Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Figyelemzavaros gyermek fórum

Figyelemzavaros gyermek (beszélgetős fórum)


27. trapiti (válaszként erre: 26. - Kati1977)
2015. máj. 8. 10:27
OK
26. Kati1977 (válaszként erre: 23. - Trapiti)
2015. máj. 8. 10:23
úgy gondolom hogy a 1,5 évvel ezelőttit is átküldöm meg az ideit is.
25. trapiti (válaszként erre: 24. - Kati1977)
2015. máj. 8. 10:18
Küldtem.
2015. máj. 8. 10:17
akkor priviben egy email címet küldesz akkor be fogom scan-nelni és átküldöm. köszönöm!
23. trapiti (válaszként erre: 21. - Kati1977)
2015. máj. 8. 10:15

Nincs olyan hogy nem beszélnek veled, kérj hivatalosan fogadóórát és írd össze előre a kérdéseidet.


Az értelmi fogyatékosságnak éppen az a lényege hogy minden olyan területre kihat amihez az értelmi képességeinket használjuk.


Ha van szakvélaményetek és átküldöd segítek értelmezni hogy mi mit jelent a leírásban.

2015. máj. 8. 10:13

Az IQ egy olyan szám ami azt mutatja, hogy az adott egyén az adott pillanatban a vele egykorúakra jellemző átlaghoz képest hol helyeztkedik el az értelmi képességeket tekintve. A 100-as IQ jelenti az átlagot.

Ennek értelmében látható, hogy az IQ nem állandó.

Ha korábban 73 vol és most 62 akkor az azt jelenti hogy nőtt az elmaradása a korosztálya átlagához képest.

2015. máj. 8. 10:09

de hagyjuk most ezt a bukásos dolgot, megoldódott felmentésünk lett.


De még most sem tudom a választ :(

Nem tudok besélni a tanárral nem mond semmit.


Azt szeretném végre megtudni, hogy az enyhe értelmi fogyatékossághoz milyen tünetcsoport társul, melyek azok, mindet szeretném tudni.

2015. máj. 8. 10:06
De ha már itt tartunk azt sem tudom, hogy miért lett 73 IQ-jú gyerekből 1,5 után 62 IQ ?? Ha az IQ állandó?
19. trapiti (válaszként erre: 18. - Kati1977)
2015. máj. 8. 10:05

Nem ezt mondtam, csak szerintem többre mész ha a tanárával beszéled meg, ill. akkor és azokkal amikor vizsgálják. Azt itt senki nem fogja tudni megmondani hogy konkrétan a te gyerekeddel mi van.


Csak azért kérdezem, mert a másik fórumban meg azt írtad hogy bukásra áll...

2015. máj. 8. 09:58

Pont ezért kellett elmenni egy újabb vizsgálatra, hogy ne bukjon meg matekból.


Akkor örüljek annak hogy speciális iskolába jár annyit tudok hogy a gyerekem enyhe értelmi fogyatékos. A többi meg nem számít majd tudja a tanár. Ne legyek tisztába azzal hogy a gyerekemnek mi a baja. Oké kösz

17. trapiti (válaszként erre: 16. - Kati1977)
2015. máj. 8. 09:57
Ez furcsa... és az hogy lehetséges hogy bukásra áll? Miből?
2015. máj. 8. 09:56

Nem azt hogy speciális iskolába jár.


azt hogy eltérő tanrend szerint tanul.

15. trapiti (válaszként erre: 13. - Kati1977)
2015. máj. 8. 09:52

Most komolyan azt mondod, hogy másodikos a gyerek és te most tudtad meg hogy spec.iskolába jár?


Ha születéskor gyanú volt Down-ra akkor gondolom voltak jelek genetikai szindrómára, és ha a Down-t ki is zárták attól még lehet genetikai oka az állapotának (kismillió féle kombinációja lehet a genetikai problémáknak és nincs mindegyiknek külön neve, mert nagyon egyéniek lehetnek, csak a legjellemzőbbek alkotnak külön szindrómát külön névvel).


Nem hiszem hogy a tanító egy spec iskolában nincs tisztában ezzel, vagy ő nem vette észre, inkább csak arra gondolnék hogy nem fognak minden újabb apró jellel hozzád futni, mert tisztában vannak vele hogy az összes tünet az értelmi fogyatékosságából adódik.


Amúgy azt nem értem, hogy hogy állhat bukásra matekból ha felmentése van?

2015. máj. 8. 09:48
Egyébként, nem én tanítom hanem ő kérdez, többet tud, és tudna ha fejlesztenék, de úgy gondolom amit most tanul többet tud, de a normáltól kevesebb. A normált is tudná de úgy ha lassan tanulná. Ha kérdez válaszolok. Pl az iskolában a másik csoport tanulta a mondatfajtákat, lányom rákérdezett otthon elmondtam neki és már ő is tudja. Számolás hibátlanul megy ha ott ülök és nézem mit csinál, de egy szót sem kell szólnom. Ha felállok és nem figyelek már összedobja a számolást természetesen rosszul.
2015. máj. 8. 09:45

Spec. iskolába járunk, eltérő tanterv szerint mint kiderül számomra 1,5 év után, ezt sem tudtam. figyelem zavarosság mint tünetegyüttes ezt sem tudtam tegnap jöttem rá és délután már rá is kérdeztem a tanárnál ő mondta hogy igen az is van.


nincs down bár születéskor gyanú volt, de nincsen.

12. Kati1977 (válaszként erre: 10. - Trapiti)
2015. máj. 8. 09:41

Köszönöm a választ!

Én nem hajszolni akarom, és nem is akarom hogy kiváló tanuló legyen, én csak szeretnék segíteni fejlesztésekkel, hogy ügyesebb legyen, könnyebb legyen, és hogy ne az legyen hogy ezt sem tudom, azt sem tudom. Számolásból felmentésünk van.(itt jelzem én vetettem fel a tanárnak és én kértem a vizsgálatot, és ha már ott voltunk a többi diszes betegség kivizsgálást is kértem, ekkor tudtam meg hogy ezek is lehetnek együttjárók. DE MÉG MOST SEM TUDOM MIK LEHETNEK MÉG?

11. trapiti (válaszként erre: 9. - Kati1977)
2015. máj. 8. 09:40

Az értelmi fogyatékosság oka az esetek nagy részében nem tisztázható. A genetikai szindrómák, mint a Down is egyértelműek, gondolom nálatok ilyesmi nincsen.

A legtöbb esetben több tényező együtt vezet mentális retardációhoz, fizikai károsodások a magzati élettől kezdve, genetikai adottságok és szociális-környezeti hatások különböző kombinációban okozhatja. Nem biztos hogy egy-egy konkrét esetben ez felderíthető, de nem is biztos hogy akkora jelentősége van mert a jelen állapoton nem változtatna.

2015. máj. 8. 09:36

A BNO F70 az enyhe értelmi fogyatékosságot jelző kód, ahol az IQ 50-70 közötti. Nem izoláltan az értelmi képességek elmaradása hanem komplex probléma, amibe a korlátozott értelmi képességek mellett szociális, érzelmi és magatartásbeli problémák is tartoznak-tartozhatnak. Az hogy ezek milyen kombinációban fordulnak elő, egyéni, mint ahogyan az is hogy kinél mi a legnagyobb probléma.


A korábbi fórumok alapján egészen biztos, hogy a lányod nem izoláltan diszkalkuliás vagy izoláltan figyelemzavaros, hanem minden területen érintett. Nyilván amiatt a számolással, a szövegértéssel és a koncentrációval van elsősorban probléma mert ezeken a területeken kellene teljesíteni az iskolában.


Azt nem tudom elképzelni hogy a szakértőiben semmit ne mondtak volna erről és részletes írásos dokumentációt is adnak a vizsgálatokról ill. a javaslatról pl. hogy milyen iskolába kell járnia, oktatható-e normál tanterv szerint stb.

Gondolom most integrált oktatásban van, de ha ennyire nem megy akkor felülvizsgálatot kell kérni (de lehet hogy az iskola is fogja ha tényleg bukásra áll) és előfordulhat hogy speciális iskolára vagy normál iskolában egyéni tanmenetre van szüksége.


A fejlesztések amikre hordod szerintem jók, de nem hatnak néhány hét alatt, és alapjaiban nem is fogják megoldani sajnos a problémát, egy 60 körüli IQ-jú gyerekből nincs az a terápia ami átlagos intellektusút csinál. A legjobb amit tehetsz szerintem hogy nem hajszolod és nem vársz olyan teljesítményt tőle amire nem képes.

2015. máj. 8. 09:21

Én azt gondolom, hogy így kellett volna valakinek valahol mondani:


Anyuka az ön lánya BNO F70, enyhe ért fogyatékos, ezen belül van a diszes betegségek, lehet autista, down kóros,figyelemzavaros.és még mi?

Én magam jöttem rá 1 osztályban hogy a gyerekem diszkaluliás, én magam kértem egy időközi felmérést a szakértői bizottságnál ahol felmérettem a diszes betegségeket, de az hogy figyelemzavar is tárulhat senki nem mondta, ez idén 2 osztályban tűnt fel nekem. Ha én kiderítem és mondom az osztályfőnöknek akkor mondja hogy igen ő is észre vette.

8. Kati1977 (válaszként erre: 4. - Trapiti)
2015. máj. 8. 09:17
Nem tudom az össztett problámákat, folyamatosan derítem ki én magam. ez a problémám. :(
7. Kati1977 (válaszként erre: 4. - Trapiti)
2015. máj. 8. 09:17
Tudod azért kell mert tanácstalan vagyok. És miután nem kapok választ ezért nekem kell keresni. Járunk szakszolgálatra és nem mondták hogy figyelemzavaros lenne, de az osztályfőnökkel tegnap beszéltem és azt mondta neki is feltűnt a tünet. Sajnos mai napig nem tudom hogy a BNO F70 milyen betegség csoportot tartalmaz. Szófoszlányokból keresek rá a neten.
2015. máj. 8. 09:14
mit jelent és mi tartozik a BNO F70-hez??
5. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Trapiti)
2015. máj. 8. 08:35

Mi a franc közöd van hozzá; miről, mennyi fórumot nyit?!

Örülj, hogy te mindent megoldasz egyedül.

4. trapiti (válaszként erre: 1. - Kati1977)
2015. máj. 8. 07:52
Nem értem miért kell erről újra és újra fórumot nyitni. A kislányodnak összetett problémái vannak, amik összefüggnek, nem több különálló. Nyilván jártok a pedagógiai szakszolgálathoz kontrollra, ott ezt is vizsgálják amikor felmérik a gyereket.
2015. máj. 7. 21:01
Mi a Pedagógiai Szakszolgàlatnàl voltunk vizsgàlaton, ott derült ki a figyelemzavar. Osztàlyfőnök küldött minket.
2. grtm
2015. máj. 7. 14:43
Az óvodában vagy az iskolában megmondják.
2015. máj. 7. 14:02

Sziasztok!

Lányom SNI-s, enyhe ért fogy. Szerintem figyelemzavar tünetei is fennállnak. Ki állapítja meg? Hová kell menni?

köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook