Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pánikbetegség! Ha egy adott témánál roham lesz, az a pánikbetegség oka? fórum

Pánikbetegség! Ha egy adott témánál roham lesz, az a pánikbetegség oka? (beszélgetős fórum)


2012. okt. 31. 11:43
Amit kaptam antidepit nem vált be, ezért jvővhéten kapok másikat.... nem lesz ebből gond, hogy hirtelen abbahagyom ezt amit szedek, s beszedek másikat?
28. 74f8c12b8e (válaszként erre: 27. - Reniceee)
2012. okt. 26. 18:40
akkor hálistennek valószínű nem itt a baj:)
27. reniceee (válaszként erre: 26. - 74f8c12b8e)
2012. okt. 26. 18:08
ez volt minden álmom :D ezért is szenvedem végig a konzultációs hetet... mert nekem ez fontos!
26. 74f8c12b8e (válaszként erre: 24. - Reniceee)
2012. okt. 26. 14:48
kell neked az az egyetem? szeretnéd csinálni? vagy csak "muszály"?
25. 2a69f78972 (válaszként erre: 24. - Reniceee)
2012. okt. 26. 10:41
Szerintem ne a rohamokat tanuld meg kezelni, hanem tényleg a kiváltó okot keresd meg, ismerd fel és szüntesd meg !
2012. okt. 26. 09:42

Elkezdtem az egyetemet levelezőin... iszonyat nehéz elutaznom a konzultációra, meg az előadásokat végig ülni... az első két nap több rohamom is van..

De nem hagyom abba... szerintetek lassan ha ezeket a konzultációs heteket végig csinálom, megtanulom egyszercsak kezelni a rohamokat?

23. cel (válaszként erre: 16. - Reniceee)
2012. okt. 26. 08:12
No, ettől nem lehetnek panaszaid:)
22. cel (válaszként erre: 18. - Reniceee)
2012. okt. 26. 08:11
Sajnos koránt sem ilyen egyszerű, ez egy lebutított példa volt és csak a gyógyulás mechanizmusáról szólt.
21. Vigyorex6 (válaszként erre: 18. - Reniceee)
2012. okt. 26. 07:45
Nyilván nem ilyen egyszerű, de ha megvan a gyökér ok, akkor lehet elkezdeni a kezelést, mert addig csak a sötétben tapogatózol Te is, és ő is.
20. Vigyorex6 (válaszként erre: 17. - Reniceee)
2012. okt. 26. 07:44

De közrejátszik, csak fokozatosan alakul, míg valami kiváltja az első rohamot.

Nekem Pco szindrómám van, aminek a hátterében inzulinrezisztencia áll, és ez is felelős a pánikért. Ezek a dolgok egymásra épülnek.

19. 2a69f78972 (válaszként erre: 14. - Cel)
2012. okt. 25. 21:03

Tetszett a példa és valójában erősen rávilágít a megoldásra is.:)

Tényleg sokat segítene a kiváltó ok felismerése a probléma kezelésében.


(Egy barátnőmnek a pánikrohamai megszűntek egy regressziós hipnózis után!...de ez hosszú történet)

18. reniceee (válaszként erre: 14. - Cel)
2012. okt. 25. 19:33
Ez egy érdekes pl.-da... bárcsak olyan egyszerű lenne a dolog...hogy rájövök az okra s lám már meg is gyógyultam :D
2012. okt. 25. 19:32
Mondjuk hozzá kell tennem hogy pajzsmirigy-túlműkődésem van... már rég óta...aterapeutám szerint nagy %-ban ez a "bűnős" de ez tuti nem igaz, mert már régen is volt ez a bajom... még tinédzser koromban, s akkor nem voltam pánikbeteg
16. reniceee (válaszként erre: 15. - Cel)
2012. okt. 25. 19:30
Nem iszok Colát, sem energiaitalt, se alkoholt, nem dohányzom, s csak reggel egy 3in1-bent iszok meg...ennyi
15. cel (válaszként erre: 12. - Reniceee)
2012. okt. 25. 19:19
Colát vagy energia italt fogyasztasz e? Esetleg még kávét?
14. cel (válaszként erre: 8. - Reniceee)
2012. okt. 25. 19:17

Ha már ismertté vált a kiváltó ok, akkor már nem egy ismeretlen valamivel nézel szembe. Ha ismersz valamit, már nem félsz tőle. Nincs félelem, nincs roham.



Képzeld el, hogy egy gyermek minden este síró frászt kap, már ott tart, hogy ha este lefekvéshez készülődik és belép a szobájába, rátör a frász. Gyerek visít, szülő hisztizik és nem tudja egyik sem az okát.


Fogja magát a szülő, ő is a gyerekszobában vet magának ágyat, a gyerek megnyugszik, mígnem valami kaparászást nem hall a falból. Erre a gyerek üvölt, fél, reszket.

Megvan a kiváltó ok. Tudja a gyerek is szülő is, hogy a falból jövő hang a pánik okozója. Már ismerjük a kiváltó okot, most már csak meg kell ismerni. Felcsöngetni a szomszéd lakás lakóját, hogy mondja már meg, hogy mi a bánatos nyavalya kaparja a falat? - A falat?? Ja a deguk nem alszanak éjjel és azok motoznak. Hm.

Másnap látogatás gyerekestül a szomszédnál, deguk megtekintése, megsimogatása. Ismerjük már a kis kellemetlenkedőket, nem kell félni tőle. Eljön az este, jönne a hiszti (pánik) roham, de figyelmeztetik a gyereket a szülők, hogy nincs oka, mert tudja, hogy semmi ismeretlen, félelmetes dolog nincs a falban, a kis állatkák dolgoznak éjjel. Ha zavarnak, ütögesd meg a falat és aludj tovább.

JÓ hosszú lére engedtem, de így próbáltam szemléltetni, hogy a kiváltó ok megismerése, hogyan segíthet legyőzni a rohamot. Bár bugyuta, de nagyjából így (is) működik.

13. Vigyorex6 (válaszként erre: 12. - Reniceee)
2012. okt. 25. 19:11

Akkor ez nem kardiális, úgyhogy a szívgondoktól még nagyon messze vagy.


Dolgozol vagy tanulsz?

Csak mert életvitelbeli problémák is vezethetnek a pánikbetegség kialakulásához.

12. reniceee (válaszként erre: 11. - Vigyorex6)
2012. okt. 25. 19:02
Magas pulzus, halálfélelem, lever a viz, hasmenés... néha légszomj, nagy fokú idegesség (nem tudok egyhelyben maradni)
11. Vigyorex6 (válaszként erre: 9. - Reniceee)
2012. okt. 25. 18:47

Alapból többféleképpen jelentkeznek a rohamok.

Neked mik a tüneteid?

10. Vigyorex6 (válaszként erre: 8. - Reniceee)
2012. okt. 25. 18:46

Ebből tudtok elkezdeni építkezni.

Ha megvan az ok, akkor meg kell tanulni benne "élni" .

2012. okt. 25. 18:31
Jah.... rámhozta a frászt a terapeuta hogy ki kellene már gyógyulni belőle mert a rohamok rámennek a szivemre... s hogy fiatal vok, nem kell nekem szivbaj....
8. reniceee (válaszként erre: 7. - Vigyorex6)
2012. okt. 25. 18:27
Jó tegyük fel ràjövök a kiváltò okra.... s ez hogy segit nekem hogy ne legyen több pánikrohamom?
7. Vigyorex6 (válaszként erre: 6. - Cel)
2012. okt. 25. 18:06

Egyébként ez valóban így van.

A betegség okát csak a páciens tudhatja, és arra neki kell rájönnie, amire a pszichológus vagy pszichiáter csak rávezetni tudja.

6. cel (válaszként erre: 1. - Reniceee)
2012. okt. 25. 18:04

Valószínűleg a doki azt szeretné, ha a kérdésedre a választ te magad találnád meg és ezzel a betegségedből a kiutat is, ő kérdésekkel segít neked.


Egyébként nem bagatellizálva a kérdést és a fórum címet, de lökött módon "Pálinkabetegség"-nek olvastam, pedig még a szagát sem bírom.

5. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Reniceee)
2012. okt. 25. 17:49

A félelem az újabb pánikrohamtól is okozhat újabb rohamot, mint ahogy az is, ha fel kell idézned, mert az is kiválthat erős szorongást.

Legalábbis én így vagyok vele.

4. 3532273647 (válaszként erre: 1. - Reniceee)
2012. okt. 25. 17:44
Szerintem,ha mész még hozzá,kérdezd meg...neki kell tudnia.
2012. okt. 25. 17:41
Megkérdeztem, de nem válaszolt rá semmit...
2012. okt. 25. 17:40
Ezt miért nem a terapeutádtól kérdezed?
2012. okt. 25. 17:39

Járok pszichoterápiára, s a terapeuta megkérdezte mióta vannak rohamok, s ez egy erős rosszullét után volt... elmeséltem neki pontról pontra...s lett egy rohamom...

Szóval ezek szerint attól a "traumától" vagyok pánikbeteg? Vagyis az az oka?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook