Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogbeültetésről tapasztalat?Mi szól mellette és mi ellene? fórum

Fogbeültetésről tapasztalat?Mi szól mellette és mi ellene? (tudásbázis kérdés)


1 2
47. Kiss Ildikó (válaszként erre: 44. - Victoria0225)
2018. márc. 24. 13:15
meddig szedted az antibiotikumot? hány napig és hány szemet?
46. Kiss Ildikó (válaszként erre: 45. - Victoria0225)
2018. márc. 24. 13:07

szia Victoria! a csontpótlás után 8 hónap a gyógyulás, azután jöhet az implantátum, az én orvosom így csinálja

a csontpótlás előtt pedig fontos a koponya CT, az mutatja meg hogy a csontpótlást meglehet e csinálni vagy még előtte kell e egy íny műtét, ahol az ínyt előkészítik a csontpótlásra ( pl. csontkinövés eltávolítása, mert a csonthártyát kiszakíthatja... )

ennek a gyógyulása 2 hónap

most ebben a csónakban evezek, azért írom neked


az implantátum beültetés után 2 héttel nem szabadna érezned ezeket amit írsz, 6 titánom van beültetve, már volt 2 kivételem is, az orvos hibázott, nem volt megfelelő a csontom az implantátum beültetéshez és ezért kiesett a helyéről, nem a szervezetük löki ki, hanem maga a környezet nincs előkészítve a beültetéshez az ínyben


mit mondott az orvosod hétfőn?

2018. márc. 17. 17:04

Sziasztok! 2 hete csinálták az implantátumokat illetve csontot is potoltak az egyiknel! Nekem pár napja fájnak a nyaki nyirokcsomóim :( hétfőn beugrok a dokihoz aki csinálta megkérdezem normális e. Elég zavaro...olyan mintha mandulagyulladásom lenne és attól lenne a gyulladás (volt már sokszor igy tudom milyen)!

Valakinek hasonló? Remélem nem azon dolgozik a szervezetem hogy kidobja...:(

2018. márc. 2. 18:22

Sziasztok! Nekem a mai napon ültettek be felülre 4-es 6-os helyére 1-1 SGS implantátumot. A hátsó simán ment, a 4-es helyén nem volt elég csontom, igy potoltak pluszba.

A műtétből semmit nem lehetett érezni de tényleg semmit. Miután kiment az érzéstelenítő akkor már igen. Reggel 9kor csinálták, azóta 2 fajdalomcsillapítot vettem be. Illetve kaptam Augmentin duot. Éjszakára is veszek be fájdalomcsillapítót. Azt mondta a doki hogy bedagadhat az arcom de akár be is zöldülhet, lilulhat.

Én rettegtem de nagyon! Pedig tényleg nem kell :) Most pedig jöhet a következő izgalom, a becsontosodás :)

Kitartás mindenkinek! Még jelentkezek hogy hogyan alakul :)

2018. febr. 19. 13:50

Sziasztok! Írjatok légyszi hogy hol milyen tapasztalatotok van! Priviben vagy akár itt is. Árakra is kíváncsi vagyok.

Köszönöm előre is!

2016. márc. 11. 13:25

Én most megyek újra beültetésre. Többfelé szétnéztem, az árak és inplantátumok után. Meg kell nézni az eredeti implantátum árakat, mert vannak olcsóbbak és drágábbak. Többfajtával dolgoznak. Most az SGS-implantátumot kapom. Kb. 100 ezer az ára, de azért meg kell nézni azt is, hogy az orvosról mit írnak.

Nagyon meg voltam elégedve a beültetéssel. Akiknek már csak 1-2 foguk van, azoknak nagyon tuti. Beraknak párat és az egészre fogpótlást lehet tetetni. Nagyon tartós és akár örök életű.

Kb. az első 1-2 nap az amikor fájdalomcsillapító is kell. Aki nehéz fizikai munkát végez, annak kb. 1 hét szabadság kell, mert utána nem lehet végezni.

2015. júl. 1. 15:56
Nekem egy felső gyökérkezelt kisörlőm tört szét, el kellett távolítani.Mivel mindem fogam ép,és gyulladás és fogkő mentes az inyem az fogbeültetés mellett döntöttem./A foghúzással egyidőben meg is kaptam az implantátumot,így nem kellett fog nélkül lennem .Pár napig vettem be fájdalomcsillapítót,de meg sem dagadtam a műtött oldalon./Tökéletes az eredmény.Picit rágáskor "más érzet",ha oda téved a falat./Nem tudom jobb szóval jellemezni/
40. Szette
2015. jún. 30. 11:19
Én is gondolkodom rajta. Mondjátok megéri a sok macerát? Én teljesen ki vagyok már az áraktól, meg a fogfájdalmaktól! Alul nincs normális fogam, csak gyökértömött, de azok is fájnak. Most elkezdtem a tortúrát, hidak, koronák le, csiszolás, gyökérkezelés, foghúzás is volt, de csak romlik a helyzet. Jobb oldalt két fogam van még, egy a sor végén a bölcs és talán a 4. elöl megg a 3. mellette. Mit tudtok mondani,
39. _Dina_ (válaszként erre: 38. - Krisztin23)
2015. ápr. 20. 11:07

Szia! Kicsit megkésve bocsi. Lehet hogy már nem is aktuális, de azért leírom. Nagyon féltem előtte de semmi okom nem volt rá. Kaptam rengeteg szurit, onnantól kezdve nem éreztem semmit. A hangok zavartak, meg belegondoltam hogy a csontomba fúr és kicsit elborzadtam.

Amikor kész lett és szálltam ki a székből elkezdett fájni (közben még zsibbadtam de fájt), akkor kaptam fájdalomcsillapítót, el is múlt. Éjjel ébredtem fel hogy megint fáj be még egy bogyó és ennyi volt. Antibiotikumot kellett szednem.

Rá két hétre kicsit feldagadt mert vmi bemehetett oda. Egy ilyen csavareszerűséget tett oda a doki hogy ne kelljen felnyitni mikor kapom a felépítményt. Ez a csavar kicsit kilazult azért gyulladt be. Pont ma kapom a koronát! :)

Nyugi, nem fog fájni! Mikor kapod? Vagy már túl vagy rajta?

38. Krisztin23 (válaszként erre: 35. - _Dina_)
2015. márc. 9. 11:55
Szia! tudnál nekem írni róla milyen volt? azóta milyen? Meddig fájt? Az arcüreged nem fájt? Nekem is lesz, majd áprilisban... Kissé félek. Várom válaszodat!!!
2015. márc. 9. 11:53
Sziasztok? Én áprilisban van időpontom fogimplantációra... Tudna valaki írni róla valamit aki már túlesett ilyenen???? nagy segítség lenne... Várom a tapasztalatokat!!! Köszi!
36. nose
2015. jan. 6. 22:47
Tudna nekem írni valaki privibe árat?
35. _Dina_
2014. dec. 16. 11:05
Sziasztok! Én tegnap kaptam 3 implantátumot. Rosszabbra számítottam. Persze mindenki máshogy éli meg, nekem úgy tűnik szerencsém volt.
34. rinike (válaszként erre: 33. - Lteca1)
2014. nov. 8. 18:06

Szia! Bár látom neked sem válaszoltak, azért én is kérdezek, sőt a Te tapasztalatodat is örömmel fogadnám. Én szüleim kérésére gyűjteném a tapasztalatokat. Azt kérdezném, hogy konkrét székesfehérvári tapasztalata van-e valakinek? Minden érdekel, jó is, rossz is, ár is stb.

Ha nálad még aktuális a dolog, akkor hasznos lehet, hogy észrevettem, tegnapelőtt nyílt egy erről szóló fórum:


[link]

33. lteca1
2014. okt. 16. 13:49
Sziasztok! Segitsegeteket szeretnem kerni. Fogpotlast szeretnek csinaltatni implantatumokkal. Talaltam is egy nagyon jo ajanlatot. Kerdesem,hogy ismeri-e valaki,esetleg van-e valakinek tapasztalata veluk kapcsolatban. [link] Akinek van tapasztalata es megirja,elore is koszonom.
32. Mókicaaaa (válaszként erre: 26. - 762fb1185b)
2008. dec. 27. 21:33
igen sajnos, Édesapám így járt...
31. kkrisztina76 (válaszként erre: 2. - 762fb1185b)
2008. dec. 27. 15:13
Sziasztok!Nekem a felső fogsorom részben ilyen. Saját fogak és három beültetett implantátum tartja a felső fogsoromat. Maga a műtét nem kellemes, de nekem semmi bajom nem volt vele.Csak egy jó orvos kell.Ennek már két éve és szuper.A doki aki nekem készítette fővárosi és nagyon sok a külföldi páciens is nála, nem hiába...
2008. dec. 27. 10:36

Valaki érdeklődött tőlem a fogbeültetésről priviben.

Véletlenül kitöröltem az üzenetet, mielőtt válaszoltam volna :-(

2008. okt. 28. 08:05
Én bizti nem fizetnék érte enyi pénzt. Már készitenek elfogadható áron fogat csak nem beültetős.Bár aki megteheti az tegye.De nem biztos, hogy igy ő lesz az aki jobban jár.:)
28. donadi
2008. aug. 28. 04:55

Én sajnos nagyon megjártam vele!

2 éves tortúra (arcüreg gyulladás, fisztula, rosta műtét) után lettem teljesen kész, de még mindig bennem van a félsz, hogy gond lesz vele.

2008. aug. 14. 14:06

Én is sok orvos honlapját néztem már, még egy debreceni ismerősömet is megkerestem aki ajánlott egy srácot Debrecenben. Lehet hogy olcsóbb oda elmenni és ott megcsináltatni és tízezreket spórolsz vele, nem tudom. Én is inkább fizetek mintsem hogy a jó fogaimat bántsák!

Ha nem fogadja be az implantátumot a szervezeted, akkor elvileg ki kell cserélniük. Garanciát kell rá vállalnia az orvosnak, mert ez nem egy anyajegyleszedés...

Szóval kidobott pénz semmiképpen nem lehet. Olyan orvost kell választani, aki garanciát vállal a munkájára, vagy a műtét előtt ezt tisztázni kell.

Nagyjából tájékozott vagyok már a témában,sokat olvasgattam erről. Az implantátum titánból van, s hiába van sok féle, csak a gyártó más, meg az ár, elvileg minőségbeli különbség nincs.

26. 762fb1185b (válaszként erre: 25. - Morkika)
2008. aug. 13. 16:28
Szia!Én a neten keresgetek,nagyon sok helyen végzik már ezt a beavatkozást!Az ára brutál,de inkább fizetek minthogy lecsiszoltassam a jó fogaimat!Azt nem tudom,hogy mi van akkor,ha a szervezet nem fogadja be az implit!Akkor mi van?Kidobott pénz?
2008. aug. 13. 15:39

Hahó!

Én is csatlakozom a fórumhoz, nem tudom van-e itt valaki...

Nekem is sajnos ki kell húzni egy teljesen tönkrement, gyökérkezelt fogamat és semmiképpen sem szeretnék hidat csináltatni, mert nem vagyok hajlandó a jó fogaimat bántani.

Imlantátum lesz. Nem félek, csak az árától...

Nem félek a fogorvosoktól, de azért ez nem egy rutinvizsgálat.

Valaki tud Budapesten ajánlani jó orvost?

2008. jan. 26. 10:43
Olyan erős a fogam, hogy tegnap még a mogyoró evést is bírta. Persze azért vigyázni kell. De mindent kibír, még a tepertőt is.
23. 762fb1185b (válaszként erre: 22. - Kiss Ildikó)
2008. jan. 25. 12:37
Szió!Neked is szép napot!Most sajna lépnem kell,fél kettőkor farsangi műsora lesz a kisfiamnak és addig még meg kell etetnem a babámat is,hogy ne ott éhezzen meg!Szia
2008. jan. 25. 12:33

Üdvözöllek Kata!

Szép napot Neked !

21. 762fb1185b (válaszként erre: 20. - Kiss Ildikó)
2008. jan. 25. 09:20
Köszi az infókat!Szia!
2008. jan. 24. 17:10
Majd még csevegünk a témáról, most megyek haza. Záróra van.
2008. jan. 24. 17:09

Van magyar titán és van német titán.

Te válsztod ki melyik tetszik.

2008. jan. 24. 17:05

A kérdéskiírásod nem jó!

Minden mellette szól!!!!!!!!!!!!!!!

Ellene semmi!!!!!!!!!!!!!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook