Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fogamzásgátló tabletta abbahagyása után jelentkezik-e valamilyen mellékhatás? fórum

Fogamzásgátló tabletta abbahagyása után jelentkezik-e valamilyen mellékhatás? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
302. KisFarkas83 (válaszként erre: 295. - Rius77)
2011. júl. 10. 09:36
Szia! Na mizu? Teszteltél? :)
301. Vivien90 (válaszként erre: 300. - Sibetti)
2011. júl. 8. 15:53
Hát, bevallom, hogy miutána abbahagytam, és megláttam, h hogy néz ki az arcom, elmentem a nőgyógyászomhoz, hogy valami másféle gyógyszert nézzünk, mert ez borzalom.. és én most újra szedek (a másikat a hízás miatt hagytam abba, +8kg):S.. Amikor volt ez a 2 hónap szünet, akkor 2-3 napot csúszott, de nem volt vészes.. Neked,mennyi? Sokat késik? vagy hol előbb-hol későb jön meg?!
300. Sibetti (válaszként erre: 299. - Vivien90)
2011. júl. 8. 15:48
Szia! Sajnos többek között ez nálam is előfordult a mensi elmaradása mellett. A jövő héten megyek kozmetikushoz, hátha egy vagy több arctisztítás segít. A mensi miatt meg kedden dokihoz. Kicsit félek. Neked az rendben van?
2011. júl. 8. 14:52
Sziasztok.. Nem tudom, tud-e nekem valaki segíteni?! Kb 4-5 hónapja abbahagytam a fogamzásgátlómat (Lindynette 20), és pár hétre rá az egész arcom, és dekoltázsom kipattogott. Mintha rengeteg pattanás lenne, de a 80%-át kinyomkodni sem tudom.. Kaptam rá 1 kenőcsöt is (Lorinden A), de az sem segít.. Nem volt esetleg valakinek hasonló tünete, és ha igen, mit csinált/hogy tüntette el?? Előre is köszönöm a segítséget..
298. Sibetti (válaszként erre: 297. - Mendyke81)
2011. júl. 6. 21:01
Te jó ég! Akkor még örülhetek, hogy nekem "csak" ennyi bajom van. Nekem sem jön meg rendesen, kedden megyek dokihoz. Szerintem Te is nézesd meg Magad!
2011. júl. 6. 20:14
Sziasztok! Én nagyon el vagyok keseredve. Kb. 2 hónapja hagytam abba a Yasminelle-t, nem jön meg a menstruációm, olyan farkaséhség van rajtam állandóan, hogy nem igaz, folyamatosan hízom, amitől már ki vagyok borulva, a hasam agyonra fel van puffadva, és tiszta "vizes" a szervezetem. Kész vagyok. :( Csak 1 évig szedtem a bogyót. Valaki segítsen, mit csináljak??? Mikor lesz jobb, vagy meddig fogok hízni. :((( Járok rendszeresen tornászni, egészségesen eszem, és semmi nem segít. Teljesen felborult a hormonháztartásom.... :((( Van erre megoldás, vagy valami, mert én már így nem bírom tovább. Lassan a plusz 10. kilónál fogok járni. :(((((
296. Jaina (válaszként erre: 292. - Ivi79)
2011. júl. 6. 08:32
Nem lenne egyszerűbb, ha adnál a szervezetednek egy kis időt, hogy magához térejn, ahelyett, hogy mindenféle gyógynövénnyel kezelgeted magad?
295. Rius77 (válaszként erre: 294. - KisFarkas83)
2011. júl. 5. 22:18
Köszi aranyos vagy!!! Ha a héten sem lesz semmi, lehet tesztelek egyet hétvégén!;)
294. KisFarkas83 (válaszként erre: 293. - Rius77)
2011. júl. 5. 21:51
Még akár baba is lehet :) Előfordulhat hogy még olyan alacsony a hcg szinted hogy nem látja a teszt... Próbáld meg újra és írj mindenképp!! :) Én szurkolok ;)
293. Rius77
2011. júl. 5. 09:03
Sziasztok! Na most már én is izgulok. Május 26-án vettem be az utolsó fogamzásgátlót (fél évig szedtem), 30-án meg is jött. Júniusban már nem szedtem gyógyszert, hónap második felében jópárszor szúrkált a hasam bal oldalon, nagyon fájt a mellem, és sokszor volt hányingerem, meg többször éreztem mintha megszédültem volna. Állandóan éhes vagyok, még kaja után is. 26-án este iszonyatos hányingerem volt, azóta megszűnt minden jel. 28-án kellett volna megjönnie, de még semmi, már egy hete késik. Baba nincs, mert negatív lett a teszt, ugyhogy szerintem a gyógyszer abbahagyása miatt van a késés. Tegnap megint szúrkált a bal petefészkem, és olyan érzésem volt, hogy megjött, de semmi... Pedig már jó lenne, ha tudnék valamit.
292. ivi79 (válaszként erre: 290. - Jaina)
2011. júl. 1. 10:57

1hónapig ittam cickát, mikor olvastam, h nem szabad.azóta nem..amikor 21-23napra jött meg akkor végigszedtem barátcserjét, és félidötöl palástfütea.barnáztam többmint 1hétig(innen gondolom az ösztrogéndominanciát), igy megint olvasgattam,vettem mikroszkópot, és málnalevélteáztam a feltételezett páfrányig, majd palást+barátcserje, így van most olyan 16napos ciklusom:D

most megint változtatok..barátcserje végig, málnalevél a feltételezett pé-ig, majd palást..meglássuk mi sül ki belöle:D


sokhelyen olvastam h az ösztrogéndominancia is okozhatja a pajzsbajt(és a hízást), így ha helyrehozom, lehet javul az is..

még idén kéne keresnem egy sztk nödokit, aki uh-t, hormonsort tud nézetni, h kiderüljön nincs-e fincsi pcom vagy hasonló, ami fogigátló után szeret előjönni..az aktuális nődokimnál ez egy félhavi fizu lenne kb..

291. Vivendi81 (válaszként erre: 284. - Sibetti)
2011. júl. 1. 10:30

Szióka!

Nekem az első mensim pont időben jött meg, a gyógyi abbahagyása után...a második párnapot késett, a 3. meg 1,5 hetet..közben konzultáltam a dokimmal, aki azt mondta vegyek tesztet, de várjam meg az 1-2hetet mert az ennyi késés normális ilyenkor..ha akkor sem jön meg akkor ultrahang..de erre nem került sor..kíváncsi leszek hogy mikor áll be normálisan.

Állítólag 3 hónap múlva már kiürül annyira a cucc, hogy nem veszélyes a magzatra nézve..nekem van egy pár barátnőm akik évekig szedték a gyógyszert, és sikerült utána teherbe esniük, úgyhogy ez nem lesz akadály.:)))

290. Jaina (válaszként erre: 289. - Ivi79)
2011. júl. 1. 09:30
Ja értem! akkor viszont eléggé be is lehetsz határolva pl. gyógyteákban, ösztrogéndominanciára elég sok mindent tilos inni (pl. cickafarkat) :(
289. ivi79 (válaszként erre: 288. - Jaina)
2011. júl. 1. 08:44

kezelve van a pajzsmirigyem, de autoimmun, és lehet ingadozás a működésében(tehát a testhőmben is)...

amúgy mindig pontos volt a havim, de betett neki a 14év gyógyszer, amin nem csodálkozom. kis ösztrogéndominanciám van,ezt próbálom rendbetenni.

288. Jaina (válaszként erre: 287. - Ivi79)
2011. júl. 1. 07:42
A hőmérő mutatja ha probléma van. De pajzsmirigygondokkal miért várod, hogy normális legyen magától a ciklusod?
287. ivi79 (válaszként erre: 286. - Jaina)
2011. jún. 30. 21:27

hajnal 5kor erre baromira nincs energiám..:)nem akarok gyereket, csak azért érdekel, h egyáltalán müködök-e.

több

helyen olvastam már h hömérö sem 100%, hisz több minden befolyásolja, én ráadásul pajzsos is vagyok..

múltkor majd 2hétig barnáztam, azota más kombinációban iszom a teákat, igy viszont megjön korán

286. Jaina (válaszként erre: 285. - Ivi79)
2011. jún. 30. 14:13
Hőmérőzz, akkor látni fogod, hogy van-e PÉ.
285. ivi79
2011. jún. 30. 14:00
én yadinet hagytam abba kb 2év után, elötte 12év triregol. elsőre megjött 28nap, utána 21, 23, de már kb harmadszorra jön ugy 14-16nap után.. dokihoz egyelöre nincs "kedvem" menni, műhormonszarokat úgyse akarok beszedni. málnalevéltea+palást és barátcserje kombóval variáltam eddig, de most majd változtatok. kicsit uncsi h sürün megjön..mikroszkóppal nézegetem h van-e peteérésem, de nem vagyok benne biztos, h jól értelmezem amit látok, tehát a páfrányt+amőbákat..
284. Sibetti (válaszként erre: 283. - Vivendi81)
2011. jún. 30. 13:04

Szia!


Én is a Yasminelle-t hagytam abba 3 év után, előtte Lyndynette 20-t szedtem három évig. Nekem is pattanásos és zsíros lett az arcom, az állam környékén is, és a dekoltázsom. Fogyni emiatt nem kezdtem el.

Szerinted/szerintetek meddig várjuk,hogy beálljon a mensi? Mikor érdemes dokihoz menni? Mi lassan már babát szeretnénk (már nem is védekezünk). Leheg, így össze se fog jönni?

2011. jún. 30. 10:42

Sziasztok!

Én 10évig szedtem fogamzásgátlót. Mercilont 7évig, 3évig meg Yasminelle-t. Kb. 3 hónapja hagytam abba, és azóta pattanásos a bőrőm, főleg az állam környékén..ami még inkább zavaró, hogy a mensim késik 1-2 hetet,ha megjön van hogy 1 napig tart, aztán elmúlik, és utána elönt a vér... rettenetes hányinger, és szédülés kerülget ebben az időszakban..de ami a legérdekesebb hogy hullik a hajam :(((( Jahhh, és elkezdtem fogyni, ami jó hír :)

Szóval remélem lassan kiürül a szervezetemből a sok trutyi, és visszatérek a régi kerékvágásba. Szép napot mindenkinek, és tünetmentes tisztulást!!

282. Jaina (válaszként erre: 281. - Mystra)
2011. jún. 18. 18:36

Ne aggódj! Ilyenkor sajna tényleg ez a normális...

Neem a tabi abbahagyása után először 37, majd 45 napra jött meg, előző hónapban pedig 42 napra jött meg! Most a PÉ-m alapján lehet, hogy végre sikerült összehozni egy 31-32 napos ciklust... :)

281. Mystra
2011. jún. 18. 17:34

Sziasztok!

Februárban felfüggesztettem a Mercilon szedését, mivel gyógyszert akartam váltani. Először 5 hétre jött meg, aztán 29 napra, most pedig már 3 hetet késik... Doki szerint normális, hogy kicsit nehezen indul meg a peteérés ilyenkor. Szerintetek aggódnom kellene?

2011. jún. 15. 21:55

Sziasztok!

Tri-Regolt szedtem 8 évig,abbahagytam, jöttek a ragyák szépen, meg ami a legszörnyűbb volt, full hazavágta a hormonrendszerem! megemelkedett a prolaktin szintem mint állat, tejszerű váladék jött a cicimből, szőrösödtem, pattisodtam,hullott a hajam.. 4év kellett mire rendbejöttem... :S

279. Snido
2011. jún. 15. 19:11

Sziasztok!

Én a Harmonet fogamzásgátlót szedtem 8 évig. Mikor abbahagytam nekem is tele lett a felkarom, vállam, hátam pattanással. Kellett hozzá vagy 3-4 hónap, hogy elmúljon mindenhol. A mikulás az első fél évben rendszertelenebbül jelentkezett, de aztán szépen beállt a 28-30 napra. Más kellemetlenséget nem tapasztaltam.

2011. jún. 14. 16:51
Sziasztok, én kb. 7-8 évig szedtem a Gracialt, minden oké volt vele. Aztán a 8. év végén pecsételő vérzésem jelentkezett, a doki írt Milligest-et. Ettől is vérezgettem 2 mensi között. Aztán gondoltam egyet, oké akkor szünet. November 15-én tettem le, kb. 6-7 hónapja. Konkrétan teljesen felborult a hormonháztartásom ilyen 40 napokra jön meg..plusz olyan szinten tele van a hátam és a mellkasom ragyákkal, hogy az hihetetlen..pedig én bababőrű vagyok. Doki azt mondta menjek el bőrgyógyászhoz, vagy eredetileg is ilyen a bőrőm és kész ezzel elintézte. Tudtok esetleg vmi jó orvost (nem hiperdrágán a belvárosban) vagy vmi házipatikás módot h rendbejöjjenek a ragyáim? Vagy mennyi idő míg kiülül a szervezetemből ez a dolog? Nekem azt mondták, hogy jaj ugyan 3-4 hónap elég, ehhez képest 7 hónapnál vagyok és total KO a szervezetem..lehet nem is fogok többé tabit szedni..25 éves vagyok, aztán lehet még rácseszek hogy majd nem lehet gyerekem...Lécci vki adjon tanácsot a ragyákra! Köszi
2011. ápr. 19. 08:40

Sziasztok!

Én Marvelont szedtem 6,5évig. Semmi gondot nem okozott szedése alatt. Letettem, és azért azt kicsit csalódott vettem tudomásul, hogy bizony nekem a gyógyszer kicsit megpumpálta a a cickókat, most egy kosárral kisebb melltartó kell :S

Nekem a régi menzinél kicsit még kevesebb van, úgy érzem a régi mennyiség nem tért vissza teljesen, de több mint gógyi mellett, és állaga is visszaváltozott, és hogy első 1-2napon kicsit érzem a pocit, az is visszatért, mint előtte, de nekem ezzel semmi gondom.


Én egyszer tartottam szünetet, 5 év után 3hónapra (babán gondolkoztunk, aztán berezeltünk :P), akkor a menzim is tök olyan volt mint előtte, de mindig és most is kopp-kopp teljesen rendszeres, természetes ingadozások vannak csak, 1-2nap. Szóval akkor újra kezdtem egy évig, ezt megbántam, vagy ne tettem volna le 3hóra, vagy ne kezdtem volna már újra.

Ezt csak azért írom, mert úgy érzem a menzi mennyisége most nehezebben áll vissza, múltkor meg azonnal ugyanolyan volt. S amúgy nem igen kell már szüneteket tartani a gyógyikkal.


Nekem pár hétig 1-2patti lett csak a halántékomon, hajam el is takarta és elmentek maguktól.


Én másról nem tudok beszámolni.

Ettől független nem szeretnék gyógyit szedni amíg csak lehet (értem két gyerekig), jobban érzem magam, hogy a testem önműködő, jobb érzés ez most. De hát egyetemistaként az ember nem játszik, jól akarja érezni magát...

2011. ápr. 18. 23:08
3 évig szedtem bogyót, összesen 2szer váltottam, mert egy idő után migrént okoztak. Tisztító céllal hagytam abba 3-4 hónapja. A mensim még mindig nem állt be, sajnos, 28-38 napos ciklusok ingadoznak, ezzel minden hónapban rámjön a szívbaj, hogy nem vagyok-e terhes.... mert hogy késeget... mellékhatásnak nem mondhatom, de mióta nem szedem visszatértek a görcseim mensikor... nem kellemes
275. Sibetti (válaszként erre: 273. - Jaina)
2011. ápr. 18. 15:35
Szia! Nekem megjött rendesen, mint bogyó mellett. MOst viszont, két hete múlt el. Aztán ahogy elmúlt 5 napig semmi, azóta viszont több mint egy hete, folyamatosan barnás folyásom van és fáj a hasam! Ez normális?
274. ivi79 (válaszként erre: 273. - Jaina)
2011. febr. 23. 15:04
28
273. Jaina
2011. febr. 23. 14:56
Miután abbahagytátok a fogamzásgátlót, nektek hányadik napra jött meg először az első normál mensi? Hat évig szedtem, januárban hagytam abba, most tartok a 35. napon és még semmi. :S
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook