Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyjunk együtt! Aki úgy érzi szüksége van arra, hogy kibeszélje magából! Támogassuk egymást! fórum

Fogyjunk együtt! Aki úgy érzi szüksége van arra, hogy kibeszélje magából! Támogassuk egymást! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
161. nilena (válaszként erre: 159. - 1246f1921c)
2012. febr. 13. 09:32

Nálunk múlt héten volt almás rétes, meg újítottam, Páromnak csináltam körtés-nutellás rétest, én is ettem egy falatot, hát ha ettetek már isteni finomat... ha lefogytam, ez lesz a kedvenc kajám, az tuti :D


Nálunk valami szaftosabb husi lesz (még nem találtam ki), nekem rizzsel, Páromnak krumplival és rengeteg-rengeteg káposzta salátával :DD

Holnap meg Valentin nap alkalmából vadas lesz a menü, mert az Párom kedvence. Én majd csak szolidan, de valamivel mégiscsak meg kell lepnem :D


És ti?

160. nilena (válaszként erre: 156. - D83e49c42d)
2012. febr. 13. 09:29

Erről a méregtelenítésről még sosem hallottam. A méregtelenítésnek nem pont az a lényege, hogy szinte csak olyan dolgokat viszel be, amik a káros anyagokat "kihajtják" a szervezetedből? Gondolok itt csalánteára, zöld teára, gyümölcslevekre stb.


Egyébként jól hangzik, lehet, hogy kipróbálom, mert csupa olyat ehetnék, amit imádok, nem is esne nehezemre :P

2012. febr. 13. 09:25

Ma mit főztök? :)


Én egy kis túrós rétesen gondolkodom desszertnek, light túróval. Olyan rég ettem már... :)

158. nilena (válaszként erre: 155. - Tengerszem55)
2012. febr. 13. 09:22

Engem sem a modellek kinézete ösztönöz, hanem a kitartásuk, hogy ők képesek egy életen át így szenvedni, akkor én is képes vagyok 1-2 hónapig. A kinézetük riasztó, én sem akarok csontsovány lenni, nem az ideáljaim.

Attól én is nagyon kivagyok, hogy a tinédzserek mennyire próbálják követni ezeket a lányokat, meg hogy a média is mennyire azt szajkózza, hogy csak az lehet szép, aki olyan, mint egy sudár jegenyefa :(


Én láttam már olyan duci lányt, aki százszor szebb volt bármelyik vékonynál, mert áradt belőle az elégedettség és a boldogság érzése.

Szerintem nem azért kell fognyi, hogy egy-egy népideálnak megfeleljen az ember, hanem elsősorban az egészség és az önmagunkkal való elégedettség érzése miatt.


Én sem azért akarok vékonyabb lenni, mert így nem fogadnak el az emberek vagy a családom, hanem egyszerűen én gondolom úgy, hogy ez nem a saját testalkatom, bennem él egy teljesen más testkép magamról :)

2012. febr. 12. 19:43
Sziasztok! Ne haragudjatok hogy így eltűntem... azta van mit visszaolvasnom! :)) Nagyon örülök, hogy aktív a fórum :) Üdv az újaknak! :)
156. d83e49c42d (válaszként erre: 154. - Vircsa)
2012. febr. 12. 10:09
méregtelenítés.... persze nem drasztikusan, ugyanolyan eredményt hoz a 2-3 főttkrumpli-nap, zabkása-nap, barnarizs-nap, zöldség- vagy gyüminap is... Ha így se indul be, van egy 12 napos diéta stagnálásra, ennek az a lényege, hogy 3 nap zabpehely+tej, 3 nap zöldség, 3 nap gyümi és 3 nap rizs. Ha beírod a gugliba, hogy "fogyókúrás plató kivédésére", kidobja a diétát...
155. tengerszem55 (válaszként erre: 151. - Nilena)
2012. febr. 12. 09:53
Egyetértek. Néha-néha egy kis "rosszalkodás" belefér, aztán másnap újult erővel kell visszatérni a mártírkoszthoz. Engem a csontsovány modellek nem ösztönöznek, sőt. Sajnálom őket. Nekem egyébként sem áll jól a túlzott vékonyság, mert erős csontozatú vagyok, vagyis nem karcsú leszek, hanem egy csontkollekvió. Az meg szerintem ugyanúgy ronda látvány, mint a dagadtság.
154. Vircsa
2012. febr. 12. 09:49
Sziasztok! Lassan két hete már stagnálok, és akármit csinálok nem akar lejjebb menni a súlyom, pedig ugyanúgy végzek mindent mint eddig. Van valami ötletetek, hogy mit lehet csinálni?
153. d83e49c42d (válaszként erre: 149. - Zselka)
2012. febr. 12. 09:45
Nono, azért kövérnek egyáltalán nem vagy mondható... Én 173 cm vagyok és 72 kg, hasonló, mint te, de én voltam már 78 is, no az már tényleg dagi... Ha az esti evéssel vannak gondjaid, esetleg nézd meg a Harcosok étrendje c. diétát, az épp arról szól, hogy napközben csak gyümit-zöldséget (kicsi sajtot esetleg) lehet enni, és este van a nagy vacsora...
2012. febr. 12. 09:41
sziasztok, látom, ügyik vagytok nagyon... Ez a kápisaláta meg a rántott tojás tuti ötlet, én is ki fogom próbálni... Olyan jó nektek, hogy szerettek sütni-főzni, én sajna nagyon nem, meg is látszik az étrendemen, alig eszem főtt kaját:) Apadó kilókat mindenkinek!
151. nilena (válaszként erre: 150. - Tengerszem55)
2012. febr. 12. 08:23

Nálam is a vizsgák szoktak betenni, akkor aztán megy a nass ezerrel :)

Nekem mindig az elhatározás nehézkes, amíg nem kattan át az agyam, addig maximum 1-2 napig tudok diétázni, és utána jön önmagam győzködése, hogy még egy kis süti már nem számít.

Holott az számít a leginkább, pont az a kicsi süti, ropi, még egy tányér kaja stb. viszi felfelé a mérleg nyelvét.


Lehet, hogy másoknak elítélendő, de nekem igen nagy inspiráció szokott lenni, ha látom a csontsovány modelleket! Na nem az az ideális szerintem sem, nem szeretném, ha minden csontomat meg lehetne számolni, de olyankor valahogy úgy érzem, ha ők képesek ennyire lefogyni, akkor nekem is menne feleennyire :D


Hibázni viszont nem bűn, azért senkinek nem szabad feladnia, vagy elkeserednie, mert egyszer-egyszer becsúszik valami. Az élet nem élvezhető, ha nincsenek apró kis finomságok, az alapokhoz kell ragaszkodni és akkor olyan nagy baj nem lehet :)


Na jó, kicsit elfilozofálgattam itt magamban :D Bocsi!

2012. febr. 11. 19:37

Én már harmadik nekifutásra kezdtem egy komoly fogyózásba. Az első két alkalom teljes siker volt, 25 kiló ment le mindkét alkalommal.

Előszőr az érettségi után híztam meg, merthogy a tételek magolása közben rengeteget nassoltam és azt vettem észre, hogy nem férek ki az ajtón. Utána a szülés után kúsztak rám a kilók, akkor is muszáj volt összeszednem magam, nehogymár szegény gyerek szégyelljen engem a bölcsödében-óvodában. Aztán sok-sok év szünet után mostanában megint elszörnyedtem, hogy mégiscsak túlzás, ahogy kinézek, vagyis nekiduráltam magam a harmadik 25 kiló minusznak. Január 1 óta 5 kiló ment le és egyre lelkesebb vagyok.

A tapasztalatom az, hogy az első 3 kiló egészen szépen megy lefelé, aztán egy darabig leáll. Ha semmit sem eszem (!), akkor sem mozdul az a fránya mérleg. Na akkor NEM SZABAD abbahagyni és bezabálni! Ha átlendül a szervezet azon, hogy "jajj, most tartalékolni kell, mert itt koplalás esete forog fenn", akkor újra nekilendül és csak olvadnak lefelé a kilók. A nassolási kényszert ki lehet védeni almával, sárgarépa, karalábé rágcsálásával, sok-sok ásványvízzel és ilyenekkel. Tudom, hogy ezeket Ti is tudjátok, de hátha mégis tudok újat mondani. :-)

149. Zselka (válaszként erre: 148. - Nilena)
2012. febr. 11. 17:26
Tudom :( Csak közben meg már olyan dagadt lettem, hogy valami borzalom...magamra sem ismerek. Nehéz így.
148. nilena (válaszként erre: 147. - Zselka)
2012. febr. 11. 17:24

Tarts ki és próbálj előre gondolkodni. Ne akarj mindent azonnal változtatni, a kis lépések is nagyon sokat számítanak. Nem lehet egyik napról a másikra átállni és az elején a legnehezebb!


Kitartást!

147. Zselka (válaszként erre: 146. - 1246f1921c)
2012. febr. 11. 17:21
Nem megy az átállás. Amikor egész nap mászkálok,és aztán este beesek, nekem nehéz így előre gondolkodni, ezért ugyanúgy a régi rendszer áll fenn. De hát ez sem jó,mert hízom. :S
146. 1246f1921c (válaszként erre: 145. - Zselka)
2012. febr. 11. 17:20
Mi a baj? :(
145. Zselka
2012. febr. 11. 17:00
Teljes kudarc, egyre hízom. Elegem van. :(
144. 1246f1921c (válaszként erre: 142. - Nilena)
2012. febr. 11. 11:01

A hortobágyi húsos palacsintára már én is rengeteg vega verziót kipróbáltam. :)

A sajtkrémes mártástól, a besameles töltésig, a zöldségekig mindent.

Imádom, nem tudom megunni! :)

143. nilena
2012. febr. 11. 10:51

Ja, el is felejtettem elújságolni...

Tegnapelőtt ugye sütit zabáltam és tegnap reggelre fogytam egy kilót.

Tegnap nem volt időm enni, alig vittem be valamit a szervezetembe, most bezzeg egy grammot nem vándorolt lefele a mérleg nyelve :(

Kíváncsi leszek a mai sütizés után a holnapi eredményre, és ha holnapra fogyok, akkor eskü, nekiállok kidolgozni valami sütidiétát :DDD

142. nilena
2012. febr. 11. 10:49

Hát én szerintem kétszer nem nagyon sütöm ugyanazt, kivéve, ha a család kívánságműsort tart :D Mindent ki akarok próbálni, többnyire egyszerre, csak a kenyér, kalács, zsemle, bagett és hasonló receptek állandóak, mert ezeket csinálom reggelire a Páromnak.


Nekem nem olyan hatalmas tragédia, ha én nem ehetek a sütiből, mert én az összeállítását szeretem a legjobban. A tortáknál például imádok elpepecselni a díszítéssel, szeretek marcipán rózsákat meg figurákat gyártani, mindenféle mintát festeni a tortára, stb. Gondolkodtam már rajta, hogy el kéne menni valami cukrász tanfolyamra, ha már végre megtaláltam, mit szeretek csinálni, de még nem tudom, azért mégiscsak közgazdászként diplomáztam, nem tudom, mennyire boldogulnék a cukrászatban :DD


Tündi, sajnálom, hogy még mindig vacakul vagy, remélem, a hétvégi pihenés során sokat javul a helyzet és jövőhéten Te is felépülsz :)


Már kifaggattam a Páromat, hogy mi lesz a kaja délben Anyósoméknál (nem akarta elárulni, mert meglepetés), de hamarabb kitaláltam, mint hogy le tudott volna rázni. :DDD

Csicseriborsóval töltött káposztaleveleket csinál az Anyukája, imádom, ez az egyik kedvencem a vegetáriánus ételek közül. A másik a hortobágyi húsos palacsinta vega verziója, amit tejszínes gombapörkölttel kell megtölteni. Nyami :DD


Próbáljátok ki, mind a kettő isteni, bár a csicseriborsó nem éppen diétás kaja :/

141. --Selena-- (válaszként erre: 138. - Nilena)
2012. febr. 10. 22:41
Én is imádok sütni, bár én főként az édes dolgokra vagyok ráállva (milyen meglepő, nem igaz?! :D). Karácsony óta nem sütöttem semmit, mert ha én nem ehetek akkor a család se egyen.. :D Jó nem vagyok azért ilyen szőrös szívű, de a többiekre is ráfér egy kis fogyó. Március végén lesz anyukám szülinapja, már most recepteket nézegetek, hogy milyen újdonságot süssek. De nem kéne, mert csak a nyálam csorog :)
140. 1246f1921c (válaszként erre: 138. - Nilena)
2012. febr. 10. 21:12

Én is imádok sütni, nekem sajnos időm nincs rá mostanában. :)

Pedig jaj de csinálnám. Olyankor olyan jó illat terjeng az egész lakásban, és egy-egy szeletet, falatot bekapni isteni! :)


Nálam változatlan a helyzet, még mindig elég vacakul érzem magam.

Hiányzik már a mozgás is, egyre jobban.


Ez a vacak idő engem is lehangol, pedig imádom a havat, de most van hozzá olyan hideg, hogy ma a drága kutyusaim is nagyon fáztak. Alig tudtunk lent lenni velük. :(

139. nilena
2012. febr. 10. 21:05

Egyébként múlik valamelyest a takonykór (bocsi), úgyhogy remélem, hétfőn már arról számolhatok be, hogy rongyosra tornáztam az izmaimat :DDD

Nektek mik a tervek a hétvégére?


Olyan jó lenne már a szabadban sportolni valamit, de ezek a mínuszok... ahh... :(

138. nilena
2012. febr. 10. 21:03

Ma a fogyi szempontjából marha sikeres voltam, összesen egy tányér zöldbab főzelék és két alma fért bele a napirendembe, na meg 3 tejeskávé, de szigorúan cukor nélkül, mindjárt összeszámolom, hogy ez kcal-ban mennyit jelent, de asszem, messze el fog maradni a szükséges 1200-tól :) Ennek örülök nagyon, bár tudom, hogy szégyellnem kéne magam, mert nagyon egészségtelen!


Holnap szülinapozni megyek, úgyhogy lesz pótlás bőven. És sajna nem mondhatom, hogy se az ebédből, se a tortából nem kérek, de majd igyekszem valahogy sutyiban megszabadulni a kajától :DD


Sütöttem sütit oda is, meg magunknak egy hatalmas mazsolás kalácsot (sajna nem én szoktam megenni, csak az illatából táplálkozom :DD).


Egyébkén imádok sütni, ha lehetne, egész nap azt csinálnám, feltéve, ha lenne, aki megegye. Ma is kb. 50 receptet mentettem le a netről, mert jönnek a szülinapok és arra is én szoktam tortákat gyártani. Na meg kaptam egy piteformát, azt is ki kéne próbálni :D Még szerencse, hogy nem ver az Isten hizlaló tehetséggel, mi?

Majd meg pusztulok, mikor kijön egy-egy adag forró pogácsa, croissant, bukta, pite, torta, bármi a sütőből és én csak szagolhatom, meg nézhetem, ahogy a család megeszi :DD


De ez is valami, néha-néha azért egy-egy szeletet engedélyezek magamnak :)

137. 1246f1921c (válaszként erre: 136. - Nilena)
2012. febr. 10. 11:24

Nha sütire fel akkor. :D


Nem hangzik rosszul, lehet valamilyen zöldséggel majd ki is próbálom. :)

136. nilena
2012. febr. 10. 08:03

Hú, hát ezt a tojást én is megcsinálom! Nagyon-nagyon jól hangzik, úgysem volt még ötletem, mint süssek ma a főzelék mellé :D

A káposzta sali is fincsinek tűnik, gyanítom pont azért nagyon finom, mert nem kell bele sok minden :)


Egyébként ma meglepett reggel a mérleg! Péntek lévén ilyenkor kötelező mérés van (még a kutyának is :D, mert őt sem szabad felhizlalnom, bár neki csak havonta egyszer).

Tegnap ugyan se reggeli, se vacsora nem volt, de szülinapozni voltunk, úgyhogy ettem a tortából, erre ma reggelre -1kg várt. Máskor is megéri sütizni :D


Ebédre viszont tök jót ettem, mi csak úgy hívjuk, hogy "nincs itthon semmi csirke" :D Hagymát pici olajon meg kell pirítani, rádobni egy fél felkockázott csirkemellet, plusz egy füstölt kockát, pici szárított vagy friss petrezselymet, sót, borsot. Főzöm kb. fél órát, aztán tejszínnel (esetleg pici liszttel) besűrítem, sózom még ha kell és kész is.

Párom spagettivel, én rizzsel szeretem, pici reszelt sajttal megszórva.

Aztán akkor csináljuk, ha nincs itthon semmi, mert sajtot meg tejszínt mindig tartunk, úgyhogy ha semmi más nincs itthon, akkor is megvannak a hozzávalók :D De a vegetáriánusoknak zöldséggel, vagy szójával is helyettesíthető a hús, szerintem fincsi kaja!


Gondoltam megosztom, hátha nálatok is üres a hűtő éppen :)

135. 1246f1921c (válaszként erre: 133. - Szeszil74)
2012. febr. 9. 20:22
Ezt kifogom próbálni, a tojást biztosan! :)
134. --Selena-- (válaszként erre: 127. - Nilena)
2012. febr. 9. 19:52

Na akkor végül csak én bűnöztem tegnap.


Általában futok, vagy biciklizek és/vagy RR tornáira tornázom. De eddig a guggolós-kitörős részeket mindig kihagytam, éreztem, hogy még nem vagyok rá kész. Na tegnap úgy döntöttem kész vagyok rá és hajrá, 20 perces progi de képtelen voltam végig csinálni. Úgy elkeseredtem, hogy szinte azonnal rám tört, hogy édességet kell ennem (tipikus vigasz evő vagyok). Egy darabig bírtam... De végül csináltam két kakaós palacsintát, és megettem :( Szánom-bánom bűneimet, de eldöntöttem, legközelebb csak egy hónap múlva nőnapon fogok édességet enni. És most először nagyon elszánt vagyok ezen a téren is.


Egyébként egyszer már volt, hogy nem ettem több mint egy hónapig semmi cukrosat, és nem is ittam. És egy hónap után csináltam pudingot, direkt az előírt mennyiség felét tettem bele, ennek ellenére az első falatoknál és is úgy éreztem mintha valami tömény cukorszirupot nyammognék. Aztán azért gyorsan megszoktam :D

133. szeszil74 (válaszként erre: 131. - Nilena)
2012. febr. 9. 15:13

Vöröskáposztát aprítani, besózni, és egy kevés balzsamecettel meglocsolni. (Utóbbi nem fontos).

Tejföl+majonéz+ pici só+pici édesítőszer+kevés mustár. Kikutyul, hozzá a káposztát (nem kell kinyomkodni), és be a hűtőbe összeérni.


Rántott tojás: főzz néhány tojást. Megpucolás után hosszábban kettévágni, sárgáját kikaparni, és összekeverni egy tubus natúr krémsajttal (vagy sajtkrémmel), 2-3 gerezd zúzott fokhagyma, só, bors. Jól kikeverni, visszatölteni a tojásba, és hagyományos módon panírozni, majd bő olajban sütni. Nagyon fini (volt) :)

2012. febr. 9. 15:07
A rántott tojás engem is érdekel. Habár a mai tojásárak mellett... :-)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook