Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogínysorvadás. Mi a gyógyítás módja? fórum

Fogínysorvadás. Mi a gyógyítás módja? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. nov. 14. 18:36
Sziasztok! Fogínysorvadás témában én is szívesen olvasnék friss hozzászólásokat. Kinek mi vált be? Szerintetek az elektromos fogkefe használata jó fogínysorvadáskor? Eddig hiába kérdeztem több fogorvost is ez ügyben, senki sem tudott konkrét válasszal szolgálni.
2013. nov. 7. 19:24
Sziasztok! A fogínygyulladás nem ugyan az mint a fogínysorvadás. A cserszömörce pedig gyulladáscsökkentő. Tehát akkor valaki tudja hogy van e valami megoldás a fogínysorvadásra??? Előre is köszönöm ha tudtok segíteni hekem!!! Üdv
2012. máj. 19. 15:57
A fogínyvérzésre és a fogínysorvadásra illetve az ezzel kapcsolatos problémákra a SVÉDCSEPPET tudom ajánlani, azt kell a fogínybe dörzsölni.
2010. júl. 13. 22:15
A legjobb rá a cserszömörce. Most virágzik, le kell szendi a levelét, és abból teát főzni. Hagyni kell kihűlni, és azzal kell öblögetni. Nézze meg a Neten, hogy hogyis néz ki a növény!
51. katácskák (válaszként erre: 49. - Banita33)
2010. júl. 13. 12:16
Mit is szeretnél maszek Dokival?:)))
2010. júl. 4. 17:18

FOGÍNYGYULLADÁS, ÉS SZÁJÖBLÖGETÉSRE A LEGJOBB:3 gr /egy csapott

evőkanál/ diólevél 2 dl. felforralt víz, 10 perc állás után beletenni

valamilyen kis üvegbe és minden fogmosás után ezzel öblögessünk.

49. banita33 (válaszként erre: 48. - Katácskák)
2010. jún. 1. 17:00

Nem nem dohányzom .

Nálam is örökletes lehet,Apunak van !


Az ecsetelőt megpróbálom,köszönöm !

A doki körzetes !

Maszekba biztos gyorsabb lenne!

2010. jún. 1. 16:51

Jobbulást először.:)))

Mi megelőzként is használtuk,használjuk.

2.A C vitamin.

3.A cserszömércés fogkrém, szájvíz nekünk is bevált.

4.Ecsetelőt lehet kapni a Gyógyszertárban, amit Ők csinálnak.


Ne izgulj öröksége van Ismerősünknek, s idős már és még mindig megvannak a fogai, pedig már egyáltalán nem fiatal.

Nekünk is hajlamunk van rá.

Egyébként,cigerettázol?, az is ártalmas az inyre, NE idegesítsd Magad.. most hirtelen más nem jut eszembe - mi lehet az ok még amitől kifejlődhet még.

47. Vecy
2010. jún. 1. 16:48
Milyen orvos az, hogy júli 15-re adott időpontot? Másik fogorvost javaslok azonnal!
2010. jún. 1. 16:41

Le húzódott 2 fogamról az ínyem .

A doki Júli.15. re adott időpontot....soká..!!

Ha valaki tud valamit ami segíthet...pl:cserszömörce, ??

Előre köszönöm.

2010. febr. 9. 11:46

Sziasztok!

Én ma készülök a fogászatra kihúzatni egy fogamat, amin elsorvadt az ínyem, sajnos. Borzasztóan félek, nem tudom, mire számíthatok??? A fogam nem fáj, de az íny "alul" egy kicsit gyulladt, lehet, ki se húzza? Szeretnék tőle megszabadulni...

2010. febr. 1. 19:46

Sziasztok, nekem igazából a bionetes foggél használt. Most találtam meg a honlapját leírom Nektek, ja nem lehet honlapot írni :(

De ha beírjátok a keresőbe hogy

bionetshop, foginygyulladás

akkor ki fog jönni a honlap.


Szóval már nagyon visszahúzodott az ínyem, és ebben van Q 10 is, ami nagyon jó mert sejtépítő.

Nemcsak fogat mostam vele, hanem 5 percre pakolásként is használtam. Kb. 1 hónap után már nagyon szépen meggyógyult az ínyem. Ajánlom Nektek is.

2010. jan. 2. 15:22

A háziorvossal kiíratni az ascorbin savat: ez 100 % tiszta C vitamin mindenféle adalék anyag és színezék meg áfa és nyáfa nélkül... naponta 1 mg teában. Kb. 450,-Ft csak egy hónapra.

Ha veszel citromot, a levével az ínyt, a kézfejet, a kéz- és lábkörmöket, lábsarok bőrét rendszeresen kenegetni.

2009. aug. 17. 11:44
soksok c-vitamin.1000 mg-os napi 3*
2009. aug. 17. 11:42
Tudtok valamit a fogínysorvadásra - öblögetőt nemnagyon használnak. S.O.S.
2009. jún. 28. 16:28

Sziasztok!


Sajnos fogínysorvadásom van, bár még szerencsére a fogaim stabilan állnak (egyenlőre). Olyasmit olvastam/halottam, hogy sajnos ezt a betegséget nem lehet gyógyítani csak a lefolyását lassítani.


Részemről amit tudok, mindent megteszek az ínyem érdekében: napjában többszöri fogmosás, fogselyem és orvos által ajánlott szájöblítő (CORSODYL) használata, továbbá C-vitamint, kalcium-magnéziumot és a Dr.Lenkei féle "életerő csomag"-ot szedem... stb.


Ennek ellenére úgy érzem, hogy ezek mit sem használnak és érdekelne, hogy van-e valami amit esetleg érdemes kipróbálni vagy valami ami tényleg segít?


A válaszokat előre is köszönöm!

39. fe1fe85329 (válaszként erre: 37. - Dócy)
2009. márc. 31. 21:36
Nem látok a szotyizás mértéke és a fogínysorvadás között összefüggést.....az ottmaradt lepedék amit a helytelen fogmosás vagy a fogmosás hiánya okoz..DDD
38. bóbita01 (válaszként erre: 35. - Fe1fe85329)
2009. márc. 31. 21:04

Teljesen igazad van!Amúgy,most jöttem haza a fogorvostól fogkőleszedés volt.

Amúgy én nem beszélek se rá,se le senkit a ceragemdől,mivel én is csak egy vendég vagyok ott és amíg várom a soromat addig tartanak előadást és amikről ott beszámoltak,azokat írtam itt le.

37. Dócy
2009. márc. 31. 19:59
N.Rose kérdezem tőled,H a szotyizás rontja-e a fogínysorvadást?Ugyebár a szotyi héján van némi piszok.
36. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 34. - Bóbita01)
2009. márc. 31. 17:51
O.K.
35. fe1fe85329 (válaszként erre: 26. - Bóbita01)
2009. márc. 31. 17:50

Ám legyen....csak azt azért elég nehezen tudom elképzelni hogy ez az eljárás magát a kiváltó okot a megkövesedett plakkot benne a sok milliónyi baktériummal megszünteti....ez az én álláspontom..Én nem akarok győzködni senkit,aki úgy gondolja magának hogy jó tegye....aki meg úgy gondolja hogy leszedeti a fogkövét az beül a székembe...kár hogy most gyesen vagyok mert a kezelés előtti utáni+3havi kontroll és közbeni fotósorozataim is magukért beszélnek..sok sok ilyet tudnék neked prezentálni hidd el...ez nagyon öszetett dolog és a páciens aktív közreműködése is nagyban szükséges hogy ezt az állapotot fenntartsa...az is igaz..


Én biztosan nem fogom egy páciensemnek sem azt mondani hogy menjen el tőlem mert ez vagy akármelyik alternatív módszer többet ér(és nem profitálásból mert nekem mindegy hogy 1vagy11beteget látok el egy nap a fizetésem fix)...viszont azt sem mondom hogy ne tegye...mert kiegészítő kezelésként ha nem árt és ő hisz benne tegye...


Viszont remélem azért te sem mondod pl.egy daganatos betgnek hogy ne tessék elmenni az orvoshoz majd mi megszüntetjük a kiváltó okot..vagy akár egy fogínysorvadásnál...


Nekem ennyi a véleményem...

34. bóbita01 (válaszként erre: 32. - 2f4fe453b8)
2009. márc. 31. 17:46
Szerintem,most fejezzük ezt be,mert a végén nagyon belebonyolódunk,!Te egyik irányba,én a másik irányba gondolkodok.Másokat biztos nem érdekel a tudományunk,amúgy is ez a fórum nem a ceragem és az emberi test felépítéséről szól.
33. bóbita01 (válaszként erre: 30. - 2f4fe453b8)
2009. márc. 31. 17:40

Majd megnézem.

Megmondom neked őszintén,hogy nem tudom hol lehet tudományos dolgokat ,orvosi nyilatkozatokat ,tudományos publikációkat beszerezni a ceragemről.Én kaptam tőlük újságot,igaz csak februári,abban vannak érdekes dolgok írva(többek között orvos is írt benne).Ha gondolod szívesen elküldöm neked,ha megírod privibe a címedet.Vagy annyira nem érdekel?

Amúgy, egy érdekesség:ma hallottam,hogy a PA-DÖ-DÖ-s csajszi,aki már tolókocsis,Ő is használja ezt a "csodagépet"és állítólag már tud járni.

2009. márc. 31. 17:36

"A tüdőnek szerinted semmi köze nincs az oxigéndús vérhez?"

Dehogynem. De a víznek mi köze hozzá? A vízben az O kémiailag kötött formában van jelen. Persze van a ivóvízben oldott oxigén is, de két liter vízben elhanyagolhatóan kevés a szervezet napi szükségletéhez képest.

31. bóbita01 (válaszként erre: 29. - 2f4fe453b8)
2009. márc. 31. 17:28

VÍZ: H2O az O-betű OXIGÉNT jelent.

A tüdőnek szerinted semmi köze nincs az oxigéndús vérhez?

Most konkrétan táblázatot nem tudok neked készíteni,de párat említek:nyaki csigolyák:szem,fül,pajzsmirigy...,deréktájon(lumbális csigolyák):epe,máj,nemiszervek...stb,

Az kevés,hogy a csigolya jól legyen,kell,hogy legyen közte porc is.Ahhoz,hogy legyen kellő mennyiségű,ahhoz nagyon jó vérkeringést kell bíztosítani.A jó vérkeringéshez szükséges a H2O!!!

30. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 28. - Bóbita01)
2009. márc. 31. 16:11

Itt vannak a tanúsítványok:

[link]


Ezek kb annyit igazolnak, hogy senkit nem fog agyoncsapni az áram ha belefekszik.


Szívesen olvasnék néhány tudományos publikációt a hatásmechanizmusról, klinikai vizsgálatokról, orvosi szaklapokból :)

29. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 27. - Bóbita01)
2009. márc. 31. 16:05

"A víz ahoz kell,hogy oxigéndús vér jusson el minden szervedhez"

Ahhoz oxigén kell, amit a tüdőn keresztül veszünk fel.

"minden csigolyához tartozik egy-egy szerv idegvégződése."

Melyik csigolyához melyik szervé? Táblázatot kérek róla! :)

"Tehát ha a csigolya jól van,akkor az az ideg tud rendesen dolgozni,úgy tud eljutni az adott szervhez az oxigéndús vér."

A vér az erekben áramlik nem az ideghálózatban.

28. bóbita01 (válaszként erre: 18. - 2f4fe453b8)
2009. márc. 31. 15:22

Eddig olyan szépen kimásoltad a tájékoztatót szóról-szóra,de azt nem vetted észre,hogy nem áltudományos dologról van szó,mivel ezt a GYÓGYÁSZATI ESZKÖZ-t(nemrég nyílvánították azzá,előtte háztartási eszközként tartották számon) ORVOSOK fejlesztették ki.Számos országban elismert gyógyászati készülék(Svájc,Olaszország,...a Világon mindenhol van ceragem)

Egyébként fizetni nem kell érte,mert ingyenesek a kezelések.

27. bóbita01 (válaszként erre: 17. - 2f4fe453b8)
2009. márc. 31. 15:12

Kedves Ipari gázkészülék szerelő!

Konkrétan mit keverek?Hm?Jó volna tudni,mert akkor valószínüleg nagy tévedésben élek!

26. bóbita01 (válaszként erre: 16. - Fe1fe85329)
2009. márc. 31. 15:09

Kedves N.Rose!

Nem tudom konkrétan megmagyarázni,hogy pontosan milyen kapcsolatban van a ceragem és a fogínysorvadás,én csak amiket hallok a vendégektől azt tudom továbbadni.

Van 1 vendég(kb.60-65 éves Úr)1hónapja jár rendszeresen a ceragem ágyra,semmit nem csinál másként mint eddig és arról számolt be,hogy eléggé lötyögtek a fogai,és ez megszűnt.Az ínye állítólag elég halvány volt,most már szép piros.

van 1 másik(Ő hölgy)mondta,hogy a műfogsorát többször le kellett már cserélni,mert mindig kisebb lett az ínye és lötyögött a fogsor.Most azt vette észre,hogy "kinőte" a fogsorát,és neki is "egészséges" színű az ínye.természetesen Ő sem változtatott semmit az eddigi gyógyszerein,étkezésein...stb.

Szerintem ezek az esetek azért magukért beszélnek.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook