Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
2023. aug. 3. 12:44
Azon gondolkodtam hogy mi hozza ki az extrákat 🤔 reflux vagy az idegrendszer szórakozik. Mivel napközben nem érzek semmit se. Viszont este elalvás előtt és reggel ébredés után érzem míg el nem kezdem a napomat 🤷
2619. Jaguár25 (válaszként erre: 2614. - Atlass)
2023. aug. 3. 01:12
Nekem amióta ez a durva emésztőrendszeri bajom van, azóta nem tudok alkoholt inni, fél pohár bortól vagy bármi begörcsöl a hátam, gyomrom, mellkasom. Úgy érzem kell egy hasi ultrahangot nézetnem, majd bejutok jövő nyáron.
2618. Jaguár25 (válaszként erre: 2612. - Bluemoon55)
2023. aug. 3. 01:09
húú, Tesómnak van ugyanez, mint neked, szal ő beállt évek óta arra, h alig iszik, nem hazudok egy nap jó ha megiszik 3 pohárral, az se víz, meg iszik 3-4 kicsike tejeskávét. És csodálkozik, h szar a keringése, de télleg olyan, h ha iszik már megy is csurrantani, meg ha otthon van is, a 3 pohártól is félóránként litereket nyomat. Rejtély.
2617. Jaguár25 (válaszként erre: 2610. - Figuli Róbert)
2023. aug. 3. 01:06
Én se kávézok, se cigi, se kóla, se energiaital. Nekem a reflux provokálja ki, meg néha egy rossz mozdulat, vagy túl szűk felsőruházat.
2616. Jaguár25 (válaszként erre: 2609. - Bluemoon55)
2023. aug. 3. 01:04
Nem biztos, h nem lesz baja. Én pl allergiás vagyok néhány fájdalomcsillapítóra. Volt már tőlük súlyos allergiás reakcióm. Én konkrétan utálom már az összeset, mert félek tőlük. Voltak olyanok is, amiket még évekig bírtam, aztán egyszer csak allergiás lettem már arra is. A legdurvább az az angioödéma volt, háromszorosára dagadt a szám. A gyomorsavat is tolják, aki kicsit is fekélyre hajlamos, veszélyes is lehet. Nekem 1 szem diklofenák is csattra szétmarta a gyomrom. Konkrétan én csak Algopyrint és Nospát szedhetek (még). Kerülöm azokat is, így igen.. néha sokat szenvedek, mert kiszenvedem épp ami van, pedig most az egyik fogam nekem is bedurrant és csak 24.-ére kaptam magánba is.
2615. Jaguár25 (válaszként erre: 2607. - Bluemoon55)
2023. aug. 3. 00:52

Az nemtom, h honnan jön, csak annyit tudok, h olyankor lepereg az életem :D


Az megnyugtató viszont, h itt mindenkivel előfordult már többször.

2614. atlass (válaszként erre: 2610. - Figuli Róbert)
2023. aug. 2. 21:58
Nekem a kávé pont hogy csökkenti. Nem vicc! Régebben nem is kávéztam. Ma már napi 2-3 presszót iszom. Viszont alkoholt azt nem tudok inni. Régebben szerettem sörözni, borozni, télen a hidegben egy egy pálinkát bedobni de ma már nem megy. Az első korty bortól már beindul az extrázás, sajnos. Cigit nem tudom. 20 éve leszoktam.
2613. atlass (válaszként erre: 2609. - Bluemoon55)
2023. aug. 2. 21:54
Köszönöm!
2612. Bluemoon55 (válaszként erre: 2605. - Jaguár25)
2023. aug. 2. 18:17
Regen is mindig pisiltem de nem ennyire, vagyis ejjel 2-3 általában, enis gondoltam a sziv eredetre de az inkább olyanoknak van ahol már nem jó a sziv funkció stb. Nekem mashoz van köze. Teljesen kideriteni nemtudta az orvos, mert lettek volna olyan vizsgálatok anno pár éve amit nem akartam kateteres valami, aztan pár évre jobb lett, lehet ilyen idegi berogzodestol arra van gyogyszer de nem akarom szedni, lehet anatómiailag is, hólyag kapacitás stb, izgulas stb, végig kellett volna csináljak egy víz próbát, három különböző héten át x liter folyadékkal de pont akkor jöttem már ki Ausztriaba így nem tudtam végig csinálni sajna. Ha meg iszok, vagy innék annyit mint más 2-3 liter akkor tényleg iszok és már rá pár percre mennem kell, hamar leér... Szar de egyenlore ez van sajnos
2611. Bluemoon55 (válaszként erre: 2610. - Figuli Róbert)
2023. aug. 2. 18:14
En mar ezért nem kavezok teljesen abbahagytam, feladtam a kave gépem is, 0 koffein már 2 éve. Nehéz de megszoktam
2023. aug. 2. 16:43
Azt mondják hogy a nikotin és a koffein is nyomja az extrákat. Ti hogy látjátok érzitek?
2609. Bluemoon55 (válaszként erre: 2608. - Atlass)
2023. aug. 2. 15:58
Nem lesz semmi baja vegye be, az a legjobb legerosebb
2608. atlass
2023. aug. 2. 15:03
Van valakinek tapasztalata Cataflam fájdalomcsillapítóval? Barátnőm is extrás de nagyon fáj a foga csak nem meri bevenni mert nem tudja nem pöröge be tőle a szive.
2607. Bluemoon55 (válaszként erre: 2603. - Jaguár25)
2023. aug. 2. 08:34
Na jó, de az a pár mp es sorozat extra ami másnak is van, honnan tudja az ember hogy nem e kamrai?
2606. Jaguár25
2023. aug. 2. 00:24

Valahogy mindennek köze van vhol a hisztaminhoz, de az összefüggések nem átláthatóak mindig, bár gyógyszeriparban dolgozom, de a marketing részében vagyok illetékes, szóval nem vagyok sem gyógyszerész, se vegyész, ilyen részleteiben fogalmam sincs, mit mivel mikor és mire is hathat, de ne vicceljünk a Dokik se tudják sokszor. :D


De próbáljuk meg néha józan paraszti ésszel átlátni, mi mivel lehet összefüggésben.

2605. Jaguár25 (válaszként erre: 2602. - Bluemoon55)
2023. aug. 2. 00:15

Ez a pisilés ez mitől van? Ilyenkor sok jön? Sokat iszol? Azt már most mondom, h nem a szívedtől van tuti, bár tud olyat a szívelégtelenség, de te kismillió kardiológust megjártál és egészséges a szíved, a mitrális b. prolapsuttól és extráktól eltekintve, amik nép "betegségek"..


Szorongás áll minden mögött jócskán, ezért nem tudsz aludni se. Ezek a gyógynövényes izék vmit érnek is meg nem is. Én nem ajánlom viszont, h első generációs antihisztamint szedj az álmatlanságra, mert a saját tapasztalatomból kiindulva, pedig én modern antihisztit szedek, 3 napig 0-24-ben álmos, fáradt, erőtlen, dekoncentrált voltam, szörnyen éreztem magam, most, h abbahagytam napi 3000et tüsszentek, minden egybe, de inkább ez..

Mondjuk nem értem, mert már jópár dobozzal beszedtem az évek alatt és soha nem volt tőle baj, pedig még Quamatellel is szedtem együtt, és most mondta a Párom, h azzal nem kéne, mert az is H2 receptor gátló.

2604. Jaguár25 (válaszként erre: 2601. - Bluemoon55)
2023. aug. 2. 00:06

Én tudok a DAO enzimről nyugi, ami nevetségesen drága mellesleg.. azért egy antihisztamin tablettának igen is csökkentenie kéne a hisztamint a szervezetben, mivel ez a funkciója, kvázi ha te megiszol egy pohár bort és betolsz rá egy kolbászt, akkor valszleg ha amúgy antihisztit szedsz, akkor a kajának közel sem kéne annyira megcsapnia.. a DAO pedig az amiből adott esetben nem termelődik elegendő, így nem tud lebomlani a fölös hisztamin..


Akinek ilyen baja van, az inkább diétázzon, mert az ilyen DAO enzim pótlások erősen vitatottak a hagyományos orvoslásban, most mondjam azt, h van olyan orvos aki egyenesen tagadja a hisztamin intolerancia létezését is?

2603. Jaguár25 (válaszként erre: 2600. - Bluemoon55)
2023. aug. 2. 00:01

Viszont ha a kardiológus legyint rá, akkor nem kell túlgondolni, a neten lévő cikkek 80%-ban, hogyismondjam, az ijesztgetésre mennek, a pánikkeltésre és sok esetben totál hülyeségek között konspirálnak, legutóbb azt olvastam, h nem szabad nyitott ablaknál aludni, mert ha alszol is, de a külső zajok stressz folyamatokat indítanak be és hú ettől szív-érrendszeri bajaid alakulnak ki..


najó, szóval az ilyen cikkek agyzsibbasztóak.. a csukott ablak télleg jobb ötlet, hátha az oxigényhiány jót tesz :D


amúgy a kamrai tachycardia ami veszélyes, mert az kamraremegésbe mehet át, kvázi leáll a motor.. de most extrákat illetően egál, mostanság erősen afelé mutatnak a kutatások, h hirtelen finitot nem okoznak, hát óvatosan lekopogva, reméljük is

2602. Bluemoon55 (válaszként erre: 2596. - Jaguár25)
2023. aug. 1. 18:33
En meg vettem itt kint egy olyan altatos cuccot, vagyis nem receptkoteles, bárki veheti amiben allitolag az első generációs allergia gyogyszerek ható anyaga van, ugyanis azok altató hatásuak de még nem próbáltam. Most szedek egy melatonin macskagyoker Stb kombot, golgotaviragot is, néha levandula, ezek keveréke, ha nagyon nem tudok aludni akkor frontin... Ennyi szar mellett is felkelek ejjel többször.. Allandoan pisilni kell stb. De allitolag ez a tabi jo alvásra, mert almosít. Csak még nem próbáltam ki
2601. Bluemoon55 (válaszként erre: 2597. - Jaguár25)
2023. aug. 1. 18:30
Milyen antihisztamin?az allergia gyogyszer az teljesen más, DAO enzim vagy mi kell annak aki hisztamin érzékeny de kb semmit nem ehetnél, csak frisset...
2600. Bluemoon55 (válaszként erre: 2598. - Jaguár25)
2023. aug. 1. 18:27
Nekem amikor jelez a vernyomas mérő akkor mindig érzem hogy valami nem oké, felreut, szóval valósan jelez... 15 éve nekem szinte csak pitvari extra volt, most Mar kamrai, érdekes most ez lett a több, mas embereknel is, apumnak is, és hiába mondják hogy a kamrai nem rossz vagy nincs jelentősége, én azt olvastam a kamrai szivhalal az ami életveszélyes vagyis a kamrai a veszélyes
2599. Bluemoon55 (válaszként erre: 2597. - Jaguár25)
2023. aug. 1. 18:25
Igen azért írtam a teliholdat sajnos én már előtte 2-3 nappal ( is) szarul alszom.. Hurrá
2598. Jaguár25 (válaszként erre: 2595. - Nórika1988)
2023. aug. 1. 00:14

Nagy fráter az a vágusz ideg, mert az játszadozik, meg ezért van az is, h az étkezések és emésztések is befolyásolják a szívműködést, mert ugye a vágusz ideg a nyelőcső-gyomor beidegzésért is felel. Szóval pszichésen bekattanik a szimpatikus idegrendszer, aztán az van, h nyugalomban is azt hiszi, hogy eksön van.


Nekem vannak olyan extráim amiket meg se érzek, csak vérnyomás mérő mutat ki. Azok biztos pitvariak, a kamrai azért meglök rendesen.

2597. Jaguár25 (válaszként erre: 2594. - Bluemoon55)
2023. aug. 1. 00:08

Már telihold van, nagyon szép amúgy. :)


Ez az evés után gyorsulás, úgy 100 körülire ez már olyan 3 éve megvan. Gluténra néztek anno, az negi lett, pedig érdekes, mert a fehér lisztes kajáktól befosi van, de mivel pm bajos vagyok, így állítólag necces a glutén nekünk Hashimotosoknak.


A hisztaminra is gyanakodtam én is, mert evés után gyakran el is dugul az orrom és a fejem is megfájdul, de tegnap akkor miért volt ez a bedurvulás, hogyha bennem volt az antihisztamin? Én már nem értem, szerintem lehet az van, hogy nekünk szimplán rossz az idegrendszerünk :D

2596. Jaguár25 (válaszként erre: 2589. - TSanya)
2023. aug. 1. 00:01

Közben rájöttem mi volt a gond, elkezdtem szedni az antihisztamint, mert én Augusztusban mindig full allergiás vagyok (parlagfű), már évek óta a Zilolát (cetirizin) szedem, sose volt mellékhatása, de az anzihisztiknek köztudottan van álmosító, vérnyomáscsökkentő hatása, na ezért voltam én két napig alvajáró, és mivel a Q10 is csökkenti a vérnyomást, így a kettő kiütött, azt meg ugye tudjuk, h ha nagyon csökkenik a vérnyomás, akkor a pulzus emelkedik, kaja után meg pláne, így kb minden összeadódott.


Gyanítom, h ezek voltak a lúdasak.

2023. júl. 31. 22:02

Nekem ma volt rendesen stresszhelyzet, autópályán leálló kocsi, munkahelyi ezmegaz, időpontra rohanás a gyerekért, és direkt figyeltem magam: semmi extra, de még csak a pulzusom sem emelkedett meg. Hazafelé letettem az autót a szerelőnél, elrendeztem itthon mindent, leültem az asztalhoz olyan igazi "na, mindent elintéztem" érzéssel, még nagyot sóhajtottam is hozzá, erre beindult az extra, ráadásul a mély sóhajtásra. Ezen persze kiakadtam azonnal és onnantól álló, ülő, fekvő helyzetben is jönnek. Nem vészesek, nem gigadobbanások, hanem ezek a tipikus pici, épphogy odapöckölő extrák, amik azért rém idegesítőek, mert mi a francért kell nekem még ezeket is megérezni? Gondolom, ilyen extrákkal él együtt a Föld lakosságának 99%-a, csak abból 95% semmit nem érez, mi meg itt kínlódunk ezekkel a kis szemetekkel.

Amúgy azt vettem észre, és ez a mai napom tanulsága is, hogy a stressz pillanatában semmi bajom. Vagy előtte (ha van lehetőségem ráfeszülni) vagy utána (ha váratlanul jön a stresszhelyzet) extrázok.

Mindez újabb igazolása annak, hogy ez valószínűleg pszichés eredetű.

2594. Bluemoon55 (válaszként erre: 2588. - Jaguár25)
2023. júl. 31. 21:20
Nekem nem Kifejezett kaja után van de apumnak igen pont ahogy neked, bufog, de ő epés is, és utana egyből kijelez a vernyomas mérő hogy ritmus zavara van.... Nekem meg ez a gyors pulzus pl ma is , aludni akartam délután és éreztem hogy nem áll le.. 100 körül volt. Kozbe persze 4 szer felkeltem pisilni a két órás időtartam alatt amit aludni akartam volna szóval nem jött össze. Telihold lesz holnap... Én már előtte napokkal még szarabbul alszom. Hisztaminra gondolj kaja után vagy glutén érzékenység?
2593. Bluemoon55 (válaszként erre: 2592. - Figuli Róbert)
2023. júl. 31. 21:18

Az a durva hogy nekem is átlag 50-60 - 65

Évek óta, de néha van ilyen hogy csak úgy felmegy, de ma szerintem azért mert megint nem tudtam aludni és kialvatlan vagyok /voltam. Ha keveset alszok akkor ez van.

2592. Figuli Róbert (válaszként erre: 2590. - Bluemoon55)
2023. júl. 31. 17:16
Nekem nyugalmi állapotban olyan 55 - 68 szokott lenni. De mondjuk én bicajozom mondhatni sokat
2591. Figuli Róbert (válaszként erre: 2590. - Bluemoon55)
2023. júl. 31. 17:09
Nekem nincs. Egyenletes a pulzusom még akkor is ha extrázom
❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook