Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Félős gyermeket érdemes gyermekpszichológushoz vinni? fórum

Félős gyermeket érdemes gyermekpszichológushoz vinni? (beszélgetős fórum)


1 2
16. földimogyoró79 (válaszként erre: 15. - Pritta)
2011. dec. 16. 19:57

köszi, hogy leírtad ezeket, attól tartok, hogy nem fogjuk tudni elkerülni.

Szép estét :)

15. pritta (válaszként erre: 14. - Pritta)
2011. dec. 16. 19:44
mellesleg egy találkozás kell csak aztán elmondják majd mit gondolnak hogyan tovább. szerintem hajrá. jobb lesz a kicsinek is. nem árt.
14. pritta (válaszként erre: 12. - Földimogyoró79)
2011. dec. 16. 19:43
nem tudom hol laksz, de neten megtalálod az elérhetőségeket. ők segítenek aztán mit hogyan hová
13. pritta (válaszként erre: 11. - Földimogyoró79)
2011. dec. 16. 19:42

nem tudok mindent visszaemlékezni, de nem akartam menni társaságba. féltem a többi gyerektől, nem létesítettem kapcsolatot csak a kedvenc osztályfőmmel voltam mindig.


nem tudni mi votl az oka. már kicsben ilyen voltam, de szerintem a kedves gyerekpszichológus és a felnövés együtt segített. én hosszabb ideig jártam, de soha nem votl kényszer. nem mondták h most megyónk mert gond van veled. játék volt az egész nekem.

12. földimogyoró79 (válaszként erre: 9. - Pritta)
2011. dec. 16. 19:41
ne nézzetek hülyének, de hogy lehet a családgondozóhoz eljutni? (szerencsére) nem vagyok jártas ebben :)
11. földimogyoró79 (válaszként erre: 7. - Pritta)
2011. dec. 16. 19:40
és Te hogy emlékszel? Mi volt nálad az oka?
10. földimogyoró79 (válaszként erre: 6. - Lencsy)
2011. dec. 16. 19:39
azért vagyok bizonytalan, mert a a környezetemtől (pl az ovónőktől) is ellentétes információkat kapok. Egyik nap azt mondják, hogy ne eröltessük, ma meg azt, hogy még soha nem találkozott ennyire zárkózott gyerekkel
9. pritta (válaszként erre: 8. - Földimogyoró79)
2011. dec. 16. 19:38
nekünk a családgondozó irányított. nem fizetős volt, perzse biztos van magán is
8. földimogyoró79 (válaszként erre: 5. - Babszibobó)
2011. dec. 16. 19:37

szerinted ha a természetéből adódik, akkor nincs szükség pszichológusra? Mert ő mindig is zárkózott volt: pl másfél évesen elsírta magát, amikor a szűk család ajándékot akart adni neki a névnapján.

Hogy lehet orvoshoz eljutni? ezek fizetősek?

7. pritta (válaszként erre: 2. - Pritta)
2011. dec. 16. 19:23
nekem is volt valami félős problémám, soha nem játsziottam a többi gyerekkel. betegte játszottam vagy sírtam h ne kelljen mennem oviba. bepisiltem még suli elejln mert féltem szólni h kell vagy kimenni. úh. sok gondom volt, de nekem minden megoldódott és egy nagyon nyitott cserfes lány lettem utánna. de anya nem bánta h sok gond lett velem mindig zat mondta h jobb így :D
2011. dec. 16. 19:22
Én a te helyedbe elvinném, mert a pszichológus ki tudná deríteni, hogy mi a félelem oka ! Valószínű nincs ennek komoly oka ..de legalább tud segíteni abban, hogy ez hogy oldódjon meg !
5. babszibobó (válaszként erre: 1. - Földimogyoró79)
2011. dec. 16. 19:08

Én anno nagyobbként kerültem gyermekpszichológushoz, nekem rengeteget segített.

Később, azaz idén Tavasszal az 5 éves Fiamat vittem el hozzá, mert aggódtam, hogy a körülötte zajló dolgok miként hatnak rá (a volt férjem, azaz az Apukája a második családját is otthagyta...)...szerencsére ez az egy alkalom volt csak, többre nem volt szükség a pszichológus szerint és így utólag persze szerintem sem volt többre szükség, de akkor nagyon fontosnak tartottam, mert ez a helyzet túlszárnyalt engem :-(


ha úgy érzed, hogy nem a természetéből adódik, hanem belső szorongás, akkor nyugodtan vidd el...


(Én a fiamnak, nem azt mondtam, hogy pszichológushoz megyünk, hanem, hogy egy beszélgetős nénihez, akinek bármit elmondhat, még a titkait is és nála biztonságban lesznek a szavai, bármit is mond)

2011. dec. 16. 18:59
Miota all fenn ez a dolog?
2011. dec. 16. 18:59
Lehet,hogy neki ilyen félénk a természete,kérdezd meg a háziorvost,hogy ilyen esetben mit kell csinálni!
2. pritta (válaszként erre: 1. - Földimogyoró79)
2011. dec. 16. 18:58
én jártam gyerekpszichológushoz elég sokáig asszem öcsém is de ő más miatt, é sszerintem nekünk segített. kedves néni volt sokat játszottunk ott, legalábbis nekem csak ez jött le :)
2011. dec. 16. 18:54

lányom 3,5 éves, és nagyon fél az emberektől, még a saját ovónéniére se mer sokszor ránézni, egy gyerekkel se játszik.

Kiváncsi vagyok, hogy van e valakinek ilyen tapasztalata.

Most el kell picit mennem, de kérek mindenkit, hogy csak akkor írjon, ha nem akar támadni

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook