Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Festett fekete hajamból hogyan csinálhatok barnát? fórum

Festett fekete hajamból hogyan csinálhatok barnát? (tudásbázis kérdés)


2013. szept. 2. 09:42
Sziasztok,leirom az en tapasztalatom.evekig kb.10 evig festett derekig ero fekete hajam volt,eztszerettem volna barnara festeni.mit tesz a hulye liba bemegy az elso drogeriaba megvettem a kallos szokitot es 12-es peroxidot,jo csibesarga lettem ugy a hajamon nem lattam karosodast,nem ugy mint kesobb.szoval a csibesarga hajamat befestettem kozepbarnaval ami majdnem fekete lett,szoval ugyanott voltam ahonnet elindultam,de gondoltam ugyis egyketto ledobja a szint a hajam,nos nem volt ilyen szerencsem.ez volt kb 5 eve ,azota folyamatosan nyiratni kellett a hajamt mert ugy tonkrement ,azota mar csak a vallamig er,de a vilagos hajrol nem tettem le igy most mar okosabban nekifutottam meg egyszer.kb 1 honapja 3 x tettem a hajamra ColourB4 festekleszedot ,ami szepen kozepbarnara leszedte a hajam, aztan pihentettem majd Kinblond bio intelligens szokitoporral hozzakeverve Nirvel sargulasgatlo kremmel kiszokitettuk, es Loreal majirel hamvas szokevel befestettuk ,na igy lett egy hamvas szep szoke hajszinem,ami egyenlore egezsegesnek nez ki ,persze apolni kell ezutan ,igy beruhaztam a joico k-pac hajszerkezetmegujito csaladba, remelem most mar csak hajfrissites miatt kell a hajamat vagni.persze ez joval kolcsegesebb megoldas mit az elozo,de hosszutavaon megeri ,akkor fiatal fejjel maskepp gondolkozik az ember .szoval lehet feketebol szoket csinalni csak turelem es penz kell hozza.sok sikert mindenkinek.
2013. aug. 30. 14:00
Sziasztok.Én nem rég lettem barna feketéből.Rámentem a hosszú hajamra 2 doboz olyan festékkel ami 2-4 vagy 4-6 árnyalatot világosít.Ezek szőke festékek.Szóval befestettem a hajam s a lenövésnél tök világos lett a hajam mert alapból is sötét barna.De a közepe meg a vége szinte alig világosodott!!:) Na ott borultam ki,hogy fölűl majdnem világos szőke vagyok s többi meg szinte maradt fekete.NA,hogy nézzek ki valahogy befestettem a tövitt barnára de csak olyan dobozos sampon színező festékkel.Teltek a hetek a minden hajmosásnál egyre világosabb lett a hajam!! Végül szép barnára kikopott.Semmi fekete folt nem látszik benne. Egyszerűen megszívta a festék amit először rákentem s utána kopott a hajam szép barnára.Most azóta sem csináltam vele semmit még is egyforma a fejem tetejétől a tövéig a színe.Amúgy azért próbálkoztam meg ezezl a módszerrel kiszedni a feketét mert régen bevált egyszer már.Akkor igaz,hogy vörösre szívta a hajam de aztán szép vörösre befestettem.Lehet most több ideig voltam fekete s nem kopott már annyira ki a hajam.Nem tudom.DE mind a 2x sikerült elfelejtenem a feketét!Viszont az az egy biztos!!!Soha többet nem festem feketére a hajamat!!! Borzalmasan nézek ki ha télen sápadt vagyok a hajam meg sötét fekete.A barna színnek sok sok árnyalata van s rájöttem ahogy telnek az évek,hogy sokkal-sokkal szebb is s nem olyan macerás mint a szőke!!!! The End
2011. júl. 1. 20:46

ha valakit érdekel itt meg tudjátok nézni milyen:

[link]

2011. júl. 1. 15:14
Sziasztok! Nekem ma lett feketéből barna hajam, nagyon féltem. Fodrász csinálta, elég hosszú fekete hajam volt és leszivatta, kb 15 percig volt a fejemen a szőkítőporos koktél. Elég szépen le is szedte szerencsére. Utána befestették barnára. Egyáltalán nem ment tönkre a hajam, kap pár pakolást és újra a régi. A színe még nem tökéletes néhány helyen aranyos fénye van, pár hét múlva megyek újra befestik még egyszer és akkor már kifogástalan lesz :) és rakatok póthajat is. Ha valakit érdekel a fekete hajamhoz volt csatos póthajam, nagyon szép és el szeretném adni, indiai 50 cm, 100 g.
22. Mamós
2010. jan. 31. 13:04

Szia Márti!

Irtad hogy te sötét barnával kezdted, de te is leszívattad vagy te a feketére mentél rá sötét barnával? Mert mint korábban irtam én is szeretnék ismét barna lenni, csak a szívatástól nagyon tartok.

2010. jan. 30. 15:13

Sziasztok! Nekem és a barátnőmnek is évekig fekete hajunk volt. A barátnőm elment egy fodrászhoz leszívattatta szép barna haja lett. Kis idő elteltével le kellett vágatni, mert teljesen tönkre ment olyan lett, mint a seprű. Ja és a szép barna sem sokáig tartott, mert egy idő után inkább vörös lett. Én sötét barnával kezdtem, majd fokozatosan világosítottam és így le is nőtt világosodott is ja és ami nem hátrány nem annyira ment tönkre, mint a barátnőmé. De, ha bedaueroltatod is eltűnik a fekete, igen ronda vörös lesz és tönkre is megy. Ilyet is láttam már.

Szóval a legjobb kivárni.

20. Mamós
2010. jan. 27. 11:13

Sziasztok!

Nekem is pár éve már fekete a hajam, most szeretnék ismét barna lenni. Eléggé félek a szívatástól, nem szeretném ha tönkre menne a hajam. Tényleg annyira nehéz feketéből barnát csinálni? Már kb. 3-4 hónapja nem festettem a hajam, a tövénél már van pár centis lenövés, de a hajam vége egyáltalán nem kopott. Sajnos. Azt is hallottam kiméletesebb megoldás hogy fokozatosan melíroztatni barnára. Tudna valaki tanácsot adni???????????????

Köszönöm

2009. nov. 12. 22:50

Sziasztok!

2éve fekete a hajam, előtte vörös volt...most világosbarnát szeretnék...Növesztem a hajam, így semmiképp nem akarom károsítani...A leszivatásról szinte csak rosszat olvastam, így Garnier Color&Naturals szőkítő krémhajfestéket vettem, a bartátnőm sötétbarna hajára ez jó volt..Erre szeretnék karamelszőke festéket ráfesteni, aminek a dobozon világosbarna színe van... Szerintetek mi sül ki belőle??

2009. okt. 22. 16:09

Én speciel mindenkinek azt tanácsolnám, hogy hozzáértő fodrászhoz menjen, s részletesen magyaráztassa el magának, hogy mi fog történni.

Egyszer estem abba a hibába, hogy befestettem a hajam feketére, amit utáltam. Le lett szedve nagyon hamar a szín, egy hétig majdnem minden 2. nap voltam fodrásznál, azóta nagyon sokat romlott a hajam minősége, és mivel csúnya a lenövés, addig színezem, míg a festés le nem nő, utána soha többet! Amíg nem kell, addig szerintem senki ne nyúljon a hajához, ha mégis szeretne a színekkel egy kicsit játszani, használjon színezőt! Ez csak egy magánvélemény:)

2009. okt. 3. 19:35
Az enyém füstölt :D
2009. okt. 3. 19:29
Én is azt szeretnék!kb 1 hét múlva,ha minden igaz megcsinálják!kicsit félek tőle,nehogy leégjen!:((
2009. okt. 3. 19:26

Sziasztok!Szerintem otthon ne kísérletezzetek a "feketéből barnát akarok"-al mert egy pöttyet ráfáztam...leszivattam annyira fájt hogy majdnem sírtam ( SIMÁN FELÉRT EGY SZÜLÉSSEL) lemostam,megszáritottam rákentük a barnát...ezt is lemostuk de mintha ráse kentük volna 3 szinű maradt a hajam(majdnem elbőgtem magam mikor megláttam) a töve undoritó sárga a közepe réz vörös az alja fekete:) most ott tartunk hogy (asszem)a 4. festés után barna a hajam de még igy is festenem kell vagy 2x hogy tényleg mindenhol szép barna legyek.Benne van vagy 10ezer ft-ba;szal sztem jobban jártok ha elmentek fodrászhoz a feléből megússzátok és hozzá sem kell nyúljatok a hajatokhoz :D Egyébkén nagyon sok hajam van de a szivatás gallyra vágta most kezd helyreállni.

Ez csak a saját kis bénáskodásom története nem muszáj megfogadni;érdemes rajta elgondolkoni.

2009. márc. 20. 18:05
A szinleszedő megkönnyíti a fekete színtől való megszabadulást.
13. gpetra
2009. márc. 19. 10:58
Én fodrásszal csináltattam, és nem bántam meg. Egyszer kellett leszívni (nem ment tönkre a hajam, de lehet, hogy csak a szerencsén múlt), utána kapott két barna festést, és készen is volt.
2009. márc. 19. 09:40

Én az Efassor-ral csináltam.Nekem bejött.Kékes feketéből világos vöröset csináltam.(Házilag)

Csak prof.festéket kell venni.

2009. febr. 11. 04:45
Csak ha leszívatod. A fekete nagyon makacs hajfesték szín.
2009. febr. 5. 10:59
Fekete kiméletes leszedése: szinleszedő.Mi a vendégeinknek ezt használjuk és nagyon jó,nem roncsol.Mi pesten dolgozunk: 20/375-2864 ha érdekel és megcsináltatnád hivj nyugodtan!
9. 263d7f38d1 (válaszként erre: 8. - Jázminka)
2009. jan. 29. 15:13

Igen, én is így vagyok.

Feketére volt festve a hajam, utoljára tavaly májusban és utána kb 4-5 hónappal határoztam el, hogy én bizony barna akarok lenni (újra). Nekem sem ajánlották a szőkítést, így megvárom míg lenő és azután valami szép árnyalatú barnára festetem, mert félek hogy más tönkretenné. Szerencsére mivel már 8 hónapja volt utoljára festve, kicsit világosabb ár és sok le is nőtt. Meg már túlélt egy nyarat ami megszívta kicsit szerencsére.

És azt hallottam, hogy a fekete színt egy világosabb színű festék nem fogja kivilágosítani, csak a szivatás, az meg káros.

2008. okt. 3. 15:06

Az egyetlen hajkímélő megoldás,ha megvárod hogy lenőjjön.Én derékig érő hajamat vágattam rövidre néhány éve,mert ronda volt,hogy a töve világos barna,a vége fekete...

Talán ha türelmes vagy és szinezővel kened addig a tövét,megmentheted a hajad is...

2008. okt. 3. 10:53

Az a baj ezekkel az egyszerre szinez és világosít hajfestékekkel,hogy általában a feketére nem igaz.

Más hajszínnél működik,de nekem az a tapasztalatom,hogy a feketét muszáj megszívni.

2008. okt. 3. 10:50

Helló

kb 15 évig festett fekete volt a hajam.kétszer próbálkoztam leszedni, blanspor és hidrogén(12-18%) segítségével.többnyire nagyon megviselte a hajam.Kb 6 éve nem próbálkoztam, de két hónapja a hátközépig érő fekete hajamból szőkét akartam.A fodrász l'oreal efassor-ral esett neki.Pont olyan narancssárga lett mint a blansportól a töve persze szőke.Beszineztük világosbarnára de ledobta.hiába kentem szép lassan a vége feltört.Most három szivatás után és megszámlálhatatlan festés után még mindig vörös és sárga beütésű a hajam.pont amit nem akartam.Hozzáteszem már rövid a hajam.felül az államig ér hátul picit fel van nyírva.Lassan megszabadultam az összes szivatott résztől.Ma besokaltam.Örülök, hogy olvastam erről az oxi reloadról.Hazafele a fodrászkellékesnél veszek, meg valami ezüstös festéket is.Remélem végre szőke leszek, mert már tök rövid a hajam.Többet nem festetek fodrásszal.amit a színével művelt nem olcsón (L'oreál szalon)én is meg tudtam volna otthon csinálni.Pont ugyanúgy leszáradt a hajam vége, csak 5 ször annyiba került mintha magamnak csináltam volna.Szurkoljatok nekem, és sok sikert azoknak akik most kezdik a szőkítést.

2008. aug. 7. 07:50

több lehetőséged is van:

- elmész a fodrászhoz, előadod a kérésed, és az megcsinálja. utána gondosan ápolod a hajad hajpakolásokkal, stb.

- megvárod amíg lenő, és akkor mész el a fodrászhoz, hogy fesse be olyanra, amilyen neked tetszik.

- próbálkozol otthon, aztán valami majdcsak lesz, ha más nem, tönkremegy a hajad, aztán megvárod amíg lenő (és itt ugorhatsz a második bekezdésre)

2008. aug. 7. 07:16
az én hajamon kb 15 percet volt a szőkítő. az leszedte a feketét.
2008. aug. 6. 16:56
A leszivatás még fodrász munkával is tönkrevágja -kinek jobban, kinek kevésbé - a haját. Nekem azóta nagyon sprőd, száraz lett a hajam.
2008. aug. 6. 16:19
Sajnos világosítani csk leszivtás után lehet. Én a helyedben fodrásszal csináltatnám, mert ha nem jól csinálod letörik.
2008. aug. 6. 16:13

Sziasztok. legutóbb áprilisban volt befestve a hajam feketére és nincs egy éve hogy teljesen fekete a hajam. Azóta sokat kopott, de még mindig nagyon sötét:(

ha befestem Palette Radiance festékével, ami fest és világosít egy lépésben, fog világosodni a hajam? ha nem is olyan lesz mint a dobozon, hanem valamennyivel világosabbat kapok, én már annak is örülök!

próbáltam a természetes szőkítést is már, a napozást és a citromleves megoldást is..

egyébként leszivatni meg nem akarom, így is vékonyszálú a hajam, és hosszú.

segítsetek!! köszi a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook