Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Expocakos Anyukák fórum

Expocakos Anyukák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
42638. Dorka29 (válaszként erre: 42637. - Pitypang)
2010. nov. 25. 18:04

Igen, visszaolvastam a naplódban.


Olyan rossz, hogy már nem tudom napról napra követni a naplókat, és ha időt is szakítok rá, akkor is csak az utolsó néhány bejegyzésre futja.. pedig a fórumosok naplóját még mondhatni nagy gyakorisággal olvasom..ez van..

42637. Pitypang (válaszként erre: 42636. - Dorka29)
2010. nov. 25. 13:36

Semmi baj. Nagyon beteg volt és ez már megváltás volt neki.


Érdekes, hogy ugyan az a nevetek a mamámmal, közben a te mamád meg ugyanazon a napon halt meg, mint az enyém.

42636. Dorka29 (válaszként erre: 42635. - Pitypang)
2010. nov. 23. 16:57
Jaj, ne haragudj.. részvétem. Pont aznapm, mint az én mamám is.. (csak nem az idén, hanem 2007-ben.)
42635. Pitypang (válaszként erre: 42634. - Dorka29)
2010. nov. 23. 14:27
Megmondanám neki :), de meghalt október 18-án.
42634. Dorka29 (válaszként erre: 42629. - Pitypang)
2010. nov. 22. 15:31
én meg utólag a mamádnak.:-)
42633. Dorka29 (válaszként erre: 42629. - Pitypang)
2010. nov. 22. 15:30
köszi!:-)))
42632. Mariann26
2010. nov. 22. 14:23

Hali mindenkinek!


Pitypang megkaptam a privid, drága vagy hogy gondoltál rám (ránk). Nagyon ritkán jutok ide, megkezdődött az ovi, egy hét ovi, egyhét itthon,persze ilyenkor dögrováson az egész család, három hete pl. egymás kezébe adtuk apával a budikilincset, mert elkaptunk valami hányós bacit, a gyerekek persze letudták a szőnyegen, az ágyba, a kiságyba, szóval még betegen moshattam is mint a mosómaci. Na onnantól kezdve elegem lett, jöhet egy kis immunlöket, mert ezt a sok gyógyszert sem anyagilag, sem egészségileg nem fogjuk bírni. Így a kölykök béres cseppet kapnak cebion multival, mi meg apával activ.lt szedünk. Lekopogom, de úgy néz ki valamit használ, harmadik hetet kezdtük ma az oviban. Először óckodtam ettől a "koktéltól", hogy nem -e sok az egy kicsit, hogy kétféle multivitamin, de a suliban ahol dolgozom mondta a kolléganőm, ő orvos,hogy az elején ezzel a párosítással tuningoljam a gyereket, a cebionmultiban nincs vas a béresben van és egyedül tán a fluor az ami mindakettőben megvan, ezért nem is adok teljes adagot, Levi 5 cseppet kap, Lillám pedig 6-7 csepp bérest a cebionmultiadagjukba, meglátjuk meddig bírjuk.

Én pedig annyira elvagyok magamnak, felborult a napirendünk, hogy Lilla elment oviba, mire beállnánk Levivel, hopp egy betegség és megint borulunk, emiatt be vagyok havazva, sosem érem utól magam, ráadásul elkezdtük felújítani a nagyikám régi lakását, mert az nagyobb, ebbe a panelben már alig férünk. Sokat gondoltam rátok, néha fel-felnézek a hoxára, belenézek a naplókba, kivel mi van, de sajnos már írni nem volt időm. Próbálok ezen változtatni.

puszi mindenkinek

42631. Anyuci20 (válaszként erre: 42630. - Jenna8)
2010. nov. 21. 10:23
Örülök neki h mégis úgy döntött megtartja a babócát:)
42630. Jenna8
2010. nov. 20. 18:09

Sziasztok!


Írtam ide egyik nap.Képzeljétek,barátnőm úgy döntött,hogy megtartja a babát!!!!:)

42629. Pitypang
2010. nov. 19. 21:58
Dorka, sok boldogságot kívánok névnapod alkalmából! :)
42628. Pitypang (válaszként erre: 42627. - Benvik)
2010. nov. 19. 18:23
Még nem kérdeztem. :) Eddig csak beszéltünk róla, de még komolyan nem kerestünk senkit. Itthon vagyok még, ezért annyira életbevágó nem volt. Az, hogy kettesben nem tudunk eltölteni egy estét, kit érdekel. :D Mindig amikor mentünk volna valahova, de nem tudtunk, akkor felhoztuk a témát, de aztán abbamaradt, mert nem életbevágó. Majd úgyis ki kell valamit találnunk, ha igazán szoros lesz a helyzet.
42627. benvik (válaszként erre: 42625. - Pitypang)
2010. nov. 19. 14:15
Védőnő nem tud ajánlani babysittert?
42626. Pitypang (válaszként erre: 42624. - Zazuka)
2010. nov. 18. 09:59
Simi oda-vissza az enyém, amíg itt lakunk ugye. Egyelőre ebben kell gondolkozni, mert még nagyon itt lakunk. :D Bár ma is találtam egy jó házat ott, ami árban és mindenben jó lenne, csak adnánk el végre valaminket már! Na, szóval Simit én hordanám, de Leni pl. hazajöhetne a Norbival amikor nem a tűzoltóságon dolgozik, azaz heti 3-4 napot ő hozza szerintem haza. Mert ha pl. haza is ér 2-kor, max. ledől kicsit és később visszabattyog az ovihoz a Leniért. Azért Karosba nem jönnek át szerintem a Simiért, de itt nem gond. Ezért is könnyebb lenne, ha megvennék ezt a házat és elhúzhatnánk szépen oda. :)
42625. Pitypang (válaszként erre: 42624. - Zazuka)
2010. nov. 18. 09:56

Nem tudom, mennyire lennék jófej, ha hiányoznék. Gondolom az elején nem célszerű úgy kezdeni, hogy beteg a gyerek, téliszünet van, ez van, az van... Pláne próbaidőben, ami 1 hónap és most pont a december kb. :D

Mint minden alkalmazottnak, nekem is lesz szabadságom, ami ha jól tudom, most nekem jövőre majd 24 alapban, erre jön rá a 4 nap a gyerekek után, amit én fogok igénybe venni, így lesz 28 napom. Az ugye kb. 1 hónap + 1 hét szabadság egy évben. Hát ezekkel majd valahogy megoldjuk, meg a Norbi ugye. Neki is jár kb. ennyi nap alapban (23 v. 24), meg náluk néha jár jutalom szabadnap, mert pénzbelit mondjuk épp nem adnak valamire. Illetve sok tűzoltó azért jár véradásra is, mert arra jár +1 nap szabi. :) Gondolj bele, ha havonta 10 napot kell mennie, akkor a 24 nap neki 2.5 hónap szünet ám összesen. ;) Persze ilyenkor el szokott menni a másik melóhelyre többnyire, de hát majd most meglátjuk... Egyszerű tuti nem lesz, de mások is megoldják, majd kiagyaljuk.

Beszámítható nagymama nincs, mert ugye Norbi anyukája nem él, az enyém messze és dolgozik, meg ... hagyjuk... :D Megy sokszor a szájhúzás, pedig alig néha kérjük, hogy jöjjön már el olyan időpontban, ami nekünk kéne. Már nem is kérjük inkább, mert fintorogva nem kell hozzánk senkinek jönni.

Azt meg már írtam, hogy a Norbi mamája öreg és nem neki való a gyerek egésznapos felügyelete. Öltöztetni nem nagyon tudja, emelgetni is nehezen, futni utána meg abszolút nem. Így ő kilőve.

Maradna egy külső személy, akire már sokat gondoltunk és ábrándoztunk róla, de még nincs meg hozzá az arc. :) Azaz tényleg jó lenne valaki, akire lehet számítani, de nem a gatyánkba kerül. Arra gondoltam, hátha akadna egy olyan néni, aki mondjuk fiatal nyugdíjas, azaz nem jár már dolgozni, de még fizikailag és szellemileg ép. A nyugdíját kapja, így nem megélhetés lenne neki a mi általunk fizetett pénz, tehát talán nem kerülne a mi havi fizetésünkbe a segítsége. Mondjuk egy nyugdíjas dada vagy óvónő vagy tanárnő, vagy szimplán valaki, aki kedves a gyerekekkel és szereti őket. Tudom, hogy sokat kívánunk, de merjünk álmodni! :)


Cipő. Beszéltünk róla, lelkesek voltunk, de elmaradt a téma, mert vártuk a novembert. Most meg lassan vége és el is felejtettük, pedig a kamatmentes részlet nem is hülyeség. Annyi, hogy a Norbi kérné a részletfizetést, neki van fizetése, az enyém csak GYED és az egy csomó hitelhez 0 értékű, azaz nem adnak. Hát itt nem tudom... Mindegy, mert ha nagyon akarjuk, megvesszük, csak cipőért nem szoktunk a félretett pénzből kivenni, azt a havi fizetésből intézzük. Igaz, nem is szoktunk ötvenért cipőt venni eddig. :D Ha nekem nem is, de a Norbinak jó lenne egy. A munkahelyemen nem hiszem, hogy tudnám most használni, csak munkán kívül, de akkor meg nem tudom, hogy akarjam-e most mindenáron. :S Bár a Norbi sem tudja dolgozni hordani, szóval ilyen elven neki is minek? Be kéne vezetni a tűzoltóságon, hogy engedjék az ilyen cipőt. ;) Van feketében is úgyis, amit meg a tűzoltóságon használnak, nem acélbetétes vagy ilyesmi, szóval miért is ne? Hmmm... Mondom is a Norbinak, hogy kérdezze meg. :)

Annak meg örülök, hogy neked bejön és ha van kép róla vagya neten láttál olyant, mutasd ám meg. Én egy drappot próbáltam, de csak a kényelmességét néztem, ez annyira nagyon nem tetszett, de nem volt ronda sem. A csaj lábán egy fényesebb, modern, szürkés színű volt, az pl. tetszett. Meg a nyáriak is, de azt most nem igazán praktikus. :)

Azt mondják, izomláz is lehet tőle a fenékben, combban eleinte. Kíváncsi leszek, mit mondasz! :)

42624. zazuka (válaszként erre: 42619. - Pitypang)
2010. nov. 18. 07:18

Megkerestelek a térképen :)))

Gyakorlatilag akkor jól látom, hogy oda-vissza tiéd a 2 gyerek?

Akkor Leni kerül először be az oviba és délután is ő jön később. Nálam is ez van, csak sulival. Elég sok időt tölt ott a Domi, de mivel több szülő is épp, hogy odaér az ügyelet végére, így nem izgatom magam, mert van kivel játszania.


Egyébként a Te munkád mennyire lesz hiányolható? Úgy értem, nagyon kell pedáloznod, hogy elengedjenek mondjuk szabira, vagy nem gond, ha kimaradsz nyáron 1-2 hétre?

Nálam ez "csak" annyiban nehézség, hogy arra az időre nincs pénz, de legalább engedélyt nem kell kérnem :)


Más.

Képzeld, illetve képzeljétek megkaptam a karácsonyi ajándékom apától.

Tegnap bementünk a Westendbe az MBT boltba és kaptam egy cipellőt. Imádom, a tegnap délutáni műszakot már abban nyomtam le.

Nem tudom Pitypang, hogy mennyire gondoltátok komolyan a cipővásárlást, de ha venni szeretnétek, akkor minél előbb intézzétek, mert mérethiány lesz. Legalábbis a kifutó termékekből.

A 0%-os akción túl van még egy akció, ami egyidőben fut, de nem minden üzletnél. Ennek utána kell érdeklődni az ügyfélszolgálati irodán.

Szóval a kifutó termékeket le is árazták azok a boltok, akik beszálltak. Én egy 61e Ft-os cipőt 49e-ért vettem meg, de volt még ennél is nagyobb engedményű modell.

A 0%-os hitelhez csak 1 bankszámlaszám kell, amire a fizu érkezik, és egy csomó adat még ezen kívül. Többek között a házastárs bére is kell, munkahelye, elérhetőség, gyerekek száma, stb.

20 perc alatt meglett az elbírálás.

4 v. 6 hónapra lehet fölvenni a hitelt.

42623. Pitypang (válaszként erre: 42621. - Benvik)
2010. nov. 17. 16:39
Simivel pont hétfőn voltam védőnőnél, 10830g volt egyszál semmiben, kaki után. :D Meg 78cm. Azt mondták, kicsit túl nagy. Kösz. Mit csináljak vele? Satuba nem szoríthatom. A szülei sem picik, ez van.
42622. benvik (válaszként erre: 42618. - Fe1fe85329)
2010. nov. 17. 14:22
Apával hozatok akkor bodzateát az tuti:-) Kösz a tippet.
42621. benvik (válaszként erre: 42619. - Pitypang)
2010. nov. 17. 14:21
10 kiló fölött adható a béres, és jobb sokkal, mint a Cebion. Csak Zéti még nincs 10 kiló:-( Bár rá kéne tennem a mérlegre, de most a betegség miatt nem eszik rendesen 2 napja. Próbáltuk az Flp-t Krisztinek, de nem eszi meg, mert nem ízlik neki:-( A szomszéd azt mondta, hogy húsklopfolóval törjem össze Zétinek, és kész. Felesége gyógyszerész, ő is azt mondta, hogy simán 1 évesnek merné adni, ismeri az összetételét. De ugye nálunk csak az úszás van, mint közösség, így nem annyira lényeg. De jövőre már Kriszti is Flp-t kap, és Zéti is. Ha kell, lenyomom a torkukon:-))))
42620. Pitypang
2010. nov. 17. 14:21
Ami a korábbi cikket illeti, várjatok kicsit! Van a szerzőjének egy másik ilyesmi cikkje is és lehet, hogy sajnos kamu... :S Bocsánat. Még várok kicsit én is, hogy kiderüljön, igza vagy sem.
42619. Pitypang (válaszként erre: 42612. - Zazuka)
2010. nov. 17. 14:08

Ma megnéztem az OEP oldalán és visszaállítható a GYED. Annyi, hogy bármennyi a fizetés az átmeneti munka alatt, a régi GYED jár, ami a munka előtt is volt. Üsse kő! :)

Különben nem én találtam ki, de nekem ezt mondták és ezért el is hittem. Mármint hogy nem állítható vissza. Közben mégis. :)


Na, akkor mondom... Mi Miháldon lakunk, ami Zalakarostól 11-12 km, attól függ ugye, melyik hely melyik részére/ről mész. ;) Az ovi itt van Miháldon, 200m a házunktól. Leni ide jár és ide is fog egyelőre, mert Zalakarosban most nincs is hely, teltház van az oviban. A munka és a bölcsi Zalakarosban van. A munkaidő 8-16-ig van, azaz délután nem gáz, reggel meg majd időben kelünk és este már kikészítünk minden ruhát puccba vágva, kivasalva, hogy reggel ne kelljen ezzel játszani, időt húzni. Mi is így csináltuk gyerekkoromban és jó volt.

Norbi is Zalakarosban dolgozik, amikor nem a tűzoltóságon van, hanem a másodállásában. Reggel nagyon korán kezd (6 és 7:30 között, ez változó, de a fél 8 az ritka nagyon, inkább 6-7). Mármint ovihoz és bölcsihez értem, hogy ez túl korai.

Délután viszont végez 1-3 között, megrendeléstől függ. Akkor is én hozom haza a Simit majd, mert 1-kor még nem tudja a bölcsiből elhozni, alszanak, stb.


A betegség neccesebb. Norbinak jó, mert a tűzoltóságra ugye csak minden 3. nap megy, igaz, hogy 24 órában olyankor, de utána 48 óra szabad. Azaz ha pl. 1 hétig betegek a gyerekek, neki csak 2 napot kell kivenni, vagy hát táppénzre írja a gyerekorvos, nem? És náluk 100% táppénz van, mint a rendőröknek és a katonáknak is, ha jól tudom. A másodállása mondjuk húzósabb, mert ott khmmm.. nincs bejelentve és hát ahány nap kiesik, annyi napra nem kap pénzt.


Tudom, hogy nem tesz csodát, de a semminél biztos több, ha etetem őket vitaminokkal. Leni szedi az FLP Kids multivitamint, de az tabletta, a Siminek nem jó. Én neki a Cebion multit gondoltam megpróbálni, mást így nem ismerek, illetve nem hallottam nagyon róla.

Esetleg a Béres? Adható ilyen kis 1 évesnek?

42618. fe1fe85329 (válaszként erre: 42581. - Bubbaboo)
2010. nov. 17. 14:07

Itt vagyok, megvagyok...:):)...


na a köhögős téma: bár nem jellemző nálunk ez a takonykóros köhögős cucc....viszont a tüszős mandula 1évben 2szer is előfordul jellemzően ősszel és tavasszal...


nos: köhögés...Bodzatea....az ambroxolt-simán veri+ a baby luuf kenőcs a hátukra mellkasukra sőt az orrukon és végighúzom a kezem ha azal kenegetem őket...


Szoktuk használni még a Sinupret cseppeket is ha nagyon macerás a dolog...bár nem a legjobb ízű cucc..

42617. benvik (válaszként erre: 42615. - Pitypang)
2010. nov. 17. 14:06
A pletykaelkerülés miatt titkos az én naplóm is:-) Azóta Apukámnak unalmas lehet az élete:-)))
42616. benvik (válaszként erre: 42615. - Pitypang)
2010. nov. 17. 14:06
Sajnos mindennel le vagyok maradva:-( Mire Zéti kinöveszti a fogait én tuti elmegyógyintézetbe fogok kerülni:-( 1 fog egy hónap szenvedés. Baromi lassan jön neki, iszonyat be tud dagadni, és nagyon nehezen viseli. Jobbára üvölt, mint a sakál:-(
42615. Pitypang (válaszként erre: 42611. - Benvik)
2010. nov. 17. 13:56
Ja, persze! Minden OK. :D Van ám nekem egy titkos naplóm is és már csak oda írok, ezért vagy lemaradva szerintem, mert oda írtam meg. Ha gondolod, jelentkezz és olvasd nyugodtan. Nem úgy titkos, csak nem akartam, hogy mindenféle bárki olvassa, akit nem ismerek vagy ismerem, de jobb lenne, ha nem innen merítené a pletyaötleteket. :)
42614. Pitypang (válaszként erre: 42613. - Pitypang)
2010. nov. 17. 13:54

Azt tudom még, hogy a kis 2 éves kisfiú 98-es ruhákat hord és hát most főképp meleg holmi jönne jól nekik. A nagyokat nem kérdeztem, mert az ény gyerekeim kisebbek, nincs akkora ruhánk. A bajban levő anyukának van egy 2 éves és egy 4 éves kisfia, illetve egy 10 éves kislánya. Hátha... Mandy, te úgyis szekrényt rámolsz Klauval, nem? ;) Na, nem akarok erőszakos lenni, csak épp beugrott.


Szerintem nem csalás, bár én naiv vagyok, de nekem rendesnek tűnik és szavahihetőnek, aki a segítséget kéri.

42613. Pitypang
2010. nov. 17. 13:41

[link]


Most olvastam a történetet és teljesen letaglózott. Nem rémisztgetés, de fontos is lehet, hátha valaki tud picit segíteni... Köszi.

42612. zazuka
2010. nov. 16. 16:13

Pityi, nem értem, miért ne tudnád a GYED-et visszacsinálni? Tudtommal nincs kizáró ok, ha a munkahely nem jön össze.


Egyébként nagyon izginek tűnik a dolog.


Nem vagyok tisztában vele, hogy ki hol van. A munkahely, a bölcsi/ovi és az otthon között mekkora távolság van? Mikorra érnél oda a gyerekekért délután? Vagy lenne, aki elhozza őket?

És ha betegek? Elég toleráns a főnök, hogy te maradhass velük otthon, vagy meg kell oldanod másképp?

42611. benvik (válaszként erre: 42602. - Pitypang)
2010. nov. 16. 15:51
Na mi volt? Túlvagy már rajta?
42610. Jenna8 (válaszként erre: 42600. - Anyuci20)
2010. nov. 16. 09:34
Oké,köszönöm szépen!
42609. zazuka
2010. nov. 16. 08:02
Pityi, megy a drukk!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook