Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fakultáció segítség fórum

Fakultáció segítség (beszélgetős fórum)

2010. febr. 11. 17:42
köszi. még átgondolom
2010. febr. 11. 16:07
a nyelvekről meg annyit, hogy az ma már szinte alap, hogy ez ember középfokon beszél 1-2 nyelvet, önmagában ez nem garancia az érvényesülésre. én pl teljesen mást csinálok, mégis folyékonyan beszélek, írok 3 idegen nyelven. szerintem csak a nyelvhez érteni problémás, ha nem az a vágyad, hogy tényleg mondjuk tolmács vagy angoltanár légy.
2010. febr. 11. 16:04

tisztázni kéne, mit értesz érvényesülés alatt..


ha szeretsz jól élni, és jól akarsz keresni, ne menj tanárnak pl

tanárként lehet elhivatott az ember, és boldog, dehogy a fizu szar, az hótziher..


ha csak angolul tudsz és semmi mást - az is kérdés, milyen szinten - lehetsz tanár, tolmács, szinkrontolmács, fordító, ebből sem lehet feltétlenül olyan fényesen élni.. a bevételed meg esetleges, megbízásfüggő


az igazi az, ha az ember megtalálja, mi az, amit élvez is és még jól is keres vele. ez sztm eléggé ritka.


az életben nem "tantárgyakkal" lehet igazán érvényesülni. a kőkemény valóság az, hogy a tantárgyakkal be lehet kerülni egyetemre/főiskolára és vagy népszerű, kelendő diplomát szerezni, vagy olyat, amivel dunát lehet rekeszteni.


és utána jön még az, hogy mennyire tudod eladni magad, vannak-e kapcsolataid (mo-on ez így megy), pl ismerek olyat, aki közgazdászként végzett (5 évig tanulta ugye), mégis 4 évig nem volt állása, közben a saját csoporttársa addigra már akármilyen menedzser volt valahol.


elsősorban gondolkozz pályában/szakmában és ne tantárgyakban...

2010. febr. 11. 15:55
az alábbi 3 tantárgy közül melyikkel lehet jobban érvényesülni az életben?
2010. febr. 11. 15:54

látogass el a felvi.hu-ra és használd a szakkeresőt szerintem!

[link]


nézz körül, hogy mi érdekelne, mi ingyenes, mi fieztős, ugyanitt a felvin megtalálod az átlag tavalyi ponthatárokat, fórum is van, csomó info.


a szaknál amúgy látod, hogy az adott szak melyik tárgyakat számítja be pontnak.. azokat kell felvenni faktnak


amúgy a kvif-honlapon is érdemes körülnézni, ha érdekel az idegenforgalom pl

[link]

2010. febr. 11. 15:49
a nyelveket is szeretem. melyik főiskolát,egyetetemet ajánljátok ahova viszonylag alacsony a ponthatár?
2010. febr. 11. 15:47
humán tantárgyakat szeretem. gondolkoztam tanárképzőn,bölcsészkaron,idegenvezető,
5. 07c4794583 (válaszként erre: 4. - Sophie06)
2010. febr. 11. 15:47

a történelmet csak akkor tudod hasznosítani, ha a következő pályákra lépnél:

történész

jogász

történelemtanár


ezeket el tudod képzelni, hogy egy életen át csinálod?

2010. febr. 11. 15:45
szerintetek melyiket vegyem fől fakultációra: történelem,angol spanyol?
2010. febr. 11. 15:45
mit csinálsz szívesen? mármint mi érdekel?
2010. febr. 11. 15:45
s hogy miből tegyek felsőfokut,középfokut. nem tudom melyik suliba melyik tantárgyból kell felsőfoku.
2010. febr. 11. 15:43
a fakultációból csak 2 lehet felvenni. de nekem foggalmam sincs hogy hova mennyek továbbtanulni,s hogy mi legyen belőlem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook