Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mitől függ, hogy valaki fogy vagy hízik a szoptatás alatt? fórum

Mitől függ, hogy valaki fogy vagy hízik a szoptatás alatt? (beszélgetős fórum)


2022. aug. 18. 00:40
Én nagyon kiváncsi leszek,most fog születni a kislányunk. Szerintem a terhesség is teljesen zsákbamacska,én végig hánytam és fogytam végig úgy,hogy még jön majd le még víz,babasúly,placenta stb és ígyis jóval soványabb lettem. Bár biztos genetikán is múlik,meg mondjuk mennyi segítséged van mellette pl valaki megfőz helyetted, nálunk nem szeretném majd pl attól független,hogy anyukám nagyon aktívan segíteni akar majd tudom😀 nálunk a családban senki nem hízott 40 kilókat terhesség alatt mondjuk de utána sem semmit, és mindenhol +3-4 gyerek van. Odafigyelés is szerintem, én mondjuk alig várom hogy megint aktívan sportoljak majd,nyilván ez is kell hozzá.
2022. aug. 14. 20:24

Szerintem a genetika és az életmód együttese határozza ezt meg. Mindkét terhességemet 58kg-val kezdtem, elsőnél farkasétvágyam volt, mindig éhes voltam és ettem is, amit megkívántam, lettem is a végére 80kg. Megszültem, szoptattam igény szerint, az étvágyam visszatért a terhesség előtti normális mederbe és 1 év alatt újra 58kg voltam. Rendszeresen ettem, sokat ittam a szoptatás miatt, elláttam a háztartást, napi 1-2 óra séta tuti meg volt.

Másodiknál szintén 58kg-ról indultam, de szinte az egész terhességet végighánytam, nem sokféle ételt tűrt meg a kisasszony...70kg voltam szüléskor.

Ugyanúgy igény szerint szoptattam, ettem mindent, sétáltunk és ugyanúgy lement 1 év alatt a felszedett súly.

Bezzeg mikor visszamentem dolgozni és megváltozott a vezetőség, az ideg leszedett még rólam 5-6kg-ot, amit azóta sem tudtam visszahízni. Pedig nincs diéta, én főzök, mindenevő vagyok, imádom az édességet is. Sütni és enni is.

2022. aug. 14. 17:29

Több cikk is található, ha rákeresel, Itt az első.

Úgy tudom, valamilyen hormon megléte is szabályozza a szoptatáskori fogyást.


[link]

4. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 14. 16:17

Attól függ, hogy mennyit eszel. Maga a szoptatás nem fogyaszt, ha belegondolsz, hogy mennyi gramm távozik belőled, és annak nagy része víz.

Ha többet eszel, mint terhesség előtt hízni fogsz, ha kevesebbet, akkor fogyni. Ha ugyanannyit, de sokkal aktívabb vagy a baba miatt, akkor szintén fogysz. De ha előtte egy fizikailag aktív munkád volt, akkor hiába eszed ugyanazt, mégis hízol.

Én mondjuk brutálisan fogytam, mondta is mindenki, csak éppen a családomon kívül senki nem tudta, hogy szinte semmit nem eszem, mert állandóan sík ideg vagyok a gyereksírástól :). Mikor már napi fél kilót fogytam, akkor anyám képes volt ott ülni nálam, míg meg nem eszem az ebédet. Persze végül megettem, hogy elmenjen már :DDDDD

2022. aug. 14. 15:11
Arra figyelj hogy minél tovább tudj szoptatni, kevesebb dolgod lesz, babád is egészségesebb lesz.A többi meg részletkérdés.
2. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 14. 13:45
Szerintem genetika főleg.
2022. aug. 14. 12:30

Kismamáktól hallom illetve látom azt, hogy szoptatás alatt vagy szed magára vagy lényegében teljesen elfogy . Az okra lennék kíváncsi hogy ez mitől függ, ki hogy látja vagy tud bármit a jelenségről :)

Teljesen genetikai ? Vagy életmódfüggő ? Mire érdemes figyelni ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook