Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyjunk együtt! Aki úgy érzi szüksége van arra, hogy kibeszélje magából! Támogassuk egymást! fórum

Fogyjunk együtt! Aki úgy érzi szüksége van arra, hogy kibeszélje magából! Támogassuk egymást! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
191. nilena (válaszként erre: 190. - 1246f1921c)
2012. márc. 12. 11:07

Akkor csak halványan gratulálok először, aztán ha erősebb a teszted, majd küldöm az üdvrivalgást!


Ha tényleg van babóca, akkor egyél amit akarsz, csak tatsd meg az egészségedet, mert ilyenkor "télen" nem szabad alultápláltnak lenni :)

190. 1246f1921c (válaszként erre: 189. - Nilena)
2012. márc. 7. 20:35

Én vagyok, csak értelmeset nem tudnék mondani.

Ma halvány pozitív lett a tesztem, és a kívánósság is jelen van, sajnos csak édeset tudok enni, minden más kijön... :\

189. nilena
2012. márc. 7. 19:55

Na mi történt? Hová lett mindenki?

Hétvégén mindig elhanyagoljuk a fórumot, de szerdán azért már ébredezni szoktunk :)


Biztos inkább kint vagytok Ti is a napsütésben, ha tehetitek :D

188. nilena (válaszként erre: 187. - 1246f1921c)
2012. febr. 29. 08:53

A falási rohamokról én is tudnék mesélni és hiába mellé a mozgás, egy nap sem lenne elég néha, hogy lemozogjam azt, amire rávetettem magam :DD


De ma megyek a piacra, beszerzek sok-sok-sok finom friss zöldséget és gyümölcsöt, így legalább csak egészséges dolgok állnak majd rendelkezésemre, mikor bekopogtat az ajtómon a kísértés! :)


Hozzak Nektek is valamit? :DD

187. 1246f1921c (válaszként erre: 185. - Tengerszem55)
2012. febr. 27. 09:27
Nekem nehéz, borzasztó falási rohamaim vannak.
186. nilena (válaszként erre: 185. - Tengerszem55)
2012. febr. 27. 08:48

Hát, én fogytam hétfőtől péntekig egy egész kilót, de az igazából az előző hét torkosságainak leadása volt, azért is ment olyan könnyen, úgyhogy összességében mondhatjuk, hogy én sem fogytam. És valahogy most a jó idő közeledtével kicsit megcsappant a lelkesedésem.


Úgy elmennék egy jó nagyot kirándulni, olyan igazi szendvics csomagolós, sütis kirándulásra, mikor egész nap kint vagyunk a levegőn és sétálunk. De hát sajna annyira azért még nincs meleg, na meg ugye a süti és a szendvics szóba sem jöhet!


Mindegy, egyszer eljön ez az idő is.


Kivel mi újság? Hogy halad a fogyi?

2012. febr. 24. 15:34
A héten nem fogyott senki? Sajnos én sem. Még az is nehezemre esett, hogy visszatartsam a nehezen leadott kilók visszakúszását. Brühühühü.....
2012. febr. 20. 10:50

Hozzávalók:

• 30 dkg U1 liszt (15 dkg MM és 15 dkg finomliszt)

• 25 dkg juhtúró,

• 25 dkg vaj,

• 2,5 dkg élesztő (nem kell futtatni!),

• 1-2 kiskanál só, reszelt sajt (10-15 dkg) vagy szezámmag,

• egy arasz vékony füstölt kolbász,

• 1 tojás sárga a kenéshez


Elkészítés:

Egy tálban gyúrd össze a lisztet, a túrót, a vajat az elmorzsolt élesztőt, ha kívánod, még egy kis sajtot is! A bőr nélküli kolbászt vágd félbe majd kockázd fel apróra,majd dolgozd a pogácsatésztába! A hideg tésztát lisztes deszkán kicsit gyúrd át, majd nyújtsd kb.két cm vékonyra! Szaggasd ki közepes (kb. 5 cm-s) szaggatóval, kend meg a tetejét felvert tojással, szórd meg sajttal vagy szezámmaggal. Keleszd még negyed órán keresztül a tepsin, majd forró sütőben 160 fokon süsüd meg 20-25 perc alatt.

183. szeszil74 (válaszként erre: 178. - 1246f1921c)
2012. febr. 20. 10:49
A Norbi-féle kolbászos pogácsa nagyon finom. :)
182. 1246f1921c (válaszként erre: 181. - Nilena)
2012. febr. 20. 09:26

Bár tegnap már megsütöttem egy másik fajtát, azért elmentem legközelebbre. :)


Nekem is fel-alá ugrál a súlyom, a költözés miatt nincs időm az edzésre. Márciustól fogok lejárni edzőterembe egyik barátnőmmel.

Mivel remélhetőleg addigra már babás leszek, így az ugrálós edzést fel kell függesztenem.

181. nilena (válaszként erre: 176. - 1246f1921c)
2012. febr. 20. 09:07

Diétásnak nem feltétlen diétás,de én ezt szoktam sütni:


Ugyanannyi lisztet, túrót és margarint egy teáskanál sóval összegyúrsz, olyan vastagra nyújtod, amilyen magasra a pogácsát szeretnéd (nem fog megkelni), kiszaggatod, megkened tojással, megszórod sajttal, meg egy pici sóval a tetejüket és 180 fokon addig sütöd, amíg a sajt aranybarna nem lesz!


Nem bonyolult, elvileg jót tesz a tésztának, ha hűtőben pihen pár órát, én még sosem pihentettem, mindig tökéletes lesz, nem lehet elrontani. Én 250 g túróból és ugyanennyi lisztből meg margarinból sütöm, kb 25-50 pogácsa lesz belőle a forma méretétől függően.


Nálunk mindenki úgy szereti, ha egy csepp pirosarany kerül a tetejükre sütés előtt (a sajt alá), de meg lehet szórni köménnyel, szezámmaggal, bármivel.


Nem tudom, milyen lesz másnap, mert még sosem maradt. Anyukám juhtúróval is csinálta már, azt mondta, az sokkal finomabb lett!

180. nilena
2012. febr. 20. 08:57

Szép hetet mindenkinek!


Bevallom őszintén, nem kis lelkiismeret furdalással léptem be ma a fórumra, ugyanis azt hiszem, én voltam a legnagyobb bűnös a hétvégén!

Ugyanis farsangot tartottunk, sütöttem fánkot, és hát ugye azt bármennyire is próbálja az ember, még véletlenül sem lesz diétás. És ráadásul kettőt is meg bírtam enni belőle, úgyhogy kész csőd volt a tegnapi napom :(

Ma reggelre feljebb is vándorolt a mérleg nyelve, igaz, csak 40 dekával, de azt egy kis koplalással ma letornászom, remélem!


Ezt a hetet főzelékes-salátás hétre terveztem, azt hiszem, kicsit hiányom van mostanság a főzelékből, alig ettünk!

2012. febr. 19. 12:25

Ezt már próbáltam, finom!


[link]

178. 1246f1921c (válaszként erre: 177. - Tengerszem55)
2012. febr. 19. 10:14

Nem kell, hogy csupa diétás legyen.

Csak legalább diétásabb, mint egyébként. :)


Én csak súlyt tartok, nem fogyózom. :)

2012. febr. 19. 10:13
Van egy rossz hírem. A pogácsa alapja a liszt, az meg már eleve nem diétás. :-(((
2012. febr. 19. 09:20
Valami diétásabb finom pogácsa receptet tudtok? :)
175. nilena (válaszként erre: 174. - Tengerszem55)
2012. febr. 18. 21:43
Ez a fogpiszkálós megoldás tetszik, letesztelem :DD
174. tengerszem55 (válaszként erre: 173. - Nilena)
2012. febr. 18. 14:01

Ha a párod nem szemtanúja, ahogy beleteszed az édesítőt, lehet, hogy észre sem veszi. Habár van, akit meghajt, ha sok van benne és nincs hozzászokva. :-)

Nálunk eleve kétfelé veszem a tésztát, az egyikbe megy a cukor, a másikba az édesítő, csak bele kell szúrni egy fogpiszkálót, vagy hústűt, mielőtt megy a sütőbe, hogy össze ne keverjem, melyik a diétás.

173. nilena (válaszként erre: 172. - 1246f1921c)
2012. febr. 18. 10:45

Nagyon jól hangzik, csak a Párom rühelli az édesítőt, így nálunk sajnos nem jöhet szóba, magamnak meg nem sütök, ha neki nem jut :D De lehet, hogy majd valamelyik barátnős napon kipróbálom, mert isteni lehet :)


Nálunk a mai nap a sétáé és a lustaságé lesz! A diéta marad, de meg sem fogunk mozdulni :DD

172. 1246f1921c (válaszként erre: 171. - Nilena)
2012. febr. 16. 09:14

Ilyen rakott zöldséget valamelyik nap én is csináltam! :)

Nagyon fincsi, de tényleg! :)

Én tegnap találtam egy nagyon jó süti receptet, és olyan diétás ám! :)


hozzávalók 4 főre

Piskótához:


6 db tojás

5 ek porédesítő

2 ek kakaópor (cukrozatlan!)

csipet só

Töltelékhez (jelent esetben):


1 cs vaníliás pudingpor

ízlés szerint édesítőszer

5 dl tej

cukormentes lekvár


elkészítés

Tojásokat szétválasztjuk. A fehérjét kemény habbá verjük. Mikor kemény, hozzáadunk 3 ek porédesítőt.

A sárgáját kikeverjük a kakaóporral és a maradék (2 ek) édesítőszerrel.

Összeforgatjuk őket.

Sütőpapírral bélelt, közepes méretű tepsiben megsütjük.

Közben elkészítjük a pudingot, és kihűtjük.

Mikor kész a piskóta, rácsra borítjuk, megkenjük lekvárral, rátesszük a pudingot, és hosszába feltekerjük.


Szerintem hétvégén kipróbálom! :)

171. nilena
2012. febr. 16. 09:00

Ezt már én is megkaptam korábban, jót mosolyogtam rajta, tényleg igaz itt-ott, amit gondolnak benne :DD Néha nekem is megfordultak ilyen szép gondolatok a fejemben torna közben :P


Tegnap este kilenckor még zsömlét sütöttem a Páromnak, volt ám kísértés rendesen, gondolom el tudjátok képzelni Ti is, milyen a frissen sült zsömle illata :)

De megálltam egy falatnál, csak hogy megkóstoljam, büszke is voltam magamra nagyon :D


Ma kávézni megyek a barátnőmmel, ott is meg kell majd állnom, nehogy besütizzek :))


Mai kaja egyébként:

Fogtam egy nagy zacskó fagyasztott vegyes zöldséget, vegetás vízben megfőztem. Aztán egy pici tepsibe beleborítottam a felét, nyakon öntöttem tejföllel, megint ráborítottam a másik felét, arra is tejföl, majd a tetejét megszórtam sajttal!

Ez lesz ma az ebéd káposztasalátával, már alig várom. Nem bonyolult és nem volt kedvem húsosat csinálni magamnak, Páromnak meg még van mára kajája :)


Köszönöm a majonézes borsó receptjét, már fel is írtam a kipróbálásra váró dolgok közé. Ez a mézes-mustáros csirke sem hangzik rosszul :)


Mostanság rám tört a savanyúság utáni vágy. Ha nem tudnám, hogy nem lehet, biztos azt hinném, terhes vagyok :DD Reggeltől estig bírnék savanyú káposztát enni kovászos uborkával :) Párom tegnapelőtt este már kikészült, mikor meglátta, hogy egy adag túrót összekevertem káposztával meg paradicsommal és azt kanalaztam nagy élvezettel :DD Azt mondta, biztos nem tudná lenyomni a torkán :) Pedig NAGYON finom volt :DDD

2012. febr. 15. 08:14
Jajj, bocs, az elején egy csomó fölösleges is idemásolódott. Természetesen azt hagyjátok figyelmen kívül. :-)
2012. febr. 15. 08:12

Azoknak, akik tornáznak is, nemcsak koplalnak:


" Továbbiak

9 / 10

Fontos és olvasatlan 1–3/3 Ejha, az összes fontos üzenetet elolvasta a beérkezett levelek közül!Ismét üdvözli a Prioritások szolgáltatás!Távollétében olvasatlan fontos üzenetek gyűltek fel. Azt ajánljuk, hogy végezze el a Prioritások rendszerezését, és kezdje újra csak az elmúlt héten fontosként megjelölt levelekkel. Ez azt jelenti, hogy a régi olvasatlan üzenetek többé nem lesznek fontosként megjelölve. További információA Prioritások rendszerezéseElvetésA Prioritások szolgáltatás letiltásaA Prioritások rendszerezése...

Hoxa portalHoxa hírek - Hoxa hírlevél 2012.02.07. - 2012.02.14. Legújabb cikkeink Kiemelt cikk(ek): Miért hatástalan … 1:02

SignettaBesírsz :) - Kölyökmotor: [link] Régen a … 22:48

Ertesits.hu[emlekezteto] 02.15. - ÉMÁSZ - Kedves Gabriella! Korábban regisztrált szolgáltatásunkra, és beállította, hogy küldjünk … febr. 13.

Csillagozott levelek Ha egy üzenetet meg szeretne itt jeleníteni, csillagozza meg. Ha üres a panel, rejtse el. Elvetés.Ismét üdvözli a Prioritások szolgáltatás!Távollétében olvasatlan fontos üzenetek gyűltek fel. Azt ajánljuk, hogy végezze el a Prioritások rendszerezését, és kezdje újra csak az elmúlt héten fontosként megjelölt levelekkel. Ez azt jelenti, hogy a régi olvasatlan üzenetek többé nem lesznek fontosként megjelölve. További információA Prioritások rendszerezéseElvetésA Prioritások szolgáltatás letiltásaA Prioritások rendszerezése...

Minden más 1–17/17 Ismét üdvözli a Prioritások szolgáltatás!Távollétében olvasatlan fontos üzenetek gyűltek fel. Azt ajánljuk, hogy végezze el a Prioritások rendszerezését, és kezdje újra csak az elmúlt héten fontosként megjelölt levelekkel. Ez azt jelenti, hogy a régi olvasatlan üzenetek többé nem lesznek fontosként megjelölve. További információA Prioritások rendszerezéseElvetésA Prioritások szolgáltatás letiltásaA Prioritások rendszerezése...

Ötvenentúl.huHeti nyereménykód – 2012.02.15 - Kedves Varsás Gabriella! Elérkezett a várva várt szerda, az Ötvenentúl.hu Nyereményjáték … 0:23

Oláh DénesnéFW: Magyarország / 1 órás fílm - [link] -- Üdvözlettel: nagyonfe®i Magyarország természeti, és …20:21

Oláh DénesnéFW: Petőfi kutatás - Original Message From: Prech Katalin [mailto:joletert@freemail.hu] Sent: Tuesday, February …febr. 14.

Tesco10% kedvezmény minden tejtermékre - Tesco Vásárlókártya THM: 45,3% Az itt közzétett THM 375 000 forintra és 1 éves … febr. 14.

Vodafone MagyarországVodafone Hírlevél 2012 február - amennyiben alábbi levelünk olvashatatlan formában vagy képek nélkül jelenik meg, kérjük … febr. 14.

Szerelem egypercesÜnnep lesz a szerelem - Amennyiben alábbi levelünk olvashatatlan formában vagy képek nélkül jelenik meg, kérjük … febr. 14.

Pap ZsuzsaFokhagyma - Kedves Gabriella! A fokhagyma Elő- és Dél-Ázsiában honos. Egyiptomban szent növényként … febr. 14.

Oláh DénesnéFW: HD ! SUPER! - Original Message From: Katalin Prech [mailto:joletert@gmail.com] Sent: Monday, February 13 … febr. 13.

Oláh DénesnéFW: Mozgalmas hét! / JÓ! - Original Message From: Járvás Vincéné [mailto:szipineni@freemail.hu] Sent: Monday … febr. 13.

hirlevel@femina.huFemina hírlevél - Hírlevél VII. évfolyam, 7. szám 2012. február 13. Ella, Linda Heti horoszkóp február 13 … febr. 13.

Sztárvilág egypercesMeghalt Whitney Houston - Amennyiben alábbi levelünk olvashatatlan formában vagy képek nélkül jelenik meg, kérjük … febr. 13.

Kreatív percek egypercesSzív girland Valentín napra - Amennyiben alábbi levelünk olvashatatlan formában vagy képek nélkül jelenik meg, kérjük … febr. 13.

Frigyes VarsasFwd: Zene fantázia - Továbbított levél Feladó: frigyes varsas <varsasfri@googlemail.com> Dátum …febr. 9.

noreplyMommo.hu hírlevél - Ez a Mommo.hu rendszeres hírlevele Nem szeretnél több levelet kapni? Leiratkozás További … febr. 8.

Oláh DénesnéFW: Magyar Nemzeti Galéria. - Original Message From: Anna [mailto:viragzokaktusz@microsystem.hu] Sent: Thursday, February … febr. 5.

Startlap JátékokJátékok a hideg időre - Startapp a mobilon Startlap a Facebookon Hírlevél Drakensang online Drakensang online A … febr. 3.

noreplyMommo.hu hírlevél - Ez a Mommo.hu rendszeres hírlevele Nem szeretnél több levelet kapni? Leiratkozás További … febr. 2.


FW: Mozgalmas hét! / JÓ!

Beérkező levelekx



Oláh Dénesné olahnez@freemail.hu

febr. 13. (2 napja)


címzett: Dr; Pereczné; Kocsis; saját magam; Anna



-----Original Message-----

From: Járvás Vincéné [mailto:szipineni@freemail.hu]

Sent: Monday, February 13, 2012 7:10 PM

To: Miczi Flóriánné; molnar klara; Oláh Dénesné; Privigyei Laszlone

Subject: Fw: Mozgalmas hét! / JÓ



Mivel az évek során elég tetemes zsírtömeg halmozódott fel a hasamon

az ülőmunka következtében,

a cégem felajánlotta, hogy befizet a város egyik jónevű konditermébe.


Örömmel elfogadtam és személyesen mentem el, hogy előjegyeztessem magam, ne

kelljen a főnökömnek még ezzel is foglalkoznia.


Rögtön ki is jelöltek nekem egy Réka nevű 26 éves "személyi trénert".


A szoborszerű idomokkal megáldott gyönyörűség -

mint azt a falon lévő

poszterekből láttam - sportruházatot is reklámoz.

Elmagyarázta, hogy hasznos lenne, ha leírnám a tapasztalataimat egy naplóba,

mert így figyelemmel tudom kísérni a fejlődésemet.

Így is tettem és szeretném ezt megosztani veletek.



1. nap:

Reggel 6-kor keltem, mert abban maradtunk Rékával, hogy fél 7-kor kezdek.

Elég nehéz hajnalban kelni, hogy az ember edzőterembe menjen, de minden

megváltozott amikor megérkeztem és láttam hogy Réka már vár.

Úgy nézett ki mint egy görög istennő: szőke, zöld szemű és az érzékien húsos

ajkain egy hatalmas mosoly.

Körbevezetett, megmutatta a gépeket, majd 5 percnyi biciklizés után megmérte

a pulzusomat.

Megriadt a gyors szívverésemtől, mire én flörtölésre vettem a dolgot és

mondtam neki hogy ne aggódjon,biztos miatta ver hevesen a szívem.

(ugyanis az elasztikus fekete nadrág amiben volt, teljesen bevágott a

.......ba)


Az én "rettentően inspiráló" gyakorlataim után élvezet volt nézni őt ahogy

tartotta az

aerobik órát. Már a puszta látványa is olyan ösztönző hatással volt rám,

hogy csináltam még néhány hasizomerősítő

gyakorlatot, bár azt hittem kettétörök.


2. nap:

Két bögre kávé után végre el bírtam indulni otthonról.

Az edzőteremben örültem, hogy hanyatt fekvéssel kezdhettem, de korai volt az

öröm, mert Réka egy baromi nehéz

vasrudat nyomott a kezembe és mintha ez nem lett volna elég, még súlyokat is

aggatott rá.

A futógépen - remegő lábakkal ugyan - de sikeresen lefutottam 1 km-t.

Réka jóváhagyó mosolya és egy hamis kacsintás elhitették velem, hogy megéri

fáradozást.

Fantasztikusan éreztem magam!

Mindez egy új élet kezdete volt.


3. nap:

Az izomláztól a fogkefét sem bírtam mozgatni, ehelyett a fejemet kellett

forgatnom jobbra-balra. Szerintem a tegnapi nap után lett egy hasi sérvem

is.

Autót vezetni sem volt egyszerű: egy sima fékezéstől még a seggemen lévő


szőrszálak is fájtak. Arról nem beszélve,

hogy parkolásnál magam alá gyűrtem egy kismotort...

Réka ma egy kicsit türelmetlenebb volt velem mint máskor, mert szerinte a

folytonos nyögéseimmel zavartam a

többi klubtagot.(mintha én nem szartam volna le őket...)

Az igazság az, hogy kora reggel egy kicsit zavar, ha Réka túl hangosan

beszél

velem, de ha még kiabálni is kezd az

orrhangján, az már végképp elviselhetetlen.


Mivel fájnak a golyóim a futószalagon, Réka felcserélte a futást

lépcsőzésre.

Csak azt tudnám mi a szarnak talál ki valaki

egy gépet olyan gyakorlatra, ami abszolút felesleges mióta a liftet

feltalálták...

Réka azt mondta segíteni fog,, hogy formába jöjjek és teljességében élvezzem

az életet.

Ekkora baromság is csak szőke fejben foganhat!


4. nap:

Nem tehetek róla de félóra késéssel érkeztem, mivel ennyi ideig tartott

befűzni

a tornacipőmet. Réka már várt rám

azzal a szúrós zöld tekintetével - amit belémvájt mint egy tőrt - és a

gúnyos mosolyával, ami engem Jack Nicholsonra

emlékeztet a Batman-ban.

Ez a banya bosszúból megint a súlyokkal kezdett dolgoztatni, de egy

észrevétlen pillanatban meglógtam és elbújtam a WC-ben.

Egy másik edzőt küldött a keresésemre, majd büntetésből az evezőgépre

küldött hogy jól kifárasszon,... ahol az erőlködéstől véletlenül

elfingottam magam.

Az egész edzőteremben hallatszott!

Soha életemben nem voltam még ilyen magalázó helyzetben.


5. nap:

Már jobban utálom ezt a szukát, mint bármely más élőlényt a világon!

Vérszegény ócska nő, a kollagénnel fepuffasztott ajkaival és az ürességtől

kongó hidrogénszőke fejével.

Ha lenne bennem annyi erő hogy megmozdítsam a lábam, szétrúgnám a seggét

esküszöm!

Ma azt akarta hogy a tricepszemet dolgoztassam.

DE HISZEN NEKEM NINCS IS OLYANOM!!!

... és ha nem akarja hogy összetörjem a parkettát, minek ad a kezembe

vasrudakat meg egyéb ótvaros súlyokat,

mikor annyi erőm sincs hogy egy túrórudit felemeljek.


Leájultam a spinning-bicikliről és a diétás-doktornő rendelőjében tértem

magamhoz.

Na!... a másik sovány gebe, aki az egészséges táplákozásról tart nekem

előadást.


Mit papol itt nekem ez a hülye tyúk? Hisz halvány gőze sincs róla mi az hogy

éhség!

Istenem! Mit vétettem, hogy ilyeneket kell hallgatnom?


6. nap:


Az agyalágyult Réka üzenetet hagyott a telefonomon. Még volt képe

megkérdezni azon a leszbikus hangján, hogy

miért nem mentem ma edzeni. Anyádért!!!

Már a hangjától is olyan ideges lettem, hogy eldobtam a francba a telefont

és annyi erőm sem volt hogy felszedjem...

de még annyi se, hogy felemeljem a távirányítót!

11 órán keresztül ugyanazt a csatornát néztem.

Átkozott National Geographic! Végig kellett szenvednem a madarak párzásáról

szóló műsort,... mikor már hat napja, hogy nem keféltem!!!


7. nap:

Megkerestem a telefont és felhívtam a "Jószolgálat" kamionsofőrjét hogy

jöjjön el értem és vigyen el a misére, hogy

megköszönhessem a Jóistennek hogy véget ért ez a hét.

Azért is imát mondtam, hogy a cégem jövőre valami olyat találjon ki, ahol

mulatságosabb dolgokat élhetek majd át.

Mondjuk mint:

egy endodoncia,

egy katéterezés,

egy prosztata vizsgálat,

... vagy valami hasonló.


Legyen MOZGÁSBAN GAZDAG, JÓ HETED !!!"

2012. febr. 14. 16:45

Fincsik amiket írtatok.


Én ma tejbegrízt dobtam össze végül még is, bár először valami zöldségest szerettem volna, de már nem volt kedvem.


Vettem paprikát, paradicsomot is, mert imádom és nem volt itthon már pár napja, hiányzott is.

2012. febr. 14. 15:37
Ugyenez kukoricával is nagyon finom, ahhoz általában két kis dobozzal szoktam venni, az elkészítés ugyanaz. Próbáltam már gombával is, de az mérsékelt sikert aratott, pedig gombamániásak vagyunk és mégis.
166. tengerszem55 (válaszként erre: 164. - Nilena)
2012. febr. 14. 15:34
A lehető legegyszerűbb kaja a majonézes zöldborsó, főleg, ha nincs időm főzni. Van aki a majonézt maga keveri össze, de én nem cifrázom, habár többnyire azt is időhiány miatt. Amikor akciós, veszek egy nagy flakon majonézt, aztán elvan a hűtőben, többször is felhasználom. Egy tálba nyomok belőle rendesen, rá egy kis doboz tejföl és jó alaposan összekeverem. Rá egy üveg jól lecsöpögtetett zöldborsó és jól összeforgatom. Akár azonnal ehető, de jót tesz neki, ha a hűtőben áll néhány órát. Szinte mindenhez passzol köretként, pl. a rántott, vagy párolt gombához, fasírthoz, natúr húsokhoz, vagy akár halhoz is. Igaz, nem kimondottan fogyis, de ha az ember megállja, hogy csak egy kis halmot szedjen, az nem bűn és isteni.
2012. febr. 14. 10:05

BOLDOG VALENTIN NAPOT MINDENKINEK!


Ajándékként egy fini recept :)


Csirkecombot sózni, méz és mustár keverékével megkenni.

Egy tepsibe brokkolit és répát feldarabolva szétteríteni, sózni, borsozni. Rá a pipicombokat, kevés víz, olaj. Alufóliával lefedni, sütni-párolni, majd a végén fólia nélkül rápirítani.


(Én karikáztam rá 2 fej vöröshagymát is)


Nagyon-nagyon fini lett.

164. nilena
2012. febr. 14. 09:58

Hát tegnap megint nem tartottam valami mega étkezéseket! Reggeli kimaradt, ebédre ettem egy kis rizst szójaszósszal, meg káposztasalátával, vacsira meg almát! Eredmény: - 0,5 kg. Na azért nem aggódom, a mai tésztázás tuti visszahozza, na meg az esti valentin napi romantikázás közben is biztos rágcsálunk valamit :)


Nem tudom, miért, de valahogy nem megy nekem ez a reggeli! Megiszom reggel a tejeskávémat (szigorúan cukor nélkül) és gyakorlatilag jól lakom tőle! Tudom, hogy egészségesebb lenne reggelizni valamit, de nem kívánom egyáltalán, ha mégis eszem, szabályosan rosszul vagyok tőle! Így kb. délután 2-3 körül szoktam valamit ebédelni, aztán este valami gyümölcs.


A fogyi szempontjából ez még pozitív is lenne, de mi lesz, ha vége a fogyinak és ennék rendesen? Akkor a reggelitől már elkezdenek majd kúszni visszafele a kilók :(


Na mindegy, egyelőre örülök ennek a mínusz fél kilónak, aztán lesz ami lesz!


Majonézes borsó??? Azt meg hogyan? Receptért szeretnék kuncsorogni :DD


Boldog Valentin napot mindenkinek, legyen szép napotok!

2012. febr. 13. 18:02
Sajnos tegnap én is megengedtem magamnak egy kis lazítást, tésztába burkolt virsli volt ebédre, a férjem specialítása és meglepett vele, mire hazaértem. Na vissza is kúszott fél kilót ma reggelre a mérleg, úgyhogy hamarosan megint betervezek egy káposztalevest. De előtte még húsleves lesz, rengeteg zöldséggel, mert szeretjük is és abból lehet enni akármennyit. Utána jön a rántott tojás majonézes borsóval nyami-nyami. :-)
162. tengerszem55 (válaszként erre: 158. - Nilena)
2012. febr. 13. 17:51
Igazad van. Az embernek van egy képe önmagáról és ha az nagyon eltér attól, amit a tükörben lát, tenni kell valamit. Mégha egy "kis" önfeláldozással is jár. Olyan csodás érzés, ha a kitűzött cél, "X" kiló közeledik, vagy netán el is értem, úgy megugrik az önbizalmam, hogy legalább egy klasszissal szebb leszek, az biztos. :-)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook