Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯
2550. atlass (válaszként erre: 2539. - Nórika1988)
2023. júl. 24. 16:27

Az okot soha nem fogod megtalálni. Ez egy "civilizációs ártalom". Minden orvos elmondja, hogy ma már minden embernek aritmiája van. Az erősebb idegzetűek fel se veszik, mondhatni leszarják, mert érzéketlenek. Az étzékenyebb lelkületűek meg folyamatos halálfélelemben élnek. De soha sehol nem fogják elmondani nekik, nekünk, hogy az élelmiszereinkből módszeresen kivonták a vitaminokat és az ásványi anyagokat, emiatt az enzimeket és hormonokat nem, vagy csak nehezen tudja előállítani a szervezet. A sejtek folyamatosan éheznek, hiába hisszük azt, hogy mindent megadunk a testünknek. Ha azt mondom, hogy az okos óra, okostelefon, a wive készülék és minde okoskütyü és wifi és adótorony rázza és rángatja a szivet, az agyat, folyamatos stressz alatt tartja, amitől a mellékvesék kimerülnek, akkor rám fogják, hogy hülye vagyok. Ha még azt is hozzáteszem, hogy a levegő telítődött már aluminium, bárium, kadmium és nanorészecskékkel, akkor meg még konteós is vagyok meg "laposföld hívő". Nem vagyok egyik sem. A szív a védák szerint (hindu szent iratok)a lélek székhelye. A szív irányítja az elmét. A szivünk a legérzékenyebb kulcsfontosságú szervünk. Nem bír reakció nélkül tűrni egy olyan mérgező, rossz frekvenciás közeget, mint amiben manapság élnünk kell.

A napokban fellépő voltam egy rendezvényen. Egy hangfal előtt helyeztek el kb 1 méterre. A hangszeremmel. Tőlem 3 méterre volt egy wifi elosztó doboz 6 db sugárzó antennával. Mert wifivel mentek a mikrofonok, a hangfalak.Amikor a mikrofonba beszélt a műsorvezető én a mikrofon+hanfal+wifielosztó közé kerültem. Azonnali aritmia, görcsös fejfájás kezdődött. Az álkapcsom a fogaim, a fülem égett. Néhány perc alatt felforrósodott az egész fejem és hányingerem lett.Ezek az elektromágneses skalármező sugárterhelésének tüneteggyütese. Nálam megdpékelődik egy memória zavarral is. Ez az egész olyan, mintha egy bazinagy mikrohullámu sütőben ülnél. Ez pusztítóan ártalmas sz egészségre. Az okostelefon "simogatása" közben a vér állaga és összetétele megváltozik. Mindenki gondolhat amit akar, de az amiben élünk nem normális, nem természetes és káros az egészségünkre.

2549. Bluemoon55 (válaszként erre: 2547. - Nórika1988)
2023. júl. 24. 15:16
Észrevettél valamit hogy 4 volt a tsh?
2023. júl. 24. 15:11
Itt nálunk a hegyekben iszonyat időjárás van, minden nap esik, holnap holnap utan 14 fok ejjel ilyen 8-10... Azért hiányzik az otthoni meleg, itt allandoan fejfajas, meg ez a "lehűlés 20 fokról ez se jo a szívnek....
2547. Nórika1988 (válaszként erre: 2546. - Bluemoon55)
2023. júl. 24. 14:18
Jódszegény étrend, mozgás, Letrox, D-vitamin kúra segített, de nekem mindeközben kiderült az inzulinrezisztencia is, ezért Merkformin és CH-diéta is kellett. Így normalizálódott 2 körüli értékre, habár sohasem volt vészesen magas (max 4 volt a TSH-m), de az már nálam abszolút alulműködést jelentett. Ha jól emlékszem, a terhesség legelején mért érték 1.9 volt és végig a terhesség alatt nagyjából így alakult.
2546. Bluemoon55 (válaszként erre: 2543. - Nórika1988)
2023. júl. 24. 13:47
Mivel állítottad be 2 es értékre?
2545. Bluemoon55 (válaszként erre: 2541. - Ludmilla8i)
2023. júl. 24. 13:46
A 0.0valami az tulmukodes igazából 1-1.5 a legoptimalisabb. Hiába valakinek 3-4 és 4 ig jo, az már alulmukodesre utalhat. Terhességnél pl ismerősömet kezelték a 3 valamivel. Nehéz belőni megfelelő értékre az biztos!!
2544. Bluemoon55 (válaszként erre: 2542. - Jaguár25)
2023. júl. 24. 13:44
Azert mondtam kinek ki, ezen nem kell szerintem megharagudni.nincs ket egyforma ember, ahogy velemeny sem.
2023. júl. 24. 09:36

Igen, igen, tudom, hogy a pajzsmirigyhez mi minden kell, végigmentem ezen sikertelen terhességek miatt, de nekem végig az volt a tapasztalatom, hogy a tSH-m mindig látványosan reagált a pm-gondjaimra, tehát árulkodó értékeket mutatott. Végül 2-re sikerült beállítani és azzal már lehoztam két egészséges terhességet. Most is 2 az érték, de természetesen, ha kell endokrinológiai vizsgálat, úgyis néznek majd t3-at, t4-et is, meg nekem a jódot kellett nagyon kontrollálni. Meglátjuk.

Tegnap már ott tartottam, hogy kínai orvoslást olvasgattam :D Azt írta az egyik oldal, hogy az extrákat valamilyen krónikus veszteségélmény idézi elő, amire az a megoldás, hogy elengeded, aminek el kell mennie. Én az extrákat nagyon szívesen elengedném, de hiába minden erőfeszítés... :)

2542. Jaguár25 (válaszként erre: 2537. - Bluemoon55)
2023. júl. 24. 04:51
Ebben a városban egyáltalán nem népszerű a Guseo, itt már senkinek sem hívják, vannak orvos barátaim, de ebbe nem menjünk bele jobban, itt kevesebb a jó vélemény róla, mint a rossz. A saját szakterületén már süllyesztőbe van, ezért próbálkozik most más területeken, csak a pénzhajhászásra megy ki a dolog. Pedig legjobb lenne ha a nyugdíját élvezné már. Koponyának azt végképp nem nevezném, aki félre kezel embereket. Én ezzel a témát róla be is fejeztem, mindent elmondtam.
2541. Ludmilla8i (válaszként erre: 2540. - Bluemoon55)
2023. júl. 23. 22:31
Nekem vérvételkor a tsh szintem alacsony volt de nagyon 0,03. T3,T4 pedig tartományon belül.Anti tpo is rendben volt. Endokrinológián azt mondták erre nem adnak gyógyszert mivel valószínűleg egy megfázás vagy vírus miatt be gyulladt a pajzsmirigy és ezért alacsony a tsh. 3 hónap múlva kontroll vérvételen már normális volt újra a tsh. Szóval annyit mondtak hogy a tsh is több mindentől lehet kevesebb vagy több de az extráimat nem az okozza. Azóta is negyed évente kontroll tsh szintet nézetek és szerencsére okés minden. Nem olyan egyszerű valóban ez a pajzsmirigy dolog sem.
2540. Bluemoon55 (válaszként erre: 2539. - Nórika1988)
2023. júl. 23. 21:25
Ne csak tsh nézess, hanem anti tpo, t3,t4 ezeket is, ja és a tsh attol mert tartományon belül van, az sem mindig jó, ez kicsit bonyi de igy van
2023. júl. 23. 17:48

Sziasztok!


Ma és tegnap nagyon sok extrát érzek. Nem nagy ütések, némelyik kb olyan, mintha kis bogárka futkosna a mellkasomban, de arra pont jók, hogy rohadtul elmenjen a kedvem mindentől.


Két hete volt egy brutál torokgyulladásom. Kaptam rá gyulladáscsökkentőt, illetve szedni kezdtem nagy dózisban c- és d-vitamint. Arra az egy hétre, míg ki nem keveredtem az egészből, konkrétan olyan szinten múltak el az extrák, hogy volt nap, hogy emiatt sírtam örömömben. Nos, mondanom sem kell, azóta visszatértek, és most ezzel a sok kicsi extrával még rosszabbul is élem meg az egészet, mint amilyen korábban volt.


Persze folytattam a vitaminokat, gondoltam, biztosan azért múlt el az extra, mert turbózom magam, de hiába szedem most is, a szervezetem fittyet hány az egészre.


Elhatároztam, hogy ha kell, magánúton, de ki fogom vizsgáltatni magam, terheléses EKG, Holter, vérvétel stb., mert én erre most már választ akarok kapni.


Voltam általános vérvételen, szó szerint rimankodtam, hogy legyen rossz a TSH-m, hátha pajzsmirigy okokból extrázok. Minden értékem tökéletes. A kálium- és magnéziumszintem is.


Úgyhogy célzottan kell keresni az okot. Csak baromira belefáradtam :(

2538. atlass (válaszként erre: 2525. - Éva 1981)
2023. júl. 23. 15:11
Nekem is. Ilyesztő, rohadtul.
2537. Bluemoon55 (válaszként erre: 2536. - Jaguár25)
2023. júl. 21. 20:01
Sajnalom ha rossz tapasztalatod volt vele, én nagyon nagy koponyának gondolom meg sokan mások is, de az orvosok is olyanok hogy kinek ki válik be... Neked sajnos nem,valakinek igen.enis voltam nála apukam is 20 eve de most elment teljesen mas irányba így a belflora stb miatt, több könyvet is ki adott ami nem hülyeség, hat nem tudom
2536. Jaguár25 (válaszként erre: 2533. - Bluemoon55)
2023. júl. 21. 10:53

Jajj csak a Guseot ne, van vele tapasztalatom gyerekkoromból.. súlyos betegségem volt, agyvelőgyulladás, ehhez kapcsolódó neurológiai és bénulásos tünetek, a gyermekneurológustól átirányítottak hozzá egyszer, segghülye volt, úgy viselkedett, mint egy degerenált, rihegett-röhögött, aztán közölte, h azt se tudja egy gyereknek mennyi a megfelelő karnyomás értéke (ezzel ilyen izomgyengeséget mértek volna), Anyám a tanú rá, hogy mennyire ostobán viselkedett, utána meg a másik ideggyógyásszal azt témázták, hogy kár, h nem egy 17 éves nagymellű kiscsajt küldtek át a gyermekneurológiáról (én 12 voltam), arról nem is beszélnék, h hetekig majdnem félre kezeltek, autoimmunbetegségre gyanakodtak és szteroidozni akartak, meg olyan gyógyszert szedettek ami tök más betegségre van..


szóval hagyjuk ezt a Guseot, mert csak ideges leszek, mikor a nevét meghallom..

2535. Jégvirág2 (válaszként erre: 2534. - 6tyú)
2023. júl. 21. 07:58
Szerintem hiába vagy elszánt,biztos vagyok benne,hogy sokan közülünk százezreket költöttek el kivizsgálásra (én is így voltam),de hiába..minden jó,minden rendben,mondják az orvosok,nem kell vele foglalkozni,de az extrák ugyanúgy megvannak..tudni kell vele együtt élni, mindenkinek vannak rosszabb és jobb időszakok.
2534. 6tyú
2023. júl. 20. 09:25

Az én történetem a következő:


Egy hete éreztem, hogy egy év után ismét elkezdődnek az extrák. Csütörtökön, pénteken úgy lazábban, aztán szombattól beindult a gépezet. Ebéd után, mikor már minden harmadik ütemet kihagyta, mondtam a feleségemnek, hogy elég volt megnézetem magam a sürgősségin, még akkor is, ha bent kell maradnom, mert a halálfélelem kerülgetett.

Nagyon készségesen fogadtak, néztek egy EKG-t, teljes vérképet, ahol a szívvel kapcsolatos értékeimet is vizsgálták, illetve csináltak egy mellkasröntgent. Minden teljesen negatív volt. A doki azt mondta nem lát eltérést, azon kívül, hogy látja az extrát, de ettől függetlenül minden jó, nem kell tartanom a komolyabb bajtól. Úgyhogy haza is engedett, még gyógyszert sem írt. Annyi volt a kérése, hogy azért egy kardiológiai kontrollvizsgálatnak vessem alá magam. A problémáim azóta is megvannak, hol több, hol kevesebb extra jelentkezik.

Egy éve pont ilyenkor, szintén hasonló problémákkal fordultam a háziorvosomhoz, aki elküldött a kardiológiára. Persze, mikor a Holtert rám tették, pont aznap két -három hét után csak néhány kihagyás jelentkezett. Azóta sem volt bajom egészen eddig.

Hétfőn aztán bejelentkeztem a kardiológiára, ahova október 18-ra, kaptam időpontot. Illedelmesen köszöntem, aztán felhívtam egy magánorvost, aki augusztus 2-án fogad.

Most elszánt vagyok és azt mondtam, még nem találják meg a hiba forrását nem hagyom abba az utánajárást.

Ugyan nagyobb gondot nem jelent a kellemetlenségen kívül az, hogy már egy hete érzem a kihagyásokat, mert ugyanúgy gyalogolok vele naponta akár 10 km-t is, mégis megijedek, mikor érzem, hogy mondjuk 1-2 percen keresztül minden harmadik, negyedik ütés kimarad.

Emlékszem, hogy nagymamám volt így, ő mindig mutatta a pulzusát és én elszörnyűlködten, mikor napokat töltött ilyen állapotban.

Jelen pillanatban nem tudok mást tenni, mint hiszek az orvosnak aki megvizsgált és a két szép szemnek, mert valóban ilyen véreredményt talán még az életben nem produkáltam.

Illetve még bejelentkeztem a gasztroenterológiára, mert mielőtt a elkezdődtek egy héttel ezelőtt a panaszaim, kicsit nehezebbnek éreztem a gyomromat étkezések után, és néha a sav is fel-fel jön a torkomban.

Szóval lehet nálam is inkább egy emelettel lejjebb vannak a problémák és nem a motornál, csak oda hat ki. Két hét múlva remélem okosabb leszek.

Oltást kaptam, de a problémáim kezdete még a covid előtti időszakra tehető. Egészen pontosan 2019 tavaszán fedeztem fel, de már lehet előtte is jelen volt, csak addig nem néztem a pulzusomat.

2533. Bluemoon55 (válaszként erre: 2529. - Jaguár25)
2023. júl. 20. 09:21
En a hisztamin irányába probalkoznék még a helyedben vagy ilyen Food testet csinaltatni. Fehérváron enis akartam menni dr Guseo csinál, o eredetileg ideg gyogyasz kb Magyarország egyik legokosabb orvosa, szegeny már nagyon öreg, Prof is, de sok sok éve már " elment" más irányba, abszolút a kaja stb ezeket " okolja testünk minden betegségeiert.tehat hogy minden a belbol indul, belflora. Nála ez a teszt tavaly volt 80 valamennyi sajnos én sem tudtam kifizetni pedig jó lenne
2532. Bluemoon55 (válaszként erre: 2531. - Jaguár25)
2023. júl. 20. 09:18
Tudom mivel enis refluxos vagyok 2003 óta, de akkor miért csak egy eve jött ki ez a ritmus zavar, extra? Akkoriban is volt de kb 10 x évig eltűnt.... Én nem látom magamon az ossze függést az emésztő rendszerrel kapcsolatban, régen sokkal rosszabb állapotban voltam gyomor bél ügyileg, chron gyanú stb mégse volt semmi a szivemmel
2531. Jaguár25 (válaszként erre: 2530. - Bluemoon55)
2023. júl. 19. 21:31

Hát én nem vagyok oltva.


Másrészt kismillió emberrel beszéltem akik refluxosak és mindegyiknek van vele szív tünetei is, extrák, mellkas fájdalom vagy szorítás, pulzus növekedés, ez amolyan köztudott refluxos dolog, rengeteg gasztroenterológus is tudja, h van ilyen, neten találsz cikkeket is erről.

2530. Bluemoon55 (válaszként erre: 2529. - Jaguár25)
2023. júl. 19. 20:34
En azert szedem a savlekotot. Mert ha nem, akkor elkezd két nap után iszonyat égni a torkom... Apum meg egy nap így van, egy nap úgy, de ő is 30 éve refluxos mindenes, epe, bél stb soha nemvolt a szívével baja, semmi köze hozzá. Oltas óta van ez
2529. Jaguár25 (válaszként erre: 2528. - Bluemoon55)
2023. júl. 18. 19:10

Én is refluxos vagyok, van erről diagnózisom is, meg nem zár jól a gyomorzáróizmom. A gyógyszer nekem se ért semmit, abba is hagytam, az epére már kezdek én is nagyon gyanakodni.


Mindig evés után jön ez az erős fájdalom. Most is az előbb jól bekajáltam, erre jöttek mindenféle görcsök már evés közben, bélgörcsök, meg felsőtestben is, ezután mellkasi fájdalmam lett, de nem szorítás vagy nyomás, hanem nekem ilyen görcsös érzés, a szívem meg elkezdett erősen verni, nem volt a pulzus olyan sok, 85 körül, de annyira lüktetet, h mintha rázta volna az egész felsőtestem, közben jól be voltam ijedve megint, ez megy újabban minden emésztés alatt. Jó erős fájdalmak és mindig elmúlik, jó részt mikorra a kaja eltakarodik belőlem. Ilyenkor nem izzadok, nincs légszomjam, gyenge sem vagyok és fáradt sem. Mi a szar ez már bocs, de ez kb semmire se passzol, mert akkor infarktusom lenne naponta 2x legalább, az angina az meg szorító érzés, és nem görcsökkel jár, és az, h az evés hozza elő?!


Kb másfél hete órákig nem ettem, majd beugrottam egy Aldiba, mert éhen haltam, ott vettem egy fahéjas csigát, vmi bolognais párnát, meg egy epres tejitalt, ezt így kb 5 perc alatt egyszerre bevágtam, ezt kapd ki, utána egyből olyan fájdalmam lett, bal bordaívtől fel sugárzott a bal vállam fele, a szívverésemnek amúgy nem, akkor nem volt baja.


Nem értem, egyszerűen belőhetetlen ez a dolog. A házi orvosnak kismilliószor mondtam fogalma sincs, a gasztros Doki semmit se csinált kb, volt egy gyomortükrözés ahol mintát se vett, és egy hasi ultrahang se készült azóta sem. Nem igazán kardiológiai beütése van az egésznek.

2528. Bluemoon55 (válaszként erre: 2527. - Jaguár25)
2023. júl. 18. 17:12

Apumnak tegnap volt egész nap ritmus zavar a gép szerint is, és ő nagyon bofog allandoan de o refluxos is, pedig szed rá gyogyszert, semmit nem ér, epe bajos is. Vannak napok amikor nála is egész nap remeg a szíve azt mondja, neki március óta kezdődött 67 évesen... Durva.

Már én sem tudom hova menjen el, o is szedte ezt a 100mg ot neki nem nagyon lett jobb, én is szedem azota, jobb de nem 100%

2527. Jaguár25 (válaszként erre: 2525. - Éva 1981)
2023. júl. 17. 21:08

Csatlakozom Éva! :)


Sziasztok újra!


Jó rég voltam, mert elég sűrű időszakom volt munkát illetően és úgy egyéb ügyintézések is akadtak, de amúgy az extrák eltűntek, mint a sicc hónapokra. Mivel közeledik a kardiológiai látogatásom, Aug elején.. így kb két hete újra szedek Q10-et, ezuttal 100mg-ot, mivel ugye ST depressziókat mérnek általában az EKG-ken, mondom hú most megturbózom a szívem. Erre nemhogy jobb lenne, múlt pénteken kaptam egy olyan sorozat bizbazt, h azt hittem haza se érek, persze érdekes mód utána mellkasi fájdalmam lett ami átment egy erős böfögős sav támadásba, tehát az oka reflux volt.. Ma meg kaptam egy enyhe orrvérzést, időnként előfordul, h ha lehajolok nyomást érzek az orrnyergemnél aztán vérszagot és ha köpök egy kettőt, akkor lejön egy kis vér, de nem tömény sose.. na ez orrprobléma? mert igazából orrcseppfüggő vagyok és allergiás is, na mindegy ezen felpöccenve megmértem a vérnyomásom, ami tökéletes értékeket mutatott, azonban szívritmus zavart jelzett egymás után 2x is, 3x-ra már nem, az a durva, h nem éreztem semmit, az elsőn annyit láttam, h ahogy villog a szív ikon, érkezett egy korai ütés.. teszem hozza jelezte, h merül az elem, Tesom is megmérte, neki már össze vissza pumpált meg villogott a gép, gondolom az elemnek finito.. Közben elmentem itthonról dolgomra, nemrég értem haza, mostmeg jött egy extra, nem mondom azt, h nem ég a gyomrom eléggé meg is puffadtam. Eléggé aggaszt, h az utóbbi időben evés után mellkasi és hátfájdalmak jönnek elő, pokol nyelőcső égéssel, puffadással. Emésztőrendszeri eredetre tippelek. Most mennyire kéne összerezelnem magam? Én nem vagyok az a sürgősségire rohangászó típus, úgy se csinálnak semmit, az EKG tudom mik jönnek elő, ugyis csak kardiológiai felülvizsgálatot javasolnának, arra meg már van időpontom. Ez nem pitvarfib volt, mert normálisan vert, gondolom csak elkapott egy extrát a mérő. Iszonyat stresszes vagyok teszem hozzá, az utóbbi időben voltak pánikrohamaim is.

2526. Bluemoon55 (válaszként erre: 2525. - Éva 1981)
2023. júl. 17. 18:46

Apum sincs jól es nemtudok neki sajnos segíteni egy 5 napos holter 90. Ezer ft.

Azt irja sokszor ki írja a vernyomas mérő a kis szív ikont tehát ritmus zavar van.

Ma volt Mr en mert a feje se jo nagyon faj neki hátul már évek óta. De o bufog is allandoan epe stb, most a bufoges miatt jön elő a ritmus zavar vagy fordítva lehet? Jó ég tudja. De neki március óta van ez hogy bejelez a gép, előtte semmi. Ennyi extra lenne oké de egyszerűen nem értem neki nemvolt vagyis nem érezte. Van egy pfizer oltasa.

Most ő szedi a panangint szerintem az se jo, a kalium én mondtam ne szedje, csak aggódok

2525. Éva 1981
2023. júl. 17. 16:21

Sziasztok!

Nem tudom mire fogjam erre a brutál forróságra de ma kisebb nagyobb megszakításokkal volt egy több másodperces sorozatos össze vissza utesem,brutál megijedtem .

2524. Bluemoon55 (válaszként erre: 2523. - Jhon)
2023. júl. 9. 11:20
" jó" neked
2523. Jhon (válaszként erre: 2522. - Bluemoon55)
2023. júl. 9. 11:19
Nekem nincs hatással az idő változás rá .. lehet akár melegebb is ennél , 20 év alatt még nem tudtam be azonosítani mi hozhatja elő..
2522. Bluemoon55 (válaszként erre: 2521. - Jhon)
2023. júl. 7. 22:20

Nekem tegnap előtt egész nap kb extra. Tegnap semmi.. Ma pár csak. Fura ez az egesz

De ez a nagy meleg nem jo. Most meg attól félek hogy szerda megyek vissza a hegyekbe ahol 15fokkal vagy többel kevesebb lesz... Az rengeteg különbség

2521. Jhon
2023. júl. 7. 12:11
Voltam dokinál maszekba.. tényleg tüzetesen meg vizsgált de a szokásos.. "ezzel együtt kell élni" nincs semmi szervi bajom elvileg.. de ő is megmondta sok mindenkinek van, csak valaki nem is érzi ,ők a szerencsések.. Most jól vagyok néha szórít a melkasom ,de extra ritka közérzetem jó ,panangint asa protectet meg a rytmonormot szedem ,+ alma, banán, fokhagyma minden nap :)
❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook