Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A 3 éves palotapincsimnek tegnap volt egy enyhe epilepsziás rohama, ami 1-2 percig tartott. Ez volt az első eset. Mitől lehetett? fórum

A 3 éves palotapincsimnek tegnap volt egy enyhe epilepsziás rohama, ami 1-2 percig tartott. Ez volt az első eset. Mitől lehetett? (tudásbázis kérdés)


2013. jan. 8. 17:58
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Nagyon oda fogunk figyelni a mi kis kincsünkre.
23. b-zs
2013. jan. 8. 11:31
ha tényleg epilepsziás rohama van a kutyának, akkor azt kezelni kell, különben elpusztul.
2013. jan. 8. 10:29
Anyukáméknak volt egy kis korcs kutyájuk, életvidám kis jószág volt. Epilepsziás lett, a rohamok egyre sűrűsödtek. Rossz volt nézni, ahogy mozdulatlanul állt a hóban perceken át és meredt maga elé. Egyszer kihívtuk az állatorvost, épp előtte volt rohama. Mikor megjött az orvos, abbahagyta ezt a meredt állapotot, körbecsaholta az orvost, aki azt mondta, nincs semmi baja ennek a kutyinak. Alig, hogy elment az autóval a doki, a kutya ismét lemeredt. Végül csak írt gyógyszert neki, el is volt egy darabig, de aztán naponta sokszor jött rá a görcs, végtagjai megmerevedtek, és valahogy agyilag nem volt rendben. Így altatás lett a vége:(
2013. jan. 8. 10:18
Azt jelenti, hogy epileszpiás, vidd el orvoshoz minél hamarabb, ott majd megmondják, hogy mit kell tenned. Az emberek gyógyszert kapnak rá, gondolom a kutyák is.
2013. jan. 8. 10:14
Nekünk a macskánk produkált régebben hasonló rohamokat, az állatorvos megállapította, hogy kálcium vagy magnézium hiánya van, már nem emlékszem, hogy melyik, de talán a magnézium logikusabb. Persze ez nem jelenti azt, hogy nálatok is biztos ez a baj.
2013. jan. 8. 10:07
Szia! Nekem szintén palotapincsi kisfiú kutyusom van, kb két éve volt az első ilyen pár perces rohama, majd rá fél évre, utána már minden időjárás változásra jött(volna). Elmentünk dokihoz, vérkép, phenoleptil napi negyed tabletta és lekopogom bő fél éve nem fordult elő ...
2013. jan. 8. 10:00

A mi Bubink 4 eves es a tavaj szilveszterkor volt az elso rohama, rohantunk vele orvoshoz, ugyanis a roham majdnem 15 percig tartott, a doki mondta, hogy gyogyszerezni kell, de kikertuk masik 2 orvos velemenyet is, akik azt mondtak varjunk, mert ki tudja mikor lesz a kovetkezo,igy nem gyogyszereztuk, de maximalisan figyeltunk ra, igaz volt elso segely gyogyszerunk itthon,aztan ra fel evre nyaron volt a masodik rohama,amikor megkapta a fenekebe a nyugtatot es igy a roham enyhebb volt, aztan megint dokik, de mi nem gyogyszerzzuk, mert az orvos azt mondta, hogy ha havi vagy heti szinten lenne rohama akkor megeri gyogyszerezni,maskepp nem nagyon ugyanis azok a gyogyszerek nagyon maj es gyomor karositoak... 7 honapja nem volt rohama, es kipp-kopp jol van.

En is nagyon megijjedtem, es tobb helyen olvastam, hogy a simogatas es masszasz jot tesz neki, igy aztan naponta extra simogatas es masszazs jar neki, orvoshoz mindenkepp el kene vinni, de varni kene, hogy mikor lesz a kovetkezo rohama, es akkor tobb minden kiderul...nekunk azota van itthon gyogyszer amit a fenekebe kell benyomni (kup szeruseg) es ha kell akkor azt adjuk neki, szilveszterkor is kapott egy kis nyugtatot es rendben volt...

A kivalto okat nehezen lehet megmondani, legtobbszor a stresszes helyzetek okozzak...de a roham kijohet kesobb is...en most epp a szilveszteri tuzijatekra gondolnak...a kutyakat nagyon megviselik...

2013. jan. 8. 09:25

Szia!

A barátnőméknek a fiú pulijuk epilepsziás, kb. 6 éve. Gyógyszert kap rá, minden nap kicsi kenőmájasgombócban adják neki. Ja, és mivel van egy lány kutyájuk is, mondta a doki, hogy vigyázzanak rá, mert kölykei sem lehetnek.

16. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 14. - Georgina319)
2013. jan. 8. 09:19
Ahhoz nem értek, hogy kajától is lehet-e ilyen roham. Viszont a csirkében is rengeteg a fehérje, mint a tojásban. A sensitiv tápolkban szinte sosincs csirke hús, mivel rengeteg kuty allergiás rá.
15. Georgina319 (válaszként erre: 13. - Textilbaba)
2013. jan. 8. 09:02
Én is rögtön a hátát masszíroztam, mert azt hittem, neki is, mint az előző palota pincsimnek, tacskó bénulása van.
14. Georgina319 (válaszként erre: 12. - Wecuska)
2013. jan. 8. 09:01
tojást nem kapott, csirke sültet kapott ebédre. Hál Istennek, nincs sokat egyedül, így oda tudunk figyelni rá.
2013. jan. 8. 08:57

Nekem is a tacsim volt epilepsziás évekig.

Utána sajnos lebénult és meghalt :-(

neki az segített, ha maszíroztam a hátát a remegés közben.

2013. jan. 8. 08:17
szia.Ami tacsink is epilepsziás kicsi kora óta.Megfigyeltem,hogy mi okozza neki.nála a tojás okozta ,meg a kutyakonzerv.Azóta sensitív kaját kap ami nagyon bevált neki,ha kell küldöm a nevét.Néha még szokott neki lenni rohama,de ez már elenyésző ahhoz ami kiskorában volt.Az idén lesz 4 éves és vidám kutyus.Ha rohama van ott van vele valaki,nehogy leessen valahonnan,és rögtön kínáljuk vízzel.
2013. jan. 8. 08:00
Az állatorvos azt mondta, hogy kb. minden harmadik kutya epilepsziás. Minden féle képen el fogom őt vinni másik orvoshoz is. Köszönöm a tanácsokat.
2013. jan. 8. 07:57

Szia!El kell vinni állatorvoshoz,és ő majd a továbbiakat ismerteti.Nekünk alaszkai malamut volt,semmi gond nem volt vele,de egy idő után elkezdtünk félni tőle,mert morgott,acsarkodott,habzott a szája....pedig azelőtt imádni való,játékos,ragaszkodó kis bolond volt.Kihívtuk az állatorvost,megállapította a diagnózist...nagyon sokba került volna a kezelése,és nem biztos,hogy stabilizálni lehetett volna az állapotát.Akkoriban építkeztünk,babát vártam,sok minden összejött....úgy döntöttünk,elaltatjuk.Nagyon nehéz döntés volt,meg is szenvedtem....de jobb volt így neki.


De minden állatnál más és más,nincs két egyforma kutya és két egyforma epilepszia.A fiam is epilepsziás volt,kétszer volt rohama,szerencsére kinőtte.De ismerek olyan embereket,akiknek súlyosabb rohamaik vannak,és életük végéig tart.Míg nem volt a malamutunk,nem is mertem álmodni sem,hogy állatoknál is előfordulhat epilepszia!!!!Az állatorvos majd többet tud mondani!Minden jót kívánok!!!Várom a továbbiakat,érdekel a kutyus sorsa. :)Szép napot kívánok!

2013. jan. 8. 07:57
Jézusom! Nagyon megijesztettetek!
8. Vigyorex6 (válaszként erre: 6. - Georgina319)
2013. jan. 8. 07:56
Én nem hagynám annyiban, és elvinném egy másik orvoshoz.
7. Vigyorex6 (válaszként erre: 5. - Bárányka)
2013. jan. 8. 07:55

Sajnos az én kutyám testvére is így ment el.

Néhány hónap volt mindössze. Hirtelen sűrűsödni kezdek a rohamok, és egyre tovább tartottak. :(

2013. jan. 8. 07:54
Azonnal felhívtuk az állatorvost, és csak annyit mondott, hogy helyezzük nyugalomba őt, és simogassuk. Ha nem hány, nincs nagy probléma.
2013. jan. 8. 07:52

Nálunk is volt . Orvosságokat kapott, minden nap, sajnos az 1 roham után 1 évvel elment.......


Vidd orvoshoz minél előbb!

4. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Georgina319)
2013. jan. 8. 07:51

Igen, előjöhet máskor is. Ráadásul erősödhet.

Semmiképp nem hagyd annyiban! Vidd el orvoshoz. Előfordulhat, hogy gyógyszerre állítja.

2013. jan. 8. 07:47
Igen máskor is előfog fordulni. Vidd dokihoz mindenképpen. Ez sajnos elég gyakori az úgynezvett túltenyésztett kutyáknál. Nagyon kell rá figyelni, mert meg is halhat egy ilyen rohamnál.
2013. jan. 8. 07:43
is előfordulhat majd?
2013. jan. 8. 07:42
A 3 éves palota pincsimnek tegnap volt egy enyhe epilepsziás rohama, ami 1-2 percig tartott. Ez volt az első eset. Mitől lehetett? Többször

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook