Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Férfi meddőség! Segítsetek! fórum

Férfi meddőség! Segítsetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2000. tutu79 (válaszként erre: 1994. - Altair)
2021. jún. 18. 21:42

Szia, esetleg vérképet néztetek mostanában? Ha jóban vagytok a háziorvossal ő is ki tud írni teljes vérképet, amúgy kb 10-12 e Ft. Érdemes lenne megnézni egy máj, vese funkciót. Sajnos a káros anyagok képesek a csontba beépülni és tárolódni.

Nyilván egészséges párod, mert ha a káros anyagok a szervezetébe jutottak volna biztos lenne egyéb tünete is. Csak hogy kizárjuk hogy más szervet is érinthet bármilyen probléma.

1999. Altair (válaszként erre: 1998. - Fekete szőlő)
2021. jún. 18. 21:33

Nem tudom, remélem, hogy lesz lehetősége.


Olvastam a maca por jótékony hatásairól. Amennyiben a ROS alapján mehet a vitamin kúra, pl profertil, akkor szerintetek érdemes lehet kiegészíteni vele? Vagy kamu lenne? Egy oldalon kutatásokat is hivatkoztak a hatásmechanizmusához, majd tanulmányozom azokot.

1998. fekete szőlő (válaszként erre: 1997. - Altair)
2021. jún. 18. 13:28

Jajj, ez rosszul hangzik.

Nem tudom, hogy milyen munkakört tölt be a párod, de nem tudja esetleg az áthelyezését kérni? Más részlegre, más munkakörbe? Legalább csak addig, amíg a családalapítás tart nálatok.

1997. Altair (válaszként erre: 1996. - Fekete szőlő)
2021. jún. 18. 13:07

Rendben, köszönöm!


Konkrétan vannak teratogén anyagok is sajnos.

1996. fekete szőlő (válaszként erre: 1994. - Altair)
2021. jún. 18. 11:37

Szia!


A diéta és a mozgás szuper, csinálja csak!

A munkahelye valóban lehet probléma. Érdemes lenne összeírnotok, hogy konkrétan milyen anyagokkal dolgozik és elmondani az andrológusnak. Neki kell tudnia hogy azok az anyagok - vagy azok közül valamelyik - ténylegesen ennyire rontja -e a termékenységet?! Addig is lehet neten olvasgatni a vegyi anyagok és a termékenység összefüggéseiről, hátha találtok érdemi indformációt.


Legjobb tudomásom szerint TB alapon nem elérhető a ROS mérés, így magánorvoshoz, magánlaborba tudtok menni.

1995. Altair (válaszként erre: 1993. - Tutu79)
2021. jún. 18. 11:36

Köszönöm a szakirodalmat!

Mindenképpen elolvasom, már néhányat találtam, minden ilyen infó hasznos!

Az uh-nak utána járok.

Első mérés volt, jövőhéten lesz konzultáció, és ha nem mondja automatikusan a doki a vizsgálatokat, akkor megkérjük mi, hogy írja ki!


Köszönöm a segítséget!

1994. Altair (válaszként erre: 1992. - Fekete szőlő)
2021. jún. 18. 11:31

Szia!


Igen, túlsúly van - már diéta és edzés belőve ennek javítására. Alkohol és drog nincs, nagy ritkán 1 doboz/üveg sör csúszik le ( 1 hónapban 1-2). A kávé mennyiség sok, próbáljuk napi 1re visszaszorítani.

A (szerintem) legnagyobb gond munkaköre - vegyi anyagokkal dolgozik, igen durvákkal is...

Államiba mentünk - ott néznek ROS-t, vagy azt magánban kell kérnünk?

Köszönöm a tanácsokat! 🥰

1993. tutu79 (válaszként erre: 1991. - Altair)
2021. jún. 18. 09:39

Szia Altair,


Annyival egészíteném ki Fekete szőlőt, hogy az alapos andrológus a hormon vizsgálatot és a here ultrahangot magától is kiírja, vagy elvégzi. Illetve a spermák már a mellékherében el kezdenek termelődni így talán egy átfogóbb ultrahang, pl kismedencei, beleértve a prosztatát, többi információt adhat. Sajnos nekem az a tapasztalatom, hogy habár sok orvos használ ultrahangot nem mindenki tudja pontosan értelmezni a látottakat. Vagy mert nem elég korszerű a gépe, vagy mert nem ért eléggé hozzá.

Szóval én akkor is elmennék egy spec kismedencei ultrahangra ebben az esetben, ha az andrológus nem talál semmit. A here visszér szűrésre szokták alkalmazni a Valsava manőver-t, mert hogy első blikk-re pl nincs visszér, de lehet minimális reflux az erekben, ami negatívan befolyásolja a sperma képződést.


Ha van lehetőséged olvasni, ajánlom neked az alábbi tanulmányt. Itt megtalálható hogy milyen hormon vizsgálatokat és ultrahang vizsgálatokat érdemes alkalmazni.


[link]


Illetve speciális vizsgálatokat végeznek a Labmagister-ben, ezt a honlapot is érdemes átnézni, ahol is az orvosoknak rovatban sok információ található.


[link]


[link]


Remélem tudtam segíteni

1992. fekete szőlő (válaszként erre: 1991. - Altair)
2021. jún. 18. 09:16

Szia!


Sajnálom, hogy ilyen eredményekkel kellett nektek is szembesülnötök. Sajnos sokszor nem derül ki, hogy mi okozza a problémát, de azért vannak vizsgálatok.


Vitamin kúrát ROS mérés előtt NE kezdjen el párod. Még akkor se, ha az orvos automatikusan azt javasolja. Ugyan is a magas dózisú antioxidáns kúra csak akkor használ, ha magas a ROS tartalom. Normál ROS tartalom mellett felesleges, viszont alacsony ROS tartalom mellett kifejezetten árt!


Érdemes még párodnak is hormon vizsgálatot csináltatni, hogy azt is ki lehessen zárni. Góckutatást a szervezetében. Herevisszér vizsgálatot, sajnos az is gyakori. Most hirtelen ezek jutnak eszembe.


Illetve gondolom írnom sem kell, hogy nagy mennyiségű alkoholt, dohányzást kerülni kell. Ha van túlsúlya párodnak abból érdemes lejjebb faragnia. Szaunát, meleg fürdőt kerülne érdemes, stb.

1991. Altair
2021. jún. 17. 19:22

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! A férjem eredményei gyászosak lettek. Jövőhéten lesz az andrológussal kiértékelés.

Vélemény, tapasztalat érdekelne, mire érdemes rákérdezni, érdemes-e erre elkezdeni vitaminkúrát, főleg a morfógiát tekintve a többin túl, mennyire segíthet.

A vitalitás 33%-os >58 helyett, a koncentráció 7,2 M/ml a >15 helyett és 20,1 M/ejakulátum a >39 helyett. Ezek talán még nem is vészesek.

Az összmotalitás 13% a >40 helyett, ez már vészesnek tűnik (7+6 a pr+nr), és 87% immotilis 😔, a morfológiában meg 100%-os a fejeltérés, minden más 0.

Honvédbe megyünk. Érdemes kérni valamilyen vizsgálatot?

1990. tutu79 (válaszként erre: 1985. - Tibcsi02)
2021. jún. 5. 10:51

Ja még visszatérve,

Tehát az ember arra született hogy képes legyen reprodukálni magát.

Az orvos részéről a helyes hozzáállás az lett volna hogy megkeresi a gyökér okot, hogy miért nem a legoptimálisabb a sperma kép. De sajnos nagyon kevés orvos megy utána a problémáknak.

Én azt javaslom neked, hogy mielőtt elmész egy jobb andrológushoz néhány vizsgálatot csináltass meg. Ne üres kézzel menj oda, mert akkor megkezdődik az orvostól orvosig való küldözgetés.

1989. tutu79 (válaszként erre: 1985. - Tibcsi02)
2021. jún. 5. 10:38

Szia Tibcsi,

Csatlakozom az előttem szólóhoz, nincs lehetetlen, és egy orvos véleménye nem biztos hogy mérvadó.

Friss élmény most, hogy egy neves orvos egy neves magánkórházban egy ultrahangon megállapította egy 20 éves lánynak, hogy endometriózis cisztája van. Be is jegyezték műtétre. A műtét előtti ultrahangon közölték hogy eltűnt a ciszta, kipukkant, de a főorvos ur véleménye szerint a tok ott maradt és fel kell nyitni. Szóval csináltak egy laparoszkópos 500 e Ft os műtétet a páciensnek, ahol is kiderült hogy makk egészséges, a család meg kifizette a borsos összeget. Szóval az egészségügyi ellátás most elég kritikán aluli véleményem szerint.

A különbség annyi a magán és a nem magán között, hogy a magánban sorra kerülsz, az államiban meg kb 1 éves a várólista mindenre. :(

Na de visszatérve a te problémádra, a sperma 72 naponként újra termelődik, tehát egyáltalán nem olyan mint a petesejt. Mindig új és új keletkezik.

Sajnos tapasztalatból mondom, hogy egyetlenegy orvosnak sem fontos a páciense problémája, az embernek magának kell utána olvasni hogy mi lenne a megoldás.

Ha esetleg van időd energiád és kedved, ajánlom a következő tanulmányt. Ebben elég sok hasznos információ van.


[link]


Megkérdezhetem hol csináltattátok az Spermatogram-ot.

Erre kiváló intézet a LabMagister egyébként, csak ott andrológiai vizsgálatot nem végeznek, csak labor van. De ők nagyon korrektül kivizsgálnak és eredményt adnak.


Remélem tudtam segíteni és sok sikert az úton. :)

Illetve másnak is ajánlom :)

1988. tundev (válaszként erre: 1987. - Tibcsi02)
2021. jún. 5. 08:35

Mindenképpen keress fel egy másik andrológust, a legjobb lenne olyan, aki meddőségi andrológus.


Budapesten több ilyen van (dr. Szabó Ferenc, dr.Riesz Péter, dr. Albert István, dr. Kopa Zsolt...stb)

1987. Tibcsi02 (válaszként erre: 1986. - Tundev)
2021. jún. 4. 20:57

Köszönöm a választ.

Nem volt mas vizsgálat csak a spermatogramm. De eselyt se adott az andrologus tovabbi kezelesekre vagy vizsgálatokra.

1986. tundev (válaszként erre: 1985. - Tibcsi02)
2021. jún. 4. 17:25

Bocsánat, de ki mondta, hogy nem lehet babátok?


Ezzel az eredménnyel lombikra simán mehettek. (bár ezt az FSC-t még nem láttam korábban)


Hormonokat is néztek nálad? (Fsh, LH, ösztradiol,....stb)

HBA, ROS, DNS fragmentáciot néztek?


Elvileg vitaminokkal meg életmódváltással lehet javítani. De ha hormonális oka van (pl FSH magas) vagy mondjuk herevisszér van a számok mögött, akkor arra nem fognak használni a vitaminok, csak 1-2-3 millióval fog megnövekedni....de az lombikhoz még mindig elég.

1985. Tibcsi02
2021. jún. 4. 13:33

Üdv mindenkinek!


Segitsegre lenne szükségem.

Tegnap kaptam meg a spermatogramm eredményem és nagyon elkeseredtünk a párommal.


TSC: 14m/ml

PM: 19%

NM: 17%

FSC: 1,3-1,4m/ml

MSC: 2,6m/ml

SMI: 48-50


Azt kaptam válaszul hogy nincs ezekre az eredmenyekre gyogyszeres kezelés.

Nem akarom elfogadni hogy nem lehet babánk. Ki mit javasol?


Válaszokat előre is köszönöm.

1984. fekete szőlő (válaszként erre: 1983. - Magdi985)
2021. máj. 23. 09:53

Szia!


Köszönöm, hogy megosztottad velünk is ezt a csodás hírt! Nagyon boldog, nyugodt babavárást kívánok! ❤️

A kefirt pedig mondani fogom férjemnek! 😀

1983. Magdi985
2021. máj. 22. 17:57

Sziasztok!

Leírnàm a történetünket, hátha reményt ad másoknak:

36 éves házaspár vagyunk, kb négy éve próbálkoztunk a babával. Egy év után mentünk a Káliba, ahol hamar kiderült, hogy nálam minden oké, férjemnek viszont nincs értéke nagyjából, ami jó lenne. Mennyiség minőség, fragmentáció, pocsék ROS teszt, stb. Azt tanácsolták, donorral próbálkozzunk. Férjem egyébként egy aktívan sportoló, teljesen egészséges ember. Nem értettük az egészet, de azóta már tudom, sokan vannak ugyanígy. A lombikba nem vágtunk bele, teljesen elengedtük az ügyet, éltük az életünket.

Most márciusban teherbe estem, ma 11 hetes. Csoda történt :)

Én nem értem, hogy hogy a történt, ferjem viszont meg van győződve:

Én rendszeresen iszok kaukázusi kefirt, mondjuk hetente veszek egy dobozzal, szeretem. Amióta férjemmel együtt vagyunk, ő ebbe bele se nyalt, azonban most valamiért megszállta az ihlet és megkóstolta. És azt mondta, hogy ez nagyon finom! Miért nem ittam én ezt hamarabb??!!

Január óta aztán így minden reggelre megivott egy dobozzal.

Ő erre esküszik: a kefir segített :D


Ki tudja?

Hasonló csodákat és boldogságot kívánok mindenkinek! :) ❤️

1982. Rebus02 (válaszként erre: 1981. - Panna07)
2021. máj. 12. 16:28
Nagyon köszönöm. Sejtettem, hogy így van...
1981. Panna07 (válaszként erre: 1980. - Rebus02)
2021. máj. 12. 16:19
Szia! A meddőségi kivizsgálásról szóló jogszabály alapján elvileg kellene tb alapon is működnie, ha a lombik intézet kiírja, de a gyakorlatban valószínűleg még magánúton kell csinálni.
1980. Rebus02
2021. máj. 12. 15:53

Sziasztok!


Férjemet elküldték DNS fragmentáció + ROS+ akroszóma reakció vizsgálatra. A kérdésem az, hogy ezeket lehet tb alapon vizsgálatni valahol vagy csak magán úton? Előre is köszönöm

1979. fekete szőlő (válaszként erre: 1978. - Vicof)
2021. máj. 6. 08:31

Szia!


Elnézést, ha félre érthető voltam, én nem feltételeztem, hogy ad hoc jelleggel magadat kezeled.


Mi is a férjemmel elfogyasztottunk jó pár andrológust és egyet kell értenem veled. Volt, hogy azért fizettük ki a konzultáció díját, hogy felolvassa azt, ami a leleten van... No kommnent.


A férfi problémára kevés megoldás van. Ennek többek közt az az oka, hogy orvosi szempontból sokáig csak a női termékenységgel, illetve terméketlenséggel foglalkoztak; illetve az elmúlt évtizedekben kezdettel el leromlani a férfiak termékenysége, eddig nem kellett erre ekkor figyelmet fordítani. Meg nyilván ezer más okai van, ami persze minket nem vigasztal.


Igen, az UH kimutatta volna, ha visszered lenned!


A tőled kért vizsgálatok jók, bízzunk benne, hogy az eredményekből megtudtok valamit.


Továbbra is figyelmedbe ajánlom, hogy - ahogy Barack is írta - általános góckutatás, ez akár kezdőzhet a fogakkal, mert egy rejtett gyulladás a szervezetedben is okozhat problémát.


Kitartást és sok sikert kívánok!

1978. vicof (válaszként erre: 1975. - Fekete szőlő)
2021. máj. 4. 13:58

Kedves fekete szőlő és Barack. Köszönöm szépen a válaszotokat!


Természetesen már jártam nem egy andrológusnál a probléma orvoslása érdekében, tehát nem az interneten gyüjtött információk alapján "kezelem" a problémát.


Csak egy eset, amiért fizettem: Nem nevezném meg mert nem akarom rontani az "üzletét" de felháborítónak tartom, hogy a huszonezres konzultációs díjért cserébe olyan alap dolgokat mondott, amit az interneten bármelyik oldalon leírnak, amely ezzel a témával foglalkozik, nem mellesleg, ahogy elmondta hogy ez az eredmény csak lombikra jó és a többi, nagyon lekezelő volt. Kielemezte az UH leletem és ajánlotta a profertilt - ez kb 15 perc volt...

Egyébként a hereviszérről már olvastam, viszont az UH vizsgálatot kielemző andrológusok közül egyik sem említette, hogy lenne...Gondolom ha lenne, akkor az UH kimutatná.


Sajnos ROS vizsgálatot nem csináltattam a dns fregmentáció mellé, valószínüleg ezt pótolni fogom a közeljövőben, mert kicsit utánaolvastam és valóban fontos lenne tudni az eredményét.


A következő vizsgálatokat kérték tőlem a lombikra:

-FSH,LH,Tesztoszteron+HIV,HBsAG,Anti Hep C Ab,Rpr szűrés

-Karyotípus+YKMD

Egyenlőre ezeket végeztem el.

Tapasztalataim alapján nem igazán jó a helyzet itthon, mert rengeteg pénzt kifizetsz és nem igazán kapod meg az ennek fejében elvárt segítséget. Az egyik kedvencem, amikor 3 orvos 3 különböző dolgot mond és mindegyik a másikat szídja...nevetséges.

Esküszöm, hogy itt a fórumon több információt kapok, mint egyes orvosoktól pénzért.

1977. elemző (válaszként erre: 1974. - Vicof)
2021. máj. 3. 12:33

Szia!

Fogyassz szelént, L-arginint, maca kivonatot.

Sok sikert!

1976. Barack (válaszként erre: 1974. - Vicof)
2021. máj. 3. 11:56

Szia Vicof!


Fekete szőlővel mindenben egyetértek, annyival egészíteném ki, amit ő írt, hogy PMN elasztázt ill. IL6/IL8-t mindenképpen nézess, hogy nincs-e valami gyulladás.


A bacikra szerintem antibiotikumot fognak adni, esetleg érdemes utána megnézetni, hogy elmúlt-e.


Sajnos a siker receptjét én sem tudom, még mi is próbálkozunk!


Drukkolok, hogy sikerrel járjatok:-)!

1975. fekete szőlő (válaszként erre: 1974. - Vicof)
2021. máj. 3. 07:32

Szia!


Én ugyan lány vagyok, de ha nem haragszol meg érte, akkor válaszolok.


Első kérdésedre a válaszaim:

1. A vitamin szedéssel jobb lett volna várni a ROS mérés eredményére. Ugyan is, ha és amennyiben magas a ROS tartalom, akkor, de csak akkor érdemes több hónapos, magas dózisú vitamin kúrát tartani, kiváltképp magas dózisú antioxidánst szedni. Ha normál tartalomba esik, akkor felesleges. Ha viszont alacsony tartalomba esik, akkor semmiképpen nem szabad vitamin-kúrát csinálni!Azt írod, hogy hiába szeded nem használnak - legalább nem rontottak tovább - akkor szerintem ne költsd erre a pénzetek, felesleges.

2. Ha még nem volt herevisszér vizsgálatod, akkor érdemes végeztetni. Ha visszered van, akkor arra műtét a megoldás. Ettől nem kell megijedni, 20-30 perc a műtét, általában még aznap haza is mehet a páciens. Meg persze nem is biztos, hogy visszered van, bár meglepően gyakori probléma.

3.Esetleg lehetne IR vizsgálatot is végeztetni, az is kihatással tud lenni hasonló módon a férfiak termékenységére is.

4.A fenti vizsgálatok és azok eredményeitől függően, ha azok kezelve lettek és még mindig nem javul a fragmentáltság, akkor még kromoszóma vizsgálatot is lehet csináltatni, ami ugye azt mutatja meg, hogy esetleg genetikai oka van.


Hormon sort nézettél? Fogaid rendben vannak?


Kezeltesd a bacikat, azok is rontanak a termékenységen, bár önmagában szerintem nem indokolják a 3 év otthoni sikertelenséget.


Második kérdésedre nem létezik egzakt válasz. Annyira, de annyira sok mindentől függ a siker és sokszor, tényleg nagyon sokszor még csak azt sem lehet tudni, hogy miért pont az a beültetés sikerült, miért pont az a terhesség lett befejezett.Sokszor még az orvosok sem tudják.

1974. vicof
2021. máj. 2. 23:25

Sziasztok!


Pár kérdésben szeretném kikérni a hasonló cipőben járó párok véleményeit, tapasztalatait.

Röviden rólunk:

Feleségemnél mindent rendben találtak a vizsgálatok során a gyermekvállalás tekintetében.

Nálam a spermiogramm vizsgálat során a lombikhoz elegendő spermaszámot állapítottak meg, lassú és kevés mozgékonysággal. DNS fregmentáció 18,5. Baktériumtenyésztés során coli és enterococcus bakteriumot találtak a spermiumban. A többi fontosabb vizsgálatot elvégeztem, de még nincs eredmény. Kb 3 éve próbálkozunk. Életvitelemet tekintve nem dohányzom, nem iszom. Stresszelni/idegeskedni szoktam. 185 magas 95-100 kg közötti testsúly, sajnos az utóbbi időben a sport elmaradt. Étrendemre próbálok odafigyelek, rengeteg vitamin, zöldség, gyümölcs stb. Természetesen a bűnözés megmaradt (csoki,gyorskaja).

Elolvastam, meghallgattam rengeteg magyar és angol nyelvű írást a témában, amiket igyekszem alkalmazni illetve rendszeresen szedek 10-30 ezer forintos férfivitaminokat de nem akar javulni a spermaszám.


Első kérdésem: Azon férfitársaim, akik hasonló problémával küzdenek, hogyan sikerült javítani az eredményeken? Kérlek írjátok meg a tanácsaitokat/módszereket/észrevételeket stb...


Második kérdésem: Lombikkal kapcsolatos. Kaáliban próbálkoznánk az elsővel nyáron. Azoknál a pároknál, ahol a férfinél volt probléma hanyadik lombikra fogantak a babák? Sok alkalom után jött össze vagy egy-két alkalom után megfogant?


Előre is köszönöm és sok sikert kívok mindenkinek a babavállaláshoz!:)

1973. Barack (válaszként erre: 1971. - TAndi86)
2021. ápr. 26. 11:36
És igen, köszönöm a megerősítést, hogy ezen problémánál el kell vinni az 5. napig az embriót. Az első lombiknál 5 naposakat, a második lombiknál 3 naposakat kaptunk vissza.
1972. Barack (válaszként erre: 1971. - TAndi86)
2021. ápr. 26. 11:15

Szia!


Nagyon köszönöm a válaszod, szeretettel gratulálok és erőt adtál nekünk, hogy ezekkel az értékekkel is sikerülhet! Nagyon szorítok, hogy továbbra is minden rendben legyen.


Nekünk sajnos nincsen fagyasztott mintánk és a spermakép (mind a mennyiség, a mozgékonyság, és a morfológia) is romlott az utóbbi időben, de nem adjuk fel, ismét megpróbáljuk.


Jó egészséget kívánok!

1971. TAndi86 (válaszként erre: 1970. - Barack)
2021. ápr. 26. 10:23

Szia!


Nekünk a ROS jó tartományban volt, viszont a DNS fragmentáció iszonyat magas, 46 %. Szedett vitaminokat a férjem, Bémer terápiát használt 3 hónapig, majd a fragmentáció "javult" kemény 2 %-ot. Folytatta a vitaminokat, góckutatáson volt, IL6-IL8 szerint volt gyulladás, PMN elasztáz szerint nem, ez kb. már sosem fog kiderülni. Másfél év alatt 44%-ról 63%-ra romlott a fragmentáció. Nekünk MACS-szal volt egy PGS lombik Brnoban, a rengeteg embrióból az 5. napra, amiket be tudtak vizsgálni, 1 lett megfelelő. (Ilyen fokú fragmentáltság esetén eleve az 5 napos tenyésztést javasolják, mert a férfi genomdns a 4. napon lép be, ezért a lemorzsolódás.) Nekem abból kémiai terhességem lett, nagyon gyorsan elvesztettük.


Kérdésedre a válasz, szerintem nagyon minimálisan lehet bármilyen csodaszerrel, életmódváltással, hormonkúrával javítani, de a kor előrehaladtával ezen már szerintem nem segít semmi.


Mi végül a Reprosysban kötöttünk ki, ott a microfluiddal akart próbálkozni a biológus, de a szeptemberi 7 milliós mintából novemberre 3 milliós lett (plusz a szar fragmentáció), így nem lehetett megcsinálni. Végül fagyasztott mintából dolgozott, ezt nekünk már egyébként egy korábbi andrológus is javasolta.

Nálunk rossz lett ez a stimuláció, hiába lett 12 petesejt, 8 éretlen volt, végül ICSI-vel és a fagyasztott spermiummal 3 embrió keletkezett, az 5. napra pedig maradt 1 db. Az esélytelenek nyugalmával indultunk a beültetésre, de valamiért -talán az elengedés, amiben korábban nem hittem és nagyfokú szerencse- ez a kis embrió úgy gondolta, hogy minket választ. Szerdán leszek 23. hetes várandós, eddig minden rendben, remélem, így is marad.


Sok erőt, hitet és kitartást kívánok!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook