Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Expocakos Anyukák fórum

Expocakos Anyukák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
42518. zazuka
2010. nov. 7. 13:33

Hű lányok, köszönöm. Mindkettő újdonság számomra, holnap le is támadom a gyógyszertárat.


Mandy, pénteken pont így mentem be a gyógyszertárba, hogy a Neocitránt próbáltuk már és nem használt, adjon helyette valami mást.

Erre adta a Mucoprontot, aminek ugyanaz a hatóanyaga.

Itthon vettem észre, mert eszembe se jutott nem bízni a gyógyszertárosban, hogy más hatóanyagút ad.

Erről ennyit, mindig rá kell jönnöm, hogy nem szabad más "tudására" hagyni a döntést, muszáj utána járni mindennek. Főleg, ha a gyerekről van szó :(


Dorka, mi nem hányunk - mármint a Dani - de görcsös köhögése neki is volt már. Olyankor ijedtemben mindig rátettem a hideg kezem a torkára. Persze ebben semmi tudományos nincs, csak reflex-szerű mozdulat volt - talán, hogy visszatartsam a hányást? nem is tudom - viszont használt :)

Mondjuk ezt éjszaka nem tudom hogy játszátok el, de tény, hogy ha hideget itatsz vele, vagy hideggel borogatod az nyugtatja az irritált torkot.

42517. mandy (válaszként erre: 42514. - Zazuka)
2010. nov. 7. 12:29

Nekünk a Fitotussin jött be - ez a lándzsás utifű, csak még ki van egészítve kakukkfűvel.

Előtte mi is próbáltunk mindenféle 'mű' cuccot, de ez legalább természetes...vagy legalábbis közelebb áll hozzá ;-)


De sajnos nincs olyan, hogy legjobb köptető. Nekem legalábbis azt mondták a gyógyszertárban, hogy mindegyikben más a hatóanyag, és az egyik embernek ez válik be, a másiknak meg az.

42516. Dorka29 (válaszként erre: 42514. - Zazuka)
2010. nov. 7. 12:19

Szia Zazu, nálunk a homeos Stodal vált be. Mindig azt adom Blankának, meg van egy éjszakai változata asszem a lándzsás útifűnek (az a Dr. Theiss féle), ami segíti az alvást.


Most is Stodalt kap, mert megint köhög..:-( Sajnos továbbra is hány, hogyha köhög, szóval annak ellenére, hogy egyébként nem is mondhatom nagyon betegnek, frankó kis éjszakáink vannak minimum két hányással..


Van még valaki így? Vajon mikorra növik ki ezt a kicsik, vagy mindig ilyen hányásos marad?

42515. zazuka (válaszként erre: 42514. - Zazuka)
2010. nov. 7. 08:42
Jah, és most a Neocitránnal is befürödtem :(
42514. zazuka
2010. nov. 7. 08:41

Csajok, nálatok van olyan köptető, ami használ?


Pénteken voltam gyógyszertárban a Daninak köptetőt venni - egy újabbat - és azt kérdezte a patikus, hogy milyet kérek, melyik vált be korábban.

És igazából akkor jöttem rá, hogy nekünk - mármint a gyerekeknek - eddig egyik sem vált be.

Próbáltam az ACC-t, Fluimucilt - ami állítólag ugyanaz - Rinatiolt, Robitusint, Mucoprontot, lándzsás útifüvet. Tekertem már be a gyerek nyakát sállal, és itattam vele hársfa teát. De semmi.


Tudtok valami mást ajánlani?

42513. zazuka (válaszként erre: 42512. - Vandancsi)
2010. okt. 30. 14:04

:)


Én egyik gyerek után se az eredeti munkahelyemre mentem vissza, sőt, Dani után a szakmám is más lett, ezért érdeklődtem.


Az nagy segítség, hogy az ovi/bölcsi oda és vissza járatot meg tudjátok osztani Zolival.

Nekem ez elég gáz. Reggel én viszem a kölyköket, mert apa akkor indul, amikor kelnek. "Bedobom" egyiket ide, másikat oda, hazafelé bevásárolok, anyagot szerzek be, vagy ügyintézek. Utána haza, mosni, takarítani, főzni - ha kell - játszani a farmjaimon - ez nagyon fontos és elmaradhatatlan elfoglaltság (még jó, hogy napi 1/2 óránál nem tart tovább) - majd délben irány dolgozni.

Max. 3/4 5-kor eldobok mindent (ecsetet, fésűt, ollót) és rohanok a gyerekekért. Daniért max. 5-ig, a Domiért max. 1/2 6-ig.

Otthon megvárom, amíg apa hazaér, és 1/2 7-től újra dolgozok. Már ha van vendég. Mert ha nem jelentkezik be senki, akkor otthon maradok.

Az a szerencsém a vendégeimmel, hogy megértik ezt a rendszert. Sajnálkoznak és szabadkoznak, hogy nem akarnak gondot okozni a késői melóval, de jönnek szívesen 1/2 7-re akár hajat festetni is.

Így van, hogy este 11 körül érek haza.


Sajnos elég gyakran pont akkor keresnek, amikor ebben a 3/4 5 és 1/2 7-es időintervallumban nem vagyok bent.

Én nem értem az embereket, inkább bejönnek az üzletbe 3-4-szer is akár, ha nem találnak bent, jönnek újra, minthogy fölhívjanak, hogy szeretnének időpontot kérni.

Érdekesek.


Ancsi, ez az osztozkodjunk 3-an 1 gépen elég durva.

És mi az, amit vissza kell követelned?


Hogy viszonyult ahhoz a főnökség, hogy "máris" otthon kell maradnod betegség miatt?

42512. vandancsi (válaszként erre: 42509. - Zazuka)
2010. okt. 29. 13:47

Sziasztok! :DDD


Nos, a munkahelyen, minden a régi, de szó szerint. Sőt, szarabb lett annyival, hogy mikor elmentem, kettőnknek volt 3 számítógépe, mire visszaértem 3-an lettünk és egy gépünk van...


Egy hónapja, vagyis 30 napja azon küzdök, hogy visszakapjam a jogos, régi tulajdonomat, és mindenki csak szivat. Ez a része nehéz.

A munka része nem nehezebb, de könnyebb sem lett. Rögtön a jövő évi tervezésbe csöppentem bele, csinálhattam is egyedül mindent, így gyorsan visszarázódtam.


De a többi. Édes istenem, az nagy király. Hogy csend van napközben. Hogy olyan zene szól a rádióból, amilyet én akarok, én szeretek. A kolléganőm mindig nevet rajtam, mert minden számnak úgy örülök, hogy "jaj, ezt is szeretem", "meg ezt is".

Végig tudom hallgatni a híreket. És már oda is eljutottam, hogy nem csak a gyerekekről tudok beszélgetni valakivel. Jó, persze mikor kérdeznek róluk, meg dícsérik őket, nyilván nem térek ki a válasz elöl. :)))


És ami nagyon fura, hogy napközben nem hiányoznak. Most ezt ne úgy értse senki, hogy úgy értem, végre megszabadultam tőlük, hehe.

Csak reggel elkészülünk, elindulunk együtt, én viszem Hannust, Zoli Szabit (normális esetben ez fordítva van/lesz, csak most van így, mert busszal járok, nem tesómmal), bent a munkára összpontosítok, aztán 4 után munka töröl az agyamból, és megint anyuka vagyok ezerrel. Sokat játszunk, minden délután, mert akkor nem csinálok semmi házimunkát, csak velük vagyok.


Voltak nehéz pillanatok, mikor Hannus minden délután hisztizett és hisztizett, pedig előtte sose csinált ilyet, meg azt mondta, hogy a gondozónőjét szereti a legjobban...Na, ezekbe kicsit belehaltam.

De akkor jött Szabi és közölte, hogy ő engem szeret a legjobban a világon. :DDD


Mindkettő nagyon szeret oda járni, ahová járnak, nincs reggelente egy rossz szó sem, hogy esetleg nem akarnának menni, és ez így nagy könnyebbség. Tudom, hogy jó helyen vannak, így emiatt nem is aggódom. Annak meg külön örülök, hogy Hanna végre jobban kijön az apjával (ő megy érte délutánonként), mert eddig nagyon távolságtartó volt a kisasszony vele. Most már olyanokat mond neki, hogy így, meg úgy szereti...:D


Persze azért nem mondom, hogy nem lenne jobb mondjuk 6 órában dolgozni. Az lenne a legideálisabb, de sajna nincs ilyen opció.


A hétvége gyorsan elmegy, de be lehet osztani. Nekem legalábbis jobban megy így az időbeosztás, mert tudom, hogy nincs holnap, hogy majd akkor kimosok, majd kivasalok, mert most tudom megcsinálni,vagy egy hét múlva. A lakásban meg ötször nagyobb rend van így, hogy nincsenek napközben itthon a gyerekek. :DDD


Amúgy ma éppen itthon van mindkettő, mert Hannus csúnyán köhög, nem mertem elengedni. ez az első nap, hogy nem ment bölcsibe, mióta jár.


Na szóval, kedves anyatársak, ne aggódjatok!!! Szerintem nem olyan rossz dolgozni, bár tudom, tudom, munkahelye válogatja. Én könnyen dumálok, itt azért nem kell megszakadni.

42511. benvik (válaszként erre: 42509. - Zazuka)
2010. okt. 28. 10:05
Erre én is kíváncsi vagyok, mert előre rettegek tőle, hogy hogyan oldjuk meg:-(
42510. benvik
2010. okt. 28. 10:04

Sziasztok!

Tényleg nincs tülekedés, de mentségünkre, valljuk be, azért már időnk sincsen annyi, mint régen:-( Bár én személy szerint élvezem ezt az állapotot. Éppen zeng a ház az indiánkiáltásoktól. Fogócska van:-))))

42509. zazuka (válaszként erre: 42508. - Vandancsi)
2010. okt. 28. 08:22

Én minden nap bejövök, de nem ír senki, így én se :)))


Na jó, kérdezek, ami engem érdekelne.


Ancsi, te ugye visszamentél dolgozni oda, ahonnan szülni mentél.

Milyen volt a visszaállás?

42508. vandancsi
2010. okt. 27. 19:20
Nincs az a hatalmas tülekedés itt. :DDD
42507. Bubbaboo
2010. okt. 25. 23:33

Én is gratulálok újra és hát most már tényleg! :)

Banyek...hát én nem kicsit maradtam le...hozzá lehet szólni a naplókhoz is? :O

Na ja...azt tudtam, hogy szerdán befektették, de persze aztán napokig nem néztem az iwiw-et se. :/


Puszi Mindenkinek

42506. vandancsi
2010. okt. 23. 22:46

Hát ez az, hogy annyi felé kéne figyelni-olvasni, ami szerintem egyre nehezebben megy sokaknak, ezért is gondolnám, hogy talán így egyszerűbb lenne. Aztán meg lehet, hog mégsem, mert plussz egy írni-olvasnivaló? :D

Na, majd kiforrja magát!


Köszi Évkéről az infót, ma én is láttam már az iwiw-en, hogy megszületett a kisfia.

Nagy gratula Nekik, bár nem hiszem, hogy olvasná, de azért akkor is. :)

42505. mandy
2010. okt. 23. 15:13

Szia Ancsikám!


Évkének megszületett a babája. A naplójában írta, hogy beindult a szülés...aztán tegnap iwiw-en már képeket is láttam :)


A másik kérdés...hát én nem azért nem írok, mert nem titkos, én nagy titkokat amúgy se írtam ide. Viszont amióta a naplókhoz hozzá lehet szólni, azóta inkább ott mennek a beszélgetések szerintem.

42504. vandancsi
2010. okt. 23. 09:17

Csajok!


Esetleg valakinek lenne kedve fórumozni még?


Ha akarjátok, le is titkosíthatjuk, vagy csinálhatunk egy újat, zártat, vagy nyíltat, amelyik a többségnek tetszik.


NA meg egy kérdés: Valaki tud valamit Évkéről? Biztosan megszületett mára a kisfia, azért nem jelentkezett pár napja, de olyan jó lenne biztosra is tudni. :)

42503. Bubbaboo (válaszként erre: 42502. - Josey)
2010. aug. 4. 09:13
Remélem, nem...én mindig idenézek és szerintem azért a többiek is. Majd ahogy jön az évkezdés, jönnek a kérdések is!? Remélem...
42502. josey
2010. aug. 2. 13:51
Jujuj!Kihalt a topic??
42501. josey
2010. máj. 30. 15:05

Sziasztok.

Jó rég voltam erre.Látom ti is..

Nagyon remélem,hogy mind jól vagytok.

Nálam továbbra is a szokásos..nem túl jó.

Hanna elvan már a mamával nagyon,akár éjszakára is marad.A szobatisztasággal továbbra is baj van,nem tudom,mi lesz így az oviban?Persze csak akkor sz...k be,ha velem van,a mamának szól...

Amúgy nagyon nagylány,állandóan 4évesnek nézik.A szája be nem áll,és haláli szövegei vannak.

Benvik,nektek jó egészséget és kevés fertőző szomszédot..Jó lenne tudni,kivel mi van,de nincs időm semmire:-((((

Pusszantás mindenkinek!

42500. Dorka29
2010. máj. 16. 12:11

Sziasztok!


Cipős kérdésem van, kérlek segítsetek!:)


Vettem Blankának egy tornacipőt, sima kínai, csak a bölcsiudvarra, homokozni.

Nem tudom eldönteni, hogy jó-e... a zárt bőrcipőből az cipőkészítő javaslatára mindig annyival nagyobbat veszek, hogy az ujjam még a sarka mögé férjen. Szandiból eleve eggyel nagyobb méret kell.. Most is így vettem meg, de lehet, hogy mégis nagy. Lehet, hogy ha textilből van a cipő, akkor ezek a "szabályok" nem érvényesek? Ha a cipőbetétet átteszem egy másik cipőjébe, teljesen jól beleillik, ugyanakkor úgy néz ki benne, mintha egy bohóc-cipő lenne a lábán...

(23-as a lába, de a kínaiból ez pl. 25-ös)


Nagy dilemmák.:))

42499. benvik (válaszként erre: 42498. - Dorka29)
2010. máj. 14. 08:57
Köszi:-)
42498. Dorka29
2010. máj. 14. 08:56

Sziasztok.


Csak utolsó néhány bejegyzést volt időm olvasni, csak beköszönök.


Benvik, jobbulást.

42497. benvik (válaszként erre: 42496. - Pitypang)
2010. máj. 14. 07:42
Na igen, ahhoz ért. Bár a korának, alakjának megfelelő öltözködéshez nem igazán:-(((( Ja amúgy éppen tüszös mandulagyulladásom van bronchitissel. De ő nem tud eljönni segíteni, hogy pihenhessek, mert ők mennek nyaralni, arra kell készülni.... Anyósék most lábaltak ki a caliciból, hát nem hiányozna most nekem itthonra. Na meg ők is le vannak gyengülve, nekik sem hiányzik, hogy elkapják tőlem. Tehát itt szenvdek éppen, ráz a hideg, fáj mindenem, itt a 8 kilós kúszó rombológépem, de neki vásárolgatni kell éppen..... Ja, tegnap amikor elmentem orvoshoz, Apa maradt itthon a két gyerekkel, és arra jöttem haza, hogy mind a két gyerek vigyorogvan játszik Apával a kanapén. Úgy, hogy éppen jött a vihar, olyankor azért nyűgösebb sokkal Zéti, Kriszti meg fél. Észre sem vették a játékba. És rengeteget kellett várni, tehát nem két perc volt.....
42496. Pitypang (válaszként erre: 42495. - Benvik)
2010. máj. 13. 23:11

Hát én tudom, mihez ért! A plázázáshoz, nem? :D Azt mondtad, mindig az a témája, hogy divatos cuccokat kell vásárolni, stb. Meg bulizni, utazni.

Azért valahogy odabökném neki, hogy nem egy nagy ész kell két gyerekre vigyázni 1-2 órát. ;)

42495. benvik (válaszként erre: 42494. - Pitypang)
2010. máj. 12. 14:53

Na én sem értem:-( A Feri csak annyit mondott, alkalmatlan rá, többet nem bízzuk rá őket. Én simán csinálom a házimunkát, kertet a gyerekek mellett, és Zétit még soha nem hallottam 2 percnél tovább sírni. Illetve amikor begyulladt a füle, de az más....

Úgy hagytam itt őket, hogy ettek, ittak, tiszta volt a pellus. Tehát tényleg csak annyi volt a feladat, hogy játszon velük.

Apukám erről ezek szerint nem hazudott, azt mondta, hogy anyukám alkalmatlan volt a gyereknevelésre, amikor kicsi voltam, soha nem tudott megnyugtatni, mindig el kellett, hogy vegyen tőle.

Csak tudnám mihez ért. Főzni nem tud, takarítás szintén siralmas, vasalásról meg annyit, hogy nevelőapámnak szóltak a munkahelyén, hogy hogy van kivasalva az ingje:-(

42494. Pitypang (válaszként erre: 42494. - Benvik)
2010. máj. 12. 12:31

Isten ments, hogy bántsam anyukádat, de mégis mi a bugyberekért olyan nehéz két kisgyerekkel pár óra neki? Felnőtt nő, ha jól értettem akkor ráadásul gyerekvédelemben is dolgozik, vagy neki te is, akit valahogy csak felnevelt. Mi a pokoli nehéz két kicsivel eljátszani egy kis időt? Figyi... Amikor mi, anyák vagyunk otthon, nekünk ott a szaros házimunka is a két gyerek mellé, mégis nyugi van többnyire és megy a bicikli... Akkor amikor pár órát nem kell mást csinálni, csak hancúrozni és játszani, marháskodni, az miért bonyolult? Mit nem adnék, ha nem kéne takarítanom, főznöm, csak egész nap fetrengeni a gyerekekkel, birkózni velük, sétálni, akármi...

Nem lehet, hogy annyira keveset találkoznak, hogy Zéti pl. idegennek érzi és nincs el vele?

42493. benvik (válaszként erre: 42491. - Pitypang)
2010. máj. 6. 16:57
Tápszert én sem engedném a közelébe, ahogy elnéztem a súlyadatokat:-)))) Tejpép azért számomra más kategória, de ha a gyümölcsöt nem eszi meg, akkor azt sem hiszem, hogy megeszi. Adjál neki krumplipürét sülthússal:-) Azt Ti is ehetitek:-)
42492. benvik (válaszként erre: 42490. - Pitypang)
2010. máj. 6. 16:54
Na jó az a 18 év képletes ám:-) Meglátjuk mennyire lesznek érettek, hogy rájuk lehet-e bízni a házat:-) Amúgy azért remélem, hogy táborozni fognak szeretni járni:-) Egyszerre elzavarom őket minden nyáron az tuti:-))))
42491. Pitypang (válaszként erre: 42489. - Benvik)
2010. máj. 6. 16:53

Megtaláltam. Én is írhattam volna szinte. Kivéve a gyümölcs részt, mert a Simi azt sem akarja megenni.


Páran itt adtatok tejpépet. A Siminek az sem tetszik, pedig kimondottan finom volt, amit gyártottam neki. A védőnő meg majdnem kereszteket dobált rám, hogy mit művelek, nehogy adjak neki tejpépet, mert az is tápszer és van tejem, a tápszert a gyerek közelébe se engedjem. És akkor legyek okos... :(((

42490. Pitypang (válaszként erre: 42486. - Mandy)
2010. máj. 6. 16:42

Ó, én nem hétvégékről beszéltem ám még! Most nem olvasom vissza, de épp csak néha kis pár órákra gondoltam. Azért az nem olyan "kegyetlenség" egy félévessel sem. ;)


Benvik, ne viccelj, hogy 18 éves koráig a fiad nyakán fogsz ülni! :D Nehogy megsértődj rá, a ha sunyi francba kíván és egyik álma lesz, hogy a szülei húzzanak el nyaralni kettesben. :D

42489. benvik
2010. máj. 5. 13:27
Pitypang: [link]
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook