Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fogamzásgátló tabletta abbahagyása után jelentkezik-e valamilyen mellékhatás? fórum

Fogamzásgátló tabletta abbahagyása után jelentkezik-e valamilyen mellékhatás? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
332. Earenci
2011. okt. 25. 12:53

A másik topikban már válaszoltam, de akkor ide is beírom:

72 órán belül kell bevenni az ún. esemény utáni tablettát, amit nőgyógyász ír fel. A készítmény hatékonysága az idő elteltével folyamatosan csökken. Az esemény utáni tabletta 72 órán belül fejti ki hatását, és a nem kívánt terhesség megelőzése annál valószínűbb, minél előbb veszi be a felhasználó a készítményt. Az első 24 órában 95 százalékos, a másodikban 85 százalékos, míg a harmadik napon 58 százalékos valószínűséggel kerülhető el a terhesség a tabletta alkalmazásával.


Budapesten több ilyen ambulanciát is találsz, például a Fővárosi Önkormányzat Bajcsy-Zsilinszky Kórházban, mely a 10. kerületben található, a SOTE II. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján, mely a 8. kerületben vár éjjel-nappal, vagy a Szent Margit Kórházban, ami Budán, a 3. kerületben kínál azonnali orvosi segítséget. A hazai sürgősségi ambulanciák pontos helyéről érdeklődhetsz ezen a telefonszámon: 06(30)303-0456.

331. dittya (válaszként erre: 330. - Timycat)
2011. okt. 22. 18:58
Óóó már lassan másfél éve...azt mondta egyszer felszívódik....na azóta is megvan...:S
330. timycat (válaszként erre: 329. - Dittya)
2011. okt. 22. 18:46
Igen hallottam, hogy ciszta okozhat késést. Mióta van? Barátnőmnek volt, aztán valahogy magától felszívódott szerencsére és azóta sem "jött elő". Remélem megoldódik a ciszta-problémád!
329. dittya (válaszként erre: 328. - Timycat)
2011. okt. 22. 09:10
Köszönöm a jó tanácsokat:) Akkor jövőhéten csinálok még egyet... de amúgy nekem volt már, hogy sokat késett, nődoki mondta, hogy cisztám van ne lepődjek meg ha késik...lehet most is közrejátszik ez IS?
328. timycat (válaszként erre: 327. - Dittya)
2011. okt. 21. 16:46

én így csinálnám... ha az a teszt is negatív (legyen úgy) akkor azért én felkeresnék egy dokit; nekem legutóbb egy komplett vérzés maradt ki; tehát 58. napra jött csak meg; tabletta abbahagyása után előfordul.


És megértem, hogy még nem szeretnél gyereket; nem bűn az ;)

327. dittya (válaszként erre: 326. - Timycat)
2011. okt. 21. 16:09

Már egyszer csináltam, és negatív, tudom ez nem jelent semmit... de még 20 éves vagyok, nem hiányzik egy gyerek még, nagyon szeretnék...de nem most!

Akkor egy hét múlva újabb teszt ha továbbra se jön meg?

326. timycat (válaszként erre: 325. - Dittya)
2011. okt. 20. 20:53
helyre kell állni a "rendnek", ahhoz meg idő kell, sajnos előfordulhat ilyen "extrém" késés is; csinálj tesztet kb 1 hét múlva, ha nem jön meg aztán én elmennék dokihoz... bár nem tudom mit tudna mondani :S
325. dittya
2011. okt. 20. 20:15

Sziasztok. Lenne egy olyan kérdésem...

hogy kb két hónapja hagytam abba fogamzásgátló szedését...5 hónapig szedtem összesen, csak nem vált be...ahogy abbahagytam, utána rendesen megjött következő hónapba.

Most viszont már lassan 3 hete késik. A barátommal védekezünk, kivéve egyszer, de akkor is megszakításosan voltunk együtt. Csináltam tesztet és negatív...

De már izgulok, hogy miért nem jön meg?!

Vagy a stressz miatt se?

2011. okt. 18. 18:59
Tegnap végre megjött:) szóval csak két hónap maradt ki.Nagy kő esett le a szívemről,hogy magától megjött és nem kellett orvoshoz fordulnom miatta:))
323. Sibetti (válaszként erre: 320. - Mel82)
2011. okt. 3. 08:49
Ne aggódj! Van aki meg se érzi, hogy valaha is bogyót szedett! Minden OK lesz!
322. Mel82 (válaszként erre: 321. - Timycat)
2011. okt. 2. 19:31
Jaj, remélem igazad lesz!! Köszi
321. timycat (válaszként erre: 320. - Mel82)
2011. okt. 2. 14:32
ne légy kétségbeesve! Semmi bajod nem lesz! És ne sajnáld, hogy szedted... ha akkor minden rendben volt utána sem lesz semmi gebasz!
320. Mel82
2011. okt. 2. 13:18
Na elolvasva ezt a fórumot,most teljes rosszul vagyok,sírni tudnék. 10 éve szedem a Melianet és most akarom abbahagyni,mivel 29 éves vagyok és lassan jöhetne a baba.Persze nem most egyszerre, de azért is akarom abbahagyni,mert biztos idő kell mire helyreáll a szervezetem a sok évig tartó gyógyszerszedés után. Rettegek, hogy mik lesznek az elhagyás következményei. Bárcsak sosem kezdtem volna el szedni:-(
319. timycat (válaszként erre: 318. - Sibetti)
2011. szept. 27. 12:13

Nekem is amiatt kellett abbahagynom a bogyót, mert nem jött meg, lassan 2 hónapja "késik"... most kíváncsi vagyok végre mikor jön meg :(


Ezt leszámítva nekem korábban nem járt mellékhatással a bogyó abbahagyása. Lányom fogantatása előtt 7 évig szedtem összesen 3féle foggátlót és az első "próbálkozásra" összejött a baba.


de hogy most mi van?

318. Sibetti (válaszként erre: 317. - Nasminaria)
2011. szept. 27. 09:46

Szia!

Én is a Yasminelle-t szedtem, mikor nekem még a szedés közben maradt ki mensim. Akkor elmentem dokihoz, aki azt javasolta, hogy inkább álljak le, pláne, hogy lassan babát is szerettünk volna. Nekem aztán megjött rendesen, majd volt 55 napos ciklusom is.

Most úgy tűnik, végre helyre áll. (Február végén hagytam abba). Nekem sokat segített a cickafark tea. Azt akkor kell elkezdeni inni, ha megjön és 14 napig minden reggel inni kell egy bögrével. Most lesz az első hónap, hogy nem iszom, remélem így is megjön. Vagy ha nem, akkor remélem, azért nem, mert baba van a dologban!


Kitartást!

2011. szept. 24. 14:21
köszönöm a gyors választ.akkor még várok egy kicsit mielőtt felkeresem az orvosom.csak ez így elég bosszantó:/
316. nikletty (válaszként erre: 315. - Nasminaria)
2011. szept. 23. 21:10

szia

én úgy hallottam, hogy akár fél év is kellhet mire helyre áll, ill. ha addig nem indul újra valahogy "rendszer", akkor doki :S

2011. szept. 23. 19:42
Sziasztok megint én!utolsó írásom óta sem jött meg,azóta csináltam két terhességi tesztet és elvileg nem vagyok terhes.3évig szedtem fogamzásgátlót emiatt lehet hogy kimarad 2ciklusom is?:/
314. ivi79 (válaszként erre: 313. - Nasminaria)
2011. aug. 13. 09:42
nemsok, bár iylenkor annyira össze van zavarodva a hormonrendszer h bármi elöfordulhat. védekezz rendesen.
2011. aug. 12. 23:27
Sziasztok!nekem olyan kérdésem lenne,hogy mennyi annak a valószínűsége,hogy terhes vagyok,ha 4évig szedtem a Yasminelle-t,most abbahagytam,lefeküdtem a párommal,nem védekeztünk,de kihúzta,és következő nap megjött,de 4nappal azelőtt,mint kellett volna.
312. Zizzzenet (válaszként erre: 311. - Bijo)
2011. júl. 31. 23:27
na???? mi lett???
311. bijo
2011. júl. 25. 19:58
köszi.. kicsit izgulok..
310. Zizzzenet (válaszként erre: 309. - Bijo)
2011. júl. 25. 19:22
az első alkalom nem vészes, a mensi előtt 1 hetes már picit... ismételd meg a tesztet egy hét múlva, és ha negatív akkor teljesen megnyugodhatsz-vagy ga addig megjön :)
309. bijo
2011. júl. 25. 17:46
a menstruáció után rögtön két napra, és a köv. menstruáció ideje előtt 1 héttel.. ma csináltam tesztet, és negatív lett..
308. Zizzzenet (válaszként erre: 307. - Bijo)
2011. júl. 25. 12:54
sok mindentől függ. a ciklusod hanyadik napján voltak az együttlétek??? a terhesség első 2 hete olyan, mint mielőtt megjön, ugyanolyan pici görcsök.
307. bijo
2011. júl. 25. 11:21
Valaki adjon tanácsot légyszi! Második hónapja hagytam abba a fogamzásgátlót, első alkalomkor pontosan megjött. Az elmúlt egy hónapja két alkalommal voltam együtt valakivel, úgy védekeztünk, hogy idő előtt kihúzta. Most vagyok a 29. napon, és nagyon félek, hogy nem fog megjönni. Mennyi az esélye,hogy terhes vagyok? Nagyon enyhe menstruációs fájdalmakat érzek kb 1 hete, de semmi! :(
306. Ekidli
2011. júl. 20. 20:33
Tudom, hogy a háziorvos is felírja, de ma tudtam meg, hogy augusztus végéig szabin van. Na mind1, ha senki se jelentkezik, csak utána kell járnom a helyettesítésnek... :(
305. Rius77 (válaszként erre: 302. - KisFarkas83)
2011. júl. 19. 09:26
Tegnap teszteltem, de negatív, ugyhogy tuti a gyógyszer miatt van, de még mindig nem jött meg. 50. napon vagyok, lassan már a másodiknak kellene megjönni:)))
2011. júl. 14. 19:02

Nekem bárcsak inkább pattanásos lenne az arcom, és ne lenne rajtam az a +10 kiló. :( De tudom, hogy mindenkinek a saját baja a legnagyobb.

Már több mint 2 hónapja, hogy abbahagytam a gyógyszert, de hiába sportolok, diétázok, semmi meg sem kottyan... :( Fogalmam sincs hogy sikerül majd leadnom ezt a 10 kilót. :(((

303. Sibetti
2011. júl. 13. 13:08

Bár már nem él a fórum, azért megírom mi volt a dokinál. Szóval tegnap voltam. Csinált uh-t és azt mondta minden rendben van. Azt mondta, hogy ez még belefér, hogy ilyen hosszan kimarad. OKtóberig várunk, hogy rendeződik-e, és akkor lépünk tovább!

Köszi mindenkinek a hozzászólást!

Ja, és egyébként ma meg is jött!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook