Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fáj vagy nem fáj a szoptatás, hogy van ez? fórum

Fáj vagy nem fáj a szoptatás, hogy van ez? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. szept. 11. 05:32
Nekem fájt. Egy hónapnál nem is bírtam tovább.
2011. máj. 10. 21:54
Köszönöm a tippeket
2011. máj. 9. 16:01
sziasztok.én is két évig szoptattam a fiamat a végén csak reggel és este inkább megnyugtatás volt már.szerencsére volt tejem.a kórházban szó szerint megnyomták a mellemet mert nem tudtam van e tejem szerencsére volt.de a fiam nagyon moho volt és jó erösen szivta igy ki is sebesedett a kórházban mivel az elején volt hogy 3x szopizott csak de akkor 1órát na ezt ne csináld fél óra után mellcsere minimum.olyan jól szopott hogy utolsó nap 15percet kellett volna szopiznia mindegyik mellen súlymérés elött de a másikból csak pár percet evett de kiderült hogy igy is megette az adagját.tényleg az a jó ha az egész bimbót bekapja nem csak a végét és szülés után pár nappal valóban eléggé tud fájni mert beindul és kell 1-2hét amig a tejtermelödés beáll a baba szükségleteire vagyis csak annyit termel amennyi kell neki.van olyan is nálam volt hogy becsomosodott na ebbe a védönö nagy segitség nekem ilyenkor a hónalj felöli szoptatás bejött és lehet ovatosan maszirozni.ha kiakarod venni a szájából a cicit akkor a kisujjadat a szájába kell dugni igy megszünik a vákum könnyen ki tudod venni pl cicicserénél.
41. nikletty (válaszként erre: 39. - Timycat)
2011. máj. 6. 08:23

na az ilyen v édőnőtől tartok én is... de hát nekik is el kell kezdeni valahogy, dehát mégis, akkor nem nagyon tud segíteni, ha alig van tapasztalata...


én a neten yotuebe-on is láttam videokat, helyes mellre tételről, meg póziciókról, ahogy próbálni lehet szoptatni... egyenlőre csak néztem, mert ugye aranyos is, dehogy tényleg mennyire tud segíteni...

40. egypt (válaszként erre: 39. - Timycat)
2011. máj. 5. 22:35
Lehet, hogy ez babafüggő is, az enyém szopott rendesen. Az a lényeg, hogy az egész bimbót bekapja, ne csak egy részét. Akkor jó, ha szopi közben alul látod a nyelvét. Ha az alsó ajkát megérinted a bimbóval, kinyitja a száját, és mikor a legnagyobbra tátja, akkor kell mellre tenni.
39. timycat (válaszként erre: 38. - 9bfb98608b)
2011. máj. 5. 22:23

Nem a magabiztosságommal volt gond anno a lányomnál, hanem nem ismerem a helyes technikát, és hagytam csak nyammogni és eléggé megviselte a bimbót, totál kisebesedett, pedig aktívan csak 3 hónapot szoptattam, sajnos heg is maradt... és most várom a 2. babát, a technikát továbbra sem tudom

A védőnőm fiatalabb nálam, még sosem szült... semmilyen kérdésemre sem tudott érdemben válaszolni. Viszonylag kisvárosban élek ahol az újdonsült anyukákkal a kórházban sem foglalkoznak... :( Így nem ismerek kismamát sem aki nagyon szoptatott volna, ezért ámultam el, mikor valaki írta hogy 24 hónapig szoptatott; azt hittem ilyen nincs

Szóval csak valami hasznos praktikák kellenének, hogy legalább az elméletet tudjam, ha már senki sem mutatja meg...

38. 9bfb98608b (válaszként erre: 35. - Timycat)
2011. máj. 5. 21:31
Védőnőd nem tud segíteni? Egyébként szerintem a leghelyesebb, amikor a megérzéseire hallgat a nő, a szoptatással kapcsolatban (is). Mi az amiben nem vagy biztos? Hátha vannak ötleteim
37. timycat (válaszként erre: 36. - Nikletty)
2011. máj. 5. 15:33
Az igazság az, hogy így félidőn túl már nem szeretnék orvost váltani
36. nikletty (válaszként erre: 35. - Timycat)
2011. máj. 5. 15:31

nem tudtok másik kórházba menni?



remélem szerencsések közé tartozom majd, biztos :)

35. timycat (válaszként erre: 34. - Egypt)
2011. máj. 5. 14:39

Ebben igazad van, én nem adtam tápot. Úgy voltam vele csirkében sem jó a tápos ;)

Most várom a 2. babát és már előre félek, hogy megint kisebesedek, mert a kórház hozzáállása nem változott, mióta ott vagyunk.

Hallottam olyan anyukát, akit mi után nem tanítottak meg, hogyan is szoptasson 3. nap már úgy vitték neki a gyereket, hogy teletömték táppal, azután már a baba sem erőlködik.

Barátnőm elkövette azt a hibát, hogy bár volt teje ő azért nyomott mellé tápot is és a gyerek hamar rájött, hogy erőlködés nélkül is jól lehet lakni, így 2 hónaposan már csak cumiból volt hajlandó enni.

Valaki tud ajánlani pl egy jó könyvet, ahol leírják végre hogyan lehet helyesen megtanulni az anyatejes táplálást

34. egypt (válaszként erre: 32. - Vasztike)
2011. máj. 5. 14:22

Ez teljesen így van, szerintem is szerencse is kell hozzá, és sokan hiába tesznek meg bármit, akkor sem lesz elég tejük. De azt látom, hogy sokan túl hamar feladják, mert nem kapnak elég segítsége vagy nem jól csinálják.

Én az állandó mellre tételre esküszöm, mint írtam is. És nem szabad túl korán feladni meg tápot adni a babának, amitől jóllakik és nem akar annyit szopizni. 3-4 napig általában bőven elég nekik az a kis előtej is.

33. e417245f24 (válaszként erre: 24. - 9bfb98608b)
2011. máj. 5. 14:18
Igen,azért írtam oda,hogy ez a '90-es években volt!Azt is írtam,hogy nem tudom,ezektől lett-e sikeres a szoptatás vagy sem.Manapság miket ajánlanak,nem tudom.Nekem az elsőnél ezek beváltak az igény szerinti szoptatással együtt,meg hogy az első fél évben nem kaptak mást és utána sem volt cumisüvegünk,csak kihajló peremű poharunk,abból ittak.Engem meglepett,hogy a babáknak ilyen kemény az ínyük,szájpadlásuk,úgyhogy nekem jót tett,hogy előtte nem csak puha dolgokkal találkozott a mellbimbóm.Én csak leírtam,nekem miket tanácsoltak,én miket követtem,de ez persze nem szent írás,mindenki úgy csinálja,ahogy jónak látja!
2011. máj. 5. 13:55

Nekem egy hónapig csak anyatejet szopizott a lányom, és utána sajnos pótolni kellett, mert kevés volt, de így 6 hónapos koráig sikerült szoptatnom bimbóvédővel.

Nekem az első egy hétben fájt, főleg akkor, amikor belövelt a tej, plusz ehhez jött a méh összehúzódása, ami szintén elég fájdalmas volt az első napokban, de aztán fokozatosan elmúlt.

Én akartam szoptatni, ittam a teákat, szedtem a homeos bogyókat, ettem rendesen, ittam eleget és még sem sikerült. Ez nem csak azon múlik, hogy elhatározom és szoptatok. Sajnos nagyon sok anyukát ismerek, aki készült a szoptatásra, akarta is és még sem sikerült.

31. egypt (válaszként erre: 28. - Timycat)
2011. máj. 5. 11:02
Velem most rendesek voltak. (A 2. gyereknél.) Az igaz, hogy nem tanítgattak, hogy mit hogyan csináljak, de ugye nem első gyerek, a technikát nem is kellett. De mindig nézték, hogy van -e tejem, mert nekem 3-4 napig nagyon kevés volt, és mondták, hogy van benne és jó lesz ez, csak tegyem mindig mellre. Utolsó nap akartam egy kis pótlást kérni, mert úgy láttam, nem elég a tejem és nem kezdett hízni a leányka. Azt mondták, ez egy bababarát kórház, itt nincs tápszer 3 napig, csak ha az anya kijelenti, hogy nem akar szoptatni. Végül igazuk lett, mert utolsó nap reggelre már megállt a súlycsökkenés és elindult a hízás is. De még itthon is kellett pár nap, míg úgy rendesen beindult a tej.
30. egypt (válaszként erre: 29. - Kismanó86)
2011. máj. 5. 10:57
Egyeseknek zsírosabb a teje, másoknak kevésbé. A zsírosabból kevesebbet esznek a babák, a másikból többet. De a szín állag eltérése nem azt jelenti, hogy egyik tej jobb vagy rosszabb minőségű.
29. Kismanó86 (válaszként erre: 23. - 9bfb98608b)
2011. máj. 4. 23:54

Talán rosszul fogalmaztam. Arra próbálok rácáfolni, hogy nem törvényszerű, hogy egy anyatejes baba mindenképpen ébred éjjel, egy tápszeres pedig tutira átalussza. Mindkettőre tudok ellenpéldát.


De ha már így belementünk, komolyan érdekelne: Amikor én próbáltam fejni, rendszerint pár cseppet sikerült, az olyan volt, mint a savó, ilyen átlátszó fehéres. Mellettem lévő anyuka 50-60 ml-ket fejt és az sárga volt, ránézésre töményebb, zsírosabb. Ez hogy lehet? Akkor csak van különbség.

2011. máj. 4. 23:32

Én 3 hónapos koráig csak anyatejjel etettem a lányom, de mivel elég korán visszamentem dolgozni és bár a baba mellettem volt a körülmények mégsem voltak annyira nyugodtak és elkezdett csökkenni a tejem, így otthon szoptattam és fejtem, az irodában pedig a lefejt tejjel dúsított főzelékkel etettem. Mellettem nem volt senki, aki megtanított volna a helyes szoptatásra (anyu egy percig sem szoptatta egyik gyerekét sem, így ő nem tudott tanácsot adni a nővérke meg szimplán szart rám) gondolom nem volt jó a magam által kitalált technika és eléggé kisebesedett a bimbóm, sajnos heg maradt is, korábban sosem volt érzékeny a mellem, de ez betett.

De szerintem az alvással nincs összefüggésben, az én lányom az első naptól átaludta az éjszakákat egészen 2 éves koráig, azóta éjszaka egyszer felkel pisilni.

Számomra nagyon elképesztő, hogy valaki a gyerek 2 éves koráig szoptat... személyesen én alig ismerek olyan anyukát, aki egyáltalán szoptatott... Most így belegondolva lehet az itteni kórházi nővérkék, védőnők nem tanítanak meg minket... A kórházban minket szó szerint ilyen -nem tudom szebben mondani- fejőgép előtt sorakoztattak fel, biztos nekik így volt egyszerűbb, mint vacakolni egyenként a tapasztalatlan anyukákkal :(

27. egypt (válaszként erre: 22. - Kismanó86)
2011. máj. 4. 22:53
Az anyatej mindig elég tápláló, ha normálisan táplálkozik az anyuka, nem emiatt ébrednek fel. Csak sokkal hamarabb átmegy rajtuk, mint a tápszer, mert könnyebb megemészteni, így az anyatejesek általában jóval később alusszák át az éjszakát.
26. egypt
2011. máj. 4. 22:49

Nincs időm végigolvasni, csak pár dologra reagálnék:


- Nekem nem volt tejbelövellés, mellduzzadás, fájdalom, fokozatosan lett egyre több tejem. A kislányom 6 hónapos lesz, anyatejen kívül eddig semmi mást nem kapott. Tehát egyáltalán nem törvényszerű a fájdalom... Nekem az elején fájt az igénybevételtől, jó megoldás a bimbóvédő, csak nem szabad folyamatosan használni. Én talán kétszer használtam, mikor már tényleg nagyon fájt.


- Ami a legfontosabb az elején: mindig tedd mellre, ha sír! Állítom, hogy nekem ettől indult be a tej. Az első időkben egész délelőtt szopizott. Bealudt, 5-10 perc után felébredt, aztán bőgött, megint szopi... Anyu mondta, hogy ezt így nem lehet, tartsam a 2-3 órát legalább, de ha nem tettem mellre, sírt. Később olvastam, hogy vannak babák, aki az elején így esznek, rövid szünetekkel akár órákon át, és utána egy hosszabb szünet, míg mások több órás, rendszeres időközönként, de mindkettő normális. És örülök nagyon, hogy nem hallgattam anyura, mert rendesen beindult a tejem, míg ő egyikünket sem tudta rendesen szoptatni.

25. 9bfb98608b (válaszként erre: 16. - Nikletty)
2011. máj. 4. 22:40

Remélem sikeres lesz majd az új életed a kicsivel, szoptatás terén is!! Nagyon szép dolog a szoptatás. Én a fiamat 26 hónapos koráig szoptattam a lányom most is szopizik, egy éves volt márciusban.

Szerintem a jó mellre tételt igazából csak kitapasztalni lehet, ami mindkettőtöknek jó, azt kell tenni, úgy kell csinálni. Remélem szerencséd lesz és klassz csecsemősök lesznek a kórházban, akik megmutatják, hogyan lehet csinálni. sok sikert hozzá! :)

2011. máj. 4. 22:34

Bocsánat hogy osztom az "ész-t" De a mai álláspontok szerint ennek semmi de semmi értelme nincs!!! A kisbaba ajkai, nyelve , nem frottír törölköző, nem azért sebesedik ki a mellbimbó mert nem edzett!

-A terhesség utolsó 2 hónapjában már edzettem a mellbimbókat:minden fürdés után finoman dörzsöltem tiszta frottírtörölközővel. De ezt nem szabad sokáig vagy veszélyeztetett terhességnél csinálni, mert állítólag oxitocint szabadít fel és fájást generálhat.

23. 9bfb98608b (válaszként erre: 22. - Kismanó86)
2011. máj. 4. 22:30

Ja és szerintem ha elég tápláló az anyatej, akkor a baba igenis egy idő után átalussza tőle az éjszakát.


Bocsi de szerintem eléggé nagy butaságot írtál! Az anyatej mindig eléggé tápláló,a legjobb a babának! Lehet csak másképp értelmezem mint ahogyan gondolod, de sejtem hogy itt sok tapasztalatlan anyuka kiakad és felteszi a kérdést, akkor az ő tejcsije nem eléggé tápláló???!!!!

Az hogy egy gyerek mennyit ébred éjszaka, nem a tej minőségétől függ! Az én lányom márciusban volt egy éves és még mindig felébred hajnalban egyszer. Szopizik és alszik is vissza.

22. Kismanó86 (válaszként erre: 18. - Bebe83)
2011. máj. 4. 18:21

Szerintem ez gyerekfüggő is. Én, mint írtam, csak egy hónapig tudtam szoptatni, de akkor már csak egyszer kelt éjszaka, olyan 4 körül, utána csak reggel. Szerintem nagyon hamar átaludta volna anyatejjel is. Tápszerrel 6 hetes korában és azóta is 12 órákat alszik éjszaka.


Ja és szerintem ha elég tápláló az anyatej, akkor a baba igenis egy idő után átalussza tőle az éjszakát. Erre tudok példát a környezetemből is nem egyet. Az más kérdés, ha hozzászokik, hogy éjjel felébred és csak cicin alszik vissza.

21. e417245f24 (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2011. máj. 4. 15:38

Egyébként a '9o-es évek elején,mikor még nem volt ennyire divat a szoptatási tanácsadás,egy volt osztálytársam elsők közt végezte el a tanácsadói sulit.Az ő tanácsait követtem kezdettől:a két fiam 3 évig szopott,21 hónapos lányom múlt héten hagyta abba önként-legnagyobb bánatomra.Egyszerűen szép,fokozatosan elválasztotta magát.Ő mondta az előzőleg írt tanácsot,meg a következőket:

-Valóban fontos a sok folyadék,de a túl sok éppúgy visszaszorítja a tejtermelést,mint a túl kevés

-Én egy éves korig fejtem.A lefagyasztott adagokból készültek a főzelékeik

-Szülés után még egy évig szedtem a terhesség alatt is szedett Maternát

-Fél liter tejnél nem ittam többet naponta,így nem is fájt a hasuk

-Első kettőnél kézzel fejtem,most legutóbb kaptunk egy pumpás mellszívót:nekem kézzel volt a leghatékonyabb,igaz,hogy tovább tart és macerásabb

-A terhesség utolsó 2 hónapjában már edzettem a mellbimbókat:minden fürdés után finoman dörzsöltem tiszta frottírtörölközővel.De ezt nem szabad sokáig vagy veszélyeztetett terhességnél csinálni,mert állítólag oxitocint szabadít fel és fájást generálhat.

-Szoptatások után mindig szétkentem egy kis anyatejet a mellbimbón,hagytam rászáradni,így természetes védelmet kapott.Szoptatás előtt sima vízzel mostam le.

-Nem engedtem őket cicin elaludni,így soha nem ázott fel a bimbó.

Ezek voltak nagyjából a fő tanácsai.Én betartottam és tényleg soha nem volt gond.Hogy ezért-e,nem tudom,de a mai napig hálás vagyok a lánynak,aki ezeket megosztotta velem,mert csodás hónapokat köszönhetünk neki,a gyerekekkel együtt.

2011. máj. 4. 14:58
minden gyerek más és más. a most legkisebbem már csak egyszer kel éjszaka (2hónapos), de a másodikkal 1éves koráig 2-3szor keltünk éjszaka minimum. az első pedig féléves korára jutott el arra hogy egyszer kelt, 1évesen végig aludta az éjszakát
19. nikletty (válaszként erre: 18. - Bebe83)
2011. máj. 4. 14:10

Szia

nem ijesztesz el :)

gondolom, hogy minden eset más és más, bizti, s ezt nem is lehet előre tudni,s jó hogy te is írtál

a lényeg az, hogy nem kötelező, hogy mindig fájjon, és jó hozzáállással mindenképp megtapasztalhatom azt az érzést amiről te is írtál :)

18. Bebe83 (válaszként erre: 13. - Ennész)
2011. máj. 4. 13:40

Hat gyonyoru amit leirsz, szerencses is vagy ha nalad ez igy bejott, de minden anya es minden gyerek mas. Tobb ponton sem ertek veled egyet.

Nagyon tapasztalatlan voltam amikor terhes lettem , de akartam szoptatni. Kereken egy honapig orditani tudtam volna annyira fajt az elso par szivas, de sosem sebesedett ki a mellem, tehat nem a rossz mellretetltol fajt. Utan szepen elmult a fajas, es nagyon szep elmeny volt a szoptatas.

Azt irod: "aztan kesobb, amikor a kicsi atalussza az ejszakat", konkretan 14 honapig szoptattam, 1 eves es 5 napos volt amikor eloszor teljesen veletlenul nem kelt fel, tehat ataludta az ejszakat, aztan masodjara 1 honap mulva. Amig szoptattam borzalmasak voltak az ejszakaink, ahogy abbahagytuk mint akit kicsereltek elkezdte ataludni az ejszakat. Nagyon szerencses vagy hogy szoptatas mellett aludt ejszaka a kicsid, de ez olyan ritka mint a feher hollo. Ezzel nem akarom elijeszteni a foruminditot, de nem minden olyan szep mint elmeletben.Nagyon nehez idoszak volt (itt az ejszakazasra gondolok, amire nem tudsz felkeszulni konyvekbol) de megegyszer ugyanigy csinalnam es fogom csinalni, mert nagyon jo merzes taplalni a babadat es egy kulonleges kapocs alakul ki kettotok kozt.

Sok sikert!

17. nikletty (válaszként erre: 13. - Ennész)
2011. máj. 4. 08:36
madj szétrobban... hát kíváncsi leszek, mert jelenleg nem mondanám, hogy érzékeny típusú a cicim, nekem ciklusok folyamán sincs semmi extra velük, másoktól meg hallani, hogy menzikor pl fáj vagy nem tudom mi... én jelenleg el sem tudom képzelni, hogy úgy kimondottan érezzem a mellem (úgy magától, mert persze ha hozzáérnek azt érzem, de azt sem szokott fájni... ) az milyen lehet...
16. nikletty (válaszként erre: 13. - Ennész)
2011. máj. 4. 08:32

Szia

Köszönöm a soraid!

Mindent úgy szeretnék épp ahogy írtad! :) Igen, pozitívan akarok hozzáállni, mert szeretném ezt a szép élményt majd mindkettőnknek.

Úgy látom, ha az elején kell nagyon ügyesnek lenni, kitapasztalni, meg fontos a jó mellre tétel - csak ezt honnan fogom megtanulni?? magunktól rájövünk?? - jól hozzáállni kitartóan, és csak meglesz az eredménye :)

Utána nézek a könyvnek!


Hát igen még az elején.. sajnos... várom ezeket az új érzéseket :)

15. nikletty (válaszként erre: 12. - E417245f24)
2011. máj. 4. 08:27
ez hasznos tanács, jól jöhet majd, köszi
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook