Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Félős gyermeket érdemes gyermekpszichológushoz vinni? fórum

Félős gyermeket érdemes gyermekpszichológushoz vinni? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. márc. 18. 15:07
Mindenképpen
45. Lencsy (válaszként erre: 43. - Földimogyoró79)
2011. dec. 22. 18:36
Ahogy visszaolvasgatom miket írsz .. egyre inkább azt mondom (bár eddig is azt mondtam ), hogy vidd pszichológushoz és ne nagyon halasztgasd a dolgot !
44. michelle.r (válaszként erre: 43. - Földimogyoró79)
2011. dec. 22. 10:30
És még mindig az a kérdésed, hogy vidd-e pszichológushoz?
43. földimogyoró79 (válaszként erre: 41. - Tündér74)
2011. dec. 21. 22:13

bárcsak igazad lenne :)

Sajnos az ovónővel sem áll szóba, meg nincs is arra idejük, hogy folyamatosan az én lányomat pátyolgassák. Dajkát amúgy kedveli

42. földimogyoró79 (válaszként erre: 40. - Orsóka78)
2011. dec. 21. 22:11

Mindenkit egyformának rajzol, és jó nagy embereknek ábrázolja (általában 2-4 en férünk el a lapon:))


szóval Te mindenkép javasolnád a szakembert?

41. tündér74 (válaszként erre: 39. - Földimogyoró79)
2011. dec. 21. 14:55
Valószínű, hogy mégsem szokott még be az oviba, még ha olyan simán ott is maradt. Szerintem előbb-utóbb biztos, hogy feloldódik majd és nyitni fog a társak felé, de ehhez persze idő kell. Sok múlik az óvónőkőn, hogy egy gyermek hogyan érzi magát a közösségben, én a helyedben megkérném őket, hogy segítsék őt a barátkozásban, motiválják arra, hogy játékba kezdjen egy hozzá illő társsal.
2011. dec. 21. 13:59

Amit lerajzol, amit nagyon kihangsúlyoz a rajzán az a legfontosabb számára. Valószínű, hogy számára nagyon fontos a biztonság, a család. Ott találja meg a biztonságot. Érdekes lenne az is, hogy hogyan, miként rajzolja le a családot? Milyen színeket használ? Mennyire tölti ki a rajza a lapot? Magát mekkorának rajzolja?


Véleményem szerint nem biztos, hogy célravezető dolog lehet, ha olyan helyzetbe kényszerítjük bele, amiben nem érzi jól magát (pl. nyüzsibe, sok ember közé, stb), anélkül, hogy kiedrülne, hogy miért félénk.

Ettől nem fog megváltozni az alapvető személyiség-típusa. Persze ez tőle is függ, hogy mennyire tudja felvenni a tempót, mennyire tud alkalmazkodni.

2011. dec. 21. 13:34

sziasztok.

Elkezdődött az oviszünet. Elnézést, hogy csak most válaszolok a kérdésekre.

Szóval a beszoktatás az könnyen ment, már a második nap ő kérte, hogy maradhasson ott (most szeptemberben kezdte). Összesen talán 3 nap volt amikor sírt reggel vagy két percet.

Kb 1 éves kora óta ilyen zárkózott.


Azt tudom, hogy az autisták bizonyos területeken sokkal okosabbak lehetnek. Meg valójában ő csak akkor olyan, amikor nincs itthon. Szóval tudom, hogy ő nem az, mert csak akkor veszi fel azokat a (szerintem) tüneteket, ami rájuk jellemző (csak az azonosan ismétlődő dolgokat szereti, ha új elem lép be akkor gyakran bepánikol). Itthon teljesen más. Folyamatosan csacsog, sokat mosolyog, játszik stb.


Párom viszont rájött valamire, ami lehet, hogy fontos lehet. Minden rajzán csak a család szerepel. Soha nem rajzol más gyereket, vagy felnőttet. Mintha a családon kívül nem is létezne senki. Szerintetek ez természetes?

38. Lencsy (válaszként erre: 37. - Pritta)
2011. dec. 17. 17:34
Így van :)
37. pritta (válaszként erre: 35. - Tündér74)
2011. dec. 17. 15:04

ebben nem értek teljesen egyet h ha félénkben született így is kell h leélje életét. mint írtamén és öcsém is anyám szoknyájába kapaszkodtunk, de hála az óvoda, a suli és a pszchológus együttműködésének mára meg se látszik rajunk :)

1-2 éve "munka" és megnyíltunk, megbátorodtunk

36. Lencsy (válaszként erre: 34. - Babszibobó)
2011. dec. 17. 12:34
Nem oktatni akartam és nyilván ő is olvassa !
35. tündér74 (válaszként erre: 24. - Földimogyoró79)
2011. dec. 16. 21:35

Szia! Az óvodai beszoktatás egyébként könnyen ment? Hamar beszokott a kislányod? Óvodai játékokban részt szokott venni?

Ha mindig is ilyen volt a lánykád, akkor lehet, hogy nem sokat lehet változtatni a természetén. Főleg, hogy írtad, Te sem voltál nyitott.

Szerintem fogadd el őt olyannak, amilyen és a lényeg, hogy ne éreztesd vele,hogy „másmilyennek" szeretnéd őt, ha félénknek született, valószínű, hogy félénk is fog maradni.

Persze ártani nem árt, ha elviszed gyermekpszichológushoz, de Te is segíthetsz neki azzal, pl. ha sokat bátorítod, ha sokszor viszed olyan helyekre, ahol sok gyermek van, hogy szokja a nyüzsgést, a hangos zajokat.

Kisfiam is hasonló karakter, de mióta ovis lett, nagyon sokat változott, persze ehhez kellett, a két nagyon elfogadó, türelmes, empatikus óvónénik segítsége is.:)

34. babszibobó (válaszként erre: 26. - Lencsy)
2011. dec. 16. 20:45
Tisztában vagyok a Pszichológia alapjaival....így nekem nem kell bemutatni mi miért, itt most a kérdezőnek kell ezt elmesélni!
2011. dec. 16. 20:44
...és működik a nevelési tanácsadóban is ott más miatt megnézték a kisebbik fiamat de szerencsére nem volt afféle gondja,csak ki akartuk zárni hogy nem pszichés.....kedvesek aranyosak játszanak rajzoltatnak beszélgetnek,imádtak oda járni a kölkenceim szerencsére nem kellett őket hordani tovább de nem bánták volna:)mi is azt mondtuk beszélgetős bácsi-néni.....
32. BMA211225 (válaszként erre: 8. - Földimogyoró79)
2011. dec. 16. 20:42
nálunk a családsegitőnél működik nagyon nagyon jó szakemberrel most hordtam hozzá a fiamat...
31. Lencsy
2011. dec. 16. 20:34
Az autizmussal kapcsolatban csak annyit mondanék, hogy a barátnőm kisfia bővel elmúlt 3 éves mikor kiderült hogy autista ! Semmi jele nem volt addig a dolognak , ugyanúgy viselkedett , mint egy egészséges gyerek , csak annyi volt a különbség ,hogy nem volt hajlandó pár szavas mondatoknál többet mondani ! Hozzáteszem az autista gyerekek fejleszthetők ..speciális ovira van ugyan szükségük ,és nagy odafigyelésre.. de fejleszthetők :)
30. e16fe97baf (válaszként erre: 24. - Földimogyoró79)
2011. dec. 16. 20:29
és ha csak hagynád még egy kicsit szépen lassan szocializálódni...picit várj még a beszélgetősnénibácsival
29. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 19. - Földimogyoró79)
2011. dec. 16. 20:29
Egy autista adott esetben értelmesebb,mint egy nem auti!!
28. michelle.r (válaszként erre: 19. - Földimogyoró79)
2011. dec. 16. 20:27

Sokszor olyan mint az autisták, tehát csak a megszokott dolgokat szereti, de ahhoz ő túl okos és értelmes.


Nagyon tévedsz, ha azt hiszed, hogy az autisták nem okosak és értelmesek. Vedd fel a kapcsolatot a Vadaskerttel, a neten minden infot megtalálsz. Ha az, tőlük minden segítséget megkapsz, ha nem, legalább kizárják a lehetőséget.

Nyilván nem véletlenül merült fel benned a gondolat az autizmussal kapcsolatban.

27. Lencsy (válaszként erre: 25. - Pritta)
2011. dec. 16. 20:22
Igen ..ennek ez a menete :) Az elején azért kell sűrübben járni, mert akkor térképezik fel a problémát .
26. Lencsy (válaszként erre: 20. - Babszibobó)
2011. dec. 16. 20:20
A kisebb gyerekeknél általában ott lehet a szülő, de az sem baj ha nincs ott, mert sok esetben hatékonyabban tudnak dolgozni ha a gyerek nem látja anyut :) Csendben megsúgom amatőr szinten foglalkozom a pszichológiával és a gyermek pszichológiának az alapja a játék :) Abból ahogy a gyerek játszik ahogy közelít ahogy hozzányúl a játékokhoz vagy ahogy lerajzol egy fát vagy amilyen színeket használ ..az egy szakembernek mindent elárul .
25. pritta (válaszként erre: 23. - Lencsy)
2011. dec. 16. 20:18
igen én is évekig jártam, de úgy volt h idővel egyre nagyobb időközzel. eleinte hetente majd kéthetente, havonta, 3 havonta és végül már nem kellett.
2011. dec. 16. 20:15

most mennem kell, de írjatok még ha van valami

Szép estét

23. Lencsy (válaszként erre: 19. - Földimogyoró79)
2011. dec. 16. 20:15
Hallgass ránk és vidd el :) Amit még tanácsolni tudok az az, hogy ne maszekhoz vidd hanem tb által finanszírozott pszichológushoz ! Maszekhoz csak akkor ha nem találsz számotokra szimpatikus másikat ! Ezt anyagi megfontolásból mondom,mert ha tud segíteni és visszahív akkor a terápia akár egy évbe is beletelhet és heti vagy kétheti x ezer forint azért igencsak megterhelő ! A nem magán úton rendelő pszichológus lehet ugyanolyan jó ,mint a magán ..sőt :)
22. földimogyoró79 (válaszként erre: 21. - Pritta)
2011. dec. 16. 20:15

akkor te is feladtad a leckét az anyukádnak :)

Egyébként én se voltam túl nyitott gyerek, de az én lánykám aggodalomra ad néha okot :(

21. pritta (válaszként erre: 19. - Földimogyoró79)
2011. dec. 16. 20:11
nekem pl volt olyan h órákat bőgtem mert anya szoknyát adott rám és én meg attól féltem h kilesz a lábam meg a bugyim és kinevetnek. tök hülyesé és nem is mentem el oviba inkább.
20. babszibobó (válaszként erre: 17. - Lencsy)
2011. dec. 16. 20:11

Nálunk Én nem voltam bent, csak az első 15 percben, elmondtam mi a gond,átbeszéltünk mindent ami fontos lehet, majd kimentem az ajtó elé.

Bár hozzáteszem a Pszichológus rögtön elnyeret a fiam bizalmát és amúgy sem félős...gondolom, ha megijedt volna a távozásom miatt, bent maradhattam volna.


A rajzolás és játék ugyanúgy megvolt:-)

19. földimogyoró79 (válaszként erre: 17. - Lencsy)
2011. dec. 16. 20:09

köszi, hogy leírtad :)

Elképzeltem a lányomat ebben a szituban: ha nem elég ügyes és kedves a pszichológus, akkor tuti meg se fog mozdulni. Egyébként pont azt szeretném, amit írtál: tanácsot kérni/kapni, hogy mit várhatok el tőle, és mi az, amit inkább jobb lenne nem eröltetni. A múltkor például a gyerekorvosnál, már hagyja rendesen megvizsgálni magát, de amikor azt kértem, hogy álljon rá a mérlegre (hogy tudja az orvos, hány kiló), akkor bepánikolt, és nem volt hajlandó.

Sokszor olyan mint az autisták, tehát csak a megszokott dolgokat szereti, de ahhoz ő túl okos és értelmes.

18. babszibobó (válaszként erre: 8. - Földimogyoró79)
2011. dec. 16. 20:06

Inkább azt írom, ha már benned felmerült mindenképp elvinném. !!!!


Ahogy Pritta is írta, meg Én is a kisfiam példájából, ha nincs szükség kezelésre, akkor azt úgyis megmondják és ha kell akkor legalább van segítség.


Mindenhol van Nevelési Tanácsadó és ott Pszichológus és ezt az Oviban, de a Gyermekorvos is megtudja mondani, mármint a címet számot....


Én magánhoz vittem (az Én régimhez) az itteni Nev.Tan-ra kicsit besértődtem:-/, mert mikor hívtam Őket közölték, hogy bocsi, de a sulialkalmassági miatt majd talán Május-Június körül lesz időpont...ezt Márciusban közölték...és bevallom mivel aktuális problémáról volt szó nem akartam vele várni...

17. Lencsy (válaszként erre: 10. - Földimogyoró79)
2011. dec. 16. 20:02
A saját érzésedre hallgass ne az óvónőre :) A pszichológus ártani nem fog , csak használhat . Elmondom neked mi történik ott ..oké ? :) Bemész a kisgyerekkel , ott vagy vele . A pszichológus játszik vele , rajzolnak és úgy hogy a gyerek észre sem veszi ..ő olyan információkhoz jut amiből le tudja szűrni, hogy a kicsi valóban zárkózott vagy csak egyszerűen bizalmatlan ! Kb egy órán át játszik , foglalkozik a gyerekkel , majd ha úgy látja hogy ő tud ebben segíteni akkor időpontot ad egy újabb játékos órára . Nem kell a pszichológusoktól megijedni ..nem rosszak ők és sokszor nagyon hasznos dolgokat tudnak tanácsolni . Amúgy ha úgy érzed hogy a pszichológus módszere , stílusa esetleg nem tetszik és kivetnivalót látsz benne akkor egyszerűen nem viszed hozzá többet a gyereket :)Én azt mondom egy próbát megér ..még ha csak annyit is teszel, hogy tanácsot kérsz ! A gyerekorvostól vagy a nevelési tanácsadóban kérdezd meg kihez viheted !
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook