Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ez gyógyszerfüggés? fórum

Ez gyógyszerfüggés? (beszélgetős fórum)

1 2
37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - L.luiselotte)
2022. szept. 19. 23:09

Ez talán a kulcs

[link]

36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - L.luiselotte)
2022. szept. 19. 15:21
Értem,amit mondasz. Az szerintem jó, hogy nyáron nem szedek semmit, kávét sem nagyon iszom, max jegeskávét ebben a nagy melegben.
35. l.luiselotte (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 19. 15:18

Nem tudom, mindig rossz alvó voltam. Gimi végén, és egész egyetem alatt csak Eunoctinnal tudtam aludni, nem egy szemmel, hanem 2-3 -mal. Mindenki riogatott, hogy mi lesz velem. Amikor gyerekem született, valahogy abbamaradt a szedése. Tuti függő voltam, csak 35 éve még nem élt ez a kifejezés.

De : akkor tudtam a leghatékonyabban tanulni, nagyon gyorsan tanultam nyelveket, és nem illő leirni, de jól is néztem ki,amikor szedtem.

Nem, rábeszélés, de csak pozitiv hatását éreztem a jelenleg is leszólt eunoctinnak.

Szerintem személyfüggő. Volt orvos férjem is, aki nem ellenezte a szedését, hanem simán felírta, azt hiszem nem ártott. Különben a felfogásom nem romlott és koromhoz képest elfogadhatóan nézek ki, még mindig nem érzem a negativ hatásokat.

Ez nem rábeszélés volt, nyugtatót sosem szedtem.

34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - Amaunet)
2022. szept. 19. 15:06

Gondolkodtam: anyám is ilyen, agyonaggódós.

Mindig rajtam is izgult, pedig azt hiszem alapvetően normális gyerek voltam. Olyan komolyabb bajt én nem adtam a szüleimnek, nem voltak durva ügyeim kamaszként, pedig több társamnak volt: ivás,füvezés, abortusz, na nekem ilyenek sosem.

33. Amaunet (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 19. 15:02
És mióta vagy ilyen ideges, aggódós? Már gyermekkorodban is? Sosem kaptál dicsérő szavakat, bíztatást?
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - _Berry_)
2022. szept. 19. 14:41

Ideges típus vagyok, pl azon is aggódom, hogy milyen lesz a magánéletem, mert az sincs nayon: férj, gyerek.

Szeretem, ha nagyon előre látom a dolgokat.

31. _Berry_ (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 19. 12:21
Az odáig rendben van, hogy vizsga napján kicsit feszült az ember, meg izgul, ez teljesen normális, de hogy előtte lévő időben is, ill, hogy arra gondolsz, hogy majd a még meg sem lévő munkahelyen is, az már nem normális. Önértékeléseddel, önbizalmaddal lehet probléma, nem érzed magad elég jónak a feladatokhoz, ha így gondolkodsz. Ezen kellene dolgoznod.
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - _Berry_)
2022. szept. 18. 23:15

Pl. mert szeretem a nyelveket, itt azt is ki tudom használni. De pl előtte is nagyon ideges voltam, német nyelvvizsga előtt, pedig jó lett.

Hülyeséget nem akartam tanulni.

Kézügyességem nulla.

29. _Berry_ (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 18. 22:34

Ha a munkahelyre csak úgy tudsz majd bemenni, hogy előtte nyugtatót kell szedned, meg álmatlanul töltöd az éjszakát akkor vagy keresel mást, vagy majd egy betegség idővel gondoskodik arról, hogy irányt válts.


Miért választottad ezt a szakot? Volt valami külső nyomás, hogy majd ezzel jól keresel, el tudsz helyezkedni stb.?

28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - _Berry_)
2022. szept. 18. 22:06
És ha máshol is ez lesz?És ha munkahelyen is ez lesz?
27. _Berry_ (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 18. 21:51
Akkor lehet, hogy ez nem a te utad, sőt biztos. Az még rendben van, ha az ember tart egyik vagy másik vizsgától, vagy nehezebben tanulja egyik másik tantárgyat és elege van belőle, de ha egész évben ideges vagy, nyugtalan, akkor ez nem neked való.
26. Leoborta (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 18. 21:13

Kell valami, amivel néha ki tudsz kapcsolni. Sport, sörözés, bármi. Aminek örülsz, másra figyelsz.

Most jut eszembe, mi vizsgaidőszakban kártyáztunk. Mikor már akkora volt a fejünk, hogy nem fért bele semmi, akkor valaki egy kártyacsomaggal körbejárt, aztán mindig akadt pár ember játszani 1-1 órára. Utána folytattuk a tanulást, vagy nem, de jól éreztük magunkat, stressz elmúlt.

25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - _Berry_)
2022. szept. 18. 21:11
közgazdaságtan
24. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 18. 21:04
Mit tanulsz, hogy már a tanulástól is ennyire kikészülsz?
23. perzsacica (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 18. 21:02

Ezek nagyon jó termékek de ha nem vagy beteg akkor nem kell gyógytea. Semleges, finom gyümölcsteák kellenek. Az esti citromfű az oké, a többit rendszeresen nem . Akár mellékhatásuk is lehet.

Ahogyan írták itt többen is sportolj , amit szeretsz, csak egy kicsit de azt minden nap.

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Leoborta)
2022. szept. 18. 20:59
Jó Neked. Az a baj, hogy ilyen görcs-típus vagyok. Nálunk is van, aki felét sem tanul, merem mondani, nem is egy nagy észkombájn. Fél tételsorral bemegy stb. De mit tegyek, ha nem ilyen vagyok?
21. 1fcbd17830 (válaszként erre: 20. - Leoborta)
2022. szept. 18. 20:50
Szerintem is..., ha néha döcögős is, de így járható az "út".
2022. szept. 18. 20:47

Meglepődök, mikor ilyent olvasok, hallok. Végigjártam az egyetemet. Sokszor éjszakáztam a beadandóval (Pató Pál vagyok), s alvás nélkül egyenesen vittem leadni, néha éjszaka is tanultam, néha vizsgát ismételtem, néha csak épp átcsúsztam. De soha nem nyugtatóztam, nem kávéztam, nem főztem 10 filteres fekete teát. Szórakozgattunk, moziztunk, söröztünk eleget év közben, aztán félév végén 300%-ra kapcsoltunk. Akik orvosira jártak, máshogy élték meg ez egyetemi éveket, de a zöme így mint én.

Amit én nem tudok megoldani, azt egy bármilyen szer meg nem oldja helyettem.

19. Amaunet (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 18. 20:39
Ha nem gyakorlod most, tanulási időben, hogy ilyen stresszhelyzeteknek teszed ki magad, akkor már mentális betegként fogsz munkába állni. Ha felvesznek valahova... mert az nagyon is kiül az emberre, ha gyógyszerezi magát, ha nem összeszedett és nem uralja magát.
18. Cidanoi (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 18. 20:35
Nézd, nem a stressz tesz beteggé, hanem a rá adott helytelen válaszok. Tanuld meg kezelni, mert kivégez, és ezt jegyezd meg. Ha nem jegyzed meg, majd az orvosi rendelőben eszedbe fog jutni.
17. timycat (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 18. 20:34
Fuss, ússz, sportolj akármit, szexelj. Egy csomó mindennel le lehet vezetni a stresszt, egészségesen.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Cidanoi)
2022. szept. 18. 20:32
Attól félek,ha ez így megy, mi lesz majd az igazi munkában, hiszen ott is van sztressz( nem diákmelóra gondolok most).
15. Cidanoi (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 18. 20:26
Nem ideges vagy, ha nem stresszes. Nem alszol eleget, ami tovább ront a helyzeteden és a teljesítményeden. A kortizol hormon nem enged aludni, ami miatt majd kifárad a mellékveséd mert nem győzi termelni. Persze te kávét iszol ami még több kortizolt termel. Egy nap majd eldőlsz mint a liszteszsák. Vagy összeszedsz egy magas vérnyomás betegséget, vagy más szív és érrendszeri betegséget. A nyugtatóval pedig becsapod magad, hamis biztonságérzetet ad. Szóval, nem jó irányba tartasz.
14. Amaunet (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 18. 20:11

Ne közvetlenül a monitor/tévé elől menj aludni! Hagyj egy kis időt a szemeidnek, az agyadnak, hogy "csillapodjanak" kicsit!

Okosak azt mondják, hogy már két órával korábban fel kell állni a monitor/tévé elől...

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Timycat)
2022. szept. 18. 20:11
Ideges vagyok.
12. Cidanoi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 18. 20:06
Már függő vagy 😉
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Perzsacica)
2022. szept. 18. 20:05

Pannonhalmi szerzetesek gyógyteáját iszom most.

Meg citromfüvet szoktam este. De szerintem nem használ annyira, inkább megszokásból iszom. Alapvetően jól szoktam enni, se sokat, se zsírosat. Az a vicc, hogy amikor este lefekszem, akkor kezd el igazán kattogni az agyam. Van, hogy este lefekszem, fáradtnak is érzem magam, aztán kattogok és még 2 óra múlva is nézem a sötétet.

10. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 18. 19:58
Nem a hány a lényeg, hanem a gyakoriság, ha minden nap szedsz, akkor az függőség. Bár a nyugtató/kávé kombót nem igazán tudom értelmezni, mert egymás hatását "oltják" ki...
9. Amaunet (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 18. 19:54

Folyamatosan gép előtt vagyok, ha nem alszom. Dolgozom, tanulok a (három) gépen.

De ha alvásról van szó, akkor nem viszem az ágyba a telefont, csak mellé ébresztéshez és nem a tévével szemben alszom el.

Kávét én is iszom reggel és kora délután. Leszoktam a nescafe-ról és bár kis erősségű de frissen darált jó minőségű kávét iszom.


Ne hagyd magad, ne add át magad ennyire a feladatnak! Te irányítasz, te határozod meg a napirended.

És akkor nem kell majd nyugtató...

2022. szept. 18. 19:53

A kávét csökkenteni kell, tartósan negatív hatása lesz előbb utóbb.

Nekem a legjobban bevált a tea tanulás idején. Egyetem, 3 szakvizsga.

Reggel fekete tea, finomabb ha ízesített és egy nap is különböző ízű, részben édesítővel, citrommal. Este már csak gyümölcstea. Néha 1-2 szőlőcukor. A tea hidratál, a fekete tea koffeines, segíti a gondolkodást. Rendszeresen felállít az asztal/gép elől , vagyis mozogsz is közben. Maximum 3 kávé egy nap de csak ha nagyon-nagyon muszáj. Vizsga előtt 1-2 keksz és egy sportszelet vagy valami hasonló pici csoki.

Egyetlen suli nem ér annyit, hogy az egészséged rámenjen.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook