Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Járjunk piacra, támogassuk a helyi termelőket! fórum

Járjunk piacra, támogassuk a helyi termelőket! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Járjunk piacra, támogassuk a helyi termelőket!

2010. jan. 7. 19:45

Akkor had rágjon, nagyon helyes. a joghurtba finom lesz a püré. Ma is forraltam tejet. Az üvegből kiöntöttem egy pohárba a joghurtot, úgy ittam meg. Hagytam egy keveset az alján, és ráöntöttem megint a friss forralt, éppen langyosra hűlt tejet. Csak reggelre " alszik meg ".

Nem teszek félre kis edénybe, szerintem így jobb ha kicsit hagyok az üveg alján.... Nem " pancsolunk ", spórolni kell. Szerintem finomabb, mint a kefír.

Azt is ugyan így csináltam.

29. Alexa77 (válaszként erre: 28. - Ncilány)
2010. jan. 7. 14:06
Szia! Még sose mértem pontosan, de 1-2 deci lehet kb... A tejszín nálam is nyerő nagyon! A joghurtos tippet meg köszi, ki fogom próbálni! Mi ugyan a gyümölcsjoghurtot jobban szeretjük, de tettem el a fagyasztóba bébiételes üvegekbe pürésített bio gyümölcsöt, azt hozzákeverem. Kicsi lányom miatt tettem el a püréket, de már nem hajlandó, csak a darabosat enni. Hiába, 17 hónapos már... :-)
2010. jan. 7. 08:18

Alexa! Mennyire higítod a tejet?, 1 l hez mennyi az a némi víz?

Én nagyon keveset, 1,5 l hez kb 1 dl víz. És forralás után befőtes üvegbe teszem. Rendesen van rajta tejszín utána. Belekanalazom a reggeli kávémra..

Natúr joghurtot vettem 1,5 dl. Felét bekanalaztam, fele üveg aljára, és a langyosra hűlt felforralt tejet ráöntöttem. Közel egy nap után besürüsödött, a tetején a tejszínt elkevertem műanyag kanállal ( az akadt a kezembe ). nagyon finom lett.

27. 62ffba3b4b (válaszként erre: 26. - Alexa77)
2009. dec. 30. 21:45

Az import áru attól lehet olcsóbb, hogy vám már nincs (legalább is az unión belül), ráadásul sok környező országban komolyan támogatják a mezőgazdaságot, tehát olcsóbban tudja adni a paraszt az áruját.

Én nagy híve lennék a magyar termékeknek, DE: a magyar, 1,5%-os zacskós tej forraláskor csak bugyog a lábosban, mint a víz, eszében sincs kifutni, pedig minden "normális" tej ezt tenné. Aztán megveszem fele annyiért az import tartós tejet(az is 1,5%), ami úgy fut ki a lábosból, ahogy a nagykönyvben meg van írva.

Néha meg eljutok piacra, ahol én is megveszem a friss házi tejet olcsón, amiből még túrót is lehet csinálni! :)))

2009. nov. 3. 11:33

Bennem azért felmerül a kérdés: hogyan lehet olcsóbb az import áru, mint a hazai? Pláne a multiban vett előrecsomagolt dolgok... Elvileg a csomagolási- és szállítási költségnek, na meg a vámnak köszönhetően drágább kellene legyen... Inkább bele se gondolok, miből lehet az a "tej", amit olcsón veszek (vagyis vesznek mások, mert én nem) mondjuk a tecsóban.

Felénk is kapható 110 Ft körül a termelői tej, ami ráadásul garantáltan a tehéntől származik. Ja és pl. nekem az elég zsíros, így 1 literből nem 1 liter lesz, miután némi vízzel hígítva felforralom. És finom! Na meg leszedem az igazi tejszínt....

25. pista55 (válaszként erre: 24. - Itimi78)
2009. nov. 2. 22:57

Mifelénk a termelők a tejet 100-110ft-ért adják.

Van aki házhoz is viszi. Ha a boltba vesszük jóval drágább, mert mindenki keresni akar rajta, csak a termelőnek nem marad semmi.

2009. nov. 2. 19:56
Az én 3 gyermekem,24 liter tejet iszik meg havonta,és sajnos nem keresünk annyit hogy megengedhessük magunknak a 260ft-os tejet.Én nem szégyellem hogy az olcsóbb szlovák tejet veszem.Ha a pénztárcám lehetővé tenné,én is támogatnám a hazai termelőket de sajnos anyagilag nem bírjuk.
2009. nov. 2. 10:43

Majd ha lesz annyi a jövedelmünk, hogy megengedhessük magunknak a drágább őstermelői árut, akkor azt fogjuk vásárolni. De amíg minden fillér számít, addig engem nem érdekel, kinek a zsebébe megy a pénz, az olcsóbbat veszem meg.

Aki persze anyagilag megengedheti magának, az támogassa a helyi termelőket!

2009. okt. 27. 18:16
Nálunk a tejet házhoz hozzák,hetente kétszer.Amit mi nem termelünk meg,azt a piacon vesszük meg.Van hogy őstermelőtől,van hogy mástól.Ártól,és minőségtől függően.A krumplit,hagymát, általában évek óta ugyanott vesszük.A tojást is kizárólag egy helyen veszem,mert ott még sosem volt benne rossz,és mindig nagyon friss.És imádom a piac hangulatát,nagyon sokáig piacon dolgoztam!
21. judy47 (válaszként erre: 19. - Pista55)
2009. okt. 26. 13:34
Engem nem érdekel,hogy kinek a zsebébe megy.Az viszont annál inkább,hogy jo legyen.Zöldséget én mindig ugyan annál veszem a piacon,de nem östermelö! Szoval engem a minöség érdekel.A Szolás szabadságába pont arrol volt szo,hogy igazábol nem is tudjuk mit eszünk mit iszunk!
2009. okt. 26. 02:39

Én nem merek piacon vásárolni néniktől, bácsiktól,

mert gyakran hallom tőlük, hogy hogyan spórolnak.

pl vödörbe kakilnak ezt vízzel össze keverik és ezzel locsolják a piacra szántat.

2009. okt. 25. 22:02

Mifelénk a zöldségféle a piacon olcsóbb mint a multiknál, egy-két akciótól eltekintve, mégis szinte lehetetlen eladni. Az emberek többsége nem megy piacra mert ha már úgyis bement a bevásárlóközpontba, megveszi ott a zöldséget is.

Nagyon kevés embert érdekel az, hogy ki zsebébe megy a pénze.

2009. okt. 25. 20:49

Sziasztok!

Nekem a nagymamám már évek óta őstermelő, és rendszeresen árul a szombathelyi piacon. Ő főleg epret termel, barackot, de zöldségeket - krumplit, céklát, hagymát ....- is, és rengeteg virágot.

Ő és nagypapám reggeltől - estig kint vannak azért a kertben, hogy a piacra tudjanak termelni. És hallomásból tudom, hogy nagymamámat nagyon szeretik az emberek, rengeteg visszajáró vásárlója van, mert ő silány terméket nem visz ki a piacra.

2009. okt. 25. 18:31
Nálunk is van a piacon mindenféle emberke, de akiket ismerek, szívesen vásárolok tőlük. A nénikék biztos nem nagyüzemi tojást árulnak. Amúgy mi sokmindent megtermelünk.
16. judy47
2009. okt. 25. 17:29

Én a hurka kivételével hust nem veszek piacon.Nem megbizhatoak! Meg van a hentesem ahol szuper hust adnak,udvarias kiszolgálás van,readásul teljesen friss.Multiba tisztitoszereket veszek,no meg sajtos kiflit.Isteni.Vagy ha müszaki cikket akarok venni karácsonyra akkor azt is a multiba veszem meg.Piacon csak a savanyuságot,zöldséget,tojást és gyümölcsöt.

A hurkát csak is kizárolag azért vettem mert nem volt a hentesnél,gondoltam kiprobálom.Soha többet!

2009. okt. 25. 17:18
ja, és a csirkére visszatérve: döbbenet volt látni a házilag nevelt pipik szinét, ami az aranysárgával vetekedett..én ezt gyerekkoromban lattam utoljara, amikor még magunk is tartottunk csirkéket...emellett a multis husok albinók:DDDD
2009. okt. 25. 17:16

Én most vásároltam be előszor ugy igazan piacon , és ha belegondolok sokkal többet fizettem mint egy multiban (pl. fél kiló sült kolbinak valot vettem 1000 Ft-ért), és pl. tejtermékeket nem is vettem. Tehát nem igaz az amit sokan irnak, mondanak, hogy a piac olcsóbb. Viszont ez a kolbász....jáhúúúúúúúúú, hát, azt hiszem a hurkát is náluk veszem. Ez legalabb HÚSBÓL volt, nem mócsingos trutyibol készult. Tehát igaz, az éremnek két oldala van. A zöldségnél sokszor jártam ugy, )idonként ezeket itt szerzem be), hogy a rohadásnak indulo darabokat kaptam, oda nem is mentem tobbet. A tojást viszont csak a piacrol szerzem be. A péksutik, sutik pedig isteniek!! Nem felfujt zsemléket veszek, minta multikban.. A kenyér pedig ha nem fogy el szinte azonnal :))) akkor mér a 3. nap is ehető..Tehát hajlando vagyok kicsit tobbet fizetni, de tényleg ebben a hormonos E-betűs, tartósitoszeres világban oruljunk, hogy piac még kétezik...

És örülök, hogy kedvesen szolnak hozzám, nem pedig azt kérdezik a foguk alatt morogva, ez is minek állt be a pultba...Tisztelet a kivételnek persze..

2009. okt. 25. 17:11
A multiban csak vegyiárut - mosószert, öblítőt, toalettpapírt és hasonlókat veszem, az élelmiszerért piacra járok, illetve háztól veszem, már amit nem termelünk mi magunk. Friss, kapirgálva nevelkdett tanyasi csirkét konyhakészen veszem egy közeli tanyáról, a tojást egy ismerős nénitől a piacon, túrót, sajtot stb. egy másik ismerős termelőtől, és így tovább... Maximálisan egyetértek a cikkel. Jó minőségű árut veszek kellemes körülmények között, megbízható helyről, 15 hós lánykám is szereti a piac nyüzsgését, nejlonszatyor helyett a kosaramat rakjuk tele, mindenütt kapunk egy jó szót is az áru mellé és számomra az is fontos, hogy magyar zsebből magyar zsebbe megy a pénz... Van egy idős bácsi, egész nyáron minden héten a két hetipiacnapkor vettem tőle egy adag spenótot. A tengerimalacok ették meg, mert mi nem szeretjük, de tudom, a bácsinak tényleg kenyérre kell a pénz. De én sokkal szívesebben adtam neki mindig, mint a multi parkolójában kéregetőknek.
2009. okt. 25. 17:05

Házi tej, gyümölcs, zöldség, húsárút, a piacon. Húsboltok is vannak néha oda megyek, melyik hogy van nyitva. Piacon d.e 11 körül pakolnak.

Multinál azt ami ott olcsóbb. Mosószerek, papírárű stb.

2009. okt. 25. 16:14

Nálunk a férjem jár heti rendszerességgel piacra.

Sokkkal drágábban vásárol,mint a multiban-de legalább "magyar zsebben"marad a pénz-és valóban, a csomagolóanyagot itthonról viszi.Van úgy,hogy küldöm a felesleges reklámszatyrot,tojástartót,mert az ottani eladók-ha valóban őstermelők-tovább tudják adni benne áruikat.

10. judy47
2009. okt. 25. 13:26

Én is szeretem a piacot,de épp 1 hete vertek át jo alaposan.Kedvesem kedvenc ételét szerettem volna késziteni.Zsemléshurkát kértem.Mikor a párom ette,akkor derült ki,hogy zsemle helyett gyöngyárpa volt bele téve!Másnapra a hütöbe meg is romlott.Ennyit az östermelökröl.Budapesti piacon kevés az igazi östermelö.De ezek után a piacon inkább máshoz fogok menni.

A husboltba ilyen soha nem fordulna elö!

9. spinneli (válaszként erre: 8. - Dominós)
2009. okt. 25. 12:13
pesti piacos tapasztalataimat mondottam, itt kecskeméten még valóban főleg őstermelők vannak.
8. dominós (válaszként erre: 7. - Spinneli)
2009. okt. 25. 10:30

Nálunk még őstermelő nénik és bácsik is tevékenykednek, meg vagyok elégedve. A cucc sokkal ízletesebb náluk és jobb.

Természetesen csak szezonárut szabad venni, mert a januári piaci paradicsom biztos nem hazai.

2009. okt. 25. 10:18
egyébként ne értsetek félre a gondolatot, elvet én is fontosnak találom, és pont ezért csalódtam több soron azon, hogy piacokon, ahol egyébként manapság már főleg nem szegény őstermelő nénik és bácsik tevékenykednek, mennyire nem számít maga a vásárló.
6. spinneli (válaszként erre: 4. - 62ffba3b4b)
2009. okt. 25. 10:16

más a tapasztalatom, sajnos.

bár multiba sem járok gyakran.

:)

5. Zarahell (válaszként erre: 3. - Spinneli)
2009. okt. 25. 10:16

Azért gondold át, -nem tudom, hogy te hogy vagy vele- de a tecsós argentin hangár-hormonbomba-csirkének se íze se bűze.. másrészt én nem egyszer szagoltam tecsós romlott húst.


Sietnem kell, nem tudom most végigolvasni a cikket, de nagyon érdekel a téma! :)

2009. okt. 25. 10:14
Egy multiban sokkal több "sültparaszttal" és még több átveréssel találkozunk..
2009. okt. 25. 10:09
A dolog kétoldalú, ha nem sültparasztok velem, és nem akarnak átverni járok szívesen.
2009. okt. 25. 10:03
járok piacra
2009. okt. 25. 10:03
Évente fejenként 450 kg hulladékot termelünk, amit nem tudunk már hová tenni. Ennyi megvásárolt holmit dobunk ki a szemetesbe, hogy utána még egyszer fizessünk az elszállításért. Pedig rengeteg olyan apró trükk van a mindennapokban, amelyek kis odafigyeléssel nagyságrendekkel csökkenthetik a hulladékunk mennyiségét.
Tippek hulladékcsökkentésre és ötletek a környezetbarát otthonhoz a KukaDiéta zöld háztartás verseny keretében - 6.

Ugrás a teljes írásra: Járjunk piacra, támogassuk a helyi termelőket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook