Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
2442. Ludmilla8i (válaszként erre: 2438. - Jhon)
2023. jún. 22. 21:15
Ne már basszus. Mivel nekem se találtak okot most azt mondták fogyjak le de kb 30kilót, és majd jobban leszek mert kevésbé terhelem a szívemet. Ezek szerint az sem javít a dolgokon ha sikerülne fogyni. Pár éve még bulizni jártam,koncertek,diszkó,reggelig buli,ivászat,cigi kávé minden káros dolog és semmivel nem foglalkoztam csak éltem az életem. Aztán közben megismertem páromat, lett egy kisfiúnk,közbe jött a covid,családi tragédiák,szorongás mert állandóan a fiamat féltem mindentől. Nem járok bulizni,21kor ágyban vagyok, nem cigizek,nem iszok,nem kávézok, 4 órában dolgozom csak egyenlőre amíg a gyerek ovis, szóval semmi okom nem lenne hogy extrázzak mégis szarul vagyok állandóan. És mi a diagnózis tb alapon és magán úton is? Hogy semmi bajom ez jó indulatú dolog fogadjam el, vannak emberek akik erre hajlamosak és kész. Köszönöm..nem elfogadni akarom hanem újra jól lenni és boldognak lenni nem félni hogy belehalok az egyik extrába. Remélem egyszer lesz megoldása.
2441. Bluemoon55 (válaszként erre: 2433. - Jhon)
2023. jún. 22. 18:54
Neked nem mondták hogy szedj pánikra antidepresszánst vagy hangulat javítót?
2440. Bluemoon55 (válaszként erre: 2433. - Jhon)
2023. jún. 22. 18:52

Ugyanez van velem is, egy éve már nagyon rosszul alszom... Nekem felirtak egy gyógyszert nem ismeri valaki? Trittico a neve. Állítólag van benne nyugtató is meg antidepresszáns... Este kell egy negyed. Vagyis még nem kezdtem el szedni... Frontint ne, en is néha egy felet veszek, de sajnos rá lehet szokni.itt ausztriaban nem is írják fel...te hány éves vagy? Mióta alszol rosszul?

Nekem covid ota van ez, azelott is volt extra de sok sok évre elmúlt...

2439. Bluemoon55 (válaszként erre: 2436. - Jégvirág2)
2023. jún. 22. 18:42

En is szedem, jobb lett, de most újra vannak mellette is...

Mi van veled ezer éve nem irtal....?

2438. Jhon (válaszként erre: 2437. - Ludmilla8i)
2023. jún. 22. 16:10
hát igen.. én is ezért hagytam el a cigit ,piát kávét mondjuk sose ittam .. túlsúlyos voltam könnyű volt arra fogni.. le kéne fogyni mondták.. most mindenki kérdezi na ugy e ,hogy jobb így?! .. én meg mondom a savanyú igazságot.. hát rosszabb ,sokkal rosszabb, és néznek rám hitetlenkedve.. amikor hétvégente ittam cigiztem ettem jóízűen és kövér voltam ,kutya bajom volt .. most meg csak "küzdök".. tényleg kabaré :D
2437. Ludmilla8i (válaszként erre: 2435. - Jhon)
2023. jún. 22. 13:07

A nem alvás biztos hogy kihat az extrákra sajnos. Régebben átaludtam az éjjeleket de pár hónapja én sem. Sokszor megébredek. Ha szerencsém van sikerül vissza aludni ha nincs akkor órákig fent vagyok. De van hogy csak egy pillanatra ébredek fel arra hogy extráim vannak de akkor olyan fáradt vagyok hogy alszom is tovább és reggel tudatosul bennem hogy megint rosszul voltam éjszaka.

Anyu hajlamos a pitvarfibrillációra. Januárban volt neki az első,áprilisban a második. Elsővel kórházba került. Vizsgálták de nem találtak semmit. Spontán elmúlt neki fél nap alatt kb. Másodiknál orvoshoz sem ment. Szedi a véralvadás gátlót meg a bétablokkolót. Ha jön a pf lepihen és beveszi a bétablokkolót és vár 2 órát hogy elmúljon. Ha még mindig tart akkor újabb gyógyszer. Azt mondták neki ha 4 óra alatt nem múlik akkor hívjon mentőt. Neki olyankor leesik a vérnyomása a pulzusa pedig szabálytalan lesz de úgy hogy egyik pillanatban alig ver másikban meg akár 160 felett is van. Neki extrája nincs. Kávézik,cigizik is mellé.

Én nem merek. Én is cigiztem kávéztam régen de az extrák annyira ijesztőek hogy 2 éve nem ittam semmi koffeines dolgot és nem is cigizek. Alkoholt sem iszok.

Nekem akkor amikor rosszul voltam és betalocot kellett szétrágva megennem az segített szerintem hogy elmúljon az a minden harmadik extra. Azóta bisoblockot kell szednem de csak reggel felet mert ha egészet veszek be akkor 50 alá megy a pulzusom. Nem tudom segít e valamit vagy nem én szedem.

2436. Jégvirág2 (válaszként erre: 2435. - Jhon)
2023. jún. 22. 12:36
Aranymozsaras 100mg-os Q10-et próbáld meg,receptre kell feliratni, nem olyan olcsó, 9000ft körül mozog, de több hónapra elég, hosszabb távon kell szedni, én 2 hét után már éreztem a különbséget,ha volt is extrám az már visszafogottan jelentkezett, nem volt az a nagy bedobbanás,csak enyhén.
2435. Jhon (válaszként erre: 2434. - Ludmilla8i)
2023. jún. 22. 11:58
Hát a napi élettől nincs szorongás jól érzem magam meló is jó, magamnak dolgozom, órára se kell kelnem , minden nap élek a hobbimnak ,sportolok, vérnyomásom tökéletes puzusom nyugalmi állapotban 50-60.. szerencsésnek érzem magam ebből.. viszont a betegségtől félek .. és folyamatosan ott van a fejemben ,hogy jön az este mi lesz , amúgy is rossz alvó vagyok.. utálok aludni :D lefekszem és azt mondom "de jó lenne ha már reggel lenne" napközben nem is kell frontin, este mindig mert anélkül el se nagyon tudok aludni. Ha jönnek az extrák amivel jön a pánik is akkor meg kell emelnem az adagot addig amíg el nem alszom vagy abba nem hagyja.. ez kb 3-4 mg :( reggelre jól szoktam lenni. De van ,hogy megébredek 4 órakor kb és nem tudok vissza aludni,(extra ilyenkor ritkán van) gondolom már túl vagyok a mély alváson na akkor megint vennem kell be min 0,25 frontint, bekapcsolom a tv-t és egy fél ora alatt vissza szoktam aludni..ha nem alszom vissza egész napom kuka..hibázok figyelmetlen vagyok ,meg hát jön az ördögi kör ha nem pihenek jön az extra meg ugye mindháromszor a nem alvás miatt volt a pitvarfibrilláció is ami miatt korház lett, szóval kell a min 6 -7 óra alvás.. ez már több mint 10 éve igy megy.. próbáltam légzés teknikákat de azok is csak hébe hóba használtak ,hogy vissza alugyak.. és amit nem értek fekszem jön az extra.. akár ez a minden 3. ha meg felkelek mozgok elmúlik és semmi bajom vissza fekszem megint kezdi.. állva meg nem tudok aludni :D 3. án megyek megint magén rendelésre .. Amúgy akkor neked a betalock segített?
2434. Ludmilla8i (válaszként erre: 2433. - Jhon)
2023. jún. 22. 07:07

És a stresszel,szorongással hogy állsz? Nem lehet hogy az is okozza nálad is? Szerintem aki extrázik nazoknál valahol belül ott egy belső félelem,feszültség a rosszulléttől a félelemtől hogy nagyobb baj lesz.

Van hogy esténként,éjjel nekem is rosszabb. Inkább újabban hajnalban ébredek extrákra. Álmomból arra ébredek hogy vagy egy bazi nagyot extrázok vagy hirtelen pár másodpercig sok kisebbet. Most is így volt 1:30kor. Nekem eddig éjjel nem volt tünetem.

Én frontint "csak" reggel és este lefekvéshez veszek be 0,25öt.

Az esti extrázásod is szörnyű lehet főleg ha minden harmadikat érzed. És azok el szoktak múlni? Én azzal mentem egyszer ügyeletre amikor minden harmadik ütés extra volt..ettől félek 2 éve hogy az visszatér az egy rémálom volt. Nekem akkor 2-3 órán át tartott és betalocot adtak hogy az majd helyre állítja a ritmust.

2433. Jhon (válaszként erre: 2431. - Ludmilla8i)
2023. jún. 22. 00:01
nehéz lehet.. én nem tudok bele nyugodni,hogy ezzel kell élnem annyira demoralizáló, szedek én magnézium kálium minden amit javasoltak de ha gondol egyet kezdi ,szóval nekem nem használ.. a napközbeni extrák átak 4-5 nem is zavarnak az kb mindig is volt .. de mostanába rettegek az estéktől ,hogy na, elfekszem kezdődik e .. mert akkor ha "rázendít" minden harmadikra érzem.. tegnap nehéz volt 4 mg frontin ütött ki,hogy el tudjak aludni.. :( Talán annyi ami nekem jobb ,hogy nem vagyok rosszul fizikálisan nem nyom a melkasom stb. ha nem érezném azt se tudnám ,hogy van.. legalább is eddig így volt..
2432. Ludmilla8i (válaszként erre: 2428. - St315458)
2023. jún. 21. 21:13

Szia. Hogy tudod fejben lerendezni őket? Amikor érkezik egy extra én is mondom magamnak hogy semmi gond minden meheg tovább,de mégis utána még sokáig figyelem magam és idegeskedek. A stressz 100% hogy kihatással van rá. Sőt én meg merem kockáztatni hogy maga a stressz tehet róla. Minap is reggel jó kedvvel keltem, és jól is éreztem magam, végre egy extra menetes nap,gondoltam én. Aztán munkahelyen volt egy kisebb összezördülés és már jöttek is az extrák. Amikor màr minden megoldódott utána megint jobban lettem aznap nem is volt több extra sem.

Magnézium tényleg jó. Néha egy citromfűlevél tea is segít a stressz ellen.

2431. Ludmilla8i (válaszként erre: 2427. - Jhon)
2023. jún. 21. 21:08
Nekem szeptemberben lesz 2 éve hogy intenzívebb. Előtte is volt elvétve egy egy db évente. De a rosszullétem óta állandósult. Az elején nagyon durván. Akkor közel fél évig napi szinten több száz extrám volt és mindet megéreztem. Kegyetlen volt. Aztán csökkenni kezdett a dolog szerencsére. Helyette pánikrohamok érkeztek. Aztán vissza tértek az extrák is. Ha szerencsém van van pár nap amikor nincs extra de mostanában mióta itt a nagyon meleg azóta mindennapos lett megint. Nem állandóan de napi 5-6 biztos van ami meg is ijeszt és olyankor szorongok is. Mellé szorít a mellkasom,légszomjam van. Tartok tőle hogy a pánikroham is vissza fog térni.
2023. jún. 21. 16:24
En aki világ életemben szerettem a meleget most én sem bírom, egész nap ez a fulladas nem kapok levegőt... Olyan Rossz..jönnek az extrák. Pedig nincs is olyan nagyon meleg még...
2429. atlass (válaszként erre: 2428. - St315458)
2023. jún. 21. 14:21
Nekem elég durva aritmiám van. Olyan szívremegés szerű, meg pánik roham is volt ma már 2x. A nagy meleget mindig így reagálom. Pánik, extrák, hasmenés, hidegrázás, fejfájás, álmosság.
2428. St315458
2023. jún. 21. 11:14
Sziasztok. Hogy birjatok ezt a meleget? Nekem ilyenkor megerzi a szivem, jonnek az extrak. De mar fejben lerendezem oket. A stressz is hatassal van ra es a kimerultseg is. Igyatok sok vizet. Es szedjetek magnerotot! Nekem az bevalt.
2427. Jhon (válaszként erre: 2425. - Ludmilla8i)
2023. jún. 21. 09:50
Ez durva, én oltást nem kaptam de át estem én is de abban az időszakban nem volt panaszom a szívre,most hogy egy hete húzták a fogam meg tegnap este ,hogy el feküdtem megint el kezdte.. annyi változás volt egy hét alatt ,hogy tegnap tekertem intenzíven 10km a melegbe biciklivel Kardio gyanánt.. Mióta áll fennt neked ez időbe? És teljesen folyamatosan csinálja?
2023. jún. 21. 09:09
Itt Ausztriaban nincs olyan meleg, de ez is megvisel most, mert minden nap esik és nagyon párás a levegő.ez a fullasztó, alig kapsz levegőt, nem jo, meg a súlyos alvas zavarom ma is keveset aludtam, migrénre keltem. Nekem ettől vannak főleg a sziv panaszaim sajnos
2425. Ludmilla8i (válaszként erre: 2419. - Jhon)
2023. jún. 20. 17:19

Nekem előtte nem volt gondom. Évente egy egy alkalommal volt egy extrám de ennyi. Azon a nyáron sokat szorított a mellkasom. Vizsgáltak is akkor. Ekg,szív uh minden. De azt mondták semmi bajom. Aztán beoltattam magam,utána covidos lettem aztán jött a fogfájás. Nekem adrenalinos érzéstelenítőt adtak mivel nem volt problémám a szívemmel. 2 injekciót adtak ami olyan szinten felvitte a pulzusomat hogy remegtem,izzadtam és azt hittem elájulok a magas pulzus miatt. De nem érdekelt mert azt hittem csak ennyire izgulok a húzástól. Ez után pár nappal érkezett a sok extra ami azóta se múlik el. Én valamiért arra gyanakszom hogy nem e a covid okozott gyulladást és ezért fájt a fogam. Soha nem voltam előtte fogorvosnál. Egyetlen rossz fogam sincs és akkor se volt. Azt az egyet kihúzták akkor és ennyi.

Meg annyi hogy abban az időszakban rettentő stresszes voltam több dolog miatt, és szerintem akkor sok minden gyűlt össze. Az oltás, a covid a foghúzás és egyéb magánéleti stressz hirtelen.

2023. jún. 20. 17:06
Wiwe készüléked van?
2423. Bluemoon55 (válaszként erre: 2422. - Jhon)
2023. jún. 20. 17:06
Ha nem azt kaptad akkor attól nem nagyon lehetett....
2422. Jhon (válaszként erre: 2420. - Bluemoon55)
2023. jún. 20. 14:40
hm.. elvileg nem azt kaptam mert tudja a fogdoki ,hogy nálam ez van meg mindig szólok is .. de valami köze még is van mert nekem is csinálta keményen ..
2421. Bluemoon55 (válaszként erre: 2414. - Zsuzsóka2)
2023. jún. 20. 11:46
Ne várd meg az októbert, ha kell kérj kölcsön pénzt vagy bármi, menj maszekba
2420. Bluemoon55 (válaszként erre: 2419. - Jhon)
2023. jún. 20. 11:45
Ha Adrenalinos érzéstelenítőt adtak akkor igen... Én már évek óta tonogen mentest kérek. Durván beporget
2419. Jhon (válaszként erre: 2418. - Ludmilla8i)
2023. jún. 20. 09:43
Vajon mi köze a fog húzásnak ehez? mert nekem is akkor csinálta durván mikor ki húzták ,sőt ,elóző nap is már , pedig nem félek a fog orvostól ,hogy stresszelt volna...
2418. Ludmilla8i (válaszként erre: 2414. - Zsuzsóka2)
2023. jún. 19. 22:18
Szia. Nálam ugyan ez volt a helyzet kivéve az antibiotikumot. Covidos lettem. Még ki sem gyógyultam amikor megfájdult egy fogam amit ki kellett húzni. A foghúzás után pár nappal lettem rosszul. Minden harmadik dobbanás extra volt ês ez órákig tartott. Utána jobb lett de hónapokig naponta kb 10 percenkênt egy extrám volt de volt amikor egy perc alatt több is. 2éve lesz lassan de még mindig nem múlt el. Csökkent. Napi pár dbra de így se jobb sokkal. Kitartást! Renélem jobban leszel hamarosan.
2417. atlass (válaszként erre: 2416. - Ludmilla8i)
2023. jún. 19. 22:13
Így van. Ezzel együtt élni nagyon nehéz.😢
2023. jún. 19. 16:27
Szerintem ezekre megoldás nincs. Próbálkozni lehet vitaminokkal,stressz mentes élettel,sporttal,megfelelő táplálkozással de olyat még nem hallottam akinek teljesen helyre jött volna. Tavaly nyárra nekem elmúlt 3 hónapra aztán újra kezdte ősszel. Most nem múlik el pedig nyár van. Ugyan azokat a gyógyszereket,vitaminokat szedem mégsem múlt el. Sokszor szorít a mellkasom,légszomjam van olyankor jönnek az extrák is. Ma is ilyen napom van. Ha van egy egy extra akkor meg pánikolni kezdek. Szóval kitartást mindenkinek és reméljük lesz megoldás akkor is ha csak jó indulatú és nem kell vele foglalkozni. Szerintem más is úgy van vele hogy amikor extrázik vagy amikor már előre érzi hogy valami lesz és retteg tőle annak hiába mondják hogy ne foglalkozzon vele. Minden mellkasszorításnál,extránál azt hiszem itt a vége.
2415. Radi
2023. jún. 19. 08:44
Sok mindent kipróbáltam, de nekem megmaradt. 1.5 éve nincs normális pulzusom. Kardiológián sokszor voltam, de azt mondták, hogy nincs mit tenni. Szokjam meg. Rendkívül megviseli az embert pszichésen.
2023. jún. 19. 07:44
Üdv. Március 8.óta vannak extráim.előtte covidos voltam. A sürgősségin azt mondták,,ez egy jóindulatú ritmuszavar, tanuljak meg vele élni. Aki úgy gondolja, hogy jóindulatú, azt még nem verte le a víz,,nem gyengült le a lába, nem volt légszomja. Eleinte folyamatos volt, nem tudtam aludni,,a gyomromban éreztem a szívdobogásom. Aztán voltak csendes időszakaim, amikor csak járáskor, evéskor indult be. Ez már úgy-ahogy elviselhető volt. Most 10 napja fogamat húzták, beletörték,,vésték, antibiotikum, fájdalomcsillapító, nem tudom emiatt,,de megint folyamatos. Nem szedhetek szívritmus szabályozót, mert alapból 50 alatt van a pulzusom, gyakran 45-47. Tudtok valami praktikát,,amivel elviselhető? Októberre van időpontom a kardiológiára. Létezik, hogy nem érzek beütéseket, csak azt, hogy kihagy a szívem? Ez látszik is a vérnyomásmérőn, néga csak minden harmadik,,de van, hogy minden második ütem
2023. jún. 17. 20:52
Nekem ez a "hallom a szivveresem dolog is elég gyakran van kb mindennap de valamikor olyan rossz, fekve foleg este, vagy ha aludnék... A fülembe hallom
❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook