Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyni vágyó anyukák! fórum

Fogyni vágyó anyukák! (beszélgetős fórum)


33. Clarah (válaszként erre: 23. - Sziszi0528)
2018. febr. 5. 12:59

Nagyon jól haladsz👍


Ma álltam én is mérlegre, bár félve, mert tele vagyok vízzel épp. A múlt hetihez tartottam🤡 az is valami!

14 hónapja szültem, 100kg-val mentem be. Utána nem mértem magam, de szoptatás alatt éreztem, hogy híztam.

Most 82kg vagyok.

46os ruha jött rám 🤔 most 40-42 😊 cél a kényelmes 38 😍

70-72kg-val már tökéletes lesz minden.

32. Clarah (válaszként erre: 26. - Fridus86)
2018. febr. 5. 12:54

Én sem torzultam el😀😀

Ha egy anyuka szoptatni kíván, akkor bizony oda kell figyelni az étkezésre és a baba az első. Ezen nincs mit vitázni szerintem.

31. sziszi0528 (válaszként erre: 26. - Fridus86)
2018. febr. 5. 12:29

"Egy gyerek megszulésével nem kéne eltorzulni,eligénytelenedni"


Senki nem beszélt ilyen dolgokról, nem vagyunk eltorzulva és eligénytelenedve, csak fogyni akarunk pár kilót. Én személy szerint sokkal igényesebbnek mondom magam, mint ezelőtt bármikor, mert terhesen is nagyon odafigyeltem arra, hogy mindig üde, ápolt legyek, nem hanyagoltam el a hajam, a külsőm, mindig rendben a körmöm, megnézem milyen ruhát veszek fel, miben érzem jól magam, már csak a kilókat gyűröm lefelé. És ezzel szerintem a legtöbbünk így van, aki ide írt, szóval egy szó nem esett itt semmiféle eligénytelenedésről. Nem 30-40 kilókat cipelünk, nem vagyunk eltorzulva.

2018. febr. 5. 12:24
főnixnek igaza van, nagyon elmentünk már a ki-meddig-szoptat-nem szoptat irányba. Tök lényegtelen. Engem senki nem tudna meggyőzni arról, hogy jó leválasztani a gyereket jóval idő előtt mikor még lenne bőven tejcsi, én sem győzködök senkit, hogy de maratonba szoptasson. Nem értek egyet ezzel az elvvel, de nem is érdekel ki hogy csinálja, mást se érdekeljen én hogy csinálom. Itt a lényeg most egy egyenletes ütemben tartható, nem drasztikus fogyáson van, ahol biztatjuk egymást, nem a szoptatás!
2018. febr. 5. 11:27
Szerintem hagyjuk ezt a szoptatás dolgot. Habár én pl mindent megteszek, hogy szoptassak, ès nincs elég tejem... Nem is mondok rá semmit, mert ezt mindenki úgy csinálja, ahogy akarja.. . ebből csak vita lesz ès itt másról szól a fórum.
28. fridus86 (válaszként erre: 27. - 10cc61fb5a)
2018. febr. 5. 11:09
Én is 2-3 hónapig szoptattam a lányomat, én is tudatosan apasztottam el s tejemet.Most 7 éves,nincs semmi baja,nagyon ritkán beteg :) Tápszert kapott,aztán 5-6 honaposan krumplit,barackot stb.Most 35 hetes terhes vagyok és nem áll szándékomban szoptatni,max az első 2-3 hétben.
27. 10cc61fb5a (válaszként erre: 25. - Fincsi5)
2018. febr. 5. 11:02
Elhiheted hogy nem így van. De nem mindenki emeli piedesztára a szoptatást. Amúgy meg képzeld én is csináltam. 3 hónapig. Utána én választottam le a gyereket, tudatosan. Úgy hogy a "maradékot" a zuhany alatt engedtem ki. És -ma már- határozottan állítom hogy nem lett emiatt hátrányban a fiam. 6 éves és makkegészséges. Nem is tudok visszaemlékezni mikor volt igazán beteg. Talán csak a bárányhimlő ütötte ki 3-4 napra.
26. fridus86 (válaszként erre: 3. - 10cc61fb5a)
2018. febr. 5. 10:57
Totál igazad van,én is pont így gondolom!Egy gyerek megszulésével nem kéne eltorzulni,eligénytelenedni.Ennek a szoptatás témának meg túl nagy feneket kerítenek.
25. fincsi5 (válaszként erre: 13. - Clarah)
2018. febr. 5. 10:00

Nem az ömlengést hiányolom, de ilyen kijelentések, hogy a szoptatás eleve hülyeség, meg "az" már ehet mindent, meg nehogy már a féléves gyerek fontosabb legyen, mint az anya,.....stb., ezek nem egy anya mondatai.

Ezek csak egy gyereket muszájból szülő nő mondhatja.

24. felhasznalo1026 (válaszként erre: 22. - Sziszi0528)
2018. febr. 5. 08:29
Köszönöm szépen! Nektek is sikerülni fog! Kitartás!
23. sziszi0528 (válaszként erre: 18. - Clarah)
2018. febr. 5. 07:17

Clarah!


Én is örülök, hogy lettünk egy páran, voltam már korábban is csopikban és igazán jó érzés volt, hogy biztattuk, bátorítottuk egymást!


Én mindig hétfőn mérlegelek és eddig haladok a kijelölt úton:


Múlt hét (kezdet) Jelenleg

71,5 kg 70,4 kg

110 cm (csípő) 109 cm (csípő)

68 cm (comb) 67 cm (comb)


Szóval meglett a -1 kg és a -1 cm. A heti terv most a hétre -0,5 kg és -0,5 cm lesz.


Ezzel az ütemmel havi -3 kg, teljesen reális, 5 hónap alatt 15 kg mínusz...

22. sziszi0528 (válaszként erre: 17. - Felhasznalo1026)
2018. febr. 5. 07:13

Szia!


Nagyon szép eredmény a közel 20 kg mínusz, gratulálok!

21. sziszi0528 (válaszként erre: 15. - Főnix01)
2018. febr. 5. 07:12

Szia, üdv a csapatban!


Hasonló céljaink vannak, kitartást Neked is! Én is hasonló elven vagyok, nem koplalni, de egészségesen-változatosan enni a szopi miatt, plusz mozogni, de azt is átgondoltan, ésszel. Majdnem egy idősek a babáink ;).

20. sziszi0528 (válaszként erre: 14. - Clarah)
2018. febr. 5. 07:10
Ügyes vagy, így tovább!
19. sziszi0528 (válaszként erre: 10. - Gribedli***)
2018. febr. 5. 07:10

Szia grib!


Igen, szopi után megyek sétálni, már csak azért is, mert nagy étvágyú a kislányom és jól megetetem előtte, ne azon kelljen gyaloglás közben izgulnom, hogy otthon üvölt apának az éhségtől, mert odavagyok (volt már rá példa, hívott telefonon én meg futottam haza :D). A folyadékra is nagyon odafigyelek, napi 3 liter+2 bögre kakaó vagy tej (imádom).


A futásról le is tettem, vagy pontosabban fogalmazva az első kislányom után most nem is próbáltam (csak az az egy hazafutás volt :) ), hiába csak kényelmes tempóban kocogtam, lassabb ütemben, vészesen csökkent a tejem, pedig sokat ittam akkor is, próbáltam pihenni napközben, de a futás elvitte volna, így abbahagytam. Most még nem nagyon merek tornázni, mert 4 hónap telt el a műtét óta és 21 hónap különbséggel volt két császárom, óvatos vagyok még...

Én is végigtornáztam a terhességeimet, és az előtte levő időszakot úgy 12 éves koromtól: karate, futás, Rubint Réka, Bodyrock, konditerem, terhesség alatt kismamatorna, mindig mozogtam valamit, hiányzik is nagyon a sport, főleg a Bodyrock és a futás, de türelmesnek kell lennem ;).

18. Clarah
2018. febr. 4. 22:15

Lányok, azt mondják, 9 hónap kell a baba kihordásához, 9 kell szülés után a test regenerációjához.


Mondjuk én már 14 hónapja, hogy szültem, el is indult már valami. De jó ez a motiváló csoport, örülök, hogy lett😊

2018. febr. 4. 22:09

Mindenkinek sok sikert kívánok! Én is végigjártam ezt az utat. Igaz, szoptatás mellett en nem mertem drasztikus fogyókúrába fogni, de a picikém 11 hónaposan magától le is vált rólam. :)

Szóval kitartás mindenkinek! Szülés után voltam (86 kg, ma vagyok 67. )

2018. febr. 4. 21:50
Nálam lassan indul be a fogyás ès állítólag szoptatás alatt jó a -0,5/hèt.
2018. febr. 4. 21:49

Sziasztok! Csatlakozom! Valami kontroll kell, 3s ha itt be kell valljam bűneimet, akkor ez visszatartó erő számomra :D

Majdnem 3 hónapos a babám. A várandósság előtt 63 volt, ès 83,5-lel mentem szülni, ès csak 7,5 kg ment le szülèssel, egy visszajött ünnepekkor, nost 77 vagyok. A cèl nekem szeptemberig, maximum decemberig, hogy 60 legyek. Akkor èrzem jól magamat. Mèg szoptatok, úgyhogy igyekszem normálisan enni (tk kenyèr, egèszsèges kaja, gyümölcs), ès a ch-t visszavenni. A bavámmal megyünk egy hèten többször is sètálni. Egyenlőre ennyi :)

14. Clarah
2018. febr. 4. 21:29

Mai nap is sikeres, vacsorára hús + zöldség

🤓

13. Clarah (válaszként erre: 11. - Fincsi5)
2018. febr. 4. 21:28
Nem ömlenghet mindenki, el kell fogadnod.
12. 10cc61fb5a (válaszként erre: 11. - Fincsi5)
2018. febr. 4. 19:52
Neked mi bajod van???
11. fincsi5 (válaszként erre: 3. - 10cc61fb5a)
2018. febr. 4. 19:18
Te még a jó gondolataidat is elrontod a ronda, epés fogalmazásoddal.
10. gribedli*** (válaszként erre: 5. - Sziszi0528)
2018. febr. 4. 18:09

Szia, sok sikert a fogyáshoz!


Tapasztalatom az, hogy ha két rövidebb (15-20perc) edzésre osztod a napi mozgást, nem apad el a tejed, sőt, fokozza a keringést, szóval jó is, lényeg, hogy közvetlenül szopi után, üres mellekkel kell edzeni és sok folyadékot inni. Ihatsz serkentő teákat is, végülis a tej nagy része víz, ezért a folyadékfogyasztás fogja jobban befolyásolni. Így èrthető, hogy ha valaki izzad, meg az izmok is visszatartanak egy kis vizet, de mellette nem iszik többet, az edzés hosszú, akkor csökkenhet is a tej, de még ebben az esetben is van olyan, hogy egyes babák nagyon jól szopiznak és meg sem érzik. Többtényezős dolog.


Aztán a futás nem a legalkalmasabb mozgás, tartogasd későbbre, ilyenkor a különböző könnyű női tornák sokkal hasznosabbak mint a kardió. Minden terhességemet és minden szoptatást végigsportoltam, abban teljesen egyetértek veled, hogy a baba fontos, ha szoptatsz, fontosabb a tej, mint az, hogy megdöntsük a rekordjainkat, de hálistennek lehet úgy is mozogni, hogy az ne ártson a tejnek sem.

9. Clarah (válaszként erre: 8. - Sziszi0528)
2018. febr. 4. 18:05
Ja értem😅😅
8. sziszi0528 (válaszként erre: 7. - Clarah)
2018. febr. 4. 17:15
Nem babakocsival megyek,mert nagyon gyors tempóban sètálok,így idètlenül nèz ki,ahogy suhanok a kocsival együtt...próbáltam,sztem azt gondolták ez bolond,úgy megy,mint egy őrült :D. Ilyen sèták alkalmával apa vigyáz addig a kicsikre ;).
2018. febr. 4. 17:02

Én már nem szoptatok, magától levállt a babám anno.

Sziszi, a babakocsis séta nagyon jó, imádtam 😍 főleg, ha a gyermek alszik is közben.

Az én kislányom már nem nagyon szeret benne ücsörögni, két lábon szereti felfedezni a világot.

6. 10cc61fb5a (válaszként erre: 5. - Sziszi0528)
2018. febr. 4. 16:48

Ahogy gondolod. Lényegében a diéta nem fogja befolyásolni a tejet.

Én, mikor gyerek féléves lett, elkezdtem járni egy konditerembe, ahol volt gyerekfelügyelet. Az kicsit visszalendített a mozgásszegény életmódból.

Aztán persze a 6-24 hónap közti gyerek után rohangálósdiból lett fogyás is. Mondjuk mikor már nem féltettem és nem kellett a futóbicaj után szaladnom (2,5 éves kora körül), mert tudtam, hogy megáll a kereszteződésnél, akkor persze megint visszajött pár kiló.

Szóval ez egy örök körforgás, most is járok kondiba vagy szabadtérre futni. Talán nyárra én is újra formába lendülök. ;)

5. sziszi0528 (válaszként erre: 3. - 10cc61fb5a)
2018. febr. 4. 16:38

Szia!


Èn kicsit máskèpp gondololkozom szoptatás tèmában,de persze tiszteletben tartom más vèlemènyèt is. Bármilyen szuper tápszerek,pèpek vannak amíg világ a világ egy csecsemőnek mindig az egyedi összetètelű anyatej a legjobb táplàlèk. Tisztában vagyok vele,hogy nem tudok sokáig szoptatni,főleg úgy,hogy a második kislányom kètszer olyan mohó ès egyre kevesebb neki a tejem,de èn mègis addig akarom szoptatni,ameddig lehet. Ezek az idők soha nem jönnek vissza,pár hónap csak az egèsz ès nem èrzem nyűgnek,egy szèp kapocs anya ès gyermeke között!

4. sziszi0528 (válaszként erre: 2. - Clarah)
2018. febr. 4. 16:33

Szia!


Örülök,hogy csatlakoztál! Èn is szoktam nèha azt gondolni,hogy a gyerekek után való futkosás elèg is egy napra,már futószalag- szerűen pelenkázok,etetek,altatok,szaladok,oldok meg lehetetlen küldetèseket :). De ha kimegyek sètálni,ez kb 25-30 percet jelent,teljesen más... Feltölt,megmozgat,serkenti a vèrkeringèst,elmulasztja a fáradèkonyságot,szóval mindenkèpp pozitív dolog. Hetente 4x30 perc bárhova besúvasztva belefèr ;)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook