Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogínysorvadás. Mi a gyógyítás módja? fórum

Fogínysorvadás. Mi a gyógyítás módja? (tudásbázis kérdés)


1 2
25. fe1fe85329 (válaszként erre: 24. - 2f4fe453b8)
2009. márc. 31. 13:55

Már meg is jártad??...DDD



egyébként ki kell hogy ábrándítsalak..mert igaz hogy 22-42ezer HZ a frekvenciatartománya a kütyünek..de ha hozzáérintem a foghoz nem annyira kellemes a hangja....ha önmagában járatom akkor persze nem hallani....csak minimális hangot mert a fejet ahogy ráteszem a gépre nem bizti hogy pontosan illeszkedik....ahogy hozzáér a foghoz légbuborékokat képez és tulajdonképp ez robbantja le a cuccot...és még vizes is...DD


Azért nagyon ne utálj..DDD

24. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 21. - Fe1fe85329)
2009. márc. 31. 13:37

Az ultrahang 20 000 Hz-nél magasabb frekvenciájú, ember számára nem hallható hangtartomány.

Nekem nem ilyennel csinálták utoljára, mert annak nagyon is volt hangja. Sőt elég kellemetlen hangja volt.

Lehet hogy legközelebb inkább hozzád megyek :)

23. fe1fe85329 (válaszként erre: 22. - 2f4fe453b8)
2009. márc. 31. 13:24

Nem az ínyen ilyenek nincsenek vagy csak én "nem tudok róla" én az ínyen direktbe szoktam laserezni,lletve foghúzás, műtétek után a műtéti területen.. és direkt figyeltem a hatást ezért tudok róla nyilatkozni.....Kollégámnak voltak inkább ilyen laser akupunktúrás próbálkozásai, de én ebbe a részébe nem mélyedtem bele.túlzottan...használom a lasert de hangsúlyozom hogy csak kiegészítő terápiaként..egyébként a fiamnak a nagyon brutális herpesfertőzésben sokat segített(az ujján volt csórikámnak)...nem vagyok teljesen szkeptikus, de azt sem vallom hogy csak alternatív módszerek...


szerintem a kettő együtt remekül kiegészítheti egymást ha okosan vannak használva..

2009. márc. 31. 12:59

"akupresszúrás pontokon. . . . "


Az ínyen vannak ilyenek?

21. fe1fe85329 (válaszként erre: 20. - 2f4fe453b8)
2009. márc. 31. 11:25

Nos a fogkőeltávolítást ultrahangos un depurátorral végezzük...ez úgy néz ki hogy az én "műszerem" Un ultrahang frekvencián rezeg, és ez a rezgés pattintja le a fogköveket a fog felületéről..anélkül hogy a fogzománcon és az ínyen sérülést okozna....ezt az íny feletti fogköveknél alkalmazzuk ez az un általános (gépi)fogkőeltávolítás., ki hogy hívja..az íny alatt ezt kéziműszerekkel végezzük..itt ugyanis precízebb finomabb mozdulatokra van szükség......


Hát Infrás kezelés..ebben az esetben nincsenek személyes tapasztalataim így nyilatkozni sem tudok


Laser terápia: nagy kedvencem és nagyon jó hatású az un soft laser...műtétek utáni sebgyógyulás elősegítésére, gyulladáscsökkentő hatású, de nálam csak mint alternatív kiegészítésként jöhet szóba az alap kezelés mellé a gyógyulás elősegítésére...tény és való hogy a pluszban Laserrel kezelt páncienseim nagyobb illetve gyórsabb gyógyulást tudtak produkálni....fájdalomcsilapításra is szoktuk használni az un akupresszúrás pontokon....

20. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 16. - Fe1fe85329)
2009. márc. 31. 10:54

Kedves N.Rose!

Mi a szakember véleménye (vagyis a tied) a különböző "besugárzásos" (lézeres, infrás, ultrahangos) fogínykezeléssel kapcsolatban?

2009. márc. 31. 09:41
"A fényterápiát az alsó görgőbe valamint kézi kezelőbe helyezett héliumizzók biztosítják!A hélium 7cm-re hatol a szervezetünkbe!"
18. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 15. - Bóbita01)
2009. márc. 31. 09:27

Optimista vagyok. :)

Lehetőleg kerülöm a gyógyszerhasználatot, de áltudományos dolgokért sem fizetek.:)

17. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 13. - Bóbita01)
2009. márc. 31. 09:26

A két liter víz jogos.:)

Amúgy kevered a dolgokat rendesen. :)

Nem számít a honlapon vannak ennél cifrább dolgok is.:

"egyesíti a masszázst és a “Ceragem akupresszúrát” TM a jádekövek és az epoxy karbonlap által kibocsátott távoli infravöröshővel (moxa-hatás) a teljes megfiatalodás érdekében. Ebben a készülékben ahogy a belső projektor végighalad a hát vonalán, szabaddá teszi az energiacsatornákat, ellazítja a gerinc melleti izmokat, javitja a vér és a csi keringését."

16. fe1fe85329 (válaszként erre: 13. - Bóbita01)
2009. márc. 31. 08:23
Igen abban teljesen egyetértek hogy a kiváltó okot kell megszüntetni..de az a fogínysorvadás esetében a lerakódott lepedék és a fogkő..ami millárdos nagyságrendben tartalmazza a gyulladást kiváltó baktériumokat...illetve nyomás alatt is tarja az ínyt gátolva a vérkerngést...a szervezet védekező mechanizmusának köszönhetően az íny visszahúzódik....vagyis egyszerűen mondva sorvad...ezt egyébként megelőzi egy akut gyulladásos állapot ami az íny vérzésével megduzzadásával jár.....tehát a kiváltó ok a Lepedék és a fogkő..amíg ezek jelen vannak teljesen felesleges BÁRMI....legyen az öblítő krém ecsetelő gyógyszer akármi.....nem ismerem az ágyat, de amíg nincs professzionális tisztítás és nincs rendezve a szájhigiéia...nem ér semmit semmi...ezt bátran ki merem jelenteni...alternatív kiegészítésként lehet hogy jó de önmagában bizton állíthatom hogy kevés...
15. bóbita01 (válaszként erre: 11. - 2f4fe453b8)
2009. márc. 31. 06:54

Kedves Ipari gázkészülék szerelő!

Látom,Te nagyon pesszimista vagy :( !!!!!

Te inkább pár marék gyógyszert szedsz????

Ha fáj valamid akkor inkább beveszel valami gyogyót,az hamar elmullasztja a tünetet,de az okot nem szünteted meg?Ugye?

2009. márc. 31. 06:42
Bocsánat! Nem OXSZIGÉN,hanem OXIGÉN.
2009. márc. 31. 06:39

Kedves Dócy!Amiket írt az Ipari gázkészülék szerelő ,hogy mindenre jó a ceragem,az igaz.A lényege az,hogy napi 2 liter sima vízet meg kell inni(ez mindig is ajánlott mennyiség volt!),nem üdítőt,nem gyümilét...stb,hanem vízet.A víz ahoz kell,hogy oxigéndús vér jusson el minden szervedhez,hogy az tökéletesen működjön.Az ágyban a csigolyák helyreállnak,porc alakul ki(ami állítólag kikopott,de van akinek oda sem került normális mennyiségben),minden csigolyához tartozik egy-egy szerv idegvégződése.Tehát ha a csigolya jól van,akkor az az ideg tud rendesen dolgozni,úgy tud eljutni az adott szervhez az oxigéndús vér.A foginyben ha rendes vérkeringés van,akkor megszűnik a sorvadás,sőt,helyreáll az íny.Az ínyt és mást(bőr,haj...)belülről is kell táplálni.És mivel lehet?Oxszigéndús vérrel.

Gondolom egyetért velem N.Rose is.

12. fe1fe85329 (válaszként erre: 11. - 2f4fe453b8)
2009. márc. 30. 22:19

Sziasztok!!

a fogínysorvadás therápiás lehetőségei amivel megállítható a folyamat:Rendszeresen leszedetni a fogköveket(ami az íny gyulladását ,ill. ha a folyamat krónikussá válik...a fogínysorvadást okozza)...ezt nem csak az íny felett hanem alatta is el kell végezni....utána a fő feladat az ínyt gyulladásmentes állapotban tartani nagyon alapos szájhigiéniával..és rendszeres kontrollal....


a fogkrémektől szájvizektől önmagában nem fog elmúlni...csak egy időre elfedhetők a tünetek...a kiváltó okot kell megszüntetni azaz a fogköveket-Gyulladást...fogorvos dentálhigiénikus segítségével...


/Ez a szakmám/

2009. márc. 30. 21:56

Mozgásszervi problémák kezelésére

Izületi betegségek kezelésére

Reumás panaszok enyhítésére

Belső gyulladások kezelésére pl. gyomor vagy bélgyulladás esetén

Menstruációs rendellenességekre és nőgyógyászati problémákra

Menopauza okozta kellemetlen tünetek (hőhullámok) megszüntetésére

Ciszták, miómák kezelésére (petefészek ciszta)

Prosztata okozta problémák kezelésére

Azoknak, akiknek daganatos betegségük volt vagy esetleg van

Csontritkulás esetén

Allergia és asztma esetén

Légúti betegségek kezelésére

Bőrbetegségekre (pikkelysömör, ekcéma)

Terhesség előtt illetve szülés után

Vizelettartási problémákra

Gerincferdülésre

Porckorongsérv esetén (esetleg kiszakadt sérvvel az ágy ugyan úgy használható)

Kéz és lábzsibbadás esetén

Gyomorfekély, gyomorhurut esetén

Cukorbetegség

Szem betegségek kezelésére (szürke hályog, kötőhártya gyulladás, szemszárazság)

Szívbetegségek kezelésére

Parkinson-kor, Sclerosis multiplex estén

Migrénes fejfájás kezelésére

Érszűkületre


Egy újabb "mindenre jó" megoldás. Csak éppen a fogínysorvadás maradt ki.;)

10. Dócy (válaszként erre: 6. - Bóbita01)
2009. márc. 30. 21:14
Szia!Ez az ágy hogyan mulassza el a fogínysorvadást?
9. bóbita01 (válaszként erre: 8. - 5517c3cbeb)
2009. márc. 29. 12:06

Kedves Barayakud!

A ceragem ágyról én kb.10 óra hosszat tudnék neked mesélni.Egyszóval:Isteni!Láttam az adatlapodon,hogy Budapesti vagy.Ha gondolod írd meg privbiben,hogy hányadik ker.ben tartózkodsz,és én utánnanézek,hogy hol van neked legközelebb INGYENES kezelés!Én csak dicsérni tudom!!!

2009. márc. 29. 11:06

Sziasztok!


Engem is érdekel ez a téma, mert érintett vagyok.

Kúszik fel az ínyem és néhány év, és kihullik az a fog!

Bóbita írta, hogy "CERAGEM ágy"

Ez micsoda? Nagyon érdekelne. Orvosi kezelés? Krém?

Olyan nincs, hogy ínyfeltöltés? Az tök jó volna, mert egy védőréteg kerülne a fognyakra és nem lenne olyan védtelen.(Vagy dologzzam ki és szabadalmaztassam? ;))

A grapefruitmag kivonatról hallottam, hogy az jó kenegetésre.

7. aranyora (válaszként erre: 2. - 7c0208f598)
2009. márc. 28. 23:02
Írd le légy szives, hátha másokat is érdekel.Köszi.!
2009. márc. 26. 06:06
Én tudok 1 megoldást,csak kicsit időigényes(legalább is szfváron)CERAGEM ágy.Ez a gyógyászati eszköz,nem tüneti kezelés(gyógyszer,ecsetelő,fogorvos...)hanem az okot szünteti meg!Hihetetlen!Én mostmár 2hónapja járok és nagyon-nagyon sok jót tapasztaltam.Érdemes kipróbálni,hiszen első az egészség!!!!
2009. márc. 25. 23:41

Sajnos nekem ez a betegseg a fogaimat tonkre tette.Ha jol emlekszem vissza a webbeteg.hu olvastam

tajekoztatast a gyogyitasrol.

4. Dite
2009. márc. 25. 23:39
Attól függ, hogy kezdeti vagy előre haladott. Ha kezdeti akkor ecsetelő, száj víz, sűrű fogmosás, vagy Vitinne kapszula, fogkő eltávolítás. Egyébként az orvosi kezelés. Az a baj, hogy a tüneti kezeléseket tudnak alkalmazni.
2009. márc. 25. 23:38

Fogorvos.

Amúgy ha jól tudom nemigen lehet gyógyítani, csak megállítani a folyamatot.

2009. márc. 25. 23:38
Egy nagyon jó foggélt ajánlok Neked,ha érdekel,írj.priv.
2009. márc. 25. 23:18
Fogínysorvadás, Mi a gyógyítás módja?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook