Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Expocakos Anyukák fórum

Expocakos Anyukák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
42488. benvik
2010. máj. 5. 10:23
Pitypang, megkérdeztem az egyik ismerősömet, ahol tudom hogy volt gond a hozzátáplálással. Ott sem akarta a kislány. Ő azt csinálta, hogy egy-két kanállal evett azért a gyerek, aztán amikor már tudott rágni, akkor kapta hasonlóan az ő ennivalójukat. Szóval a krumplit neki nem sózta annyira, meg a husit nem fűszerezte úgy stb. 1 éves koráig a kislány nagyrészt csak szopott, de kutya baja. Nem egy nagy evő a kislány azóta sem, de azért Krisztinél sokkal jobban eszik. Bár az nem nagy teljesítmény:-((((
42487. benvik
2010. máj. 5. 09:44
Láttam Simi fürdetőkarikáját. Mennyire kell tudni ülni ehhez?
42486. mandy (válaszként erre: 42485. - Benvik)
2010. máj. 5. 09:40

Azért 18 éves korukig nem kell várni.

Ahogy írtam, ÉN sem merem a két gyereket nagyon rábízni senkire, mert ÉN nem bízom meg annyira senkiben, mint saját magamban....két gyerek azért éppen kétszer annyi odafigyelést igényel, mint ha csak az egyiket bízom rá valakire.

De azért ha már Lili is 2-3 éves lesz....inkább 3 :D Akkor már igenis elmegyünk egy évben legalább 2-3 hétvégére.....inkább 2-re :DD

42485. benvik (válaszként erre: 42483. - Pitypang)
2010. máj. 5. 09:36
Én is úgy ácsingózok:-)))) Komolyan, ha Zéti is 18 éves lesz, akkor szülinapján összepakolok, és elmegyek egy hét wellnesezésre:-)))) NÉLKÜLÜK!!!!!
42484. benvik (válaszként erre: 42480. - Pitypang)
2010. máj. 5. 09:31
Ne is mond! Meg is mondtam nekik, hogy ez vicc:-( Anyám közölte, hogy ő egyszerre csak egyre tud figyelni. És akkor én hogy figyelek kettőre???? Vagy valaki háromra, négyre stb???? Múltkor lementem körmöshöz, és nem röhögni, hozta a nevelőapámat és a dédit magával, hogy a gyerekekre kell vigyázni. Ja és a vicc, hogy anyukám eredeti foglalkozása tanár:-)))) De megnyugtatott, hogy majd ez változni fog, ha Zéti annyi idős lesz, mint most Kriszti.... Kösz.... Anyósék vállalnák jobban, de ott meg én láttam, hogy eléggé gázos a helyzet, és nem figyelnek rájuk oda, Após leül itt netezni, anyós a kertben túrkál, a gyerekek meg csak úgy vannak. Arra jöttem haza, hogy a két gyerek a mi ágyunkon felügyelet nélkül. Kriszti figyel, hogy Zéti ne essen le. És csodálkoztak, hogy kiakadunk. Baromi magas az ágyunk, alatta parketta.... Feri akkor megmondta, hogy ez volt az utolsó. Lehet én lihegem túl, de én nem merem így rábízni a 3 évesre a csecsemőt, aki forog mint az állat, kúszik stb.
42483. Pitypang (válaszként erre: 42481. - Mandy)
2010. máj. 4. 10:23

Jó' van, na! :D De nem éveket mondok én, csak néha egy lopott órát vagy kettőt...

Nekem nem baj, ha valaki nem ácsingózik ez után, csak ne nézzenek hülyének, hogy én meg mégis. :)

42482. Pitypang (válaszként erre: 42476. - Mandy)
2010. máj. 4. 10:18

:)) Nagy vonzereje van a tűzoltóautóknak. :D

A barátnőm kisfia is tűzoltó akar lenni, amióta itt voltak nálunk. :D

Itt is volt vasárnap tűzoltónap, amit a Norbi szervezett. Szerencsére jó lett minden, ha már kikínlódtuk ami ezzel járt. Ugye sokat nem volt itthon ez miatt, amikor meg mégis, akkor egy csomó szart segítettem neki keresni, megírni, stb.

42481. mandy (válaszként erre: 42479. - Pitypang)
2010. máj. 4. 10:18

Nem vagy Te hülye.

Talán én vagyok az :)

Mert én tényleg így vagyok vele, hogy ez a pár év ilyen, aztán mikor már kamaszok lesznek és tojnak a fejünkre, akkor meg annyit leszünk nélkülük.....és visszasírjuk még ezeket az éveket. Szóval most ezek az Ő éveik. Aztán majd lesznek ÉN-éveim. Sok-sok barátnőzéssel, kirándulással, wellness-hétvégével, vásárolgatással (nem kajára gondolok, olyan vásárlásom van most is bőven), stb :)


Ja és az én szüleimnek nem sok a gyerek, bevállalnák.

ÉN nem akarom egyszerre a kettőt otthagyni. Talán majd ha Lili nagyobb lesz....

42480. Pitypang (válaszként erre: 42473. - Benvik)
2010. máj. 4. 10:14
Te figyi, mi az, hogy sok nekik 2 gyerek? Hát és akinek van 3 gyereke (saját), az mit csináljon? Nehogy már 2 gyerekkel ne lehessen bírni! Pláne nem éjjel-nappal, mint amit mi itt szinte mind csinálunk, hanem havi pár nyomorult órát csak...
42479. Pitypang (válaszként erre: 42472. - Mandy)
2010. máj. 4. 10:12

Hát ez is igaz, hogy most kicsik és még majd sokat lehetünk kettesben. Csak nekem most is hiányzik hogy néha-néha egy kis időre kettesben lehessünk és olyasmit csináljunk, amit kicsikkel egyszereűen nem lehet. Pl. néha tök jó lenne elmenni motorozni. Az nem feltétlen sok idő, mert ha csak ülünk a motoron és nem állunk meg valahol, akkor épp elég belőle 1 óra is. De hát ennyi sincs ugye. Na meg hiába ovis a Leni, a Simi ugye itt van és a mozi sem délelőtt van. :) Meg a színház sem, meg a semmi. Nehéz téma és néha hülyének érzem magam, hogy nekem igenis van szükségem/igényem ezekre a kis kiruccanásokra. Mert erre jönnek a mineknekigyerek, ezzeljáragyerekvállalás, kikellbírnileszmásképpismajd, stb... Szeretem a gyerekeimet, akartam őket, akarom őket, nem napi dologról van szó, nem is hetiről, de néha tényleg mégis jó lenne kicsit elszakadni attól, ami itthon van. Nem örökre, hanem csak 1-2 órára. És nem egyedül, hanem a férjemmel, ketten. Persze hogy este ketten vagyunk, amikor a gyerekek alszanak. Meg alszunk mi is. Istenem, micsoda izgalmas program feküdni és aludni egymás mellett. :D

Ahogy írod te is, egy séta néha vagy egy kis vacsora akárhol... Amikor épp senki sem akar tőletek semmit és senkinek nem folyik az orra, nem kell kakilni senkinek... Néha én igenis vágynék erre. Csak a munka és egyéb miatt ezek esti dolgok és erre lenne jó valaki, aki idejön, mert este hova vigye a gyerekeket sétálni már?

Vannak itt többen is, akik itt laknak a faluban, de a szüleik is, csak külön házban, akár külön utcában is. Ez a jobbik szerintem mondjuk. :D Szóval külön élnek, de azért pillanatok alatt van gyerekfelügyelet, ha kell. Ingyen és megszólás nélkül. Mert kalkuláljátok bele a parasztos felfogást is, azaz halálba kidumálnak majd minket is, ha majd találunk valakit, aki néha vigyáz a gyerekekre. Amiket fent soroltam, azt megkapjuk tutira, meg ki tudja még mit nem. Minek ezeknek gyerek? Csavarogni persze van eszük! Stb. :D :D :D Igen, van. Nem akarok becsavarodni a gyerekvállalásba, na. Még egy munkahelyen is van szabadság, ezerszer több, mint ami szabadsága egy anyának van, aki különben "csak otthon ül". :)

42478. benvik (válaszként erre: 42474. - Mandy)
2010. máj. 3. 22:11

Nem tudom meddig lesz ez így. Bíztam benne, ha Zéti megindul, és Kriszti játékai veszélybe lesznek, megváltozik. De nem. Még a szent és sérthetetlen motorját is odaadta Zétinek, hogy kipróbálja. Még én is alig érhetek hozzá.

Viszont Zéti olyan elkényeztetett gyerek lett, hogy az valami eszméletlen. Mivel egyet nyösszent, a nővére máris rohan, simogatja, visszaadja a cumiját, játszik vele. Ha hisztizik, addig kiabál velem Kriszti, hogy "vedd fel anya, sétálni akar!", amíg elegem nem lesz. És nem sírás Zéti részéről, hanem hiszti.

42477. mandy (válaszként erre: 42475. - Benvik)
2010. máj. 3. 22:07
Na milyen ügyesek vagytok :)
42476. mandy
2010. máj. 3. 22:07

Pitypang, gondoltam ám tegnap Rád/Rátok!

Közbiztonsági nap volt nálunk, voltak tűzoltók, rendőrők, polgárőrök, mentősök....Bálint teljesen bele volt szerelmesedve a tűzoltóautóba. Majd teszek fel képeket...ha lesz egy kis időm :)))

42475. benvik
2010. máj. 3. 22:06
Mandy módszerét továbbfejlesztve Kriszti megitta a Béres Cseppet!!!!!! Ja a fejlesztés, hogy én csináltam Krisztiét, ő csinálta Zétiét. (Zéti sima Cebiont kapott, de tök egyforma a két üveg:-)))) Bár majdnem megbukott a dolog, de azt majd a naplómba.
42474. mandy (válaszként erre: 42473. - Benvik)
2010. máj. 3. 22:05
Örülj Neki! Nálunk meg azért nem jó ötlet egyszerre otthagynom Őket (még apára sem!), mert Bálint olyan durva mostanában Lilivel. Nem direkt, csak kis figyelmetlen, ezerszer elmondtam Neki, hogy Lili még kicsike, és lehet hogy Neki/Bálintnak vicces az, ha valaki megkocogtatja a hátát, de ha Lilinek így megkocogtatja, akkor szegénykém felborul :-/
42473. benvik (válaszként erre: 42472. - Mandy)
2010. máj. 3. 22:03
Na majd meglátjuk hogy lesz később, rá lehet-e őket bízni a nagyszülőkre. Azt mindig is sejtettem, hogy együtt a kettő sok nekik, ezért régen úgy gondoltam, hogy egyik az egyikhez megy, másik a másikhoz. Na de az már világos, hogy nem lehet őket szétválasztani. Anyukámnál már hülyének éreztem magam, mert fél órát könyörögtem a lányomnak, hogy hadd vigyem el a játszótérre csak őt, hogy csak vele tudjak játszani. Nem, vigyük tesót is. ÁÁÁÁÁÁ!!!!
42472. mandy (válaszként erre: 42471. - Benvik)
2010. máj. 3. 20:29

Áhh, én nem engednék be idegent, az tuti.

Én olyan babysitterre gondoltam, aki elviszi sétálni a gyereket. Itt nekem ne üljenek :)

De aztán jött ez a bölcsi heti kétszer. Majdnem annyiba kerül, mint egy bébiszitter, és nem is csak Övé a figyelem, de jól elvan.

Lili más kérdés. Ő mindig itt van Velem. Vagy apával. Olyan még nem volt az elmúlt 14 hónapban, hogy egyik gyerek se volt velünk. Csak akkor vagyunk kettesben, ha alszanak.

A mozi nem hiányzik, mert elég sokat dvd-zünk.....de egy éttermezés vagy séta kettesben azért jó lenne :)

Na de ez majd egy ilyen időszak. Aztán majd lehetünk még annyit kettesben, hogy meg is unjuk majd egymást :DDDD

42471. benvik (válaszként erre: 42468. - Pitypang)
2010. máj. 3. 20:04
Na ez a másik bajom nekem is, hogy egy idegent beengedni. Mióta Zéti megszületett, kétszer szöktünk el Apával anyukáméktól egy kis olasz étterembe egy gyors kajálásra. Amúgy csak vásárolni voltunk kettesben, azt is rohanva. Olyan jó lenne eljutni pl egy moziba.....
42470. benvik
2010. máj. 3. 20:00
Na szomszéd adott egy ilyen FLP tablettát. Lányom üvöltve kiköpte:-(((( Hülyét kapok. Kijött a gyógyszerész felesége, ő azt mondta, hogy ő csak ezt adja a lányának, nem ajánl mást. Köszi. Meg lehetőleg most hogy lázasok se tömjem őket lázcsillapítóval meg gyógyszerrel, inkább hűtőfürdő. Na azt kapott tegnap mind a kettő rendesen:-(
42469. mandy
2010. máj. 3. 19:46

Na bocsi, későn válaszolok, de ez a hétvége nekünk háromnapos lett, apa kivette a mai napot, mert ovis beíratás volt, délután meg anyáknapja a suliban :)

(((naplózni is kéne minderről)))


Szóval Lili igaziból sose javult meg - már ami a kanalazást illeti. Sose lett jó evő. De nekem ez már nem új, Bálint is ilyen (volt....és ilyen most is).

42468. Pitypang (válaszként erre: 42492. - Benvik)
2010. máj. 3. 19:10
Én ezzel a gyerekcsősz dologgal úgy vagyok, hogy... Magam sem tudom. Néha nagyon jól jönne és ha nem is rendszeresen, de amikor nagyon kell vagy csak egyszerűen kicsit lelépnénk pár órára, jól jönne, ha lenne aki vigyáz a gyerekekre. Nálunk ugye nagyszülők a Norbi részéről nincsenek, nekem anyu most ehhez messze lakik, a Norbi nagyszülei meg a koruk és az állapotuk miatt nem alkalmasak egy hároméves és egy féléves gyerek felügyeletére és ellátására. Szóval valaki előbb-utóbb kell majd, mert nem gubózhatunk be teljesen, van egy sejtésem, hogy az hova vezethet akár. Illetve egyőnk sem ült a seggén soha, most OK hogy gyerek, stb., de szerintem nem kell mindenáron besavanyodni, na. Szóval valaki jó lenne. Valaki... De ki? Valaki a faluból, hogy kéznél legyen és könnyen eljöjjön és hazajusson. Valaki, aki szereti a gyerekeket és mi is szeretjük őt. Valaki, akinek van tapasztalata gyerekekkel, nem kap szívrohamot, ha bármi történik, hanem vagy rendezi a dolgot vagy szól nekünk vagy akinek épp hirtelen kell. Olyan valaki, aki nem annyira elfoglalt, hogy alig lehessen vele időt egyeztetni. Ahogy átgondolom, valaki falubeli nőci kéne, akinek van gyereke, de már legalább 18 éves vagy ilyesmi, hogy ne kelljen vele otthon lenni mindig. Meg persze bízzunk benne annyira, hogy szívesen engedjük az otthonunkba. Most nem is az, hogy elvisz valaki valamit... Csak mégis nekem olyan fura, hogy valaki idegen a mi cuccaink közt matasson. Nehéz ügy eléggé. Pedig jó lenne és biztos, hogy kell is majd valaki. Illetve ha nem is KELL, de jó lenne. Csak nem tudjuk hogy ki és mikortól vessük be. :)
42467. Dorka29 (válaszként erre: 42466. - Benvik)
2010. ápr. 30. 16:56
Én is!
42466. benvik
2010. ápr. 30. 15:52
Pitypangnak boldog szülinapot kívánok!!!!!!!
42465. benvik
2010. ápr. 22. 19:53
Sehol senki?
42464. Pitypang (válaszként erre: 42454. - Dmolnar)
2010. ápr. 20. 12:08
Nekem 6 hónapos a kisebbik kisfiam és nekem is kemény a seb felett, illetve a seb vonala is. A hasam nem lett/maradt mondjuk nagy, így erre nem tudok mit mondani. Viszont az tuti nem a császártól van, hanem akkor a sima szülés után is nagy lenne. Jó vígasz, mi? Csak azért, mert már ugye nem függőlegesen vágnak, mint régen, tehát ha akar, vissza tud lapulni a has. A felüléssel ártani nem fogsz, csak legyen hozzá kitartásod.
42463. benvik (válaszként erre: 42461. - Édesmandula)
2010. ápr. 18. 15:20

Szia!

Köszi a infót. Szegény akkor tényleg nem unatkozik:-( Bár ezt a szót ő soha nem is ismerte...

42462. Dorka29 (válaszként erre: 42461. - Édesmandula)
2010. ápr. 18. 15:09
hello, köszi az infókat!:)
42461. édesmandula (válaszként erre: 42456. - Vandancsi)
2010. ápr. 17. 14:15

hahó,

Rose "jól" van, most valami vírusos nyavalyával küzd, a netszolgáltatója meg bebunkózott és letiltotta a netjét. (vagy nettyét?) most keres valami olcsó de normális mobilnetet, természetesen a mobilszolgáltatójának arrafelé pont nincs lefedettsége, így egyenlőre nem tud netezni.

lett egy csomó gidája (egy párat neki kell fullosan gondoznia, mert anyukájuk ellökte őket-2 óránként etet...), a malacok viszont nem sikerültek :(

nem unatkozik megint az biztos :P

42460. Bubbaboo (válaszként erre: 42459. - Vandancsi)
2010. ápr. 17. 10:29
És egyre több. :))
42459. vandancsi (válaszként erre: 42457. - Dorka29)
2010. ápr. 17. 10:08
Mióta ismerem, sok a dolga. :)
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook