskoledi (válaszként erre: 39. - Tuskoledi)
2021. febr. 7. 20:35
*mert
39. tuskoledi (válaszként erre: 8. - Alessandro)
2021. febr. 7. 20:34
125 kilós ember nem tud a nulláról (és nem is szabad neki) napi egy órát futni, met az ízületei hamar tropára mennek. Sétálhat is. De ha csak fele annyit eszik, mint eddig, már nagyon sokat tesz.
38. Channa* (válaszként erre: 34. - Papája)
2021. febr. 7. 16:39

Én kb. 1 hét alatt megtanultam az adagokat.

2015-ben kellett az IR-em miatt.

Mondjuk a szemmértékem nem csak kaja adagban jó, hanem ruhát is tudok venni bárkinek ránézésre;)


A kalóriabázis egyébként jó, bár ha valaki azt mondja, hogy nem akar méregetni, stb., akkor neki pont nem, hiszen ott be kell írni, hogy hány grammot evett egyes ételekből, így már meg is van, hogy miért nem jött be ez a fajta odafigyelés;)

37. katt2 (válaszként erre: 34. - Papája)
2021. febr. 7. 16:33

" Tény, hogy nagyon keveset lehet enni, vagy nagyon sokat mozogni."


Én inkább a sok mozgást választom. Az a fogyáson kívül másra is jó. Meg már nem akarok fogyni, így pont jó. Ezt akarom megőrizni.

36. Channa* (válaszként erre: 35. - Katt2)
2021. febr. 7. 16:28

Na ugye?;)


Én az epém miatt szoktam enni, remélem ezzel megakadályozom az újabb kőkitermelést:DDD

35. katt2 (válaszként erre: 33. - Channa*)
2021. febr. 7. 16:22
Zsíroskenyér... ezt nem kellett volna mondanod. :) Megyek, csinálok egyet, megkívántam. Hozzá egy kis lila hagyma... Ezzel lesz zsír, meg szénhidrát bennem. Nem baj, ma edzésnap van, elégetem.
34. papája (válaszként erre: 29. - Channa*)
2021. febr. 7. 16:17

A Kalóriabázist még 2012-ben fedeztem fel. Akkor a napi látogatók száma 150-200 fő volt.

Ott nincs megkötés, bármikor bármit lehet enni, DE csak a program által kiszámolt napi kereten belül. Ezért nem unalmas, nincs tiltás. A mennyiségen pedig faragni kell, úgy ahogy írtad mindaddig még annyi lesz, amennyit szabad ennünk.

Az nagy tévedés, hogy egy hét után megtanuljuk mekkora adagot ehetünk méregetés nélkül. Itt lehet legnagyobbat tévedni és elcsúsznia diétán. Tény, hogy nagyon keveset lehet enni, vagy nagyon sokat mozogni.

Én napi 8-10 km-t gyalogoltam és 1200 kcal volt a megengedett. 1 év alatt lement 12 kg.

Én sem lennék képes szigorú meghatározott diétát tartani, mert nem sanyargatásról szól az élet.

33. Channa* (válaszként erre: 32. - 55Judit)
2021. febr. 7. 16:10

Igen, biztos lehet így is csinálni, és amikor ilyen oldalakat megnézek, akkor örülök neki, hogy nem kell ilyeneket nézegetnem és nem kell ilyeneket ennem.


Már az ételképektől is elmegy élettől a kedvem. Egyiket sem enném meg. Szerintem elég gusztustalanok.


Elnézést mindenkitől!


De erre mondom azt, hogy a kettő helyett inkább 1 szelet zsíroskenyér, minthogy ezek közül bármit megegyek, és fokozhatnám azzal, hogy én inkább az éhenhalást választom;)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook