Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogszabályozás helyett érdemes inkább koronát csináltatni? fórum

Fogszabályozás helyett érdemes inkább koronát csináltatni? (tudásbázis kérdés)


18. 1e901e4fb8 (válaszként erre: 15. - Anyagi)
jan. 5. 20:26
Jézusom! Ez elég ijesztően hangzik...🤯😨
17. libikóka (válaszként erre: 1. - 1e901e4fb8)
jan. 5. 19:26
Nem tetenék koronát,,csak ha tényleg nagyon kell.
16. globus (válaszként erre: 2. - Csicsi25)
jan. 5. 19:23
Szerintem ez a szemközti fog allásától is függ. Egy fogam kilóg a sorból, és nem lehet átcsiszolni úgy, hogy befelé álljon, mert megváltozik a harapás, egyszerűen nem oda való...
15. Anyagi
jan. 5. 19:10

Csak megjegyezném, hogy a fogszabályozás 99%-ban egy életre szól.

A koronáknak van egy kihordási ideje. Egyrészt a genetikától függ, hogy mennyire és milyen gyorsan fog lesorvadni az ínyed a koronák nyaki záródásáról,

másrészt a korral ez a folyamat felgyorsul!

Arra mindenképpen számíthatsz, hogy idős korodig minimum háromszor kell majd új műfogat csináltatni!


Ha nagyon kiáll a saját fogad, nagyon le kell majd vékonyítani a csiszolással a fogcsonkjaidat. Ez azt jelenti, hogy lehet, hogy már most gyökérkezelni kell az esztétika érdekében.

Mindkét esetben (nagymérvű csiszolás, gyökérkezelés ) miatt elhal a fog és törékennyé válik! Kitörhet koronástól...

14. 1e901e4fb8 (válaszként erre: 10. - Liliom10)
jan. 5. 18:12
Beszéltem,és állkapocsműtétet javasolna,de azt semmiképp nem szeretném....akkor már inkább a korona...legalább nem bontják szét a fél fejem 😃😃😃😃
jan. 5. 18:04

Egészséges fogat biztos nem csiszoltatnék le. És egy korona is több százezer Ft.

Plusz jobban is romolhat.

12. Channa* (válaszként erre: 8. - 1e901e4fb8)
jan. 5. 17:56

Én csak abban az esetben csiszoltatnám le a fogaimat, ha nagyon kiállnának.

Ha csak kicsit, akkor tuti, hogy semmit nem csináltatnék vele.


Nekem nem állnak ki, de az első 2 fogam látványosan hosszabb volt volt a többinél, ezért nyuszinak vagy egérnek szólítottak. Nem zavart;)

11. Channa* (válaszként erre: 10. - Liliom10)
jan. 5. 17:50

Nem fog kiállni ugyan úgy.

A barátnőm 28 éve csináltatta koronával meg az első 2 fogát, hogy szabályosak legyenek, azóta is pöpecül állnak.


Az egy más kérdés, hogy van e értelme FI esetében, hozzányúlni az egészséges fogakhoz.

10. liliom10 (válaszként erre: 8. - 1e901e4fb8)
jan. 5. 17:45

Gondolj arra, hogy a koronának is van vastagsága. Ha ennyit csiszolnának le, pont ennyire állna ki később, mint most. Tehát legalább 1 mm-rel többet kellene lecsiszolni, mint a (mű)korona vastagság. Lehet, hogy emiatt elhalna a fogad, aztán lehetne gyökérkezelni. :( Vagy sikerülne koronán keresztül, vagy le kellene vágni a koronát a fogról, és készülhetne az új korona. :(

Faggasd ki a fogorvost, mielőtt csiszoltatnál !!!

Beszéltél fogszabályzó fogorvossal ?

9. 1e901e4fb8 (válaszként erre: 8. - 1e901e4fb8)
jan. 5. 17:27
a*
8. 1e901e4fb8 (válaszként erre: 7. - Liliom10)
jan. 5. 17:27
Pont az felső kettő sajnos :( Engem kifejezetten zavar,és mások is megjegyezték már sokszor az évek alatt :(
7. liliom10 (válaszként erre: 1. - 1e901e4fb8)
jan. 5. 17:10

Soha nem csiszoltattam volna le az egészséges fogaimat ! Melyik 2 fogad kiálló ? Mi zavar és kit ? Téged ? Vagy mások miatt tennéd tönkre ? Én lebeszélnélek róla !

Az én fogaim is szabálytalanul nőttek, és hiába szabályozták, visszamentek a helyükre. :( De egészségesek, és ez a fő ! Az életben sokan mondták a szabályos hídjaikkal, hogy nem érdekelné őket a szabálytalan fogsor, csak a saját fogaik lennének, mint nekem ! :)

6. 1e901e4fb8 (válaszként erre: 5. - Tulipán***)
jan. 5. 16:57
Persze,megértem! Mindennek van előnye,és hátránya.
jan. 5. 16:26
Én is a fogszabályozót választanám kérdés nélkül, biztosan nem tetetném tönkre a fogaim ha nem muszáj.
4. Enissa (válaszként erre: 1. - 1e901e4fb8)
jan. 5. 15:42
Én fogszabályozót választanám, ha az orvos is ajánlaná, akkor meg főleg, mert egy csiszolt fog már sosem lesz az igazi, és a "láthatatlan" fogszabályozókat nem is lehet látni, az is igaz, lehet 1, 1,5 évbe is kerülhet, míg a helyére húzódik. Lehet ugyanott leszel a későbbiekben árban, hiszen a csiszolt fog hamarabb romlik, annak a pótlása sem 2 Ft.
3. Sirga (válaszként erre: 1. - 1e901e4fb8)
jan. 5. 14:53
Nekem a 2 alsó 1-esem fokozatosan eltávolodott egymástól. Több fogorvossal, fogszabályzóssal beszéltem, egyik se értette, miért. Természetesen vállalták volna a szabályozást, de az győzött meg, amikor egy fogszabályozó orvos javasolta a koronát. (A 2 fogam között akkor rés volt már, hogy egy harmadik is elfért volna.) A 2 fogat lecsiszolták, és 3 fogat alkotó koronát készített a fogorvosom. Szép, szabályos.
jan. 5. 13:51

Nekem felül a 3 első fogamon van korona és szépen kiegyenlítette, nem kellett fogszabályzó. Alaposan lecsiszolják, utána meg úgy teszik rá a koronát, hogy szépen álljanak a fogak.


De legbiztosabb, ha megkérdezel egy fogorvost. Mindenképpen célszerűbb a korona ha megoldható, bár nem kis meló és nem is annyira kellemes, de szerintem elviselhetőbb, mint a hosszú ideig használt fogszabályzó.

jan. 5. 13:23

Sziasztok!


Szeretném a segítségeteket kérni.

Van itt olyan személy,aki fogszabályozó helyett inkább a koronát választotta?


2 fogam miatt agyalok rajta,mert igazából csak az zavar,és nem akarnék évekig fogszabit hordani, ráadásul sokkal drágább is.


Lehet ezt a koronás eljárást alkalmazni ferde fogakon is,ami nem egyenes,hanem kiálló? (Nem vészesen,de nyilván zavaró).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook