Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi lesz kékesfeketére festett hajamból, ha barnával ráfestek? fórum

Mi lesz kékesfeketére festett hajamból, ha barnával ráfestek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. nov. 4. 20:11
Fekete!
2010. márc. 18. 11:46

szerintem marad ugyan olyan fekete!

max a kek arnyalat veszik el a hajszinedbol !

2010. márc. 18. 11:10
Valaki próbálta az emílett "szereket"?
2010. márc. 12. 16:51

Szerintem meg már akkor is tettünk az egészségünk érdekében, ha leszedjük a fekete hajfestéket egy olyan szerrel, ami nem roncsolja a hajat és nem kell havonta a lenövés miatt újra festetni. Én például olyan színt választottam ,ami közel olyan, mint az eredeti és melírozással világosítattam rajta. Két hónapja és bátran meg merném mutatni, a " lenövést ", ami nem látszik. :)

Máris tettünk egy lépést azért, hogy ne juttassunk annyi méreganyagot a szervezetünkbe nem? Egyébként léteznek bio hajszínezők is, az enyém is azzal van festve, bár nem minden fodrász használja. Azért csináltattam ezzel, mert én háromszor szívattam le a színt a hajamról és ennyi után már tényleg féltem, hogy nem marad hajam. De még mindig van! :)

2010. márc. 12. 16:01

Épp ez jutott az eszembe,már akkor káros hatás ér,ha kilépek az ajtón,vagy ha kinyitom az ablakot.

A festékre térve,a színezők és a bemosók kevésbé károsak-ha már a károsságnál tartunk,de azok annyira nem tartósak......

2010. márc. 12. 14:47

Ja és a levegő is szennyezett meg a napfény is káros mégis kimegyünk!

és ha a nap ellen védekezünk akkor pedig az állítólagos fényvédőket magunkra kennyük ami meg zsíros hatású,eltömítik a bőrpólusokt,gyulladásokat okoznak!

51. Krisztina:) (válaszként erre: 47. - Attraktiv)
2010. márc. 12. 14:39

Azt mondod tehetek ellene?

Mindig ásványviezt ittam mert állítólag minden bennevan ami egészséges!és pár éve kitalálták hogy az is káros a palackozás miatt!

NA akkor mit csináljak?

Cukros szarokat nem iszom,a csapvíz is tele van szennyező anyagokkal mert tisztítják!

NAIlyen szempontból a házi vagy bió helyen vásárolt gyümölcs is szennyezett mert a födet trágyázzák mert valamitől meg kell nőnie!

De nem vitázom veled!Mindenki úgy él ahogyan neki megfelel!

50. e71ef36f21 (válaszként erre: 45. - Attraktiv)
2010. márc. 12. 14:21

minden hajfestéssel kapcsolatos kérdésre válaszolsz? Mert a válaszod bár elgondolkodtató, és sokmindenben igazad van, eltereled a témát egy teljesen más (bár tényleg fontos) kérdésre. Szerintem is káros, hiszen vegyianyag. De én is azt vallom (nem dugom homokba a fejem, csak realista vagyok) hogy mindenbe bele lehet és bele is fognak kötni. Mármint ami az egészségkárosítást illeti. Sajnos nem dönthetünk úgy, hogy semmi de semmi veszélyes anyaggal nem kerülünk kapcsolatba életünk során, ebbe a világba születtünk és ilyen körülmények között kell élnünk.

amivel nem értel egyet, az a google: jó barát, hasznos netes felület, de nem zseni és nem mindenható. a netre bárki bármit feltehet, csak az ember az írott szót jobban elhiszi, mint a szomszédasszony szóbeli pletykáit :) még hiszékenyebbé tesz, mint a televíziós híradók.

49. Anda39 (válaszként erre: 45. - Attraktiv)
2010. márc. 12. 14:21

Én is olvastam Antal Vali honlapját, de őszintén szólva nem tud elijeszteni a festéstől...

Már kezd elegem lenni belőle, hogy mindig feldobnak valami hírt arról,hogy éppen most, a legújabb kutatások szerint ez és ez káros. Ilyen alapon már semmit sem ehetünk-ihatunk-csinálhatunk, mert mindennel mérgezzük magunkat! Szerintem nincs olyan hely a Földön, ahol ne érne valamilyen káros hatás. Vagy ha van is, nem tehetem meg, hogy odaköltözzek.

2010. márc. 12. 14:19

Sziasztok, búcsúzom, mert megyek egy orvosi előadásra, ami pont arról szól, hogy mennyi méreg van a kozmetikumokban. 5-kor lesz Kőszegen a várban.

Ha szóba álltok még velem, akkor majd mesélek...

47. Attraktiv (válaszként erre: 44. - Krisztina:))
2010. márc. 12. 14:16

Krisztina! De tehetsz ellene! Bár mindenki maga dönti el! És hidd el, lehet méregmentesen élni. Több százezren vagyunk, akik így élünk!

Amit mondasz, az csak kifogás! Egy kifogás azért, hogy megnyugtasd magad, hogy miért nem vagy képes változtatni! Bedugod a fejed a homokba! Ha mindenki ezt csinálja, akkor sohasem fogunk tudni változtatni pl. a kozmetikai ipar mérgein, az élelmiszeripar szabályozásain és még sokmindenen.

Bocs a kirohanásért!

46. Anda39
2010. márc. 12. 14:16

Már írtam más fórumon is, úgyhogy lehet, hogy valakinek ismerős a név: a BES Decobes remover nevű színlehúzóját használtam, nagyon jó eredménnyel.

A mesterséges pigmenteket szedi ki a hajból, de pl. a lenövésem maradt az eredeti, semmit nem világosított rajta. Viszont a klassz vöröset kiszedte, és egyáltalán nem károsította a hajamat. (a szőkítőporral ellentétben)Szép, egyenletes színt eredményez, és hamar - nekem a rövid hajamra elég volt 15 perc)

Természetesen ott, ahol a haj festett volt, nem az eredeti hajszínt kapjuk vissza, hiszen a hajfestékek megváltoztatják a pigmenteket a hajunkban, úgyhogy arra ne számítson senki, hogy olyan lesz a haja, mintha sosem festette volna.

45. Attraktiv (válaszként erre: 42. - Krisztina:))
2010. márc. 12. 14:11

Nem vizsgálnak be semmit. Ugyanis nincs, és soha nem volt szabályozás arra, hogy mi kerülhet bele egy kozmetikumba! Az 1980-as évektől be van adva egy törvénytervezet a REACH, hogy végre legyen bevizsgálás, de nem írják alá, mert a kozmetikai maffia nagy úr! Nézzetek utána! A Google mindent kiad!

És igenis lehet méregmentesen élni! Ne dugjátok a fejeteket a homokba, hogy "valamiben úgyis meg kell halni!"

És igenis vállalom: EL AKAROK IjESZTENI MINDENKIT A HAJFESTÉSTŐL, mert nők ezrei halnak bele naponta olyan betegségekbe, amelyeknél a hosszú évekig tartó rendszeres hajfestés volt a kiváltó ok. Persze ezeket az infókat nem a nőklapjában, a blikkben és hasonló helyeken találjátok meg!

Csak használjátok a keresőt!

44. Krisztina:) (válaszként erre: 43. - F1ea7df816)
2010. márc. 12. 13:49

Pontosan énis így gondolom!

ha valaki egészséges akar lenni a mai világba anak se enni se inni se levegőtvenni nem szabad!

2010. márc. 12. 13:42

Fórumindító kérdésre:szerintem csak bemattul de rendesen nem fogja be......barna a fekete nem lesz.Mért,unod a kékesfeketét.Néha én is,de nem variálok.

Csak az utolsó hozzászólást olvastam.

Májról.Ennyi erővel az összes gyógyszert is figyelembe kellene venni miből mennyit szedünk be,mert azok is egyik-másik ott szívódik fel......

Ugyan már!A mai világban mi nem káros?Ki tudja a bolti tejben,meg a sok színezék,állományjavító melyik szervünket roncsolja,akkor enni se együnk.

A cigaratta is rákot okozhat.Meg az alkohol is ,csomó minden.

De hallottam olyat,hogy volt olyan dohányos,aki nem tüdőrákban halt meg,és volt alkoholista aki nem a sok piától halt meg.

Ma már nem lehet 100 %-ig egészégesen élni,csak kevésbé károsan......

42. Krisztina:) (válaszként erre: 41. - Attraktiv)
2010. márc. 12. 13:39

Hát most nem megbántani akrlak de attól hogy neked sajnos rossz tapasztalataid vannak nem kell elilyeszteni mindenkit!

És azt nem mondom hogy nincs benne káros anyag,sőt nagyon is van de azért nem annyira,mert ha végiggondolod ezek a termékek be vannak vizsgálva!És ha annyira nagyon káros lenne hogy biztos lesz baja tőle minden embernek akkor nem árusíthatná!

41. Attraktiv (válaszként erre: 40. - Krisztina:))
2010. márc. 12. 13:35

Biztos vagy benne, hogy semmibaja? Rendben van a vérnyomása? Nem fáj a feje? A menstruációja és a hormonrendszere hogy áll? Jól lát? Van emésztési problémája? És egyéb allergiája?

Én is hosszú-hosszú évekig festettem a hajam, 16 éves koromtól! Én is azt hittem, hogy nincs semmi bajom, aztán majdnem belehaltam.

Anyukám 40 évig festette a haját. Májrákban halt meg 62 évesen. Nem ivott, nem dohányzott. Viszont a májában rakódtak le a hajfestékben található nehézfémek és méreganyagok. Boncolták, úgyhogy tudom. És hidd el, nem a szervezettől függ, hanem a méreganyagok mennyiségétől, hogy kinél mikor üt be a krakk!

40. Krisztina:) (válaszként erre: 37. - Attraktiv)
2010. márc. 12. 13:08

senki nem mondta azt hogy nincs káros hatása!

de nem mindenkinél alakulnak ki a problémák!

Ez csak a szervezettől függ!

PL:anyukám több mint 20 éve festi a haját és semmi baja,nővérem egyszer festette be és hullott a haja

39. Attraktiv (válaszként erre: 38. - 35c81b79eb)
2010. márc. 12. 13:08
Az ám a baj, hogy rövid távon nem okoz gondot, hanem évekkel később. Én is fekete voltam, de nagyon hamar elkezdtem őszülni. Először festettem feketére, aztán mivel az a legmérgezőbb, váltottam s.barnára, majd padlizsánra. Nagyon csúnya allergiám lett 10 évnyi hajfestés után, majdnem belehaltam. És addig semmi bajom nem volt, csak gyűlt a szervezetemben a méreg. Aztán egyszer csak besokallt... Azóta henna+indigó+diólevél+ feketetea keverékével festem a hajam, és gyönyörű! Szép mély gesztenyebarna. Antal Vali oldalán tanultam a receptet amit a "Henna" című cikkben olvashatsz.
38. 35c81b79eb (válaszként erre: 37. - Attraktiv)
2010. márc. 12. 13:02

A fekete hajfesték a legkárosabb,ha jól tudom. Én csak próbáltam segíteni, mert nekem bevált. Amikor én vettem volt ott egy csaj, aki szintén fekete festékkel festette a haját, igaz ő már harmadszor vette " ezt " a szert, persze szünetet tartva köztük. Azért mertem én is megvenni. Barna volt a haja és ő győzött meg engem is,mikor mondta, hogy semmi baja nem lett tőle, a haja sem lett rondább stb.

Én úgy voltam vele, hogy nem veszítek semmit, ha kipróbálom, ha nem vált volna ve, akkor mentem volna fodrászhoz.

2010. márc. 12. 12:58

Mi lesz a kékesfekete hajadból, ha barnával ráfestesz? Hát ahogy itt olvasgatom a "jobbnál jobb" tippeket, akkor pár év múlva SEMMI! Kétségbeesetten fogsz írni - lehet, hogy ugyanebben a topikban - hogy mit tanácsoltok, kopaszodom?

De nem is ez a legnagyobb baj! Tudod, hogy minden hajfesték súlyos agykárosító anyagokat tartalmaz? Sok nő nem is tudja, hogy az állandó migrénje, fejfájása, hormonális gondjai, látásromlása a hajfestékek rovására írható.

Írd csak be a google keresőbe, hogy "hajfestés kérdőjelekkel???", vagy azt, hogy "hajfesték csúfította el az arcát egy fiatal lánynak".

Érdemes elolvasni!

2010. márc. 12. 12:52

szerencsére lenövés nincs, kb egy hete festettem be feketével (már sokadszor)

ha leszívatom, vagy rákenem ezt a szert amit írtok: nem lesz kék???

35. 35c81b79eb (válaszként erre: 31. - Norahhh)
2010. márc. 12. 12:45

Én nem azt mondtam, hogy az eredetit kapja vissza. A kérdés az volt, hogy lehet a feketéből barnát csinálni. Ez leszedi a színt, úgy hogy nem roncsolja a hajad. Egy jó pár árnyalattal világosabb lesz. Nekem bevált.

Sötét barna hajfestéket vettem, amitől szép fekete lett a hajam, köze nem volt a barnához. Egy darabig kénytelen voltam azzal festeni, de már idegesített, akkor próbáltam ki ezt.

Miután lemostam barna volt a hajam, köze nem volt a feketéhez.

Az előbb leírtam, hogyha lenövés van, akkor az eredeti hajat is megszívja.

34. névjegy82 (válaszként erre: 29. - 35c81b79eb)
2010. márc. 12. 12:44
Köszi! Ha végigszámolom, hogy egyszer egyszer mennyit költök próbálkozásokra :( hogy világosabb barna legyek, akkor ez már nem is vészes, csak elsőre..
2010. márc. 12. 12:41

Szioka én is jártam igy elmentem a fodrászhoz ö leszívattam arról nem beszéleve hogy tönkre tette a hajam ugy néztem ki mint egy Boszorkány vagy három szine lett a hajamnak

:)Hiábba lett ráfestve a feketének ez az ára.

A legobb ha lenöveszted csak az igen hosszú idő:((

32. e71ef36f21 (válaszként erre: 29. - 35c81b79eb)
2010. márc. 12. 12:41
köszi :) majd átgondolom, mert elég húzós...már a sima 700 Ft-os hajfesték-árakhoz képest, eddig max ennyit költöttem a fejemre :)))
31. norahhh (válaszként erre: 27. - E71ef36f21)
2010. márc. 12. 12:41

Na erre kíváncsi vagyok!

Próbáld ki, hátha valóban az eredeti hajszínedet kapod vissza! Bár kétlem, hisz a hajfesték beépül a hajba, ha annyira egyszerű lenne visszakapni az eredeti színt, akkor nem szenvedne sem fodrász, sem vendég a szívatás káros hatásaival. De lássunk csodát!

30. névjegy82 (válaszként erre: 29. - 35c81b79eb)
2010. márc. 12. 12:38
Nekem is elküldenéd?:)
2010. márc. 12. 12:37
Elküldtem!
2010. márc. 12. 12:37
amúgy arra hiába várnék, hogy kikopjon a fekete? mert ugyanezzel a márkával ami a hajamban van a barátnőm a szőkített haját(világosbarna a természetes hajszíne) befestette sötétbarnára, és kb 3 hónap múlva nem lehetett megmondani, honnan kezdődik a lenövése :) mondjuk az sötétbarna festék volt és nem fekete.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook