Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Van akinek a párja csináltatott DNS tesztet és kiderült, mégsem az övé a gyerek? fórum

Van akinek a párja csináltatott DNS tesztet és kiderült, mégsem az övé a gyerek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
143. anya4005 (válaszként erre: 142. - Érdekes73)
2015. ápr. 4. 19:06
Az tutttttiiii!
142. Érdekes73 (válaszként erre: 128. - Anya4005)
2015. ápr. 4. 17:55
Féltené a nyereményét ?
141. Érdekes73 (válaszként erre: 137. - 3a5c305959)
2015. ápr. 4. 17:49
Látszik hogy gőzöd nincs a témáról...
140. Érdekes73 (válaszként erre: 133. - Csipkerózsika)
2015. ápr. 4. 17:49
Itt csak 5 évig fizetett vagyis vszínüleg semmit se ha 5 év után váltak. Erre kár verni a nyálát :(
139. Érdekes73 (válaszként erre: 121. - Lolka)
2015. ápr. 4. 17:47
Itt azért ott a kedves új barátnő is aki rendesen szítja a tüzet. Ha olyan fontos lett volna ez a vizsgálat már lépett volna nem vár 20 évet.Ettől függetlenül egy car.házi alak.
138. Csipkerózsika (válaszként erre: 137. - 3a5c305959)
2015. ápr. 4. 15:22
Szerintem sem, de nem baj. :)
137. 3a5c305959 (válaszként erre: 133. - Csipkerózsika)
2015. ápr. 4. 14:06
Nem mondtam hogy jo apa-gyerek kapcsolat volt koztuk. Sot, pont az ellenkezojet irtam ujra es ujra. Nekem tovabbra is az a velemenyem hogy amiket irtok identitas tores meg zavar, sokk stb akkor igaz ha egy jo apa-gyerek kapcsolat eseten derul ki hogy a szulo megsem a szulo. Pl orokbefogadott gyerekek eseteben, akik szeretetben nonek fel es kotodnek a neveloszuleikhez. Naluk okozhat torest hogy akkor most szeressek ne szeressek, hogyan szeressek az embereket akiket szuleiknek hittek. Akinek az apa annyit jelent hogy egy nev meg nehany hetvegi latogatas evekkel ezelott, azt kulonosebben nem fogja megviselni a dolog. Mindegy, en mar elmondtam mindent amit akartam. Meggyozni egymast ugysem fogjuk tudni ugyhogy hagyjuk is.
136. Csipkerózsika (válaszként erre: 125. - 3a5c305959)
2015. ápr. 4. 13:33

De okozhat törést. Nem az érzelmi kötődés megléte vagy hiánya miat, hanem az identitás miatt. Akármilyenek az ember szülei, akkor is a szülei. Ha egyszer csak kiderül, hogy valamelyik mégsem, akkor mindjárt jön a kérdés: akkor ki is vagyok én, ha nem az apám az apám.

Ne mondd, hogy nem okoz törést. És azok, akikről kiderül, hogy örökbefogadták őket? A legtöbbjüknél ez komoly törés és utánajárnak, hogy kik a szüleik és mért alakult így a sorsuk. Pedig érzelmileg semmi kötődésük nincs vér szerint, az örökbefogadó szülőkkel meg általában nagyon is jó a viszonyuk.

135. Csipkerózsika (válaszként erre: 114. - Perla del Mar)
2015. ápr. 4. 13:27

Hát az úgy tényleg nem lehet...

Szemszínnél van ilyen, nálam is ez van. Anya barna, apa kék, én zöld (egyik nagypapa, másik nagymama zöld).

134. Csipkerózsika (válaszként erre: 112. - 3a5c305959)
2015. ápr. 4. 13:22
Azért sajnálni sem kell, épp ez a lényeg, hogy 20 évig ő sem tett semmit a kérdés tisztázására...
133. Csipkerózsika (válaszként erre: 110. - 3a5c305959)
2015. ápr. 4. 13:19

A gyerektartás fizetése messze nem egyenlő a jó apa-gyerek kapcsolattal. Az csak egy törvény által előírt kötelesség.

A viszonyuk eddig sem volt bensőséges, mindegy, hogy a gyanakvás miatt, vagy a válás eredményeképpen. Ettől függetlenül ez az egész DNS-tortúra megviselheti a gyereket, főleg, ha kiderülne, hogy nem ő az apja. Ez azért komoly identitás-válságot jelentene neki.

132. 3a5c305959 (válaszként erre: 131. - Anya4005)
2015. ápr. 4. 13:12
Szerintem ahol szeretet van, ott nem szamitana a DNS teszt eredmenye.
131. anya4005 (válaszként erre: 130. - 3a5c305959)
2015. ápr. 4. 13:02

Nekem a műfaterom az apám: ő volt ott,ő nevelt,ő segített. A gyerekeim is azt tudják,ő a papa (persze,majd idővel elmondom,mi a helyzet,de még kicsik).

Ha kiderűlne,nem az apám az apám,nem is érdekelne,ki az! Viszont felvetődne még néhány kérdés:akkor ki a nagymamám??? Mert még ő is van,meg nagynénim,és uncsitesók! Persze,akik eddig az életem részei voltak,ők maradnának is,ha akarnák! Ezen nem változtatna egy DNS vizsgálat!

130. 3a5c305959 (válaszként erre: 128. - Anya4005)
2015. ápr. 4. 12:57
Persze nekem is fura lenne, de inkabb kivancsian fura. Erdekelne hogy ki az igazi apam es meg akarnam ismerni. Egyebkent nalunk nagyon bonyolultak a szalak, mert mindenkinek tobb apja es anyja van a csaladban. Ezert tudom hogy a kotodes es a szeretet nem azon alapul hogy ki papiron az ember szuloje. En pl a mostohaapamhoz jobban kotodtem mint az apamhoz, viszont az apamat jobban szeretem mint a mostohaapamat.
129. Kilimcs (válaszként erre: 116. - Tilee)
2015. ápr. 4. 12:28

csak azok gyerekek 20 evesen akiket burokban tartanak!!!


ne nezzetek, ISMERJETEK meg a fiatalokat. egy 20 eves nem gyerek. ha az ott valami nagy gebasz van.

128. anya4005 (válaszként erre: 125. - 3a5c305959)
2015. ápr. 4. 12:15
Nézd,én annyira sem kötődőm apámhoz,mint az elöbb kidobott zsepimhez...De attól még car lenne,ha kiderűlne,nem is ő az apám. Akkor ki? Ha teszem azt,feldobná a pacskert,nem fájna,hiszen nincs kapcsolatunk. De,ha kiderülne,hogy nem is az apám,olyan ... fura lenne. És totál nem érteném,mirét most kezdi foglalkoztatni a kérdés...hacsak nem nyert a lottón!
127. unom (válaszként erre: 126. - Shadow Angel)
2015. ápr. 4. 11:00
Épp az ilyenek miatt minden véradáskor újra ellenőrzik a vércsoportot, semmilyen papírnak nem hisznek.
126. Shadow Angel (válaszként erre: 123. - Perla del Mar)
2015. ápr. 4. 10:58
Igen. Bennem akkor csak az futott át, hogy ismereteim szerint csak A vagy 0 lehet, mert mindketten A-sak vagyunk, az apa személye meg tuti. Most tudatosult, hogy mi lett volna, ha tényleg vért kellett volna kapnia, mielőtt megláttam az eredményt. Kirázott a hideg.
125. 3a5c305959 (válaszként erre: 118. - Lolka)
2015. ápr. 4. 10:50
Szerintem azt nem sikerul megerteni a legtobb embernek hogy ilyen esetben a fiu sem kotodik az apjahoz es nem szereti ugy mint egy apa. Csak azert mert a teny az hogy o az apja papiron, nem feltetlenul alakult ki akarmilyen fiu-apa kapcsolat. Igy nem is okozhat kulonosebben torest ha megszakad.
124. 3a5c305959 (válaszként erre: 118. - Lolka)
2015. ápr. 4. 10:47

Azert mert a gyerek is erzi hogy az apja gyanakszik. Ezert nem fogja meglepeteskent erni a dolog.


En nem lepodnek meg ha kiderulne hogy apam nem az apam. Pontosan errol beszelek. A gyerekek nem hulyek, erzik hogy mi a helyzet a csaladban.

123. Perla del Mar (válaszként erre: 115. - Shadow Angel)
2015. ápr. 4. 10:06
Huuu nem semmi! Duplán az ! Egyrészt így a párod nem lehetne az apja, másrészt, ha ne adj Isten vérre lett volna szükség a picinek az életébe került volna ez a baki! Elhiszem, hogy kiverted a biztosítékot!
122. lolka (válaszként erre: 121. - Lolka)
2015. ápr. 4. 09:58
Marna belülről sok kérdés, nem marha. :)))))
121. lolka (válaszként erre: 120. - Anya4005)
2015. ápr. 4. 09:57

Én szerető családban nőttem fel, ha kiderülne, hogy az apám nem a vér szerinti apám, nem esnék kétségbe, de biztos, hogy marha belülről sok kérdés.

Ha az apa személye kétséges, mindig az anya a hibás, mert teherbeeséskor tudnia kellett, hogy több jelölt lehet, és akkor kellett volna DNS-tesztet csinálnia. De ha egy apa annyira nem szereti a gyerekét, hogy 20 év után kezd el teszten gondolkodni és azon, hogy a nevét is megtagadja, arról megvan a véleményem, csakúgy, mint az anyáról.

120. anya4005 (válaszként erre: 118. - Lolka)
2015. ápr. 4. 09:23
Nekem pl semmi kapcsolatom nincs apámmal: kb 6 éves koromig jártunk össze az ünnepek alkalmával,aztán az is megszakadt,azóta talán 10szer találkoztunk. 35 vagyok már,saját családom is van,feldolgoztam,hogy nem kiváncsi rám/ránk. De,ha most benyögné,hogy kiderült,nem is az apám,az már kiverné a biztosítékot!!! Eddig legalább azt tudtam,ki szarik a fejemre magasról,hát legalább ezt ne vegye el tőlem!
119. lolka (válaszként erre: 111. - Kilimcs)
2015. ápr. 4. 08:54

Egy DNS-teszt semmin sem változtat 20 év után, a terhességkor kellett volna megcsináltatni. Nem attól lesz gonosz egy apa, hogy 20 év után tesztet akar, hanem attól, ahogy a 20 év alatt bánt a gyerekével, ezen a teszt nem változtat.


A gyereket sajnálom egyedül, mert ha az apja nem a vér szerinti apja, és a nevét is el akarná venni, az nagyon rossz lesz a gyereknek, és az is, hogy végig hazudott neki az anyja is. Tipikus esete, amikor a szülők "gonoszsága" egyedül a gyereken csattan. Ha pedig kiderül, hogy az apja a vér szerinti apja, egy újabb "gonosz" hozzáállás (a kételkedés) már nem oszt, nem szoroz az apa eddigi hozzáállásán. Én úgy csináltatnám meg a tesztet, hogy a gyerek ne tudja meg, az eredménytől függően utána még ráérnek eldönteni, mi legyen és hogyan mondják meg.

118. lolka (válaszként erre: 109. - 3a5c305959)
2015. ápr. 4. 08:41

Ellent mondasz magadnak, mert akkor lenne a gyerek is érzés nélküli robot, ha nem venné magára, ha kiderülne, hogy akit az apjának hitt, az nem a vér szerinti apja.

Sok házasságban sincs jó szülő-gyerek kapcsolat. Szerintem ha jó kapcsolat lenne a gyerek és az apa között, akkor könnyebben meg tudnának beszélni és feldolgozni egy ilyen helyzetet is.


Itt biztos az apának kolonc a gyerek, de a gyereknek nem az attól még, hogy keveset látja. Te is könnyen vennéd, ha kiderülne az apukádról, hogy nem a vér szerinti szülőd?

117. vacsa (válaszként erre: 111. - Kilimcs)
2015. ápr. 4. 07:57

A 20 éves még igenis gyerek. Én nem voltam az húsz évesen, de a mai fiatalok mások...


20 éves fiam van.

116. Tilee
2015. ápr. 4. 06:42

De itt nem arról van szó,hogy az apa 15 évig rá sem nézett a gyerekre? Csak fizette a gyerektartást?


Lehet én nem értem a sztorit, de nekem ez jött le:


Van egy apuka akit állítólag 20 éve megcsalt azt asszony, majd amikor a gyerek 5éves lesz külön mennek. Egy 5 évesről már rég meglehet állapítani kire hasonlít (szülő, nagyszülő, szülő testvérei stb) az a gyerek. Apuka úgy ment el,hogy lehet nem is övé a gyerek. Gondolom mivel gyerektartást fizettet amit a bíróság határozott meg, ott ki sem nyitotta a száját, hogy "héékás! lehet nem is az enyém", csak fizetett mert ezt mondták neki. Aztán elmúlt 15év, addig rá sem nézett a gyerekre, és kitalálta,hogy akkor most pontot tesz az ügy végére és jöhet a DNS! A 15év alatt mi történt,hogy ez nem is érdekelte őt? Vagy most mi történt,hogy hirtelen ez olyan fontos lett?


A gyerek szemszöge sem rossz: Volt egy apám 5évig, majd 20évesen megjelenik és közli, hogy: "na édes fiam! gyere csak derüljön ki az igazság!". Kiderül,hogy az övé.. A gyerek mit fog érezni? Jött egy férfi aki az apja, soha nem foglalkozott vele és még meg is hurcolja mert csak egy teher neki. Eddig sem volt az apja, ezek után meg örülhetne neki,hogy nem köpi szemen.

Vagy nem az övé.. Jön az állítólagos apám a semmiből és kiderül,hogy még sem az apja. Annak a gyereknek se apja, se anyja nem lesz ezek után. Apja eddig sem volt. Minek még ezzel is meghurcolni?? Vagy mi fog változni,hogy a gyerek Kis Pista vagy Nagy Pista néven fog élni tovább?


Ha meg rosszul értelmeztem és törődött vele valamennyire a válás után akkor, meg csak van valami érzelmi kötödése a gyerekhez. Ha én valakit szeretek, főleg gyerekemként kezelem, akkor az csak úgy nem változik meg. Azért szeretem, törődök vele mert elfogadom. Akkor minek ezt a szálat most elszakítani?


Egyébként meg egy mai 20éves még gyerek!!! Akár ki akár mit mond, nézzük meg a mai 20éves fiatalokat!

115. Shadow Angel (válaszként erre: 114. - Perla del Mar)
2015. ápr. 4. 06:35

Minket párommal így szivattak meg majdnem a kórházban, illetve engem kevertek majdnem gyanúba. Kisfiamnak születése után nézni kellett a vercsoportját, mert Rh - vagyok. Párommal mindkettőnknek A a vércsoportja, csak ő Rh+. Erre a gyerek kiskönyvébe beirják, hogy B Rh+. Vertem az asztalt, hogy az nem létezik. Kiderült hogy összecserélték a leleteket, és az a B valójában 0.

Szerencsére zárójelentésben már az szerepel.

114. Perla del Mar (válaszként erre: 97. - 6b006fc769)
2015. ápr. 4. 01:48

Jaj ne is mondd! Egyszer egy kutyás barátnőmmel beszélgettünk kutyasétáltatás közben, valahogy szóba került a vércsoport. Erre mondja, hogy az unokahúga kisfia a nagymama vércsoportját örökölte. B-s az egyik szülő 0-s a másik meg A. Na ilyen nincs! Vagy ő mondta rosszul vagy apuka nem az apuka. Az a szörnyű, hogy a gyerek az iskolában fog rájönni/rájött, hogy az apja nem az apja.

Gondolom , nem tudod max a párodét, hogy mi, mert bizonyos esetekben (nem midig) az alapján is kizárható az apaság.

Sajnos az is igaz, hogy előfordul, hogy egy férfi nem csak a nőtől, válik el, hanem a gyerekeitől. Volt egy csoporttársam az apjának imádott lánya miközben az első házasságából 4 gyereke van, akikkel nem is tartja a kapcsolatot. Na megvan a véleményem az apjáról!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook