Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogbeültetésről tapasztalat?Mi szól mellette és mi ellene? fórum

Fogbeültetésről tapasztalat?Mi szól mellette és mi ellene? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. jan. 24. 17:02

1 fog 120.000.- ft

3 fog 360.000.- ft

16. 762fb1185b (válaszként erre: 15. - Kiss Ildikó)
2008. jan. 24. 16:59
Én elszánt vagyok,nem ijedek meg semmitől!!Megírod mennyibe került összesen?
2008. jan. 24. 16:56

A környezetembe bárkinek mondtam vagy mutattam nem mertek elmenni. Nem vállalják. Beszariak. Félnek. Pedig nincs mitől.

A műtét után kocsiba ültem és hazavezettem. Ettől mindenki kiborult.

14. 762fb1185b (válaszként erre: 13. - Kiss Ildikó)
2008. jan. 24. 16:54
És megkérdezhetem,hogy mennyibe került?
2008. jan. 24. 16:52

Miskolcon csináltattam a megye legjobb szájsebészével( Dr Skapinyec ). Egy pillanatnyi fájdalmam nem volt. Beültette a három titáncsapot, bevarta, úgy néztem ki mint a kötözöttsonka. Már este mentem vacsorázni étterembe. Reggelre bedadt a fejem, amit persze mondtak, mert megnyomódik a szájban a nyálvezeték. De még mindíg nem fájt. Kéthét mulva rárakta a fogtechnikus által csinált 3 fogat és minden szupi azóta is. Én tudom ajánlani mindenkinek. Nekem nem volt más megoldás, mert 4 fogamat kellett egymásmellől kihúzni.

Az viszont igaz, hogy Én nemfélek a fogászattól, de semmitől a világon. Bátor és vakmerő vagyok.

12. 762fb1185b (válaszként erre: 11. - Kiss Ildikó)
2008. jan. 24. 16:41
???És mesélj!Mióta?Minden rendben vele?Nem bántad meg?Hol csináltattad?Köszi
2008. jan. 24. 16:39

Nem fém! Pontosan Titán !

Három beültetett titán fogam van.

10. 762fb1185b (válaszként erre: 6. - Mimus)
2008. jan. 16. 11:46
Hát igen,sajnos utólag mindig okosabb az ember...fel a fejjel,szorítok!
2008. jan. 16. 11:44
Szia, beszélj mindenképpen egy szakemberrel (pl Szájsebklinikán Divinyi Tamás prof, bár ő biztosan nagyon drága), vagy ha van ismerős az a legjobb. Legalább kétféle módszer létezik, az egyik íny alá bújtat egy szitaszerű lemezt, amiből kiáll egy pöcök, illetve a másik, hogy fúrnak a csontba a foghiány helyén egy lukat és abba tesznek egy csavaros műcsonkot és arra megy a korona. De látatlanban azért nehéz nyilatkozni, hogy be fog-e gyulladni, mert nem tudható, hogy milyen az általános egészségi állapotod, milyen a gyógyulási hajlamod és melyik fogadról van szó, aztán, hogy mióta van foghiányod, mert a friss húzás helyén több a csont stb. Az implantátum lehet fém vagy kerámia, illetve e kettő kombinációja, de biztosan nem allergizáló anyagból van. Titán is lehet, de az nagyon emeli a költségeket. Egyébként már nem kell milliós költségekkel számolni, az implantátumok ára erősen tart lefelé, de a legfontosabb, hogy jó orvost válassz. Pl ne menj olyan helyre aminek a nevében Profi szerepel. Ha kérdésed van csak írj bátran, bár személyes tapasztalatom nincs , de ismerek olyan kollégákat akik implantálnak. De nem akarok senkit sem ajánlani, mert mi van akkor, ha mégsem ő lesz a tökéletes megoldás.
8. zsuzsy31 (válaszként erre: 2. - 762fb1185b)
2008. jan. 16. 11:28

szia!

Ugyanígy jártam én is, nem akartam az egészségeseket lecsiszoltatni. Nekem már 10 éve van beültetett fogam. Felül két csavart tettek be és azon van 3 fogam. Én is nagyon féltem tőle, de nem volt más megoldás. mert hiába tömettem be a fogaimat, valamiért nem birták a fogaim tömést, és így húzás lett a vége, és én sem akartam a fél oldalt lecsiszoltatni. A szájsebészeten csinálták, az ára mondjuk már akkor húzós volt, most nem tudom mennyi lehet. Nekem semmi bajom nem volt velük sosem. Ráadásul nekem fémallergiám van, de azt hiszem az anyaga titán, így nem okoz problémát, legalábbis nekem nem okozott, pedig nagyon érzékeny vagyok a fémre. A műtét, hát nem volt kellemes, érzéstelenítésben csinálták, addig míg be nem gyógyult fájdalomcsillapítón éltem, de ez csak pár nap volt, utána már semmi gond nem volt vele. Az elején csak kirakatfogat tettek rá, mert várni kell valamennyi időt, amíg beépül, úgyhogy addig nem is építik rá az igazi koronát.

Most nem jut eszembe más, de ha bármi kérdésed van szivesen válaszolok, akár priviben is.

2008. jan. 16. 11:05

Sziasztok!

Sajnos 22 éves létemre meg kellett élnem, hogy van már pótfogam. Szerintem nem is kell senkinek részletezni, iskolafogászat volt az elindítója a dolognak. Egy idegkezelt fogam tört ketté, és a másik felét, ami még bennt maradt, azt csiszolta le a doki és rakott rá egy porcelánkoronát. Most tavasszal lesz két éve, hogy megvan, de hála égnek semmi gondom nincs vele. Egy alkalommal begyulladt, meg gennyes lett, lehet valami felsértette mellette a fogínyem. De akkor sem mentem el dokihoz, barátom nagymamája javasolta, hogy öblögessek pálinkával. Másnap semmi bajom nem volt:)

2008. jan. 16. 10:26
Dehát én voltam a hülye,hogy hamarabb nem mentem
2008. jan. 16. 10:26
Tisztaideg vagyok,mamegyek fogorvoshoz,és mársajna nem tudja megmenteni a fogamat,ki kell húzni.Félek mint az állat
2008. jan. 16. 10:25
Sziasztok!Jó témátok van!
2008. jan. 16. 09:43
Egy fog pótlására szeretném megcsináltatni,mert koronából ugye három kellene,de nem szeretném két jó fogamat lecsiszoltatni.
2008. jan. 16. 09:40
Sziasztok!Ha valakinek már van ilyen "foga" meséljen róla!Nem gyulladhat be az állkapocsba épített fém?
2008. jan. 16. 09:38
Fogbeültetésről tapasztalat?Mi szól mellette és mi ellene?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook