Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Expocakos Anyukák fórum

Expocakos Anyukák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
42548. zazuka (válaszként erre: 42546. - Dorka29)
2010. nov. 8. 15:43

Hát, most pechjére ezalatt az 1 hét őszi szünet alatt amíg ugye ő volt velük otthon, rákaptak a gyerekek, hogy a lakás másik végéből ordítanak, hogy 'Apa, gyere!', és ő rohan.

Csak hétvégén láttam, ahogy rohangászik föl-alá, de nagyon tetszett :)))

Legszebb öröm a káröröm :)))

42547. benvik (válaszként erre: 42543. - Zazuka)
2010. nov. 8. 15:42
Nálunk anyós adja rájuk az egész ruhásszekrényt:-) Kriszti már magától leveszi, ha melege van, sőt nem is engedi föladni magára. Zéti meg szegény megsül, és nem értik, miért ilyen piros a gyerek arca. Már úgy mentem el múltkor, hogy mondtam anyósnak, hogy csak akkor vehet ki ruhát a szekrényből, ha magára öntött valamit a gyerek. És akkor is csak ilyen vastag lehet, ami rajta van:-)
42546. Dorka29 (válaszként erre: 42543. - Zazuka)
2010. nov. 8. 15:39
:-) Nem szaladgál eleget a gyerekek után, mi?:-)
42545. benvik (válaszként erre: 42542. - Dorka29)
2010. nov. 8. 15:39
Tényleg felháborító! A vicc az, hogy azt a részt nem is akarták lebontani. Így ennyivel kisebb lett az ovi. Több épületből állt. Aztán amikor megnézték a többit, akkor derült ki, hogy azt is a jóisten tartotta, mert teljesen szabálytalanul lett építve, nem tartotta semmi. 90gyerek jár oda. És ha rájukdől?????
42544. zazuka (válaszként erre: 42540. - Benvik)
2010. nov. 8. 15:39
Azta... ez döbbenet.
42543. zazuka (válaszként erre: 42536. - Dorka29)
2010. nov. 8. 15:36

Na, "jól" van akkor, ezek szerint nem csak én kaptam ki az öltöztetés analfabétáit...


Mondjuk nekem nem kell messzire mennem, ha a felnőtt vs. gyereköltöztetés problémáján akarok agyalni.

Hétvégén kicsit lazábbra szoktuk fogni az öltözés kérdését, olyannyira, hogy megesik hogy 9-kor még lazán pizsiben és zokniban rohangásznak, holott 1/2 6-6-kor kelnek. Legalábbis a Dani.

Tegnap apa tért előbb magához, miután a Dani áttrappolt valamivel 6 előtt, így ő húzott a lábára zoknit...és pulcsit is (a pizsire), merthogy fázott. Na nem a gyerek, hanem apa.

Javában kóvályogtam a gyerekszoba felé, amikor Dani szembejött velem pirospozsgás, zilált fejjel. Szakadt róla a víz.

Számon is kértem apát, hogy ezt most miért és az volt a legjobb benne, hogy a válasza tényleg az volt, hogy 'Mert fáztam.'

:)

42542. Dorka29 (válaszként erre: 42540. - Benvik)
2010. nov. 8. 15:29

Hú, ez de durva.... A lényeg, hogy nem történt baj, még elgondolni is szörnyű lenne.

Mikor Bajára jártam fősulira, akkor ott a gyakorló egy része szakadt le (egy első emeleti osztály, ha jól emlékszem). Az volt a szerencse a szerencsétlenségben, hogy hétvégén történt...


Még jó, hogy ilyen állapotban vannak a közintézmények..

42541. Dorka29 (válaszként erre: 42539. - Benvik)
2010. nov. 8. 15:27

Blankánál is felmerült már csecsemőkorában, hogy azért bukik annyit, mert enyhe refluxja lehet, de a dokinénink akkor azt mondta, hogy ezt el szokták nőni..

Az éjszakák nálunk is így zajlanak, hallom, hogy köhög, már ugrok is, ő meg, ha van még annyi ideje, szalad a folyósóra, mert ott nincs szőnyeg és könnyebb feltakarítani.:-)) ha szerencsém van, akkor még ágyneműt sem kell cserélni... persze azért ez nem mindig jön össze.

Most már Blankát sem viseli meg, csak olyankor ott kell vele maradnom a szivacson aludni.. ami minden, csak nem kényelmes és pihentető..

42540. benvik (válaszként erre: 42536. - Dorka29)
2010. nov. 8. 15:26
Nálunk még nincs ovi. A nyáron összedőlt, most építették újra. Az épület már áll, csak az udvar használhatatlan még, így a játszótérre viszik ki őket állítólag. Meg amúgy is zűrzavaros még a helyzet, majd jövőre már megy Kriszti. Addigra lesz kész teljesen remélhetőleg. Tavaly már mondták nekem, hogy inkább ne irassam be, életveszélyes az épület, nem tudni mi lesz vele, vizesek a falak, hideg van a termekben, mert nem tudják kifűteni. A nagy esők után nyert valami pályázatot felújításra. Kiköltöztették a gyerekeket, két nap múlva összedőlt magától az egész. Felháborító. Még jó, hogy nem akkor, amikor ott voltak a gyerekek!!!!
42539. benvik (válaszként erre: 42537. - Dorka29)
2010. nov. 8. 15:22
Nekem is mondták, hogy enyhe reflux miatt van. Mind a ketten nagyon bukósak voltak kicsinek is, apjuk is ilyen, nincs mit tenni, ez van:-( Amúgy Kriszti a legelső ilyen hányásnál nagyon megijedt, akor megnyugtattuk, Apja elmagyarázta neki, hogy mitől van, és ő is így szokott járni, nem kell megijedni, szóljon, és megyünk. Azóta csak hallom éjszaka, hogy köhög, már kelek, és már kiabál is, hogy anya gyere. Én kint lemosom, Apa ágyathúz, és már alszik is, nem viseli meg. Engem annál jobban:-(
42538. Dorka29
2010. nov. 8. 15:14
Olyan jó lenne, ha megint írkálnánk rendszeresen ide... Nagyon kevés időm van a naplókra.. :-(
42537. Dorka29 (válaszként erre: 42535. - Benvik)
2010. nov. 8. 15:12

A védőnővel beszéltem, azt mondta, hogy lehet, hogy van egy enyhe refluxa, mert hogy egyébként nem "normális", hogy ilyen könnyen hány.


Most volt itt a melóhelyen egy homeopátiás doki, de sajnos magánproblémáikról:-) nem tudtam vele beszélni, viszont ha decemberben legközelebb jön, akkor megkérdezem.


A védőnő azt tanácsolta, hogy vigyem el Blankát egy gasztroenterológiai kivizsgálásra, de nálunk ilyen nincs, csak Kaposváron, Pécsett, illetve Szekszárdon. Beszélek ezzel a homeós dokival, aztán utána, ha más már nem maradt, akkor utánajárunk, mi lehet.

42536. Dorka29 (válaszként erre: 42533. - Zazuka)
2010. nov. 8. 15:09

Blankával most én is így vagyok. köhög, nem gyógyult meg teljesen, és valószínűleg rosszabb lesz.

De hiába is viszem el dokihoz, mert úgysem tud neki mást adni, mint amit már adok neki magamtól is...


Az udvaros ruháknál nálunk is ugyanez a helyzet. Ha délután kimennek, nem is öltöztetik át őket, hanem a bentiben... ami azért már nem elég.

Viszont a vastag sapit a fejére teszik, hadd izzadjon szerencsétlen..


Az őszi szünet előtti napokban baltázott le a dadus, de úgy vegyétek szó szerint, hogy minek van ennyi ruhája kirakva a gyereknek a polcra. Itt nincsen kisszekrényük, mint a bölcsiben, csak egy polc, meg egy fél fogas (egy kettős fogas egyik fele). Az összes cucc az oviszsákba megy, és úgy néz ki, mintha a kutya megrágta volna..

Mondom a dadusnak, hogy ez az egyik ok, amiért a polcon van, a másik meg az, hogy tudják, mit adjanak rá, ha kimegy... Erre azt mondta, hogy semmi ne legyen feleslegesen kint, majd ők kiválogatják, mit adnak rá.

Ja, jól van...


Egyébként az óvónénik nálunk is nagyon jók, és a dadust is nagyon kedveli Blanka.

42535. benvik (válaszként erre: 42528. - Dorka29)
2010. nov. 8. 14:06
Engem sem szokott feldobni az éjszakai ágyazás:-(
42534. benvik (válaszként erre: 42520. - Zazuka)
2010. nov. 8. 14:05
Ezzel Krisztinél nem lesz gond. Ő magától kifújja az orrát azonnal. Gondolom zavarja, vagy nem tudom, de amikor folyik az orra odaadok neki egy csomó zsepit, és intézi magának. Zéti még nem tudja kifújni, de ő is törölgeti (persze a ruhájába), vagy jön és dugja a pofiját.
42533. zazuka (válaszként erre: 42532. - Mandy)
2010. nov. 8. 13:40

Jah, az időjárás jelentés szerint - legalábbis, amit én néztem - egész múlt hétre napos, kellemes őszi időt mondtak. Hát hét közepén azért csak bejött egy kis eső és lehűlés.

Ennyit az időjárás jelentésről.


Na jó, azt hiszem a "szép" idő miatt kicsit a kedvem is borongós lett, túl sokat morgok.


A legnagyobb gondom az, hogy múlt héten őszi szünet volt, apa itthon üdült a 2 gyerekkel. De az 1 hét nem volt elég, hogy Danit teljesen kikúráljam a köhögésből, most meg hogy újra ovi van, lehet hogy visszaesik.

42532. mandy (válaszként erre: 42531. - Zazuka)
2010. nov. 8. 13:36

Én nézem az időjárásjelentést...bár pont ma befürödtem vele. A vékonyabb pulcsit raktam fel a kimenős cuccokhoz, mert azt mondták reggel a tv-ben, hogy szép idő lesz :-/

Remélem lesz annyi eszük az óvónénijeinknek, hogy nem azt adják rá, hanem a vastagabbat, ami lejjebb van...

42531. zazuka (válaszként erre: 42530. - Mandy)
2010. nov. 8. 13:34

Igen, ez van nálunk is. De én nem vagyok ott délelőtt, hogy eldöntsem kell-e rá a meleg sapka v. nem.

Nem tudtam, milyen idő lesz, csak a reggelből indultam ki, az meg piszok hideg volt :)

42530. mandy (válaszként erre: 42529. - Zazuka)
2010. nov. 8. 13:29
Nekünk azt mondták (talán hogy elkerüljék az ilyen szituációkat) hogy azokat a ruhákat kérik a szekrény felső polcára, amiben kivigyék a gyereket az udvarra :)
42529. zazuka (válaszként erre: 42527. - Mandy)
2010. nov. 8. 13:28

Egyébként alapvetően nincs bajom az óvónőinkkel, végre sikerült egy olyan pároshoz kerülni, ahol mindkettő normális.

Csak sajnos sok a helyettesítés, suliba járnak, beteg a gyerekük, lakást veszen-berendeznek, mindig van valami program, ami miatt a gyerekek nem a saját csoportjukban vannak, hanem összerakják őket egy másikkal. Na, ilyenkor kapom meg a szipogó gyereket délután.


A másik halálom az volt, amikor reggel hideg volt, le volt fagyva a kocsi ablaka. Ráadtam Danira egy vékonyabb termo sapit. Jól esett neki a meleg a fején. Reggel.

De délelőtt is ráadták, amikor hét ágra sütött a nap, meleg volt. Délután, amikor mentem a gyerekért, kezembe vettem a sapit és csavarni lehetett belőle a vizet.

Ezek szerint izzadt fejjel rohangászott kint, gondolom akkor fázott meg.

Elég lett volna, ha ráhajtják a kabátja kapucniját a fejére, akkor nem izzadt volna meg.

Vagy még az se kellett volna, simán el lett volna csupasz fejjel.


Másnap vittem be pluszban egy baseball sapit, hogy azt adják rá, ha megint meleg van délelőtt, legyen választási lehetőség.

Volt ám dilemma, Dani homályosította föl őket - a Dani elmondása szerint - hogy miért van 2 sapi.

42528. Dorka29 (válaszként erre: 42519. - Benvik)
2010. nov. 8. 13:22

Sziasztok!


Hát, Benvik, nem mondhatom, hogy feldobott a válaszod.:-(

42527. mandy (válaszként erre: 42526. - Zazuka)
2010. nov. 8. 13:20
Jaj, hát akkor passz :-/
42526. zazuka (válaszként erre: 42525. - Mandy)
2010. nov. 8. 13:13

Szerinted mit csinálok?! :)))

Szerencsétlen gyerek 3. nap reggel már magától mondja, amikor elkezdem neki mondani, hogy "Figyu Dani...", "Túúúdom, szólok az óvónéninek, hogy folyik az orrom."

Működik is ideig-óráig, de aztán ráun. Itthon is ez van. Mondom neki, hogy szóljon, ha folyik, de belefeledkezik a játékba és elfelejt szólni. Szipogni egyszerűbb :(

42525. mandy (válaszként erre: 42524. - Zazuka)
2010. nov. 8. 13:09

És ha beszélnél velük?

Persze nem kell nekik esni (már csak a gyerek miatt se), de én finoman egyik reggel szólnék Daninak, hogy 'drágám, szólj x néninek, ha folyik az orrod, és szépen fújd ki!!!' ;-)

42524. zazuka (válaszként erre: 42523. - Mandy)
2010. nov. 8. 12:56

Hát...

Én erre következtetek abból, hogy az orra környéke húzódik a rászáradt cucctól, a kis orra lika meg alig szelel át a beszáradttól.

Na meg minden délután úgy jön ki a csoportból, hogy szipog. Aztán ha kifújom neki, akkor egy fél órára tuti nem kell újra fújni. Ergo már elég régóta szipoghatott.

42523. mandy (válaszként erre: 42522. - Zazuka)
2010. nov. 8. 12:52

Biztos ez? Nem akarok kételkedni a szavaidban, csak olyan hihetetlen. Komolyan nem fújatják ki a gyerek orrát? Ilyet még nem is hallottam :-/

Egyébként magukkal is kicsesznek, mert ha csak azt törlik le, ami 'kilóg', akkor ami bent marad, az nyilván kifolyik, és lehet előröl kezdeni. Ahelyett, hogy egyszer kifújatnák, aztán nyugtuk van.

42522. zazuka (válaszként erre: 42521. - Mandy)
2010. nov. 8. 12:44

Igen, igazad van, én is így gondolkozom, csak ugyanakkor felháborít, hogy az ember napi 8-9 órában rájuk bízza a gyerekét és magasról tojnak arra, hogy a gondatlanságuk miatt lesz egy szimpla orrfolyásból köhögés, majd láz egy jó kis fülgyulladással kísérve :(

Meddig tart kifújatni az orrukat?

Egy pillanat. De mivel nem a sajátjuk, így nem csinálnak belőle "gondot".

42521. mandy (válaszként erre: 42520. - Zazuka)
2010. nov. 8. 12:01

Igaziból tök fölösleges itthon tartani Őket szerintem. Én ugye itthon vagyok, megtehetném

DE

1,nagyon megszokja itthon, aztán nem akar menni

2,hiába kúrálom ki itthon, ha már az első nap újra találkozik bent a bacikkal...


Az immunrendszerüket kell erősíteni, én ezzel próbálkozom.

42520. zazuka (válaszként erre: 42519. - Benvik)
2010. nov. 8. 10:00

A "természet"-et én úgy értelmezem, hogy ha folyik a gyerek orra, akkor kifújom neki, ha napjában 100-szor, akkor annyiszor.

De az ovi másképp működik, ott jó ha azt letörlik, ami már kint van - remélem senki nem kajál éppen - nemhogy kifújni neki.

Így viszont én hiába itatok vele teát és etetek mézet, és kötöm be a torkát, ha egyszer folyamatosan kapja az "utánpótlást".

Ha viszont minden egyes orrfolyós időszakban otthon tartom, akkor a.)fölkopik az állunk, mert nem tudok dolgozni, b.) minek is járjon oviba, gyakorlatilag havonta itthon tölthetne 1-1 hetet :(

42519. benvik
2010. nov. 7. 20:29

Sziasztok!

Köptető nálunk sem vált még be egyik sem, a természetre szoktam bízni általában. És sajnos Kriszti is hány egy köhögőrohamnál:-( És a kinövésben nem bízok, mert Apa is a mai napig hány ha nagyon köhög:-((((

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook