Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Falun élők fórum

Falun élők (beszélgetős fórum)


19. szanád (válaszként erre: 18. - Winny)
2008. máj. 10. 20:12

inkább ne nézd :)))

jó pihenést neked is !!!

18. winny
2008. máj. 10. 19:42

Holnap délután jövök.

Pihenjetek jól.Megyek nézni az Uri Gellert.

17. winny
2008. máj. 10. 19:29

Szájról-szájra-(ágról-ágra) csiripeli mindenkiDDDDDDD

Ismerem.Hidd el a városi élet se marad ki ebből.DDDDDD

Annyira jó,hogy az első termését hozza a füge fánk.Gondold el a törzsön jelent meg a termés majd úgy a levelek.

Csoda.

16. szanád (válaszként erre: 15. - Winny)
2008. máj. 10. 19:12

ja , fűnyírás

a szomszédok általában vasárnap ebéd után állnak neki : )))

a pletyka az tudod szájról-szájra terjed ...és mire hozzád visszajut a rólad szóló pletyka már teljesen másról szól és rosszindulatubb :DDDD

15. winny (válaszként erre: 14. - Szanád)
2008. máj. 10. 19:08

Nekem szerencsém van.Ez egy csendes utca.Itt a fűnyírás az "ünnepi program"

Pletyka???

Az micsoda?DDDDDDDDDDDDD

Hírből sem hallottamDDDDDDDDD

2008. máj. 10. 16:25

Én is falun lakom, egy ami zavar amikor korán reggel kistraktorral jönnek mennek az emberek, vasárnap :))

A másik a pletyka , marha gyorsan tud terjedni ,főleg ha valakit rossz színben tüntet fel

13. winny (válaszként erre: 12. - 0292fff612)
2008. máj. 10. 16:17
Bizony aki a természettel barátságban van akár falun vagy máshol azt nagy örömmel látom.
2008. máj. 9. 19:50
Szerintem sem baj,ha olyanok is írnak,akik nem falun élnek,de valamikor ott éltek,vagy tervezik a jövőben,illetve egyszerűen csak szeretik a falusi életet.Hiszen ők is ugyanazt érzik,mint mi.
11. winny (válaszként erre: 9. - 1e958693ca)
2008. máj. 9. 17:29

Szia

Nagyon örülök,hogy írtál.Nem baj,hogy nem falun élsz.(((((( olyan csodálatosan írtad le a természettől kapott érzést,hogy öröm volt olvasni.

Bizony nagyobb élmény a háznál vendégeskedni mint a szálloda kimért személyzete által kapott nyaralás.Nagyörömmel olvasom az írásaid.Folytasd...

Üdv:Márti

2008. máj. 9. 17:29
Sziasztok!Winny,én is szolnok megyében nőltem fel...szép kis fűrdő falu ,de mi kinn éltünk 3 km rre. óriási erdő mellett,tök jó volt,a házzal szembe van az erdő,és volt egy kis "beugró" ahol volt egy kis tó szerűség,ami a közkifolyóból eredt,állandóan folyt a víz egy csövön...így lett tavunk...mellette volt egy kis játszóterünk,gyerek napon anyukám bográcsba főzött,és a szomszéd gyerekekkel összejöttünk,jó bulik voltak...12 gyerekkel...szántóföld is volt,amikor kukorica volt,a szárából készítettük a házat,és mindent kipakoltunk...anyukám kiakadt,amikor nem volt már kanala stb..voltunk akkor bajba,amikor aratni jöttek...szántás után előbújtak az evőeszközök...istenem,de szép volt...köszönöm hogy átélhettem újra...remélem majd lesznek hasonló élményeik a családoknak...puszika!
9. 1e958693ca (válaszként erre: 1. - Winny)
2008. máj. 9. 16:57
Szia! Én nem falun élek, de remélem nem baj, hogy írok ide. A párommal mindketten nagyközségben nőttünk fel, ami azóta város lett. A gyerekkorunk nagyon szép volt, mindketten széi részen. Rengeteget jártam egy folyócskához nézelődni. Mai napig nem félek a békáktól, siklótól, gyíktól, sokat fogtam gyerekkoromba. A nagyszüleim tanyán laktak a Kiskunsági Nemzeti Park területén,és én nagyon szerettem ott nyaralni. A tanya egy erdőben volt, és este odajöttek az őzikék a kapuhoz, ott legeltek. Annyiféle pillangót azóta sem láttam, és csodálatos élmény volt a cinkék és rigók dalára kelni. Most városban élünk, sajnos olyan speckó szakmánk van, hogy csak itt van munka.Egyszer elhatároztuk a párommal, hogy Aggtelekre megyünk nyaralni, és azóta mindig visszajárunk. Háznál voltunk, nem szállodában, és ezt az élményt nem lehet megfizetni. A háziak elvittek gombászni, közvetlenek, kedvesek voltak, azóta jó barátok vagyunk. Minden évben visszamegyünk, levelezünk, stb. Ha lenne más szakmánk, vagy lenne pénzünk kitanulni, egy percig nem gondolkoznánk, hogy ott lakjunk-e. Csodálatos, tiszta, szemétmentes táj,kedves emberek, sok szép madár, lepke, stb. Nagyon szeretjük a természetet,el tudunk gyönyörködni egy bogárban, egy szál virágban is. Csak hát nem ezt dobta a gép.
8. winny (válaszként erre: 5. - 0292fff612)
2008. máj. 9. 15:50

Szia

Tudom,hogy milyen jó hazaérkezni a nyugalomba és a csendbe.

Annyira elfáradok én is amikor Szolnokról hazaérek.

7. winny (válaszként erre: 4. - Andyviv)
2008. máj. 9. 15:48

Szia

Bizony a megélhetés és az iskola rákényszeríti az embert a városi életre.

Mesélj a tanyáról.Biztos szép és boldog gyermekkorod volt.

6. winny (válaszként erre: 3. - Andix)
2008. máj. 9. 15:46

Szia

Nagyon örülök,hogy ilyen jó életetek van.Nyulak és őzek.Nagyon imádom ezt a helyet semmi pénzért nem szívnám a kipuffogó gázokat.Idegesit a tömeg a zaj.

2008. máj. 8. 22:32
Én is falun élek,azt hiszem nem is tudnám megszokni a várost,de ha hozzá is szoknék,meg biztosan nem szeretném.Ma Miskolcon jártam,de a nagy nyüzsgés,zaj után olyan jó volt hazajönni!Most például fülemülék énekelnek odakint,és ez hihetetlenül szép zene.
2008. máj. 8. 19:21
Sziasztok,én igazi tanyán nőttem fel,csodálatos gyerekkorom volt,igaz rengeteget dolgoztunk,de megérte...5 tesóm volt....azután felnőttem,és eljöttem szerencsét próbálni pestre...már 15 éve...sokat járunk haza,ha végleg sikerűl letelepedni,tanyára mennénk...de csakis pest környékére... addig is helyettünk is legyetek a szabadba,és kertészkedjetek...imádom a kertet...és nagyon hiányzik...puszi nektek!
2008. máj. 8. 19:12
Szia,én falun élek.Egy tanyán lakom a családommal.Nagyon szeretek itt élni,semmiért nem költöznék panelba.Ott laktam25évig de elég volt.A gyerekeknek is jobb friss a levegő nincsenek kitéve annak hogy szaladgálás közben esetleg elüti őket egy autó.Nagy a mozgásigényük a városba nem tudom mit csinálnék velük.Nálunk még nem nagyon csiripelnek a madarak mert most parkosítok de a melletünk lévő erdőben őzek és nyulak vannak.
2008. máj. 8. 18:24

Na én most kimegyek az udvarra jó levegőt szívni.

Holnapra valaki csak benéz hozzám.

Jó pihenést kívánok!

Márta

2008. máj. 8. 16:09

Üdv mindenkinek!

Szeretnék olyan emberekkel beszélgetni akik falun élnek.Fontos számomra a kert a jó levegő.A fűnyírás utáni semmihez nem hasonlítható illat.Örömöt okoz az eper virágzása.A reggeli madárcsicsergés.

Így szeretsz élni?

Akkor biztos találunk közös témát.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook