Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ez pánik roham lehetett, vagy valami más? fórum

Ez pánik roham lehetett, vagy valami más? (beszélgetős fórum)


20. Greeneyed (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 9. 22:17

"Pont ezen gondolkoztam én is, hogy most oké hogy elmegyek, de ha épp nincs ez a dolog, nem valószínű, hogy bármit is látni fognak."

A "sima" EKG valószínűleg nem mutatja ki, de ott a Holter EKG, az erre való.

Pajzsmirigyre pedig ultrahang és labor.

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Jojócska)
2023. máj. 8. 09:53
Köszönöm a válaszod, a leírtak alapján eléggé hasonló történt veled is. Pont ezen gondolkoztam én is, hogy most oké hogy elmegyek, de ha épp nincs ez a dolog, nem valószínű, hogy bármit is látni fognak. Na majd meglátjuk🙂 Ez a pajzsmirigy dolog se kizárt.. Amilyen egészségtelenül éltem az elmúlt 1 évben, nem csodálkoznék ha valami kialakult volna.. :(
2023. máj. 5. 19:52
Nekem 30 éves korom körül voltak ilyen panaszaim és ugyanígy éjszaka ébredtem fel hasonló tünetekre. Olyannyira félelmetes volt, azt hittem szívinfarktus. A családom rohant velem az ügyeletre, de az autóig alig tudtam elmenni, annyira vacogtam és iszonyú gyors volt a pulzusom. Mire beértünk az ügyeletre kb. fél óra alatt egyszer csak elmúlt és az orvos a vizsgálat során semmi kóros elváltozást nem talált. Ez két-három alkalommal fordult elő,mindig éjszaka, de nem közvetlenül egymást követő napokon.Mivel a szívemet rendben találták, laborvizsgálatra küldtek,ahol kiderült, hogy nagyon alul működött a pajzsmirigyem. Azóta tablettát szedek és évekbe telt, de sikerült beállítani a normális tartományba. Azóta megszűntek ezek a tünetek. Kívánom, hogy mielőbb gyógyulj meg. Írj, ha már túl vagy a vizsgálatokon! 🙂Akkor nekem azt is mondták egyébként, hogy a vérszegénység is okozhat hasonló, ijesztő szapora szívdobogást...
17. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 5. 19:37
Hasonló éjszakai tünetnél vérnyomást mértem és az alsó érték nagyon magas volt többször is. Orvos vérnyomás csökkentőt írt fel. Azóta egyszer sem jött vissza a "tünet"
16. libikóka (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 5. 19:33
Jobbulást,,ha teheted igyál galagonya teát,vagy szedd kapszulában,jót tesz.
2023. máj. 5. 19:29
Pár* másodperc elírtam.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Libikóka)
2023. máj. 5. 19:11

Elvileg igen, de semmi ilyen vizsgálaton nem voltam mostanában. Laborom meg volt ősszel, akkor minden oké volt (ha ez számít)

Szóval a gyomrommal nincs gond azon kívül hogy puffadok kicsit de az mindig is volt.

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Greeneyed)
2023. máj. 5. 19:09
Most éjszaka óta folyamatosan érzem egész nap ezt a szívbedobogást, de csak már másodpercre. És igen ahogy írtad, kb kis sétálol is már érzem hogy kész vagyok, és elkezd ismét nagyon dobogni.. :/ de ha csak simán nagyobb levegőt veszek akkor is már olyan fura. Nehéz megfogalmazni.
12. libikóka (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 5. 18:48
Gyomrod rendben?
11. Greeneyed (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 5. 17:12

Szerintem a kardiológiai eredet a legvalószínűbb; főleg a kísérőtünetek miatt gondolom ezt. Olyat nem tapasztalsz a szívdobogás mellett, hogy mintha kevesebb oxigénhez jutnál? Vagy általános csökkent terhelhetőséget (pl. hamarabb kifulladsz a lépcsőn)?

De nem zárható ki a szorongásos eredet sem; ha nem is pánikroham, de egy rémálom előidézhet ilyesmit. Nem emlékszel ilyesmire? (Konkrét rémálomra, vagy akár csak homályosan arra, hogy valamit álmodtál és nagyon rossz volt.)

10. fokhagyma (válaszként erre: 9. - K-né Zsóka)
2023. máj. 5. 17:10
Nekem is ez a véleményem. Orvoshoz kell menni, először kizárni minden szervi problémát, utána jöhet a pánik felvetése. Én egyébként a tünetek alapján annak látom.
2023. máj. 5. 16:58
Mindenek előtt ne a netről tájékozódj, mert mindjárt lesz valaki, akinek a valakije látta, hogy valaki egy ilyen tünetbe belehal. Előbb menj orvoshoz, ő megnyugtat és utána kezdj olvasni a lelki okokról.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Greeneyed)
2023. máj. 5. 15:27

Igazából sokat szoktam felébredni éjszaka, lehet hogy amikor felébredtem utána rögtön valami miatt jöhetett, és nem az ébresztett fel, nem tudom.. De érdekes, ahogy írjátok, hogy ezek is lehetnek az okok, mint pl. hormonális átrendeződés, meg bélgyulladás. Fene se gondolná..

Elég ijesztő volt az biztos.

7. Greeneyed (válaszként erre: 6. - Greeneyed)
2023. máj. 5. 15:04
(Bocs, perimenopauza).
6. Greeneyed (válaszként erre: 3. - Alnisa)
2023. máj. 5. 15:03

Nekem 40 évesen volt hasonló, csak nem éjszaka, hanem lefekvéskor. Nekem is mondták, hogy "hormonális átrendeződés" (a.k.a. premenopauza). Nem az volt, hanem bélgyulladás. Az én szervezetem így reagálta le.

Szóval a menopauza meg a "biztosan pszichés" (ezt is mondták) csak kizárásos alapon merüljön fel, szvsz.

5. Greeneyed (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 5. 14:59
Pánikroham éjszaka? Nem valószínű. Jól tetted, hogy bejelentkeztél kardiológushoz.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Alnisa)
2023. máj. 5. 14:59
Igen, nő vagyok, de 27 éves, elszomorítana ha már most ez lenne a baj. :D Bár inkább ez, mint valami rosszabb, de azért csak nem.
3. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 5. 14:45

Nő vagy?

Nővéremnek pont így keződött a menopauza.

Mindig éjjel volta kilyen tünetei, már azt hitte megbolondult.

Aztán mesélte valakinek akinek szintén így kezdődött a változókor.

Persze ő is volt előtte kardiologusnál, meg nődokinál. Szed valami tablettát (nem hormon), amitől szinte minimális tünetei maradtak.

2. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 5. 14:40
Senki nem tudja, hogy mekkora lehet a baj. Az hogy most még elmúlik, az egy dolog, de lehet legközelebb már nem fog. Mondjuk egy szívinfarktusnál az ember ha tudná, hogy az, nem várna 1 órát, hogy hívjon-e mentőt, mert akkor már lehet nem is tudna...
2023. máj. 5. 13:44
Másodjára fordul elő, hogy az éjszaka közepén egyszer csak arra ébredek, hogy brutálisan dobog a szívem, elviselhetetlen szinte, olyan erősen érzem. Eközben kicsit szédülök, ver a víz, de fázom és remegek is egyben. Semmi különös nincs ami kiváltaná, mivel mindkétszer alvás közben jött rám. Bejelentkeztem már kardiológushoz, de kíváncsi lennék aki esetleg tapasztalt ilyet/hasonlót mi lett a vége. Az interneten annyi mindent olvasni, még szívinfarktus jele is lehet azt írták.. Mivel elmúlik 1 órán belül, ezért mentőt nem hívtam, gondoltam elég ha rendelésre bemegyek, akkora baj csak nem lehet?! Köszi a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook