Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
2561. Jaguár25 (válaszként erre: 2559. - Jaguár25)
2023. júl. 26. 23:09
Akarom mondani TSH :D
2560. Jaguár25 (válaszként erre: 2549. - Bluemoon55)
2023. júl. 26. 23:04
Nekem a legdurvább érték az 5-ös TSH volt, akkor derült ki a dolog. Nekem annyi tünetem volt, hogy hol fáztam, hol izzadtam és menstruáció közötti időszakban pecsételő vérzés jelentkezett. Ahogy elkezdték gyógyszerezni eltűnt minden tünet, de fél év múlva bekerültem sürgősségire, mert 180 lett a vérnyomásom, ami nálam főleg akkoriban 27 évesen elég soknak számított az alap 110es vérnyomásomhoz (az más kérdés, h azóta már 130 az átlag). Szóval a túlműködésnek durva tünetei voltak, gyors pulzus, magas vérnyomás, ember feletti idegesség, gyorsan le is felezték a gyógyszer adagot.
2559. Jaguár25 (válaszként erre: 2547. - Nórika1988)
2023. júl. 26. 22:58
Fiú haverjaimnak is többnek alulműködése van, én meglepődtem azt hittem eddig, h ez inkább női betegség, legjobb fiú Barátomnak 15-ös volt a THS-ja, és a hülye háziorvosa nem akart rá először gyógyszert írni.
2558. Jaguár25 (válaszként erre: 2545. - Bluemoon55)
2023. júl. 26. 22:55
Nekem is 3-as már jó ideje, pedig nem nagyon akarok 50-es tiroxint szedni, mert anno azzal indítottak nálam 10 éve és fél év után durván elkezdett túlműködni, na akkoe voltak ám extrák, tömegével.
2557. Jaguár25 (válaszként erre: 2544. - Bluemoon55)
2023. júl. 26. 22:53
Ja, dehogy haragszom, mindenki ahhoz megy akihez akar. :)
2556. Jhon (válaszként erre: 2535. - Jégvirág2)
2023. júl. 26. 21:00
sajna egyet kell értenem, én is időről időre neki futok de semmire se jutok "éljen együtt vele tudom tudom kellemetlen,de ártalmatlan " De hiába amint jön az extra olyan szinten lehangol...ezt csak az érti akinek van és érzi is ..
2555. Bluemoon55 (válaszként erre: 2550. - Atlass)
2023. júl. 26. 16:54
Mellekvesevel mit lehet csinálni? Gyogyszer nelkul?
2554. Bluemoon55 (válaszként erre: 2553. - Nórika1988)
2023. júl. 26. 16:52
En ugyanigy vagyok vele, csak én a tengerrel, meleg, remélem,hatralevo életem ott fogom élni valahol olasz, spanyol vagy ilyesmi déli országokban.... Ez a hideg szar ido teljesen lehangol, depresszióssá tesz
2553. Nórika1988 (válaszként erre: 2550. - Atlass)
2023. júl. 24. 17:26
Biztos vagyok benne, hogy mindez igaz és hat ránk a környezetünk. Szerintem én ezért is kezdtem el vagyni erdőmenti kis faluba annak ellenére, hogy világ életemben "nagyvárosinak" hittem magam. Ösztönösen vágyom a nyugalomra, a friss levegőre, a saját termesztésű zöldségekre, gyümölcsökre, mert érzem, hogy ez az élet egyszerűen nem jó. Szóval, én hiszek ebben, ugyanakkor így élni, hogy ezeket az extrákat el kell viselni... Engem nagyon megterhel és úgy érzem, muszáj tennem valamit.
2552. Nórika1988 (válaszként erre: 2549. - Bluemoon55)
2023. júl. 24. 17:22
A legárulkodóbb tünet az volt, hogy nem jutottak a terhességeim 12 hétnél tovább. Aztán autodidakta módon beleástam magam a dologba, ugyanis egyetlen orvos sem mondott semmit, mi lehet a baj. Néztem a vérvételeim eredményeit és szembe ötlött, hogy a TSH-m nem jó, hiába ref.tartományon belül van. Utólag raktam csak össze a hízást, fáradékonyságot, motiválatlansagot, mint tüneteket, majd kerestem egy jó orvost, aki foglalkozott is velem.
2551. Utolsó betyár (válaszként erre: 2550. - Atlass)
2023. júl. 24. 16:46

Igen, ebben is lehet valami. De miért van az, hogy egy évben 11 hónapon keresztül jól érzi magát az ember, majd utána jön egy hónap, hogy nincs olyan napja, hogy legalább 1000 ilyen félreütése ne legyen.

Mert ezt a mérget amiről írsz minden nap magunkba szívjuk, nem csak néhány héten, vagy hónapon keresztül.

2550. atlass (válaszként erre: 2539. - Nórika1988)
2023. júl. 24. 16:27

Az okot soha nem fogod megtalálni. Ez egy "civilizációs ártalom". Minden orvos elmondja, hogy ma már minden embernek aritmiája van. Az erősebb idegzetűek fel se veszik, mondhatni leszarják, mert érzéketlenek. Az étzékenyebb lelkületűek meg folyamatos halálfélelemben élnek. De soha sehol nem fogják elmondani nekik, nekünk, hogy az élelmiszereinkből módszeresen kivonták a vitaminokat és az ásványi anyagokat, emiatt az enzimeket és hormonokat nem, vagy csak nehezen tudja előállítani a szervezet. A sejtek folyamatosan éheznek, hiába hisszük azt, hogy mindent megadunk a testünknek. Ha azt mondom, hogy az okos óra, okostelefon, a wive készülék és minde okoskütyü és wifi és adótorony rázza és rángatja a szivet, az agyat, folyamatos stressz alatt tartja, amitől a mellékvesék kimerülnek, akkor rám fogják, hogy hülye vagyok. Ha még azt is hozzáteszem, hogy a levegő telítődött már aluminium, bárium, kadmium és nanorészecskékkel, akkor meg még konteós is vagyok meg "laposföld hívő". Nem vagyok egyik sem. A szív a védák szerint (hindu szent iratok)a lélek székhelye. A szív irányítja az elmét. A szivünk a legérzékenyebb kulcsfontosságú szervünk. Nem bír reakció nélkül tűrni egy olyan mérgező, rossz frekvenciás közeget, mint amiben manapság élnünk kell.

A napokban fellépő voltam egy rendezvényen. Egy hangfal előtt helyeztek el kb 1 méterre. A hangszeremmel. Tőlem 3 méterre volt egy wifi elosztó doboz 6 db sugárzó antennával. Mert wifivel mentek a mikrofonok, a hangfalak.Amikor a mikrofonba beszélt a műsorvezető én a mikrofon+hanfal+wifielosztó közé kerültem. Azonnali aritmia, görcsös fejfájás kezdődött. Az álkapcsom a fogaim, a fülem égett. Néhány perc alatt felforrósodott az egész fejem és hányingerem lett.Ezek az elektromágneses skalármező sugárterhelésének tüneteggyütese. Nálam megdpékelődik egy memória zavarral is. Ez az egész olyan, mintha egy bazinagy mikrohullámu sütőben ülnél. Ez pusztítóan ártalmas sz egészségre. Az okostelefon "simogatása" közben a vér állaga és összetétele megváltozik. Mindenki gondolhat amit akar, de az amiben élünk nem normális, nem természetes és káros az egészségünkre.

2549. Bluemoon55 (válaszként erre: 2547. - Nórika1988)
2023. júl. 24. 15:16
Észrevettél valamit hogy 4 volt a tsh?
2023. júl. 24. 15:11
Itt nálunk a hegyekben iszonyat időjárás van, minden nap esik, holnap holnap utan 14 fok ejjel ilyen 8-10... Azért hiányzik az otthoni meleg, itt allandoan fejfajas, meg ez a "lehűlés 20 fokról ez se jo a szívnek....
2547. Nórika1988 (válaszként erre: 2546. - Bluemoon55)
2023. júl. 24. 14:18
Jódszegény étrend, mozgás, Letrox, D-vitamin kúra segített, de nekem mindeközben kiderült az inzulinrezisztencia is, ezért Merkformin és CH-diéta is kellett. Így normalizálódott 2 körüli értékre, habár sohasem volt vészesen magas (max 4 volt a TSH-m), de az már nálam abszolút alulműködést jelentett. Ha jól emlékszem, a terhesség legelején mért érték 1.9 volt és végig a terhesség alatt nagyjából így alakult.
2546. Bluemoon55 (válaszként erre: 2543. - Nórika1988)
2023. júl. 24. 13:47
Mivel állítottad be 2 es értékre?
2545. Bluemoon55 (válaszként erre: 2541. - Ludmilla8i)
2023. júl. 24. 13:46
A 0.0valami az tulmukodes igazából 1-1.5 a legoptimalisabb. Hiába valakinek 3-4 és 4 ig jo, az már alulmukodesre utalhat. Terhességnél pl ismerősömet kezelték a 3 valamivel. Nehéz belőni megfelelő értékre az biztos!!
2544. Bluemoon55 (válaszként erre: 2542. - Jaguár25)
2023. júl. 24. 13:44
Azert mondtam kinek ki, ezen nem kell szerintem megharagudni.nincs ket egyforma ember, ahogy velemeny sem.
2023. júl. 24. 09:36

Igen, igen, tudom, hogy a pajzsmirigyhez mi minden kell, végigmentem ezen sikertelen terhességek miatt, de nekem végig az volt a tapasztalatom, hogy a tSH-m mindig látványosan reagált a pm-gondjaimra, tehát árulkodó értékeket mutatott. Végül 2-re sikerült beállítani és azzal már lehoztam két egészséges terhességet. Most is 2 az érték, de természetesen, ha kell endokrinológiai vizsgálat, úgyis néznek majd t3-at, t4-et is, meg nekem a jódot kellett nagyon kontrollálni. Meglátjuk.

Tegnap már ott tartottam, hogy kínai orvoslást olvasgattam :D Azt írta az egyik oldal, hogy az extrákat valamilyen krónikus veszteségélmény idézi elő, amire az a megoldás, hogy elengeded, aminek el kell mennie. Én az extrákat nagyon szívesen elengedném, de hiába minden erőfeszítés... :)

2542. Jaguár25 (válaszként erre: 2537. - Bluemoon55)
2023. júl. 24. 04:51
Ebben a városban egyáltalán nem népszerű a Guseo, itt már senkinek sem hívják, vannak orvos barátaim, de ebbe nem menjünk bele jobban, itt kevesebb a jó vélemény róla, mint a rossz. A saját szakterületén már süllyesztőbe van, ezért próbálkozik most más területeken, csak a pénzhajhászásra megy ki a dolog. Pedig legjobb lenne ha a nyugdíját élvezné már. Koponyának azt végképp nem nevezném, aki félre kezel embereket. Én ezzel a témát róla be is fejeztem, mindent elmondtam.
2541. Ludmilla8i (válaszként erre: 2540. - Bluemoon55)
2023. júl. 23. 22:31
Nekem vérvételkor a tsh szintem alacsony volt de nagyon 0,03. T3,T4 pedig tartományon belül.Anti tpo is rendben volt. Endokrinológián azt mondták erre nem adnak gyógyszert mivel valószínűleg egy megfázás vagy vírus miatt be gyulladt a pajzsmirigy és ezért alacsony a tsh. 3 hónap múlva kontroll vérvételen már normális volt újra a tsh. Szóval annyit mondtak hogy a tsh is több mindentől lehet kevesebb vagy több de az extráimat nem az okozza. Azóta is negyed évente kontroll tsh szintet nézetek és szerencsére okés minden. Nem olyan egyszerű valóban ez a pajzsmirigy dolog sem.
2540. Bluemoon55 (válaszként erre: 2539. - Nórika1988)
2023. júl. 23. 21:25
Ne csak tsh nézess, hanem anti tpo, t3,t4 ezeket is, ja és a tsh attol mert tartományon belül van, az sem mindig jó, ez kicsit bonyi de igy van
2023. júl. 23. 17:48

Sziasztok!


Ma és tegnap nagyon sok extrát érzek. Nem nagy ütések, némelyik kb olyan, mintha kis bogárka futkosna a mellkasomban, de arra pont jók, hogy rohadtul elmenjen a kedvem mindentől.


Két hete volt egy brutál torokgyulladásom. Kaptam rá gyulladáscsökkentőt, illetve szedni kezdtem nagy dózisban c- és d-vitamint. Arra az egy hétre, míg ki nem keveredtem az egészből, konkrétan olyan szinten múltak el az extrák, hogy volt nap, hogy emiatt sírtam örömömben. Nos, mondanom sem kell, azóta visszatértek, és most ezzel a sok kicsi extrával még rosszabbul is élem meg az egészet, mint amilyen korábban volt.


Persze folytattam a vitaminokat, gondoltam, biztosan azért múlt el az extra, mert turbózom magam, de hiába szedem most is, a szervezetem fittyet hány az egészre.


Elhatároztam, hogy ha kell, magánúton, de ki fogom vizsgáltatni magam, terheléses EKG, Holter, vérvétel stb., mert én erre most már választ akarok kapni.


Voltam általános vérvételen, szó szerint rimankodtam, hogy legyen rossz a TSH-m, hátha pajzsmirigy okokból extrázok. Minden értékem tökéletes. A kálium- és magnéziumszintem is.


Úgyhogy célzottan kell keresni az okot. Csak baromira belefáradtam :(

2538. atlass (válaszként erre: 2525. - Éva 1981)
2023. júl. 23. 15:11
Nekem is. Ilyesztő, rohadtul.
2537. Bluemoon55 (válaszként erre: 2536. - Jaguár25)
2023. júl. 21. 20:01
Sajnalom ha rossz tapasztalatod volt vele, én nagyon nagy koponyának gondolom meg sokan mások is, de az orvosok is olyanok hogy kinek ki válik be... Neked sajnos nem,valakinek igen.enis voltam nála apukam is 20 eve de most elment teljesen mas irányba így a belflora stb miatt, több könyvet is ki adott ami nem hülyeség, hat nem tudom
2536. Jaguár25 (válaszként erre: 2533. - Bluemoon55)
2023. júl. 21. 10:53

Jajj csak a Guseot ne, van vele tapasztalatom gyerekkoromból.. súlyos betegségem volt, agyvelőgyulladás, ehhez kapcsolódó neurológiai és bénulásos tünetek, a gyermekneurológustól átirányítottak hozzá egyszer, segghülye volt, úgy viselkedett, mint egy degerenált, rihegett-röhögött, aztán közölte, h azt se tudja egy gyereknek mennyi a megfelelő karnyomás értéke (ezzel ilyen izomgyengeséget mértek volna), Anyám a tanú rá, hogy mennyire ostobán viselkedett, utána meg a másik ideggyógyásszal azt témázták, hogy kár, h nem egy 17 éves nagymellű kiscsajt küldtek át a gyermekneurológiáról (én 12 voltam), arról nem is beszélnék, h hetekig majdnem félre kezeltek, autoimmunbetegségre gyanakodtak és szteroidozni akartak, meg olyan gyógyszert szedettek ami tök más betegségre van..


szóval hagyjuk ezt a Guseot, mert csak ideges leszek, mikor a nevét meghallom..

2535. Jégvirág2 (válaszként erre: 2534. - 6tyú)
2023. júl. 21. 07:58
Szerintem hiába vagy elszánt,biztos vagyok benne,hogy sokan közülünk százezreket költöttek el kivizsgálásra (én is így voltam),de hiába..minden jó,minden rendben,mondják az orvosok,nem kell vele foglalkozni,de az extrák ugyanúgy megvannak..tudni kell vele együtt élni, mindenkinek vannak rosszabb és jobb időszakok.
2534. 6tyú
2023. júl. 20. 09:25

Az én történetem a következő:


Egy hete éreztem, hogy egy év után ismét elkezdődnek az extrák. Csütörtökön, pénteken úgy lazábban, aztán szombattól beindult a gépezet. Ebéd után, mikor már minden harmadik ütemet kihagyta, mondtam a feleségemnek, hogy elég volt megnézetem magam a sürgősségin, még akkor is, ha bent kell maradnom, mert a halálfélelem kerülgetett.

Nagyon készségesen fogadtak, néztek egy EKG-t, teljes vérképet, ahol a szívvel kapcsolatos értékeimet is vizsgálták, illetve csináltak egy mellkasröntgent. Minden teljesen negatív volt. A doki azt mondta nem lát eltérést, azon kívül, hogy látja az extrát, de ettől függetlenül minden jó, nem kell tartanom a komolyabb bajtól. Úgyhogy haza is engedett, még gyógyszert sem írt. Annyi volt a kérése, hogy azért egy kardiológiai kontrollvizsgálatnak vessem alá magam. A problémáim azóta is megvannak, hol több, hol kevesebb extra jelentkezik.

Egy éve pont ilyenkor, szintén hasonló problémákkal fordultam a háziorvosomhoz, aki elküldött a kardiológiára. Persze, mikor a Holtert rám tették, pont aznap két -három hét után csak néhány kihagyás jelentkezett. Azóta sem volt bajom egészen eddig.

Hétfőn aztán bejelentkeztem a kardiológiára, ahova október 18-ra, kaptam időpontot. Illedelmesen köszöntem, aztán felhívtam egy magánorvost, aki augusztus 2-án fogad.

Most elszánt vagyok és azt mondtam, még nem találják meg a hiba forrását nem hagyom abba az utánajárást.

Ugyan nagyobb gondot nem jelent a kellemetlenségen kívül az, hogy már egy hete érzem a kihagyásokat, mert ugyanúgy gyalogolok vele naponta akár 10 km-t is, mégis megijedek, mikor érzem, hogy mondjuk 1-2 percen keresztül minden harmadik, negyedik ütés kimarad.

Emlékszem, hogy nagymamám volt így, ő mindig mutatta a pulzusát és én elszörnyűlködten, mikor napokat töltött ilyen állapotban.

Jelen pillanatban nem tudok mást tenni, mint hiszek az orvosnak aki megvizsgált és a két szép szemnek, mert valóban ilyen véreredményt talán még az életben nem produkáltam.

Illetve még bejelentkeztem a gasztroenterológiára, mert mielőtt a elkezdődtek egy héttel ezelőtt a panaszaim, kicsit nehezebbnek éreztem a gyomromat étkezések után, és néha a sav is fel-fel jön a torkomban.

Szóval lehet nálam is inkább egy emelettel lejjebb vannak a problémák és nem a motornál, csak oda hat ki. Két hét múlva remélem okosabb leszek.

Oltást kaptam, de a problémáim kezdete még a covid előtti időszakra tehető. Egészen pontosan 2019 tavaszán fedeztem fel, de már lehet előtte is jelen volt, csak addig nem néztem a pulzusomat.

2533. Bluemoon55 (válaszként erre: 2529. - Jaguár25)
2023. júl. 20. 09:21
En a hisztamin irányába probalkoznék még a helyedben vagy ilyen Food testet csinaltatni. Fehérváron enis akartam menni dr Guseo csinál, o eredetileg ideg gyogyasz kb Magyarország egyik legokosabb orvosa, szegeny már nagyon öreg, Prof is, de sok sok éve már " elment" más irányba, abszolút a kaja stb ezeket " okolja testünk minden betegségeiert.tehat hogy minden a belbol indul, belflora. Nála ez a teszt tavaly volt 80 valamennyi sajnos én sem tudtam kifizetni pedig jó lenne
2532. Bluemoon55 (válaszként erre: 2531. - Jaguár25)
2023. júl. 20. 09:18
Tudom mivel enis refluxos vagyok 2003 óta, de akkor miért csak egy eve jött ki ez a ritmus zavar, extra? Akkoriban is volt de kb 10 x évig eltűnt.... Én nem látom magamon az ossze függést az emésztő rendszerrel kapcsolatban, régen sokkal rosszabb állapotban voltam gyomor bél ügyileg, chron gyanú stb mégse volt semmi a szivemmel
❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook