Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan tudok a fekete hajamból (kékesfekete) a leghamarabb és a legkíméletesebben világos barnát csinálni? Milyen festéket vegyek? fórum

Hogyan tudok a fekete hajamból (kékesfekete) a leghamarabb és a legkíméletesebben világos barnát csinálni? Milyen festéket vegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. lkatus
2012. ápr. 24. 06:54
Persze, biztos vannak már modern technikák és akik ismerik és használják, de a fekete az fekete. Csak óvatosan, főleg ha magad akarod csinálni! A legjobb az olló. :S
32. Anda39 (válaszként erre: 30. - Dd874e511d)
2012. ápr. 19. 08:48
Na, azért megnézem, hogy hány fodrász használ oxy reload-ot...mindenféle bántás nélkül, a régebben végzettek közül sokan nem is hallottak róla. :( Ettől még lehetnek nagyon ügyesek.
2012. ápr. 17. 15:13
Én is fekete voltam. Próbálkoztam mindig világosabb hajfestékekkel, így rengeteg idő elteltével valamivel más színe lett a hajamnak(vöröses), de meguntam és elmentem fodrászhoz vele. Mostanra egész világos szőkés barna vagyok, de nem tett jót az sem, hogy a fekete után mindenféle különböző barnákat kentem rá, hiszen ettől a szívatás meg nem lett egyforma. Nekem most melírozta harmadszor és nem a feltűnő csíkosra, hanem sapkással. Így elég jó átmenet lett és túl azon, hogy kicsit törik a vége, szerencsére nagy kárt nem tett bennem a fodrász :) Szerintem bízd szakira.
2012. ápr. 17. 15:08
amiket meg itt irtak, hogy leolvadt a hajuk meg ilyenek, hát erre nem szabad adni, mert az a fodrász aki manapság nem szinleszedővel hanem blansolással világosit azzal szóba se szabad állni, továbbá léteznek ammónia mentes szőkitőporok is, ugyhogy manapság már nem nagyon esik le senkinek a haja attól, hogy szőke akar lenni:)
2012. ápr. 17. 15:06

Sziasztok.

Nekem most hétvégén volt 2 napig fekete a hajam. Ugy sikrült, hogy a szőke hajamra rámentem barna palette rázós cuccal, és az eredmény kékesfekete lett. Ez volt pénteken. Szombaton reggel loreal effaisorral leszedtük, majd másnap reggel ujra oxi reloaddal és ujra szőke lettem, nem sérült meg a hajam, nem lett semmi baja. De mivel nekem előtte szőke volt neked meg jól bele van ivódva a fekete festék ezért azt tudom mondani, hogy max2szer rámenni 10 percre, meleg helyen lenin és dörzsölni a hajat, majd egy világosabb barna árnyalattot felkennni rá mint amit szeretnél.

Biztos a siker, én anno tizenév fekete festegetés után 2 hónap alatt lettem szőke ezzel a technikával, de mivel te csak barnát akarsz simán meg lehet csinálni 2 nap alatt.

2012. ápr. 17. 12:00
Esetleg tudnátok ajánlani egy jó hajhosszabító szalont/csajszit Pesten, aki jól dolgozik de mégsem túl drága? (55 cm eu hajjal)
2012. ápr. 17. 11:58
Köszönöm a tanácsokat, azhiszem lemondok erről :) Illetve mostantól sima barna festéket veszek, hátha egy idő után befogja aztán így tovább egyre világosabb...
26. lkatus
2012. ápr. 17. 09:43

Derékig érő gyönyörű szép fekete hajam volt 10 évig (legtöbbször én is kélesfeketével festettem havonta a tövét), meguntam, 2x próbálkoztam fodrásszal, volt,ahol el sem vállaltak. Így utólag meg tudom érteni. Picikét tudtak csak világosítani,sötét barna lett vöröses árnyalattal, foltokban. Ez persze nem volt elég, így egy ismerős,aki épp a fodrász vizsga előtt járt, próbálkozott vele itthon. Az első világosítás után még nem volt gond, de 2 hónap múlva a következőnél csomóban olvadt le a hajam, mikor lemostuk a cuccot. Drámaként életem meg, nagyon rossz volt.

Ahol m aradt hajam, az patadicsomszőke volt...narancssárga...és sötétbarna. Egy másik fodrász levágta a leégett maradványokat, sosem volt még olyan rövid hajam...nincs is róla képem. :S 1 év volt, mire úgy-ahogy hajnak nevezhető korona lett a fejemen, ő is melírozással hozta helyre a színt, így kíméletesebb volt.

Szóval nagyon gondold meg, szerintem melírral próbálkozz még ha nem is lesz egyenszínű a csík, talán ez a legkíméletesebb. Fekete-sötétbarna-világosab...A lényeg a fokozatosság és hagyj időt a hajadnak 2 alkalom között regenerálódni, ha esetleg szőkítést/satírozást csináltatsz.

25. egypt
2012. ápr. 16. 17:36

Szerintem semmiképpen ne állj neki otthon, mert nagyon rosszul járhatsz. A bolti festékekkel nagyon megjárhatod. Bízd fodrászra! Egy lépésben biztos nem fog menni.

Nekem sötétbarnából lesz szőke, satírozással világosítja folyamatosan, így nem megy tönkre a hajam. Egyébként az én fodrászom 4600-at kér egy alkalomért (vágás+satír), és nem egy kis faluban élek... Szóval lehet találni megfizethető áron is jó fodrászt, nekem ennyit megér.

24. nik84 (válaszként erre: 20. - 5674644b5d)
2012. ápr. 16. 17:28
nekem a feketére semmit nem ért az effasor, még szívatások után sem. vízzel sem,meg kevés oxival sem. a töve, meg még kb 10 centiig, szép narancssárga lett tőle a hajam :S
23. titoocska (válaszként erre: 18. - ILI.)
2012. ápr. 16. 17:26
Huu hát gondoltam h nem lesz egyszerű, de reméltem megúszom pár átfestegetéssel. Tévedtem :D :(
2012. ápr. 16. 17:25
viszont titoocska neked ez nem lenne elég,mert nagyon vastag réteg van a hajadon,ráadásul a végek felé ugye egyre több. A helyedben mindenképp egy ebben gyakorlott fodrászra bíznám,mert bár nem olcsó mulatság(2-3 alkalom mi. kell a szép eredményhez) viszont nagy eséllyel nem esik le a hajad:))
2012. ápr. 16. 17:22
Surfrider,csodállak a bátorságodért:))) LEhet anno én is jobban jártam volna,ha magamnak kísérletezgetek. :))) Igen sajnos ez nem olcsó mulatság,ha fodrász csinálja,kb 8 ezer Ft...
2012. ápr. 16. 17:17

Nekem az elmúlt 3 évben kétszer volt olyan, hogy beszüntették azt a kedvelt színt, amit használtam, ami helyette pedig sikerült mindig valami borzalmas színt választani. Mahagóni barna a dobozon a fejemen meg valami lilabeütésű fekete díszelgette. Nekem sajnos nincs arra lehetőségem, hogy több 1000 ft-ért fodrászhoz menjek hajat szívatni, így bementem egy fodrászkellésekbe és potom 800 ft-ért vettem L'oreal effasort. Ezt összekevertem egy kis meleg vízzel és egy kis samponnal, rákentem a fejemre majd zacsit húztam rá utána egy öreg sapkát és 20-25 percig rajta hagytam. Az utolsó 5 percre levettem a sapit és haszárítóval ill dörzsölgetős mozdulatokkal még rásegítettem a radírozásra. Lilás sötétbarnából rézvöröses barna lettem. Rákentem az új színt, ami ugyan egy picit még vöröses lett, de világosabb és nem lila, a második festés után már sikeresen barna lettem.

Viszont lehet neked már kellene bele egy ici-pici oxy hisz ha régóta fested ilyenre a hajad rendesen beleépülhetett a szerkezetébe.

Mellékhatásként annyit tudok írni, hogy szárítja a hajat, de szintén a fodrászkellékesnél vett hajbalzsammal bekentem 1 órát hagytam rajta majd lemosta és olyan volt a hajam mint régen. Nem tört, nem nyúlt stb Persze az igazsághoz hozzátartozik, hogy nekem állig érő hajam van, amit rendszeresen vágatok így előtte se volt megviselt.

19. titoocska (válaszként erre: 15. - Gofrika)
2012. ápr. 16. 17:16
Nagyon fokozatos a hajam, hátközépig ér, elől meg a legrövidebb rész a nyakam aljáig. És igen mindig, talán párszor volt h a tövét festettem csak.
18. ILI.
2012. ápr. 16. 17:15
Én is voltam kékesfekete régen 4 évig, aztán csak úgy tudtam megszabadulni tőle, hogy lenövesztettem, és abban az időben a tövénél az eredeti hajszínem volt, a vége meg olyan kivörösödött rondaság, húú alig vártam, hogy lenőjön. Legalább 1, 1/2 év kellett. Remélem találsz rá megoldást.
2012. ápr. 16. 17:13
Ági,a melírral igazad lenne,csak a feketénél nagyon nehéz megcsinálni,hogy végig egyszínű legyen...(mint ahogy egy egészfestésnél is)
2012. ápr. 16. 17:11
mindenesetre,hiába kennél rá a feketénél világosabb hajfestéket,az olyan mintha fekete filctollra sárgával akarnál rajzolni...
2012. ápr. 16. 17:10
és mindig az egészet bekented ugyi? MErt akkor a végeken már nagyon vastag rétegben van...milyen hosszú a hajad?
2012. ápr. 16. 17:09

A melir azért jo mert nem kell egybe leszivni az egészet hanem fokozatosan világositana rajta. nem károsodik az egész hajad.

elöször sötétbarna, aztán egye világosabb, hanem akarod hogy nagyon roncsolodjon eltart jo pár honapig de csak jobb mint az ollo.

2012. ápr. 16. 17:07
Lehet te kellesz akkor :))) Hát magamnak festettem, Garnier kékesfeketéjével 4évig havonta :/ :D
12. Tücke
2012. ápr. 16. 17:06
Csak szoket úgyse lesz szőke enyém se volt az
2012. ápr. 16. 17:05
szia! nekem kékesfekete volt és szőkét szerettem volna. A fodrász 2-szer leszívatta,majd hamvasra festette,amitől khakizöld lett. (ELőtte meg narancsosvörös) Előtte egy másik fodrász melírozta,amitől a fejtetőn a melír fehér volt,lejjebb kanárisárga ,lejjebb narancs,a vége meg vörös.Úgy néztem ki mint egy papagáj. A derékig érő hajamnak annyi volt a leszívások után,így vállig érő zöld lett. NA ekkor határoztam el,hogy fodrászt váltok és elvégeztem a fodrászsulit:))) Azóta világosszőke vagyok (10 éve)és volt pár ilyen esetem. A kérdés,hogy eddig mivel volt festve?
10. Tücke
2012. ápr. 16. 17:05
Én főztem kamillateat s azzal oblitettem sokat. Meg bojtorjan samponnal mostam hajat heti 3szor kb 1honap alatt egész jól lekopott
2012. ápr. 16. 16:56
Nem igazán tetszik ez a melír dolog, mondjuk azt sem tudom elképzelni, hogy milyen melírt tenne bele elsőre pl...
2012. ápr. 16. 16:55
a melirozást mért nem probálod meg?
2012. ápr. 16. 16:51
Nagyon köszönöm a válaszokat, megpróbálom ezt colour b4-et ha nem segít akkor tényleg marad az olló :((
6. e57e061615 (válaszként erre: 1. - Titoocska)
2012. ápr. 16. 16:48
Olló.
2012. ápr. 16. 16:42
Vágasd le! és ezt komolyan mondom! én egyszer ezt végigcsináltam, a fodrász mondta h vágassam le, és az a 10 centi még nem kapott annyi festéket, arról még viszonylag kíméletesen le lehet szedni a feketét. Nem hittem neki, leszívattam egyszer, meg sem moccant a fekete, leszívattam még egyszer egy hónap múlva, lettem szép vörösesbarna, de még jó sötét, aztán pár hónap múlva hajradír, persze a hajamat nem győztem vágatni, annyira tört, és kb egy év után lett normális a színe!
2012. ápr. 16. 16:41
Szia,hallottam a colour b4-röl dmben kapható,sok tapasztalatot olvashatsz ha utánnanézel,elvileg leszedi a festéket a hajadról kíméletesen,remélem tudtam segíteni.Ha csak ráfested a világosbarnát észre sem fogod venni sajnos a fekete ilyen :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook