Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyjunk együtt! Aki úgy érzi szüksége van arra, hogy kibeszélje magából! Támogassuk egymást! fórum

Fogyjunk együtt! Aki úgy érzi szüksége van arra, hogy kibeszélje magából! Támogassuk egymást! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
71. nilena
2012. febr. 6. 11:04

Szép napot mindenkinek :)

Én is megnéztem a videókat, nagyon jónak tűnnek, köszi a linkeket!

Nálam ma sajna elmarad a torna, közel egy hete küzdök egy kis megfázás/tüdőgyuszi/torokgyuszi szerűséggel, igazából nem tudom melyik, mert minden nyűgöm van :) Erre a héten már kétszer rátornáztam, jobb nem lett tőle, úgyhogy amíg el nem múlik, addig szüneteltetem a dolgot és próbálok nem sokat enni, hogy legalább a diéta be legyen tartva.

De tegnap este megettem egy kis csomag ropit, erre ma reggelre fogytam 10 dekát. Nem sok, de vajon mitől ment le :D Én örültem neki, máskor is ropival fogom tömni magam XD

70. 1246f1921c (válaszként erre: 69. - --Selena--)
2012. febr. 6. 08:53

Interneten csak rövid (10-12 perces) videókat találtam, de összekombinálva nagyon jól átmozgat.

Ráadásul megjelent a hasamon fent az első két kis kockám, szintén ennek az edzésnek köszönhetően. :)


Szívesen belinkelem azt a 10 perces felbontást ami nekem leszedte az oldalam. :)

Előtte én sem tudtam tőle sehogy megszabadulni. A csípő csontom már látszódott, a hasam lapos volt, de az oldalamon csak ott volt a felesleg, amit a nadrág kinyomott...

69. --Selena-- (válaszként erre: 14. - 1246f1921c)
2012. febr. 5. 21:01
Eddig a pillanatig nem hallottam ezt a nevet, de mikor írtad, hogy elkezdett elkopni a párnácskád azonnal rákerestem. Anno mikor 53 kg voltam még akkor is voltak párnáim.. Mostanra viszont olyan úszógumit növesztettem, hogy egészen elképesztő. Szóval.. rákerestem, és nagyon tetszik amit találtam, holnap ki is próbálom. Neki is vannak hosszabb videói, mint mondjuk Rubint Rékának?
68. --Selena-- (válaszként erre: 64. - Nilena)
2012. febr. 5. 20:58

Én is 3-4 éve szedem, és annyiban igazad van, hogy nekem is beletelt egy kis időbe amíg eljutottam odáig, hogy ne csak a tablettát hibáztassam. Pedig milyen egyszerű is, nem igaz? :)


Se baj, az első lépés meg van, a felismerés. Sőt valójában már 3 kg-t leadtam, nem sok. De el kell kezdeni valahol :)

2012. febr. 5. 20:55
SZiasztok,kiváncsi lennék hogy nektek hogy sikerült a fogyás.mennyi idő hogy beindúl a fogyás.Nekem nem megy.
66. 1246f1921c (válaszként erre: 63. - Nilena)
2012. febr. 5. 20:47

Nekem a délelőttöm rohangálós, főleg így költözés előtt, úgy hogy olyankor nincs időm, csak egy 15 perces kis valamire. Azt is a reggeli készítés után, de még evés előtt. :D

Esténként én is olyan 50-60 perceket edzek, de utána olyan jókat alszom, hogy csak nha. :)

65. 1246f1921c (válaszként erre: 62. - --Selena--)
2012. febr. 5. 20:46

Szia. :)


Nyugi, itt biztonságban van a kilós titkod. Mielőtt lefogytam, én sem mondtam el senkinek a valódi súlyom.

78 kg voltam, de úgy mondtam, hogy hááát hatvanvalamennyi. Szóval... :)


Igen, általában a párkapcsolat a tettes, ezt már megvitattuk itt. :D

Előtte a "vadászaton" jobban figyelünk a csinosságra, aztán mikor találunk valakit aki elfogad olyannak amilyenek vagyunk, kicsit megkönnyebbülünk. Aztán csak azt vesszük észre, hogy lett egy kis párna itt, meg ott. :)

64. nilena (válaszként erre: 62. - --Selena--)
2012. febr. 5. 20:43

Én is 6 éve szedem a fogamzásgátlót, sokáig arra fogtam a hízást és nem voltam hajlandó szembenézni azzal, hogy bizony a tabletta mellett a csokit meg a ropit is emelt adagban szedtem :DD

A nőgyógyászom azt mondta, azért a rohadt drága fajtát írta fel, mert ettől lehet a legkevésbé hízni. Persze ettől én még ugyanúgy azt gondoltam, hogy a tabletta hibája!

Valóban van hizlaló hatása a fogamzásgátlónak, de ma már belátom, hogy nem 10-20 kilókat befolyásol, hanem maximum 5 kilót, a többit csak én használtam védekezésnek.


Nem tudom, Te milyet szedsz, de tablettával tényleg lassabban ugrálnak lefele a kilók, mint előtte!

Azért kitartást kívánok, örülök, hogy veled is gazdagodtunk a fórumon :)

63. nilena (válaszként erre: 61. - 1246f1921c)
2012. febr. 5. 20:39
Mivel én főiskolás vagyok/voltam február elejéig, ezért nekem viszonylag szabadok a délelőttjeim, én reggel 6 és 10 között szoktam tornázni átlag 45-60 percet, a tornától függően. Nálam bejött, hogy addig nem reggelizhetek, amíg nem tornáztam, így időben rá bírom venni magam, ha éhes vagyok :D Nekem jobb üres gyomorral (jobban mondva egy tejeskávéval a gyomromban) ugrándozni, mert teli gyomorral mindig rosszul leszek! De ha reggel nincs időm, akkor kora délután szoktam!
2012. febr. 5. 20:35

Sziasztok! Én is csatlakoznék hozzátok! :)


23 éves vagyok, és jelenleg 69 kg (júj ezt még sosem mondtam el senkinek :D), és hozzá 166 cm. Szóval bő 15 kg-t kéne még leadnom. Mint írtátok már sokan, én is anno a párkapcsolat miatt híztam meg: folyamatos közös kajálások, sütikék... na meg a nagy mumus a fogamzásgátló. Bár a kapcsolat már nincs meg, a tabit továbbra is szedem. És érezhetően megnehezíti a fogyást de nem hagyom, hogy kedvem szegje. Örülök, hogy rátok találtam, mert pont ilyen fórumot kerestem! :)

61. 1246f1921c (válaszként erre: 59. - Nilena)
2012. febr. 5. 20:15

Mi is nagyon szeretjük a paradicsomot, a kaliforniai paprikát, de az áruk néha az egekben sajnos tényleg. :(


Ti egyébként mikor edzetek, mozogtok? Én általában fél 10 magaslatában, közvetlen tusolás és lefekvés előtt. Meg reggel a reggelizés előtt egy picit stepperezek, vagy egy rövidebb edzést csinálok.

60. nilena (válaszként erre: 57. - 1246f1921c)
2012. febr. 5. 20:08
Köszi, holnap meg is nézem őket :)
59. nilena (válaszként erre: 58. - ZumbaHajni)
2012. febr. 5. 20:06

Hát igen, ez a világ egyik nagy hátránya, hogy a legegészségesebb dolgokat aranyárban mérik :( Pl. az aszalt gyümölcs is milyen egészséges, aztán egy zacskót meg sem kapsz 300 forint alatt (jó esetben) és gyakorlatilag nincs benne semmi :((

Amin most nagyon kiakadtam, hogy a paradicsom is megint az egekbe szaladt, mármint az ára, pedig mi abból eszünk a legtöbbet!

Nehéz úgy diétázni, ha egy csomag tészta tizedannyiba kerül, mint egy saláta hozzávalói :/

58. ZumbaHajni (válaszként erre: 56. - Nilena)
2012. febr. 5. 19:14
Na látjátok ez a baj az ilyen könyvekkel.. :( azt hittem ez más :(
2012. febr. 5. 19:13

Nekem popsira ezek váltak be :


[link] - Ez átmozgatja a popsi izmokat, bár emellé nekem van még két "riszálós" edzése, azok is 11 percesek, ami megy részben popsira is, én azokat is csinálom, de ez kifejezetten csak oda megy.


[link] - Ez Rubint Réka, bár én már nem ezt a gyakorlatát csinálom, hanem a legújabb DVD-jéről 20 perc popsi gyakorlatot, de ezzel kezdtem.

3x csináltam meg, hogy kb. 10 percet kitegyen, két hónapig minden másnap. Nálam volt eredménye. :)

56. nilena
2012. febr. 5. 19:08

Csak hogy némi információt adjak a könyvről:) :

Sok benne az olyan recept, ahol drága hozzávalók kellenek (nyúl, lazac, tőkehal, pekándió, rák), de szerintem ezek mással is helyettesíthetők. Úgyhogy aki meg akarja venni, annak 300-ért tényleg megéri, aki meg nem akarja, annak majd én töltögetem ide :DD

55. nilena
2012. febr. 5. 19:05
Milyen hatékony az ingyen reklám, mi? :DD
2012. febr. 5. 18:50

Wáó, ez most tényleg nagyon jó áron van!

Ha találsz benne majd valami jót, oszd meg velünk is mindenképp. :P

53. 1246f1921c (válaszként erre: 49. - Nilena)
2012. febr. 5. 18:49

Hmmm, jól hangzik! :)

Szerintem valamelyik nap ki is próbálom.

52. ZumbaHajni (válaszként erre: 50. - Nilena)
2012. febr. 5. 18:46
Köszi, ezt énis kipróbálom! :) Biztos finom!! :)
51. nilena (válaszként erre: 43. - ZumbaHajni)
2012. febr. 5. 18:45

Hát igen, a fenék az igazi átok :DD

Az a baj, hogy az éhezést kitűnően bírom. Talán még jobban is, mintha csak korlátok között ehetek :) Simán kibírnám, hogy hetekig semmit ne eszek, vagy csak iszok. Próbáltam már, szépen le is fogytam, fenékből is, csak mikor elkezdtem újra enni, rögtön szaladtak vissza a kilók. Így meg értelmetlen az egész, na meg étkezési problémákkal sem szeretnék küzdeni.

Viszont a mozgást nagyon élvezem (annak ellenére, hogy régen utáltam), de elég nehezen formálhatóak vele a kényes területek!

Valamit ötlet fenékre?

50. nilena
2012. febr. 5. 18:43
Egyébként nemrég kaptam egy könyvecskét (50 recept az eszményi alakért című könyv), abban volt benne. Van még benne egy-két jó recept, amit kipróbáltam, berakom ide Nektek is :)
49. nilena (válaszként erre: 40. - 1246f1921c)
2012. febr. 5. 18:42

Tehát zablepény:


- 1 pohár (2 dl) zabpehely

- 2 dl tej

- 2 evőkanál napraforgómag (hántolt :))

- 1 tojás

- 1/2 evőkanál teljes kiőrlésű liszt (bármilyen liszt jó, én már több félével is csináltam)

- olaj a sütéshez


Elkészítés: A zabot beáztatjuk kb. 10 percre a tejbe, aztán minden mást belekeverünk. Jól összekeverjük, ha nagyon lédús, akkor hagyjuk még egy darabig állni, mert a zabnak többé-kevésbé fel kell szívnia a levet! Forró serpenyőt picit kikenünk olajjal és mint a palacsintát, megsütjük. Csak persze vastagabb kis korongok lesznek belőle!


Nekem ebből az adagból kb. öt darab tenyérnyi lepény jön ki. Nem kell sokáig sütni, ha már szép aranybarna, akkor készen van. Lehet fahéjjal vagy gyümölccsel enni, ha édességre vágyunk. Én meg szoktam szórni sajttal meg ketchuppel, de kenyérként is használható felvágotthoz, vagy lehet enni saláta mellé.


Szerintem finom, gyorsan kész van, nem macerás és én még nem híztam tőle, tehát nem árt :DD


Remélem használható lesz Nektek is!


(Csak hogy kedvet csináljak hozzá: a Párom is diétázni kényszerült, mert pocit növesztett. Na ő utálja a gyümölcsöt, zöldséget, gyakorlatilag mindent, ami a diétához kapcsolódik, ha tehetné, csülköt enne kolbásszal és szalonnával. De ezért a lepényért ő is odavan, külön kéri, hogy csináljak :D )

48. ZumbaHajni (válaszként erre: 47. - 1246f1921c)
2012. febr. 5. 18:32
Így szerintem sikrülni fog! :)
47. 1246f1921c (válaszként erre: 46. - ZumbaHajni)
2012. febr. 5. 18:07

Szerintem nem is kell feltétlenül elhagyni.

Régebben én teljes kiőrlésű toast kenyeret ettem.

Ebből két szelet nem árt meg, szalámival sem, még sem magában rágcsálod.

De a kétszersültek, hamlettek is jók.

Szerintem inkább a mérték a fontos ezeknél is.

Csak szimplán egészségesebb mint a fehér kenyér és kevésbé hízlaló.

2012. febr. 5. 18:00
Mivel lehetne helyettesíteni a kenyeret?? mert azt olyan nehéz elhagyni... magában meg nem jó a szalámi..
45. ZumbaHajni (válaszként erre: 39. - Nilena)
2012. febr. 5. 17:59
A Zumbán minden alkalommal egyre ügyesebb leszel hidd el! :) Azért jó, hogy sokáig nem változnak a koreográfiák az órán, van idő belejönni, és minél többször csinálod anál jobban fogod élvezni! :)
44. ZumbaHajni (válaszként erre: 35. - Nilena)
2012. febr. 5. 17:57
Kickboxot énis csináltam, nagyon jóóó.. :)
43. ZumbaHajni (válaszként erre: 35. - Nilena)
2012. febr. 5. 17:56
Énis így vok, felsőtestemmel nincs nagy gond, alig van hasam.. fenekem meg combom annál inkább :(
42. ZumbaHajni (válaszként erre: 28. - D83e49c42d)
2012. febr. 5. 17:54
A krómtablettát énis szedtem, de nem éreztem hogy használt volna :(
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook