Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Expocakos Anyukák fórum

Expocakos Anyukák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
42608. benvik (válaszként erre: 42602. - Pitypang)
2010. nov. 15. 21:41
Drukkolok:-)))) Ja és nem vagy ám lestrapált kismama egyeltalán!!!! A fényképeket tuti nem retusáltad órákig:-))))
42607. zazuka
2010. nov. 15. 21:35

Amikor én voltam vetélés utáni pucoláson, akkor a 4 ágyas szobában volt terhes - akit azért fektettek be, hogy bent tartsák a babát - volt miómás - aki már a sokadik egészségügyi küretére várt - voltam én - aki elvetéltem - és volt egy cigány csajszi - aki szoptatás mellett lett terhes és bár borzasztóan sajnálta a pocakban lévő magzatot, de kénytelen volt elvetetni, hogy a meglévő 2 gyerekének meg tudja teremteni a normális életet.


Mi hárman, akik a küretre vártunk, nem ehettünk egész nap, mert csak este 6-ra sikerült altató orvost keríteni.

Iszonyat jól mulattunk az éhségünkön, a terhes csajszi már fogta a hasát, hogy ki ne röhögje a babát :)


Attól függetlenül, hogy a terhes csajt leszámítva egyikünk sem örömében volt bent a kórházban, elég vidámra sikeredett az a nap.

42606. Anyuci20
2010. nov. 15. 20:37
meg mikor befektettek a kórházba 7hónapos terhesen ott beszélgettem abortuszra várókkal,mert egy szobába rakták velünk,volt egy fiatal kiscsajszi(nem mintha idős lennék na mind1)nagyon maga alatt volt egésznap sírt nagyon sajnáltam a párja is ott sírt,viszont volt egy roma csajszi az nagyon durva volt benem állt a szája,de egy kicsit felvidíott minket.
42605. Anyuci20 (válaszként erre: 42603. - Pitypang)
2010. nov. 15. 20:28
Én is onnan tudom az abortusz h megy mert hallottam 1-2helyrél nekem még nem volt de nem is szeretném h legyen.Az abortuszosoknak nemkell kiskönyv,annyi változás lesz ha legközelebb terhes lesz h a kiskönyvbe fellesz tüntetve az abortusz.
42604. zazuka (válaszként erre: 42603. - Pitypang)
2010. nov. 15. 20:20
Nem. Oda nem kapsz semmit, csak időpontot a kaparásra. Ennyi. Egy UH-val igazolják a terhességet, egyáltalán azt, hogy nem méhen kívüli-e és kész.
42603. Pitypang (válaszként erre: 42600. - Anyuci20)
2010. nov. 15. 19:50
Nekem is így volt, ugyan ezt tudtam volna írni. Az abortuszt nem tudom. Nekik is adnak kiskönyvet?
42602. Pitypang (válaszként erre: 42599. - Benvik)
2010. nov. 15. 19:49

Majd meglátjuk, van-e egy évem. Tiszta őrület, de leírtam ezt ide ma, hogy még itthon vagyok és micsoda mázli, mert sehol nem tudnám megoldani, hogy hónapokra táppénzre vonulok... Erre... Na, ma nem írok semmit, de megkerestek valamivel, amiről én sem tudok mindent, majd holnap derül ki. Munka persze. Hányingerem van az izgalomtól és hasmenésem, annyira izgulok. Illetve nem a munka miatt, de ha jó lehetőség, akkor nem merem elszalasztani, mert mi van, ha jövőre meg a nagy büdös semmit fogom ki? OK, most nem muszáj és nem éhezünk és nem létszükséglet, de ha jót ajánlanak és tényleg én kellenék nekik, akkor azt hiszem, elvállalom. A bölcsi le volt beszélve jövő ősztől a Siminek, de ma hívtam őket és éppen pont egyetlen szabad férőhelyük van, 2-3 héten belül szóljak, hogy mi lesz, mert tudják fogadni a kis mazsolánkat. Vadi új bölcsi, új épület és újan nyílt, most 2010. januárban. 2 csoport van csak, de már tele is vannak. Hát igen, van igény ilyesmire. Voltam ott és olyan, mint egy kis manólak, nagyon édes, a vezető nőci pedig aranyos volt és segítőkész, nekem szimpatikus volt nagyon. Szerintem én is neki, mert odasúgta, ha addig nem lesz karosi címünk, tud megoldást. ;) Mert feltétel a zalakarosi lakcím, csak nekik jár a bölcsi a mindenféle támogatások miatt valahogy. Mivel még itt lakunk, a ház megvan és nem tudtunk így ugye másikat venni, ezért még az odasúgott megoldásra van szükség, de azt holnap a Norbi megbeszéli, ha kell, legyen megoldás erre is.

Úgy izgulok, mint egy kis hülye. Megyek is hajat mosni, legalább rendezetten menjek oda, ne mint egy évek óta melegítőben itthon ülő, lestrapált banya, akinek amúgy érzem magam sokszor. :D

Holnap mesélek, ha jól sül el a dolog, ha nem. Azért drukkoljatok ám, hogy akármi lesz, de jó legyen! ;) Köszi. :)

42601. Anyuci20
2010. nov. 15. 19:47
remélem tudtam segíteni privibe is nyugodtan írhatsz ha az jobb
42600. Anyuci20 (válaszként erre: 42598. - Jenna8)
2010. nov. 15. 19:45
Nálam ez úgy volt meglett a pozitív teszt elmentem nőgyógyászhoz ott megvizsgált igazolta a terhességemet onnan átküldtek a védőnőhöz akit kiosztottak mellém de ő csak a beutalókat adta vérvételre.van egy másik védőnő(ezt neki kell megkeresni biztos a környéken van kisgyermekes anyuka) aki kiadja a kiskönyvet ezt 12hetes korig megkell csinálni ezzel megy utána vizsgálatokra ebbe írnak bele mindent ennélkül sehova nem mehet.ha viszont elveteti,akkor is nőgyógyászhoz elkell mennie és ott az orvos fogja a klinikára beutalni sztem,12hetes koráig elvetetheti,de minél hamarabb elkell intézni nem szabad az utolsó hetekre hagyni.
42599. benvik (válaszként erre: 42596. - Pitypang)
2010. nov. 15. 16:52
Szerintem addigra megerősödik az immunrendszere, mire mész dolgozni, és nem fog mindent elkapni. És Siminek is erősebb lesz, mert Lenitől addig is elkapja, és erősödik. Én legalább is ebben bízom:-)))) Nálunk lesz erre egy egész év jövőre. Bölcsi nincs, illetve van 50ezerért. Én keresek 80 ezret, olyan 20ezer a bérlet. Szóval marad kemény 10ezer forint, amit úgyis elvisz a táppénz:-( A semmiért nem megyek vissza. Bár úgy tűnik nincs is hova, mert főnökváltás volt, és már egy régi kollégám sincs ott:-( 26-an voltunk, mindenkit vagy kirúgott, akit nem tudott azt meg kicsinálta idegileg. Volt olyan kollégám, aki a pszichiátriára járt, annyira kikészült:-((( Bár akik elmentek, könyörögnek, hogy legalább pár hónapra menjek vissza, és csináljam ki én. Ismernek:-))))) Csak nekem nem éri meg....
42598. Jenna8
2010. nov. 15. 14:24

Sziasztok!

Gondoltam itt kérdezek,mert Ti már mindent tudtok!

Nem rólam van szó,ha hiszitek,ha nem,az egyik barátnőm lett terhes,gyógyszer mellett.

A kérdésem az lenne,hogy ilyenkor mi,hogy történik?Elmegy nőgyógyászhoz,gondolom védőnőhöz is...Hol,mikor kapja meg a kiskönyvet?Még nem tudja,hogy meg tudja-e tartani a babát sajnos:(Tudjátok,hogy ez a része,hogy működik?Ha esetleg nem tartja meg?Adnak Neki gondolom gondolkodási időt,vagy nem?Akkor is küldik védőnőhöz?

Lehet,csak este tudok ismét benézni,de előre is köszi a válaszokat!

42597. zazuka
2010. nov. 15. 14:16

Ezen a szuszi dolgon nagyon jót derültem.

Dani is így fújja ám az orrát, hogy közben én tartom a zsepit.

Fogalmam sincs, hogy miért pont ez volt a megoldás, de a száj helyett orr fújásra akkor érzett rá, amikor azt mondtuk neki, hogy dobbantson mérgesen.

Most is ívesen meghajlik hátrafelé (levegőt vesz), majd miközben dobbant a lábával, fúj egy nagyot az orrán - persze közben előre dől.

Na, hát az orrfújásra külön procedúra rákészülni. Először beállítom a gyereket irányba - mert ugye jobbkezes vagyok, abban van a zsepi - másik kézzel megfogom a nyakát - mert ha nem, vagy hanyatt esik levegővételkor, vagy orra esik kifújáskor - az ujjaimat úgy rendezem el az orra körül, hogy nehogy megkarmoljam, majd indulhat a fújás. Nagy levegő, folyamatosan erősen fúj, közben én úgy mozgatom a kezem ide-oda, hogy hol az egyik orrlikát fogom be, hol a másikat. Így egész jól kijön.

Lehet, hogy meg kéne tanítanom az óvónőket, hogy hogy kell a Daninak orrot fújni :)


Az önálló fújás nálunk nagyon nem megy. Pont ma reggel adtam a kezébe egy zsepit, hogy próbálja meg kifújni magának.

Először megtörölte az orrát, majd gombócot csinált a zsepiből, rászorította az orrlyukaira és fújt. Csak épp ki nem jött semmi, mert befogta az orrát.

Hát ez így nem megy.


Az orrszívóval próbálkoztam még mielőtt a dokinő ki nem mondta az ítéletet az arcüreggyulladásról, kezébe adtam, hogy szívja ki magának, de nyafog és ellenkezik. Már elszokott tőle, nem csinálja olyan lelkesen, mint amikor kicsi volt.

Most már csak zsarolásra "használom", ha nem fúj elég erősen, akkor befenyítem a porszívóval.

Gyalázat, de a cél szentesíti az eszközt.

42596. Pitypang
2010. nov. 15. 13:50

Én is ideérek azért. ;)


Nátha és ovi... Nekem ma számolgattam, kerek 1 hónapja zsinórban, együtt vagy felváltva betegek a gyerekeim. Kiütéses száfertőzéstől a hányás-hasmenésen át a torokgyulladásig minden volt benne. Közben mi sem maradtunk ki, néhány betegség nekünk is kijutott. És nehéz elhinni, de nekünk nincs hasznavehető nagymamánk, a szomszédokkal sehogy sem állunk, vagyis nem ilyen gyerekrábízós viszonyban. Norbi mamája nyugdíjas, de könyörgöm, öreg is és nincs egy éve, hogy brutális agyműtétje volt. Jól van, na de akkor is! Azért egész napra neki kemény lenne még 1 kicsi is, nem kettő. És most az a mázli, hogy még itthon vagyok. De külön megnézném azt a munkahelyet, ahol imádnának annak ellenére is, hogy 1 hónapig!!! táppénzen vagyok. A bébiszitter meg szép és jó, de maximum időnként fér bele a keretbe egy átlag családnak szerintem. Mert mondjuk ha egy komplett hónapért elkérne kb. 80-100 ezret, akkor mi a tökömnek dolgozzak, ha a bébiszitterre megy el a fizetésem zöme? Akkor otthon lehetek és én is ápolhatom őket, nem? Szóval remélem, a gyerekeink majd nem lesznek túl betegesek, illetve betegséget elkapók, mert akkor gáz lesz nagyon. Most is folyik kicsit Leni orra és ment oviba. Már csak azért is, mert már az utóbbi 1 hónapban alig ment. És ha júniusig taknyos a gyerek, júniusig nem jár oviba? Csak mert amint visszaviszem az oviba, úgyis taknyos megint 1-2 nap elteltével. Kapnak vitamint, szippantom az orrukat itthon, próbálom ésszerűen öltöztetni őket és ennél többet nem tudok tenni, de szerintem más sem. Az immunrendszernek is kell az, hogy megszokja a világot maga körül. Amikor itthon van Leni, érdekes, de sosem beteg. Meg is figyeltem, 2-3 éves koráig nem volt náthás sem. Aztán ovi... A nyáron sem volt semmi, de még egy tüsszentés sem talán. Szeptembertől most megint. Hát ez van. Megszokják majd és én is lassan rájövök, mivel gyógyulnak gyorsan. A másik pedig, hogy Simi itthon van ugyan,d e Leni mindent hazahoz az oviból. Most a Simi érdekében akkor a Simit küldjem el valahová vagy Lenit ne engedjem haza? Ugye hogy hülyeség? Náthás, náthás, ez van. Nem leszarom, de szerintem nincs normális megoldás. Leni szépen kifújja az orrát, ha én tartom a zsepit. :D Ennek ellenére orrszívózunk is, mert mégsem elég alapos vagy nem tudom, de volt már arcüreggyulladása tavaly. Most tanulja azt, hogy egyedül is kifújja, ne kelljen megvárni mást, míg segít neki. AZ a baja amúgy, hogy fújja ő, de hogy rámegy az ujjára a "szuszi". :D :D :D Azért szuszi, mert amikor pici volt és kértem, fújja az orrát ki, a szájával fújt mindig. Akkor mondtam, szusszantson egy nagyot az orrával a zsepibe. Ekkor sikerült, de azóta is szuszi maradt és ő nem kifújja az orrát, hanem "anya, beleszusszantok egy zsepibe, jó? " :D


Bubba, erre a családi mizériára írnék ám, de felkelt a Simi. Nem irigyellek. Illetve a türelmedért igen. Én már megzakkantam volna, ordítottam volna és ha egy szál bugyingóban is, de a kölykeimmel együtt leléptem volna a bugyberekbe! Csak mert én nem vagyok ennyire toleráns és megértő. Változom kéne, tudom, de én megőrültem volna már a te "aranykalitkádban". Ezzel nem a családod ellen akarlak ám hergelni, csak irigylem a kitartásodat. Meg hogy tudod a fejedben hova tenni a dolgokat. Én üvöltenék a kíntól, mert nem viselem a diktatúrát sajna. :S

42595. zazuka (válaszként erre: 42591. - Bubbaboo)
2010. nov. 14. 15:26

:( Pff, ez a tipikus "aranykalitka".

Az a baj ezzel, hogy ha nyelsz is magad miatt, akkor legalább béke van, de basszus, a saját gyerekeid nevelését nem intézheted egyedül.

42594. benvik (válaszként erre: 42591. - Bubbaboo)
2010. nov. 13. 15:22
Felvásárolta a fél Régiót???? Annyi pénzből már kijött volna a hétvége:-(((
42593. mandy (válaszként erre: 42591. - Bubbaboo)
2010. nov. 13. 08:31

Jaj drága, ne hagyd magad! :-/


Immunerősítés: eddig csak Béres volt, de most Immunotrofina. (nem tudom hogy ezek miatt, vagy egyszerűen csak mázlisták vagyunk...és elkiabálni se akarom...de a tavaszi bárányhimlő óta csak pici nátha volt, semmi komoly)

42592. Bubbaboo
2010. nov. 13. 00:42

Mandy!


Írtad, hogy az immunrendszerüket erősíted! Mivel????

42591. Bubbaboo (válaszként erre: 42590. - Zazuka)
2010. nov. 13. 00:41

Persze, miért ne lenne az, egymást közt vagyunk? :)

Tiszta röhej ám...de 30/32 évesen még mindig nem vagyunk külön kasszán "anyucitól". Most van kialakulóban a kis kávézó/étterem, amiből elvileg élni fogunk,legalábbis amíg együtt vagyunk mert persze Petyáé ez is igazából. Remélem fogunk boldogulni és leválhatunk végre, ha másképp nem is, de anyagilag.

Nnnnna. Úgy volt, hogy felmegyünk Bp.-re hétvégére, két éjszaka egy olcsó panzióban, ennyi. Fent lakik a nagymamám tudjátok, 80 éves és évente ha 2-szer látom, most szerettem volna meglátogani, lássa a dédunokákat is, ha beindul az üzlet egy darabig nem megyünk majd sehova attól tartok. :(

Szóval mentünk volna ma délután, kedden legalább szólt Petya az anyjának a dologról. "Mama" szerdán millió játékkal felpakolva jött haza Majával a Régióból, ha nem hagyott ott 50 ezret, akkor egy Ft-ot se, csak úgy, minden apropó nélkül. Pont elég is lett volna majdnem...vagy nem kell közel háromezerért a kisboltban cukorkát, nyalókát és egyéb szarságokat összevásárolni. Vettem hamutartót, szép mécsestartókat a kávézóba, de az nem jó, Ő vesz olyat, ami neki tetszik. Szórja a pénzt a hülyeségre, ami nem baj, amíg jut mindenre.

De csütörtök délután benyögte, hogy nem tudunk Pestre menni mert nincs rá pénz.

Magamban nagyon dühös és csalódott voltam, de nem lehet kimutatni mert akkor még Ő van megsértődve én meg vagyok a szemét. Szóval a szokásos. Isten úgyse megpróbáltam megszokni, de mint egy rohadt pióca olyan a nő, tapad, furakszik, beleszól, levakarni nem lehet. Megoldás nincs.Hacsak nem jönne valami elmebeteg pasas aki feleségül venné. :D De azt is simán otthagyná, hogy a "csillagjaival" lehessen.

Annyira tele van a tököm sokszor hogy legszívesebben a világ végére futnék. :(((((

Persze gyerekestül, de tönkretennének, abban biztos vagyok. Amíg tart a jópofi és az alkalmazkodás, addig vannak rendben a dolgok.

Jajj, csajok, sokszor becserélném ezt a Mama-uralmat egy kis anyagi nehézségre komolyan, de az a sajátom lenne legalább!

Bocsi a panaszáradatért, aranyos voltál, kérdeztél, hát kitálaltam.


(Ja egy kis vígasz, hogy amúgy se mentünk volna valószínű, mert én is rondán köhögök és Petinek meg felment a láza ma délután is 38.7-re, dunsztom sincs, mitől, tök jól érezte magát. Emiatt is ideges vagyok, hogy mitől lázas a gyerek, remélem, nem lesz baja.)

42590. zazuka (válaszként erre: 42588. - Bubbaboo)
2010. nov. 12. 17:05

Mivel bántott, Bubba?

Elmeséled, vagy nem publikus?

42589. benvik
2010. nov. 12. 12:14

Sziasztok!

Na végre feléled a fórum:-) Én azért sajnos valahol megértem a szülőket, a munkahelyen nem tolerálják ha táppénzen van anyuka:-( Nálunk szerencsére van nyugdíjas nagyi, ő lesz a mentőövem. Azt viszont nem értem meg, amikor úszásra hozzák a majd megfullad úgy köhög gyereket, akit folyamatosan visznek a medence szélére, és törölgetik az orrát. Már szólt is a tulaj, hogy azért nem kéne. Itt ugye nincs táppénz stb, hogy ne lehetne írni egy sms-t, hogy beteg a gyerek és kész. És ha nem viszem, nem kell fizetni, tehát erre sem lehet fogni.

42588. Bubbaboo (válaszként erre: 42585. - Zazuka)
2010. nov. 12. 11:28
Az a tuti, mikor a magad ura vagy! Jajj, de régen vágyom már arra! De úgy néz ki nem a közeljövőben jön el - hacsak nem válok el. :)Pont tegnap volt megint egy olyan helyzet, hogy nem sokon múlt, hogy sírjak és nagyon bánt. De most le kell vinnem a csemetéket kicsit a levegőre, hátha akkor esznek valamennyi ebédet. Szép napot Mindenkinek!
42587. Bubbaboo (válaszként erre: 42586. - Anyuci20)
2010. nov. 12. 10:58
Szia fiatal Anyuci! Tegyél fel magadról is képet! :)
42586. Anyuci20
2010. nov. 12. 10:14
sziasztok szeretnék csatlakozni hozzátok a kisfiam 7.én töltötte a 7hónapot
42585. zazuka (válaszként erre: 42583. - Bubbaboo)
2010. nov. 12. 10:01

Az öreg kolléganőd meg nézzen már tükörbe, nem sül le a bőr a képéről?

Pontosan ez a kemény a dologban, hogy nem elég, hogy az emberben dilemmázik az agya (pénzkiesés) és a lelke (gyerek a fontos), és egyértelmű, hogy merre dől a mérleg nyelve, de hogy még a főnökség és a kollégák is nyomatják a lelki terrort, hát ez a felháborító igazán.


Ebből a szempontból mondjuk az én helyzetem egyszerűbb. Én az erőszakoskodó vendégnek fölajánlok 2-3 másik időpontot, ha nem felel meg neki, akkor elküldöm a francba. Nem kell laposkúszásban közlekednem, mert merészelek a gyerekem mellett dönteni.

42584. zazuka (válaszként erre: 42583. - Bubbaboo)
2010. nov. 12. 09:44

Bocs, nem akartalak lerohanni, csak pont tegnap este alkudoztam egy elég erőszakos vendéggel, hogy értse már meg, hogy nem tudok ma délután bemenni, hogy megszárítsam a haját, hiába végez ő korán.

Akkor tudok melózni menni, amikor a Petya hazaér, az pedig 1/2 7-kor van.

Természetesen ennek a vendégemnek nincs gyereke, ebből kifolyólag a megértés legkisebb szikrája sincs benne.


Egyébként pont én vagyok az, akinek semmi segítsége nincs, még apa oldalról sem. Ha a gyerek beteg, vagy szünet van, vagy bármi közbejön, én ülök itthon, ami mindenki számára tök egyértelmű.

Aztán amikor panaszkodok, hogy nem megy az "ipar", akkor meg azt tanácsolják, hogy hagyjam ott a francba a fodrászatot és térjek vissza a jó kis könyvelői állásomba.

Holott azért nem megy az üzlet, mert nekem pl. pont akkor kell lelépnem a gyerekekért az oviba+suliba, amikor a jónépek jönnek hazafelé és útközben beugranánk időpontot egyeztetni.

Nincs idős szomszéd néni, nincs nagyszülő - pontosabban az van, csak épp dolgoznak.

42583. Bubbaboo (válaszként erre: 42582. - Zazuka)
2010. nov. 12. 08:36

Persze, ez abszolút igaz, én sem a tüsszögős és kicsit orrcsöpögős nátháról beszélek, az még simán belefér, nem lehet megúszni...és megértek mindenkit, hogy nem könnyű táppénzre menni, bevételkieséssel számolni, elhiszem.

Nekem annyiból könnyebb, hogy most kerültem (volna) vissza a munkába, egyenlőre fizetést se kapok, mert nem tudok így rendesen dolgozni, az én dolgaim is az öreg kollegamőmre (aki el szeretne menni nyugdíjba és ki kéne váltanom végre), férjemre és anyósomra hárulnak így + feladatok, aminek nem éppen örülnek, dehát ez van.

Utálatos egy helyzet. Az öreglány még haragszik is rám és bunkóskodik a telefonba, mintha nyaralnék itthon battya meg.


Petikét esélyem sincs bölcsibe rakni akkora a túltelítettség, valahogy ki kell bekkelni jövő októberig, akkor talán beveszik az oviba, vagy 2,5 évesen délelőttre legalább...talán be tudom könyörögni Maja mellé. Addig meg kallódik kézen-közön és hurcibáljuk magunkkal.

Ma hajnalra Ő lázasodott be éppen, hallalujah!

42582. zazuka (válaszként erre: 42579. - Bubbaboo)
2010. nov. 12. 07:27

A zöld cucc valóban gáz, az már nem egy szimpla megfázás, de addig, amíg víztiszta folyik, addig szerintem semmi értelme kivenni az oviból a gyereket.

Az mondjuk egész más tészta, ha valaki eleve otthon van egy gyerekkel és mellé be kell vállalnia a másikat is, mert az beteg, ellenben azzal, amikor azért nem tudsz dolgozni menni, mert az egyik beteg.

A megélhetés eddig is gond volt, most hogy "váltság" van, az emberek foggal-körömmel kapaszkodnak a munkájukba, mert ha elveszítik vége. Nem nyaralásról kell lemondani, és vacsorákról, és divatos ruhákról, hanem kajáról, számlabefizetésekről, alap dolgokról.

Legalábbis én momentán így állok. Meg a környezetemben szinte mindenki :(

42581. Bubbaboo
2010. nov. 12. 00:43

Ja, hogy napló, Pityi? Az mi? :S Nem hogy "beállítások". Na, eleget rinyáltam mára, pedig van ám még sajnos a tarsolyomban.


De jó olvasni, hogy Simi is már ekkora, hogy "pakol", hogy Zéti "szerel", Domi nyelvtancuccot hagy otthon...jesszusom.

Egész jól összejött a csapat megint :) Rose fő-fő anya és gazdasszony pedig a naplójába jegyzetel szorgosan, de ide nem gyün???

42580. Bubbaboo
2010. nov. 12. 00:38

Köszi a gyógyszertippeket, rákérdezek egyikre másikra...lándzsás útifű kevésnek bizonyult, ambroxol se vált már be régen se, csúnyákat is olvastam róla, most mucoprontozunk már vagy 1 hete de talán épp csak alakul...


A házimunkával én szívok, valahogy nem vagyok elég ügyes, úgy tűnik, nem bírom megállni, hogy ne csináljam - mindig eltűnök a gyerekek mellől egy "csak berakok egy mosást, mindjárt jövök" felkiáltással, de azt persze ki is kell teregetni, ami sokszor késő estére marad, mert közben egész nap esznek és rendet kell csinálnom a konyhában folyamatosan, különben ember kiakad. Azért a mosogatógépet ki-be kell pakolni, beágyazni, ruhákat pakolászni, alap-dolgok...ők közben kiöntik, szétszórják, összekenik, fölmásznak, Maja direkt a lakásban fellelhető két bilibe pisil/kakil, Petike folyékony szappant masszíroz a hajába, veszekednek, verekednek :(, másik mesét akarnak, sorolhatnám....nem marad nyugodt idő játszani és sokszor még kupi is van. Persze ideülök megírni egy-két gyors e-mailt, de a tornáról már sajnos leszoktam (összekarcolták a dvd-imet :(, nem csinálok rajtuk kívül mást, csak teszek-veszek. Közben persze megpörgetem egyszer-kétszer a kistököst, dumálunk, egy-két percre leülök talán, hogy "együtt nézzük" a mesét, de ez kevés úgy érzem. Én nem vagyok ügyes anyuka asszem.

42579. Bubbaboo
2010. nov. 12. 00:24

(bocsi de Petya idekéretőzött és valahogy nem tudtam írni már utána, nem tudom, mitől van ez...)

szóval gáz, hogy gyógyszerezed, kezeled a gyereket, otthon tartod, mert nem küldöm az oviba úgy a gyereket, hogy térdig lóg a zöld takony az orrából és alig lát/hall a náthától - egyrészt mert én úgy gondolom, nem fair egészségesek közé vinni, másrészt úgyse érezné valószínű jól magát szegénykém. Nagymama nincs mindenhol használható, de tényleg egy jó nyugdíjas ismerős, vagy szomszédnéni sincs? Vittem be a gyógyult(nak hitt) gyerekemet, benéztem a csoportba és egy kislány hangosan, rondán köhögött -ráadásul Maja "köpködős Dóri"-nak emlegette és én is láttam, hogy Dórika kajánul köpköd és csulázik a játszótéren. Hja és orvos-szülők gyereke!!! Na???????

Nekem is szívás itthon lennem a kettővel, de megteszem, mert beteg gyereknek nincs helye az oviban! A kedves szülőtársak arra nem gondolnak, hogyha bacival el is viszik a gyereket oviba, magától nem fog meggyógyulni és mondjuk 2 nap múlva már lázas, úgyis otthon kell vele maradni - csak addig jól megfertőzi a többit is. KÖSZI!

Persze sokan a megélhetésüket féltik. "Örök dilemma" mondta az óvónéni és megvonta a vállát, hogy ők nem tudnak mit csinálni. :/

Bocs a kifakadásért.


Na úgy tűnik, mégis írok. :))))))

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook