Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyjunk együtt! Aki úgy érzi szüksége van arra, hogy kibeszélje magából! Támogassuk egymást! fórum

Fogyjunk együtt! Aki úgy érzi szüksége van arra, hogy kibeszélje magából! Támogassuk egymást! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
131. nilena (válaszként erre: 130. - Szeszil74)
2012. febr. 9. 10:43

Ha Te készíthetted, akkor a majonézes vöröskáposzta saláta és a rántott tojás létrejöttének módját közzé tehetnéd!

Még a nyál is összefutott a számban :DD

2012. febr. 9. 09:38

Sziasztok!


Tündi, jobbulást!


Én mára majonézes vöröskáposztasalátát, töltött gombát és rántott tojást hoztam.

Alig várom, hogy ebédidő legyen :)


Szép napot Nektek!

129. 1246f1921c (válaszként erre: 126. - Nilena)
2012. febr. 9. 09:20

Oké. :D

Ezer köszönet érte. :D


Egyébként mintha ma már picivel jobban lennék.

Hátha holnapra már kutya bajom sem lesz. :)

128. 1246f1921c (válaszként erre: 125. - Tengerszem55)
2012. febr. 9. 09:18

Gratulálok!

Nálunk majd valamikor töltött káposztát csinálok az Uramnak, de egyébként nem vagyunk káposztások, én egyáltalán...


Ma rizs pogácsán gondolkodom, egy kis párolt zöldséggel, fokhagymás tejföllel meglocsolva.

Még maradt egy kis kukorica és borsó is.


Délutánra pedig rántott zöldségek lesznek, tök, répa, krumpli... :)

Ilyenkor épp, hogy ki kenem a sütő alját egy pici light vajjal, megvárom míg forró, és tökéletesen megsül benne minden.

127. nilena (válaszként erre: 125. - Tengerszem55)
2012. febr. 9. 09:16

Na, akkor azt hiszem, lassan elindulok káposztát venni :DD

Örülök, hogy ilyen sikered volt vele, meglátjuk, nálam hatásos-e! Majd megcsinálom én is :)


Ma egyébként úgy terveztem, hogy kihagyom a reggelit, majd ebédre eszem valamit, este meg csak gyümölcsözök, mert kicsit megelégeltem az evést a tegnapi után.


Egyébként nagyon érdekes, hogy amíg nem viszem be a szervezetembe a reggelit, addig egyáltalán nem vagyok éhes. Ha délután kettőig nem eszem semmit, akkor sem érzem éhesnek magam.

Viszont ha megeszem a reggelim, onnantól kezdve állandóan azon kattogok, hogy mi legyen az ebéd és mikor :D

Tök fura ez nekem, úgyhogy inkább nem is szoktam reggelizni, hogyha nem akarok zabálós napot tartani, mert így sokkal könnyebb. Annak ellenére, hogy tudom, ez az egyik leghelytelenebb dolog, amit csak tehetek :(


Persze azért tejeskávét meg teát ilyenkor is iszom, nem teljesen üres a gyomrom (bár mind a kettőt cukor nélkül szeretem).


Tudjátok mit vettem még észre, mióta két éve elkezdtem a diétát? Hogy mióta ennyivel kevesebb cukrot eszem, azóta elviselhetetlenül édesnek érzem az üdítőket. Régen imádtam a jeges teákat, ma meg alig bírom meginni, mert összeragad tőle a szám! Ti is észrevettétek?

126. nilena (válaszként erre: 123. - 1246f1921c)
2012. febr. 9. 09:12

Igen, a gyomrom szűkülését már korábban is észrevettem, sejtettem én, hogy nem lesz olyan igazi régi nagy bezabálás :)


Remélem, hogy tényleg csak egy kis megfázás és nem kezdesz Te is köhögni, mert az hetekig tartó nyavalya, nem kívánom senkinek!

Majd legyezgetem feléd a teám gőzét, hátha segít :D

125. tengerszem55 (válaszként erre: 121. - Nilena)
2012. febr. 9. 07:57
Jó hírem van! Ma reggel újabb fél kilóval vagyok kevesebb, vagyis tényleg van valami ebben a káposztalevesben. Két nap alatt összesen 1 kg 20 dkg! Előtte meg egy hétig meg sem mozdult a mérleg, pedig gyakorlatilag koplaltam. A káposztalevesből meg annyit ettem, hogy csak na. Tökéletesen eltelít, sokáig nem éhes utána az ember lánya. Ma valami más lesz, de holnap rakott kelkáposztát tervezek, azt megint 2 napig esszük.
2012. febr. 9. 07:26
Sziasztok, pár napig nem volt internetem, igyekszem majd visszaolvasni... Tündi, gyógyulást, a többieknek kitartást, puszik!
123. 1246f1921c (válaszként erre: 120. - Nilena)
2012. febr. 8. 21:59

Hú, dejó! :)


Akkor kellemes lehetett. Valószínű már nem is bírsz annyit enni, mint egyébként, vagy régebben. Legalábbis nálam is hasonlóan volt annó. :)


Igen, igyekszem pihenni, fetrengek mint egy zsák, minden porcikám fáj, teázgatom.

Edzeni szerintem most képtelen lennék, nagyon az evésre sem figyelek, eszem amit épp megkívánok, mert a nap háromnegyedében csak vizet innék, semmi mást.

Remélem pár nap és jobban leszek, nem mászok bele semmi taknyos-köhögős dologba.

122. nilena (válaszként erre: 118. - 1246f1921c)
2012. febr. 8. 21:49

Jaj, szegénykém!

Pihenj sokat, ne légy olyan bolond mint én, hogy rátornázol, az nagyon sokat rontott nálam is a helyzeten! A diéta megvár, betegnek lenni viszont nem jó!


Sok citromos tea (pici mézzel), halomnyi zsepi, némi vitamin, meg fincsi húsleves vagy zöldségleves, aztán hamar túl leszel rajta! Gyógyulj meg hamar!

121. nilena (válaszként erre: 119. - Tengerszem55)
2012. febr. 8. 21:48

Na, ha Nálad bejön a dolog, akkor eskü, nekiugrom újra ennek a káposztalevesnek.

Én imádom a káposzta minden formáját, nem esne nehezemre csak káposztalevest enni egy hétig, inkább csak a vitamin meg tápanyaghiány miatt nem kedvelem ezeket az egyoldalú diétákat, de egy pár nap még csak nem árthat! :)


Majd írj, hogy mi lett az eredmény reggelre!

120. nilena
2012. febr. 8. 21:46

Hát csajok, én úgy bezabáltam, hogy szívem szerint hason csúsztam volna ki az étteremből. És az a vicc, hogy mennyiségre nem is bírtam sokat enni, csak nagyon sok félét (svédasztalosban voltunk). Gyakorlatilag 50 féle kajából ettem egy-egy falatot, a desszertet már csak a Párom tányérjáról, aztán eldőltem, mint a lisztes zsák! :))) Párom is mondta, hogy ne csináljam már, semmit nem ettem még :D Komolyan, már a levesnél jól laktam, kár volt ezért pénzt kiadni :DDD

És hazaérés után egy órával már teljesen jól voltam, úgyhogy tényleg nem bírtam sokat megenni, de OLYAN JÓL ESETT!


Bezzeg szerencsétlen Párom, kilenckor elvonult lefeküdni aludni, olyan vacakul volt a gyomra :/


De eskü, gondoltam rátok és minden falatot szétküldtem az éterben :DD


Egyébként jórészt salátát ettem hallal meg pulykával, úgyhogy annyira nincs is lelkiismeret furdalásom, pozitívan zártam az estét :)

119. tengerszem55 (válaszként erre: 113. - Nilena)
2012. febr. 8. 18:20

A káposztalevest ebédre ettem, de rendesen reggeliztem (1 szelet vajas kenyér 2 szelet párizsi), vacsora pedig 2 alma.

Ma hasonlóképpen. Remélem, holnap reggel újra kellemesen meglepődöm.

118. 1246f1921c (válaszként erre: 113. - Nilena)
2012. febr. 8. 17:58

Engem is kezd ledönteni valami.

Elvagyok gyengülve, így az edzés nálam is szünetel.

Mozogni alig van erőm. :\

117. --Selena-- (válaszként erre: 114. - Nilena)
2012. febr. 8. 15:39
Emiatt ne legyen lelkiismeret furdalásod, ilyen alkalmakkor belefér egy kiadós evés! :) Egyébként gratulálok! :) Sőt azt hiszem megkérlek, egyél helyettünk is :D
116. nilena
2012. febr. 8. 14:53

Bocsi, hogy bombázlak Titeket a hozzászólásokkal, de most olvasok vissza :)

Anno, mikor sok kilóval nehezebb voltam, az én Párom is azt "hazudta", hogy mennyire tetszem neki, aztán utólag bevallotta, hogy ugyan nem rúgott volna le magáról, de azért már kezdett kínossá válni számára is, hogy mindenki megjegyezte, mennyit híztam!

Nekem meg aztán pláne kínos volt :)

115. nilena (válaszként erre: 110. - 1246f1921c)
2012. febr. 8. 14:50

Én is egyetértek abban, hogy fogyni nem csak pénzzel lehet, de sajna már az is kell hozzá.

Ha belegondolunk, egy csomag tésztából (ami kb. 300-400 Ft között mozog) egy embernek kb. 4 napi főétkezése megvan.

Míg salátából ugyanez kicsit többe kerül, mert ahogy azt már beszéltük korábban, kicsit horror most a zöldségek ára.


De aki akar, az találékony :)


Az Update-et meg még sosem próbáltam, nálam is hatalmas elriasztó erő az ára :( Szerintem egy icipici sütiért kár kidobni sok száz forintot, mikor ennyiért már veszek egy kiló gyümit akár! Nyami :D

114. nilena
2012. febr. 8. 14:47
Ha már a bűnözésről és a lelkiismeret furdalásról vallotok, nekem is van ám szánni valóm. Ma este étterembe megyünk (7. évforduló) és piszkosul be fogok zabálni, úgyhogy előre is megvan a lelkiismeret probléma :DDD De majd holnap zöldség-gyümölcs napot tartok és akkor legalább kompenzálok egy keveset :)
113. nilena
2012. febr. 8. 14:46

Hali Csajok!

Bocsánat, hogy nélkülöztelek benneteket pár napig, de kicsit összesűrűsödtek a felhők a fejem felett, sok volt a dolgom :)

A fogyi nálam továbbra is szünetel, bár tartani tartom a súlyomat addig is, míg kilábalok ebből az idióta megfázás féléből. Biztos a Ti jókívánságaitok segítettek (meg 800 liter meleg tea), de javulgatok :)

Ennek a lisztnek én is utána járok, mert imádok sütni, a héten már volt kifli, zsemle, kalács, rétes meg hasonlók, pedig még csak a hét elején járunk. Na jó, nem én eszem meg őket többnyire, hanem a Párom, de hát neki sem kéne pocakra gyúrni :DD


A káposzta levest én is kipróbáltam kíváncsiságból, igaz, csak egy lábas erejéig, de rám semmi hatással nem volt.

Csak azt etted egész nap? Mert akkor érthető a fogyás, ha a kalóriákat kiszámolod, akkor nincs túl sok egy ilyen levesben. De mindegy, mitől, az a lényeg, hogy lement 70 deka, ez önmagában is siker :)

112. 1246f1921c (válaszként erre: 111. - Tengerszem55)
2012. febr. 8. 08:29

Ha szeretném a káposztát, tuti kipróbálnám. :)

Nálunk ma rakott zöldség lesz.


Barna rizs-kukorica-borsó egy kis light tejföllel a tetején. :)

2012. febr. 8. 07:44

Én állandóan csóváltam a fejem az úgynevezett káposztaleves diéta hallatán, hittem is, meg nem is. Tegnap megettem 2 tányérral (!) és ma reggelre 70 dekával kevesebb vagyok. Ma is azt fogok ebédelni, holnap beszámolok, hogy mi újság.

Ja, a leves lényege, hogy mindent bele, ami itthon van, összedarabolt sárgarépa, fehérrépa, zeller, 2-3 gerezd fokhagyma, só, bors, köménymag, bőségesen majoranna. Előtte egy kis pirított hagyma, rá minden, természetesen a csíkokra vágott káposztával együtt és felönteni vízzel. Ha minden megpuhult, kész és egészen kellemes az íze. Vigyázat, egy kis káposzta feléből egy hatalmas adag lesz, legközelebb negyedelem.

110. 1246f1921c (válaszként erre: 108. - Odalonu)
2012. febr. 7. 17:18

Szerintem sem kifejezetten az anyagiakon múlik.

Persze ha valaki a legdrágább ételeket veszi meg, akár Update pékségben, akár Bioboltban, akkor talán.


De fogyni, egészségesen étkezni nem csak ezekkel lehet. :)

109. Vircsa (válaszként erre: 108. - Odalonu)
2012. febr. 7. 14:55
A fogyáshoz nem kell pénz.
108. odalonu
2012. febr. 7. 14:45
Én nagyon szeretnék fogyni, de ahhoz pénzem nincs , hogy tegyem. Lassan alig eszem, de amit elfogyasztok valószinű, hízok tőle. A probléma a pénz hiány. Na, ennélkül hogy olgyam meg ezt a problémám?
107. --Selena-- (válaszként erre: 105. - Zselka)
2012. febr. 7. 14:03
Én is bűnöztem tegnap :S Nálam is van lelkifurka rendesen :) Na de ma havat lapátoltam, amit egyébként sosem szoktam, és erre még jön majd az edzés, szóval asszem: Nasi-én 1:1 :D
106. 1246f1921c (válaszként erre: 105. - Zselka)
2012. febr. 7. 13:16

Ma nekem is lehetne, mert péksütit ettem a városban.

De majd délután és este már semmi nehezet nem fogok enni. :)

105. Zselka
2012. febr. 7. 13:13
Én tegnap betoltam egy kínait este a párommal. Bűntudatom is van rendesen miatta. :(
104. 1246f1921c (válaszként erre: 103. - --Selena--)
2012. febr. 7. 13:06

Hasonlóan voltam vele én is. :D Az összes új edzése után olyan izmokat érzek, amiket soha életemben. :D


Gratulálok! Ez is valami! :) Én minden nap mérlegelek. :DDD

103. --Selena-- (válaszként erre: 97. - 1246f1921c)
2012. febr. 7. 10:29

Ez a videó tényleg nem semmi. Tegnap este kicsit megmozgattam a csípőm, hogy érzek-e izomlázra utaló jeleket. De semmi, picit csalódott is voltam, hiszen így első alkalommal jó érzés ha van. Na de aztán ma reggel mikor felkeltem alig tudtam felegyenesedni :D Szuper jó érzés, olyan helyen van izomlázam ahol talán még soha :) Alig várom, hogy elmúljon, hogy újra megcsinálhassam.


Képzeljétek, ma mérlegre álltam (ezt minden héten kedden megteszem - bár tudom nem kéne ilyen gyakran). És be kell valljam a múlthét nem sikerült túl jól, se edzeni nem volt kedvem egész héten, és folyton nasiztam. Jó mondjuk nem Milka csokikra kell gondolni, hanem biokekszet majszolgattam, vagy épp földi mogyit. A héten végül négyszer edzettem, de egyik sem volt túl izzasztó. Nagyon féltem, hogy többet mutat a mérlegre mint egy hete. De nem, ennek ellenére 4 dekával kevesebb. Most elképesztően örülök! :)))

102. 1246f1921c (válaszként erre: 100. - Szeszil74)
2012. febr. 6. 15:24
Meglesem. :)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook