Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogászati dolgok. Mit tehetek ebben a helyzetben? fórum

Fogászati dolgok. Mit tehetek ebben a helyzetben? (beszélgetős fórum)


1 2 3
78. aniik (válaszként erre: 61. - Lemonchello)
2013. ápr. 27. 22:07

szia.

voltál a szentkirályiba végül?? mit tapasztaltál?

77. moonlight13 (válaszként erre: 76. - Viashiva)
2013. márc. 23. 18:29
Mit jelent Neked a jó ár? Egy fogtömés szerintem Pesten átlagban 10-14 eFt.
2013. márc. 23. 14:19
Sziasztok,tud valaki ajánlani egy jóbevállt(árban is jó) fogorvos dokit Bp.n??:/
2013. márc. 23. 13:08
idős*
74. Lemonchello (válaszként erre: 73. - Moonlight13)
2013. márc. 23. 13:07
Komolyan nagyon dúrván megengedik maguknak a szemétkedést...Nem tudom mire vágnak fel....Ezzel nem azt mondom,hogy minden Doki hülye,bunkó.De a Törökbálinti nő az kész katasztrófa.Beszélgettem több emberrel a rendelőben fiatallal-idősebbel egyaránt mind azt mondta,hogy szadista,és ha tehetem inkább menjek egy maszekhoz.Egy idő bácsi mondta,hogy egyszerre 4fogát húzta ki.Csak azért,hogy ne kelljen több időpontot adnia a bácsinak.Egyszerre le tudta az egészet...
73. moonlight13 (válaszként erre: 71. - Lemonchello)
2013. márc. 23. 11:42
Egyszer egy nyaralás alkalmával mentem el sztk-ba, mert megőrültem, úgy fájt a fogam. Gyökérkezelni kellett volna. Gúnyosan kérdezte a doki, hogy én ezt honnan veszem, hogy gyökérkezelés. Mondtam, hogy a múlt tapasztalatából. Mondta, hogy ha másnapra nem múlik el, menjek a maszek rendelőjébe! Ezek után inkább végigszenvedtem az 1 hetes nyaralást, utána elmentem a saját dokimhoz, ekkor már kezdett a csonthártyára menni a gyulladás! És csodák csodája természetesen gyökérkezelni kellett! Hát erre most akkor mit mondjak Nekd?! :(
72. moonlight13 (válaszként erre: 71. - Lemonchello)
2013. márc. 23. 11:40
Passz! Én ezért járok maszekhoz, amíg még van egy pár fogam! :( Az SZTK-ban nekem is elbarmolták, most meg már azért annyi felesleges fogam nincs, hogy ezt megengedhessem,úgyhogy nekem is a gatyám megy rá a fogorvosi kezelésekre. :(
71. Lemonchello (válaszként erre: 75. - Moonlight13)
2013. márc. 23. 11:22

Hát... a Minisztérium annyit mondott,hogy azt tényleg nem "tehette" volna meg,hogy így beszél velem,valamint azt sem,hogy nem ad beutalót,és tudnia kellene,hogy a beutaló csak 1hónapig érvényes."De pénzt bármiért kérhet.Ezt nem ők szabályják meg hanem az orvos"...

Szerinted?

Már nem tudom hova menjek és kitől érdeklődjem meg a dolgokat....Komolyan néha már azt érzem,hogy teljesen hülyének vagyunk nézve "mi betegek"... :(

70. Lemonchello (válaszként erre: 69. - Moonlight13)
2013. márc. 22. 20:41
Már beszéltem az Egészségügyi Minisztérimmal ahol közölték,hogy vagy "ez" a doki akihez tartozom vagy mehetek maszekhoz.Váltásra nincs lehetőség csak ha lakcím változás történik....:(
69. moonlight13 (válaszként erre: 68. - Lemonchello)
2013. márc. 22. 20:12
Hát erre nem tudok mit mondani! :(És nem tudod magad átkérni másik orvoshoz, aki normálisabb?
68. Lemonchello (válaszként erre: 67. - Moonlight13)
2013. márc. 22. 15:56

Tudom,hogy nem a számat varrják :D De telefonos a melóhely ügyfelekkel tartani kell a kapcsolatot. Barátomnak kioperálták mind a 4bölcsesség fogát varták neki és 1hétig alig tudott enni,inni,megbeszélni meg hörcsög képe volt. Nekem a bölcsesség fogam furán jön ki,szerintem már megis állt a "nővése" és nem fog rendesen kijönni.Szóval ferde és tolja előre a többi fogat,és van egy lukas fogam ami anno be lett tömve de a dokinő nagyon szét fúrta még nagyobb lukat csinált neki betömte és amikor kajáltam abból ki esett a tömés és ráharaptam jobban letőrt a fogam.Ezt a fogamat elvileg csak sebészi úton tudják eltávolítani,mert a belső fele hiányzik.

Válaszolok arra is,hogy miért nem telefonálok be és kérek tőle egy beutalót: Mióta Törökbálinton élek 2004-óta kb 3szor mentem hozzá. Először az volt,hogy nem hozzá tartozom mire következőleg mentem azt mondta ő ilyet soha nem mondott,aztán betömte ingyen a fogam meg gyökérkezelt,mire vissza kellett vele mennem (gyógyszertömés miatt) már fizetni kellett érte.Aztán most legutóbb mikor voltam nála megint csak azt mondta,hogy fizetnem kell 10ezret a húzásért,15ezer a gyökérkezelés + tömés,ha fel akarom építeni kb 50ezer.Beutalót utoljára ugyan kaptam tőle Budaőrsre az sztk-ba telefonáltam másnap annyian voltak (álitólag),hogy 2hónappal későbbi időpontot kaptam,majd oda mentem közölték,hogy nem fogadnak mert lejárt a beutaló.Aztán vissza mentem a dokinőmhöz még egy beutaló miatt aki közölte velem,hogy miért vagyok lusta elmenni már rég megműtöttek volna....És miért kérek másik beutalót amikor már adott 1-et 2hónapja...Mondtam neki,hogy így adtak időpontot,erre még jobban kiakadt és se szó se beszéd (nem tudom miért lehetett ideges) semmi csúnyát nem mondtam neki és nem hazudtam neki....erre ki tessékelt...Azóta nem voltam nála.....

Röviden ennyi.

67. moonlight13 (válaszként erre: 61. - Lemonchello)
2013. márc. 22. 15:11
A bölcsességfogad jön, és azért fáj, vagy valamelyik fogad fáj és esetleg gyökérkezelni kell?
66. moonlight13 (válaszként erre: 64. - Lemonchello)
2013. márc. 22. 15:10
Miért kellene hiányozni? Nem tudod lebeszélni telefonon, hogy írjon egy beutalót, mert nagyon fáj? Már miért ne tudnál beszélni egy varrat miatt? Nem a szádat varrják össze!
65. moonlight13 (válaszként erre: 64. - Lemonchello)
2013. márc. 22. 15:08
Szerintem ha szenvedsz, akkor mehetsz a hétvégi sürgősségire is beutaló nélkül! Hívd fel őket hét végén, és mondd meg, hogy nagyon fáááj! Csak készülj, hogy a fél életedet ott fogod tölteni, és sürgősségin húzás v. idegölés van!
64. Lemonchello (válaszként erre: 63. - Moonlight13)
2013. márc. 22. 10:51
Na felhívtak őket,beutaló köteles amit meg az én fogdokim adhat. Van sűrgöségi rendelés meg osztályuk mégis most szenvednem kell a hétvégén,hogy kaphassak egy beutalót jöv héten,és akkor azt még nem is mondtam,hogy Hétfőn kezdek az új munkahelyemen,nagyon jó lesz már most hiányozni.Ráadásul nem fogok tudni beszélni és még varrat is lesz bennem....Hurráááááá
63. moonlight13 (válaszként erre: 61. - Lemonchello)
2013. márc. 21. 22:12
Miért nem hívod fel őket, és megmondják!
2013. márc. 21. 17:09
Valamint érdekelne az is,hogy több fogat is "elvállalnak" egyszerre? Vagy külön külön? Van 2lukas fogam,és most azt hiszem az 1. bölcsesség fogam is szórakozik velem....:(
2013. márc. 21. 17:03
Sziasztok! Szeretnék érdeklődni,hogy ki volt mostanában foghúzáson,fogműtésen vagy gyökérkezelésen a Szentkirályiban? Megint fáj egy fogam holnap elmegyek a Szentkirályiba de előbb szeretnék érdeklődni.Van tb-m fieztni kell valamiért?Köszönöm
60. Ardilla (válaszként erre: 59. - Ágó71)
2012. nov. 4. 23:48

Nincs egy hónapja, hogy betömték. Most meg huzassam ki??? :-)

Pedig a fogdoki is azon volt, hogy megadja, kihez kell elmennem, csak közbe már kiszedte a tömést én meg nem flangálok x ideig egy lyukas foggal a számban, és ragaszkodtam hozzá, hogy fejezzük be az aktust, majd legközelebb csalom meg a szájsebésszel. :-)

Így 2-3 évig még maradhat. Addig is gyűjtöm az erőt, meg hátha közben kifejlesztik a lézerrel elpárologtatást, vagy ilyesmi és akkor nem kell pajszerrel az állkapocsámnak esni. :-)

59. Ágó71 (válaszként erre: 58. - Ardilla)
2012. nov. 4. 20:48

Szia!

Ne félj, tényleg fájdalom mentes! Én is nagyon féltem! Utána pár napig kellemetlen, de a donalgin

nekem nagyon bevált fájdalomcsillapítónak. A Szentkirályin, ahol műtöttek, ők kérték hogy szóljak ha valamit érzek, olyankor adnak még érzéstelenítőt.

Szóval szerintem ne sokáig halogasd.

2012. nov. 3. 10:32

Jó tudni, mert nagyon úgy fest, hogy én is ott fogom végezni. Igaz, nincs gyulladás, de a bölcsességfogam nagyon hátul van, és ki sem nőtt rendesen, viszont lyukas és nehéz rendesen betömni és rendben tartani is.

Szóval egy kicsit félek attól, hogy nagyon megszadiznak és még fájni is fog, emiatt halogattam, de legközelebb, ha ki kell cserélni a tömést, azt hiszem, bátor leszek s kiszedetem a fogat magát. Ez a húzás az, amire még a fogorvos sem mond nemet. A többit mindig körömszakadtáig menti.

2012. nov. 2. 20:35

Sziasztok!

Nekem a gyulladt fogamat beletörte a vidéki fogorvosom. Utána a Mária utcába küldtek. Ott 5 perc alatt fájdalom mentesen kivették! Sajnos úgy megsérült a fogam mikor beletörték ,hogy a másikat is ki kellett műteni. Ezt a Szentkirályiban húzták ki a szájsebészeten, mivel ott kaptam előbb időpontot. Szintén fájdalom mentes volt a foghúzás! Sajnos azóta egy 3.-ik fogamat ugyanott a Szentkirályiban műtéti úton kellett eltávolítani. Nagyon rendesek, kedvesek voltak!!! Semmi nem fájt pedig 1 óra 40 percig tartott a műtét. Minden rezdülésemre oda figyeltek! Műtét után sem volt erős fájdalmam pedig elég nagy seb volt, és sok varat. Ezért a Szentkirályi szájsebészetet mindenkinek nagyon ajánlom!

56. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Lemonchello)
2012. okt. 9. 08:25
Gyulladásban lévő fogat csak extrém helyzetben szoktak kihúzni azonnal.
55. Lemonchello (válaszként erre: 54. - HnéViktória)
2012. okt. 8. 22:16
Igen rengeteg pénz!:(De hát nem tud mit tenni az ember...Nagyon szépen köszönöm!:) És senkinek nem kívánom azt,amin én lassan 2hete megyek keresztül,nem csak a fájdalom hanem a sok herce-hurca!:(
54. HnéViktória (válaszként erre: 52. - Lemonchello)
2012. okt. 8. 20:28
Jah és nagyon sajnállak,hogy nem elég baj a fogfájásod meg még ilyen zűrök legyenek a dokid körül!!!Kitartás.
53. HnéViktória (válaszként erre: 52. - Lemonchello)
2012. okt. 8. 20:24

Ez rengeteg pénz!!!!Lehet ,hogy semmi nincsen ingyen de ez rablás!!!

És bizony fizetjük azt a nyomorult TB-t!!!Nekem most 3fogamat gyökérkezeltek ingyen...de ezt már írtam.

2012. okt. 8. 16:55

Megjöttem a fogorvosomtól...hát mit is mondjak!?

2en voltak előttem egy bácsi sírva jött ki foghúzásból valamint egy nő felsíkitott.Nekem ez "elég"is volt.Be hívott megbeszéltük a dolgokat hát 3000.-ft egy gyökér kezelés cstornánként,és ő ezt nem tudja ki szedni 1ből hanem legalább 3-4alkalom,3000.-a gyógyszertömés +ideiglenes tömés és akkor még ott a korona is.Mindennel együtt 55000.-ft.Beszélgettem kint egy nagyon kedves lánnyal miközben zsibbadtam meg mutatta ugyan az a hátsó foga ki volt lukadva erre a körzeti orvost azt mondta hát kedves ezt húzni kell.Nem engedte!El ment ma reggel a Szentkirályiba és vissza jött meg mutatni,hogy ingyen gyökérkezelték és be is tömték neki szépen.

Ki sem kellett volna húzni csak ő lusta volt gondolom gyökér kezelést végezni!Tényleg nem akarok senkit sem megbántani meg el hiszem,hogy vannak olyan dolgok amikért fizetni kell,illetve vannak nagyon jó orvosok-fogorvosok.De ettől a nő-től szó szerint mindenki menekül.4emberrel beszéltem mint át mentek inkább egy maszekhoz.Szóval holnap reggel az első utam lesz be menni a Szentkirályiba és megcsináltatom azt a gyökér kezelést!Nagyon szépen köszönöm mindenkinek aki írt valamint tanácsokat adtak!További szép napot!:)

2012. okt. 8. 14:59
Hmm...Hát el mentem a szentkirályiba és hétvégén és ünnepnapokon 1 orvos van bent aki csak húz.Röntgen meg teljes kivizsgálás csak hétköznap van.Ha hétvégén megy az ember akkor vagy kihúzza vagy el küld egy maszekhoz vagy azt mondja gyere vissza hétköznap amikor a teljes ellátás müködik...A portással beszéltem telefonon,beszéltem már nagyon sok érdekes emberrel de ez valami rettenetes bunkó volt rám csapta szó szerint a telefont és kiabált..mert én Pénteken oda mertem telefonálni 6órakkor.Hogy már ne induljak el,mert nincs rendelés erre 19:30ig van a nappali hétköznapi rendelés....Nah mindegy hát ez van!Most arra jutottam,hogy ma vissza megyek az orvosomhoz és megbeszélem vele a gyökér kezelést ami (ugye bár ingyen van),a korona meg rá ér.Nincs nekem fölös 30ezrem:)Ha megint azt mondja,hogy pénzbe kerül a gyökérkezelés +tömés akkor meg mondom,hogy a minisztérium mondta,hogy ingyen van valamint azóta már ismerősök vissza szóltak,hogy egy papír is kint van a "faliújságon"a rendelő előtt,hogy aki hozzá tartozik és érvényes a Taj kártyája annak tömés,húzás,gyökérlkezelés ingyen jár!!!
50. moonlight13 (válaszként erre: 47. - Lemonchello)
2012. okt. 6. 08:18
Írtam Neked privit.
49. moonlight13 (válaszként erre: 47. - Lemonchello)
2012. okt. 6. 08:14

Az öbölgetéssel semmit nem érsz, ha gyökérkezelni kell! Nekem egyszer már kezdett rámenni a csonthártyára, mire eljutottam a fogorvosomhoz, mert éppen nyaraltam, amikor kezdett fájni, és az ottani doki nem volt hajlandó gyökérkezelni!

Megkérdezte, honnan veszem, hogy ezt gyökérkezelni kell. Mondtam, hogy a 40 év tapasztalata mondatja velem. A lapomra ráírta, hogy általános ellenőrzésre mentem, és felírt fájdalomcsillapítót. Közölte, hogy ha másnap még mindig fáj, akkor menjek a maszek rendelőjébe! Kérdeztem, hogy az akkor mennyibe fog kerülni! Erre ő: az attól függ, mit kell csinálni. Mondtamn, hogy ugyanezt, amit ma kéne, csak lehet, hogy addigra 3-szor ekkora lesz a fejem! Erre úgy gondoltam, hogy ha beledöglök, akkor sem megyek hozzá! (Egyébként ahol ez történt, állítólag az volt a legjobb fogorvos... Akkor milyen lehet a többi?)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook