Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fáj vagy nem fáj a szoptatás, hogy van ez? fórum

Fáj vagy nem fáj a szoptatás, hogy van ez? (beszélgetős fórum)


1 2
14. Kismanó86 (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2011. máj. 3. 22:02

Én egy hónapig tudtam szoptatni. Alapesetben nem fáj, csak ha a baba rosszul kap rá. Ilyen volt az elején. Kis is sebesedett.

Nekem estére valahogy mindig sajgott az igénybevételtől, de az nem volt veszélyes és gondolom elmúlt volna.

Ja és az fáj, mikor forogni akar szájában a cicivel.

2011. máj. 3. 20:53

Ahogy olvasom még nagyon az elején vagy, de ha majd eljön a várva várt időszak, én ezt a könyvet ajánlom:

Szoptatás (Márta Guóth Gumberger - Elizabeth Hormann

Ha hiszed, ha nem, ezt elolvastam, lelkiekben ebből felkészítettem magam, és az olvasottakra, valamint az ösztöneimre hagyatkozva fantasztikus időszakot élünk meg a kislányommal már több, mint 5 hónapja a szoptatás területén is. Semmi gondunk sem volt eddig!

Arra készülj fel, hogy a 2-3. napon a tejbelövellésnek köszönhetően megduzzadnak a cicik, ami kegyetlenül tud fájni. De ez csak addig tart, amíg gyorsan ki nem masszírozod és le nem fejed ill. szoptatod a benne lévő tejet. Ez semmi, de tényleg!

Sokaknak gondjuk azzal akad, hogy az elején rosszul teszik mellre a csöppséget. Hagyják, hogy a mellbimbó legvégét harapja meg. Ennek köszönhetően kisebesedik, így aztán gondot jelent a következő szoptatás is. Fáj, türelmetlen az anyuka, a kicsi is, mert nem kap elég tejet, és ez csak halmozódik. Ezért kell nagyon ügyesnek, figyelmesnek lenni a legelején.

Aztán később, amikor a kicsi átalussza az éjszakát, és akár 8-9 óráig sem kel fel, hogy egyen, szintén beduzzadnak a mellek a sok felgyülemlett tejtől. Ilyenkor is van egy "majd szétrobban" érzés a cicikben, de kicsit le kell fejni és megkönnyebbülten lehet tovább aludni. Egyébként ilyen esetekben a mellek is igyekeznek maguk megoldani a helyzetet, és megerednek a bimbik, aztán anyuka tejtócsában ébred. :) Istenem, hány lepedőt kellett emiatt kicserélnem... :D:D

A lényeg, hogy hajrá a babváráshoz! Kívánom, hogy minél előbb vagy amikor szeretnéd, de jöjjön a csöppség! Ha módodban áll, szerezd be az általam említett könyvet a szoptatásról. Nekem csak segített. Persze a saját igényeimhez igazítva alkalmaztam mindent belőle. És ha lehet, olyan kórházban szülj, ahol nem viszik el a babát, rögtön a melledre rakják, melletted fürdetik, vele és az apukával lehetsz még legalább 2 órát közvetlen szülés után. Annyira gyönyörű volt, amikor a szülőágyon rögtön szopizott a kis Jázminunk több mint egy órát. Persze ekkor még csak nyammogott inkább, de ez egy csodálatos "kiegészítője" volt az így is fantasztikus születésének.

Bocsi, hogy ilyen hosszú lett, de dühít, hogy sokakon azt látom körülöttem, hogy negatívan állnak (Te nem ilyen vagy, tudom!) a szoptatáshoz. "Úgy sem fog sikerülni" gondolatokkal és "anyósom ezt mondta, anyám azt, a védőnőm meg csak álmélkodik" zűrzavarban nem csoda, hogy sokaknak problémájuk van ezzel is. Persze nem vagyunk ugyanolyanok, de igenis tessék pozitívan hozzáállni ehhez (is)! :)

Minden jót!

12. e417245f24 (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2011. máj. 3. 16:43
Ha helyesen van mellre téve,nem szabadna fájnia.Én az első pár hónapban mindig fejtem ki a melleimből egy kicsit szoptatás előtt,mert ha túl tele volt,nem tudta rendesen bekapni a bimbót és hatékonyan szívni.
11. pritta
2011. máj. 3. 12:20
Nekem nem fájt soha. babám szépen szopott az elsó perctől kezdve. 4 hónnapig szoptattam. kicsit fezstíő érzés volt a tele mellből az első 1-2 szívás aztán "megkönnyebbül" az ember.
2011. máj. 3. 12:08
gyerekenként eltérő volt nálam. az elsővel eleinte fájt, mert nem jól kapott rá a cicire és kisebesedett, a harmadiknál szintén volt egy ilyen időszak, a másodiknál nem volt ilyen. attól függ mennyi tejed lesz, menyire durran be a melled és a baba mennyire lesz ügyes. kati
9. 3fcc53e39c (válaszként erre: 6. - Nikletty)
2011. máj. 3. 12:05
bimbóvédőt használtam 2 hónap után, azért nem fájt már.
8. nikletty (válaszként erre: 4. - Mari20)
2011. máj. 3. 10:54
Köszönöm
7. nikletty (válaszként erre: 3. - A26b2a1b7e)
2011. máj. 3. 10:54
Ezt megfogadom! Nagyon sokaknál látom, ha akarja, tesz érte, akkor megy, pedig úgy tűnt nem! Persze biztos vannak kivételek sajnos...
6. nikletty (válaszként erre: 5. - 3fcc53e39c)
2011. máj. 3. 10:53
és két hónap múlva már nem?
2011. máj. 3. 10:49
Szerintem is egyéni, nekem nagyon fájt úgy 2 hónapig.
2011. máj. 3. 10:45

hát, nagyon jó érzés táplálni a babát

meg kell tanulni szoptatni is, de ott a csecsemő növérke a legalkalmasabb személy erre....


én azt tanácsolom amikor kiviszik a babát, majd neked, egyből mutasd meg neki a cicit....


úgy meg szivja, hogy a szemeid.....

de ettől indul be igazán a tejképzés....


és később csak hasonló emlékeid lesznek róla....


csak egy apróság Lányomat 18 hónapos koráig szoptattam, annyi tejem volt, hogy volt olyan hónap amikor 18 litert vittek el az anyatej gyüjtőbe....


volt egy tej testvére is a Lányomnak, megkért a gyerek orvos, egy anyuka nem tudott/vagy akart szoptatni... és a pici válságos helyzetbe került...


hát vagy 1 hónapig szoptattam őt is....

aztán anyuka szégyelte magát és elköltöztek...



az anyatej a legfontossabb a babának, ha szereted, nem fog fájni....


kicsit kellemetlen elösször, majd szokatlan... de mindenki átesik ezen a szép korszakon...


a mellek csak szebbek lesznek tőle....

erre is szüksége van egy nőnek, ettől lesz érett


amikor már nem fogsz szoptatni , lehet mell tornát is felvenni a torna közzé és pár hónap alatt szebb és formásabb lesz a cici mint lánykorodba volt...

2011. máj. 3. 10:31

Nekem egyáltalán nem fájt, csak akkor volt feszítő érzés, ha nagyon tele voltam tejjel. 13 hónapig szoptattam. Sztem. egyénfüggő is. Meg az is számít, hogy pszichésen hogyan állsz a dologhoz.

Minél kevesebb para, és bízz Magadban, és a babádban, hogy minden jó lesz, és teljesen egymásra tudtok majd hangolódni ebben a tekintetben is.

És bízz az ösztöneidben!

2. f74da0b6b0 (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2011. máj. 3. 10:30
Ha minden rendben van , akkor nem fáj.
2011. máj. 3. 10:28

Sziasztok

remélem hamarosan beköltözik a pocaklakó, és szeretném nagyon majd szoptatni... de aztán hallani mindenfélét...

S most akkor hogy van, fáj, csak az elején, vagy mindig, végig, vagy összeszokunk a babával és tényleg jó élmény lesz, vagy a kicsi fáját ellensúlyozza a szép élmény?

Vagy egyénfüggő, hogy kinek milyen érzékeny a melle amúgy is?


Kíváncsian várom a tapasztalatokat. :-)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook