Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van valakinek figyelemzavaros gyermeke? fórum

Van valakinek figyelemzavaros gyermeke? (tudásbázis kérdés)


2010. ápr. 29. 13:56

A figyelem zavar javítható, ha jó helyen van a gyerek!

Korai fejlesztésben az óvoda és a nevelési tanácsadó tud segíteni. TSMT nagyon jó. Játsz vele sokat, rajzoljatok, ragaszatok, vágjatok, ez mind fejleszti a figyelmet. Van egy oldal, ahol a figyelemfejlesztésről is van szó, de nem tudom, hogy itt írható-e így ha érdekel írjatok privit.

2009. szept. 16. 08:25

Nekem a legidősebb fiam 4 éves, ugyanezek jellemzőek rá, amiket te is leírtál...Gyakran teljesen másról beszél, mint ami a kérdésre vonatkozik...mintha nem értené, pedig én tudom hogy tudná a választ csak nem figyel mi is a kérdés, sajnos úgy látom, hogy az óvónői nagyon beskatujázták, elkönyvelték butácska, kezelhetetlen gyereknek, és ez most engem is nagyon aggaszt...

Gondolkodom, hogy új óvódába íratom...Mindenek előtt szeretnék az óvóda pszichológussal beszélni...

Majd írok még, hogy mi lett, addig is sok türelmet, és bölcsességet a kisfiadhoz :) Az a legfontosabb, hogy ő érezze azt, hogy bármilyen is te szereted és elfogadod, és kiállsz mellette bárki is szídja, vagy elmarasztalja, akkor biztonságban érzi magát és ez kiegyensúlyozottá teszi, semmiképpen se haragudj rá és ne szídd meg ezért, hisz nem szándokosan teszi :)

9. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2009. szept. 15. 17:42
*ó=jó
8. zebracsikó (válaszként erre: 7. - B.Erry)
2009. szept. 15. 17:42

nagyon ó dolgokat ajánlottál, én most olvason Sally Goddard Blythe könyvét, nagyon jó!

A TSMT is jó.


Figyelemzavarnál, hiperaktivitásnál is legtöbb esetben valamilyen fennmaradó csecsemőkori reflex nem engedi ahelyes fejlődési irányba az idegrendszert.

Ebben a könyvben nagyon érthetően le is van írva, miért.


Libriben vettem.

2009. szept. 15. 16:16

Keresd az INPP honlapot(magyarul- az oriasleszel.hu) mostanság indul szülőknek is tanfolyam...Nekünk hatalmas segítség és előrelépést hozott.

Másik segítség neuroffedback-pl XI. kerületi nevtanban, PÓKA MÁRIA.

Omega3- (vagy VegEPA és MINIVEGO), kakaót ne adj neki, ill ritkán. B komplex vitamin és C vitamin.


Cordula Neuhaus Könyve- sok jó dolgot olvashatsz és Sally Goddard Tanmulás, reflexek és viselkedés...c könyve


Írj, kérdezz segítek (mi már nagyok vagyunk...)

Suli kezdéssel várnék..se ő se te se a tanerők nem fogják bírni...főleg a gyerek lelke és nyugalma érdekében tenném!Egy év sok idő és sokat fejlődhet.

A TSMT is JÓÓÓ!!



Saját gyermekem figyelemzavaros(nem hiper) ezek a dolgok váltak be!

2009. szept. 14. 14:00
Ha van valakinek tapasztalata, várom a levelét, hozzászólását!
2009. szept. 14. 12:08
Igggen....50 fő!!! :DDDDDDDDDDDDDDDDDD
2009. szept. 14. 11:45

Még csak óvodás. Kétszer járta a középső csoportot.

Jövőre kezdi az iskolát, de felmérték és egyenletlenül teljesített. Ezért javasolták az "okosító" tornát neki, előző héten.

3. sztolyka (válaszként erre: 2. - 3d5b901f2d)
2009. szept. 14. 11:17

Milyen iskolába jár?

Foglalkozik vele gyógypedagógus vagy valaki hasonló?

2009. szept. 14. 11:09

6,5 éves a gyermekem és figyelemzavaros.

Rendkívül értelmes, ennek ellenére folyton izgő-mozgó, türelmetlen, be nem áll a szája és kitörései vannak. Tárgyakat dobál, ha valami végett csalódás éri, üvöltözik és még sorolhatnám.


Próbáltam nagyon sokmindent, hogy javuljon a helyzet, de mindig visszaesik.


Most egy TSMT tornát javasoltak, a nevelési tanácsadóban.


Ha van valakinek tapasztalata, kérem írjon!

2009. szept. 14. 11:05
Van valakinek figyelemzavaros gyermeke?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook