Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Eutanázia az állatoknál?! fórum

Eutanázia az állatoknál?! (beszélgetős fórum)


1 2
2007. nov. 12. 18:28

Én nagyon jónak ítélem meg, mert nekem is volt egy cicám, amely hosszú éveken keresztül beteg volt, és már pár napja lehetett hátra, de nem hagytam, hogy tovább szenvedjen, így elaltattam. Nagyon sajnáltam, lehet hogy másnapra magától is elpusztult volna, de nem bírtam már látni, a szenvedését. Most a testvére (16 éves) van elég rossz állapotban, de még várok vele.

Az egészséges állatok elaltatását viszont ellenzem. Sajnos jobban meg kellene büntetni azokat az embereket, akik felelőtlenül meghagyják őket, és utána kidobják az utcára. Onnan pedig az ebtelepre kerülnek, ahol ez a sors vár rájuk.

2007. nov. 11. 12:47

Mi nem rég altattuk el a 12 éves macskánkat mert súlyos tüdőgyullagást kapott.

Az állatkák sajnos nem tudnak szólni, hogy ez fáj az fáj, föleg a macskák, és nagyrészt csak akkor vesszük észre, hogy valami baj van amikor már késő.

Sajnos ez van, bele kell törődni.

25. 80ASIQ (válaszként erre: 1. - Frodo 21)
2007. nov. 11. 10:01

Állatbarátnak tartom magam, nekem is van egy topikom Állatkínzás címmel. Akkor hoztam létre amikor Tímár Péter díjazta annak a filmnek az elkészítőjét aki vízbefojtott egy kismacskát és azt be is mutatták valami filmszemlén. (A macskagyilkos azzal védekezett, hogy beteg volt az állat.)


Egyébként az eddig írókkal egyetértek.

24. rexona
2007. okt. 29. 11:08

DE szomoró dolgok ezek. Nekem is van egy kutyám, másfél éves. Imádom, de eszembe jutott már, hogy mi lesz ha nem lesz?? Az altatást nem tudom elképzelni, hogy megtegyem, de ha olyan rossz történik, amiben nagyon szenved, akkor biztos újra átgondolom.

Egyelőre még a gondolatától is rettegek, hogy hogyan viselem majd a hiányát...

2007. okt. 7. 17:11

Nekem volt egy cicám, nagyon okos cica volt.

12 éves korában kapott valami nyálkahártya fertőzést, amiből már nem tudott kigyógyulni. Nem akartam, hogy valami hozzá nem méltó helyen pusztuljon el, ezért mielőtt elaltattattam volna, megpróbáltuk a dokival megmenteni. Mikor láttuk hogy nem sikerül meggyógyulnia, akkor altattattam el, hogy aztán az őt megillető módon vehessek tőle végső búcsút. Ez lehet hogy hülyén hangzik, de akinek van/volt állata, akit nagyon szeret/ett, az tudja, hogy miről beszélek.

2007. okt. 7. 17:08
A miénk volt a világ legszebb,legjobb,legintelligensebb ónémet juhászkutyája.Az életét is odaadta volna értünk ,szavakkal el sem lehet mondani milyen szeretetre méltó volt.Fiatal korától baj volt a csípőizületével,ami az évek során csak súlyosbodott.Aztán 13 éves korában agyvérzést kapott,amibe ugyan nem halt bele,de nagyon gyámoltalan maradt.Aztán még kapott valami fertőzést,és úgy legyengült,hogy már nem tudtuk a tekintetét elviselni,kérte,hogysegítsünk.Meg kellett tenni,hiába vérzett érte a szívünk.Míg élünk nem felejtjük el.
2007. szept. 29. 23:53
Nekem a kutyám 14 éves korára olyan beteg lett,hogy muszály volt.Egy éve volt de még most is siratom.Nehéz döntés,de muszály volt!Egy darabig nem lesz kutyám,azt hiszem!
20. LoLiNa
2007. szept. 29. 06:43
Ha menthetetlen, inkább elaltatni, mint hogy szenvedjen.. bár én bele"őrülnék".. :(
19. rera2 (válaszként erre: 15. - Frodo 21)
2007. szept. 23. 16:27

Teljesen egyetértek!

Ha az én cicám olyan beteg lenne,hogy csak szenved és nem tudnak rajta segíteni,fájó szívvel,de inkább ezt választanám!

2007. aug. 31. 23:18
Volt egy kis kutyánk, igaz, hogy korcs, de mindenki nagyon szerette. Többször megmérgezték. Háromszor megtudta menteni az orvos, de negyedszer mire haza jöttünk már csak szenvedett (nem látott, nem hallott, hányt). A doki is és mi is azon voltuk, hogy inkább altassuk el, mint hogy napokon keresztül szenvedni lássuk. Igaz a mai napig emlegetjük.
2007. aug. 27. 11:56
Nekem meg kellet tennem 5-éve . Eladtuk a házat , panelba költösztem nem hozhatam magamal . Nem kelet senkinek , az utcára nem akartam ki tenni . Szerintem ez humánusabb volt . De nagyon sajnáltam a kutyámat .
2007. aug. 27. 10:24
Hát ezt azoknak a "jótékony" támogatóknak kellene olvasni, akik pénzelik a menhelyeket, de a kikötésben szinte mindig szerepel, hogy a kutyát nem lehet elaltatni. Azért vannak tele a menhelyek csonka bonka, meg agg kutyákkal. Sajnálom őket, de sokkal kíméletesebb lenne egy injekció.
2007. aug. 11. 21:14

Nagyon örülök,hogy ennyien igy gondolkodunk és még mindig képtelen vagyok flfogni azokat akik inkább végig nézik azt ahogy szenved a kedvencük ahelyet,hogy elaltatnák!

Azzal,hogy elaltatunk egy állatot nem egyen rangu azzal,hogy ha pl elgázoljuk!Tudom ellent mondásos mert igy is meg ugy is egy állat életébe kerül de ha végig gondoljuk akkor rájövünk,hogy "mégse"!

2007. aug. 11. 13:45

Volt egy gyönyörű krémszínű kan perzsamacskánk. Imádtuk, de ahogy kezdett kamaszodni, úgy nőtt benne a harci ösztön, és állandóan sakkban tartott bennünket, féltünk tőle. Hatalmas szemfogai voltak, a nyoma még mindig látható a családunk szinte minden tagján.

Az állatorvos azt mondta, hogy herélés után javulhat a helyzet, ha nem, akkor altatás. 8 hónapos korában ivartalaníttattuk, és szerencsére utána már csak a szomszéd macskákat hajkurászta, egyszer csattintott egyet a homlokom mellett, de az már gondolom csak egy kis nosztalgia volt. Nagyon-nagyon sajnáltam volna azt a gyönyörű, egészséges cicót elaltatni, szerintem nem is engedtem volna.

Ha beteg az állat, akkor szerintem is az altatás a humánus megoldás.

2007. aug. 11. 13:04
Sógornémék is az altatás mellett döntöttek.A kutyusuk már annyir beteg volt,rengeteget szenvedett,volt hogy 13 liter vizet csapoltak le belőle:( Ez fájdalmas dolog egy gazdi számára,de még mindíg jobb így elengedni a hű barátot,mint hogy végig nézzük a szenvedését,míg végül belepusztul:((
2007. aug. 11. 09:10
Támogatom.
11. Zsu77
2007. aug. 11. 08:25
Az én kutyusom egy pici korában történt baleset miatt nagyon labilis volt. Aztán 5 éves korára teljesen ellenünk fordult. Az állatorvosunk elaltatást javasolt. Nem meguntuk, hanem egyszerűen etetni, itatni nem lehetett. Teljesen kifordult önmagából. 3 éve történt és azóta is álmodok azzal a nappal. Szörnyű, de megkellett tenni, neki is csak szenvedés volt.
10. zena01 (válaszként erre: 9. - Jjhmarta)
2007. aug. 11. 06:25
De mégis jobb megoldás a megunt állatot elaltani, mint kilökni az utcára. Igaz nem értem hogy lehet állatot megunni. Ha én vállalom egy állat eltartását, felelősséggel tartozom érte.
2007. aug. 11. 06:11
ha már nagyon beteg és suenved ez e legjobb megoldás, de csak azért elaltattatni mert meguntuk, ez szerintem bün.
8. emagdi (válaszként erre: 6. - A1a3db480a)
2007. aug. 11. 06:07

nagyon szomorú történet:((((


szörnyű lehet, ha az ember arra kényszerül, hogy elaltassa az állatát. főleg azért, mert ugye a kis állatkák annyira bíznak a gazdiban... s ha az ember nem tud segíteni... hát szörnyű lehet!

2007. aug. 11. 02:51
Én támogatom!
2007. aug. 11. 01:51
Mi kaptunk egy kis kutyát pár évvel ezelött, argentin dog és roti keverék... nagyon jó fej volt, Astornak kereszteltük, hat hetesen lett családtag. Egy hét után kezdődtek a problémák, hasmenés, ...stb. Volt egy állatorvos, most nem minősítem, ő járt ki a blökihez két-három naponta, vitaminokat adott neki, meg mit tudom én milyen gyógyszereket, és biztatott, hogy nincs nagy baj. Egyszer csak vérezni kezdett a kis jószág, akkor már három hónapos volt, és nem értem utol a dokit, ezért felhívtam egy másik állatorvost, hogy azonnal jöjjön ki, mert nagy baj van. A doktornő, megnyomkodta a pici pocakját, és majd elájult! Kiderült, hogy genetikai rendellenesség állt fenn nála, és tul.kép egyetlen szerve sem volt jó helyen. Mondta is a doktornő, hogy ez a szerencsétlen jószág hetek óta szenved, még pár nap, és amúgy is elmúlna szegény. El kellett altatni... sírtam, de én simogattam álomba szegény jószágot, és ha ezt tudtam volna, nem vártam volna heteket, hogy szenvedjen, ha menthetetlen... :(((
5. Frodo 21 (válaszként erre: 4. - Zena01)
2007. aug. 10. 10:44
Ezzel nem mindenki ért egyet és komolyan mondon nem értem!Látni ahogy szenved a kedvencünk aki már a család része!De hát mindenkinek másképp gondolkozik!
4. zena01 (válaszként erre: 1. - Frodo 21)
2007. aug. 8. 19:37
Szerintem az állatoknak ugyanúgy joguk van a "kegyes halálhoz", mint az embereknek. Öreg, beteg állatokat sokan altatnak el, hogy ne szenvedjenek.
2007. aug. 7. 23:10
Sajnos elkerülhetetlen a vég még az állatoknál is!Nekem az a véleményem hogy jobb az állatnak és jobb a gazdinak is!Nagyon nehéz elválni egy szeretett családtagunktól de én még mindig ezt a megoldást tartom a leghumánusabbnak!Képtelen lennék végig nézni a kedvencem haláltusáját!
2007. aug. 7. 22:08
Tesóm végig nézte a kutyája halálát (valaki megmérgezte). Ha tudta volna, hogy nem éli túl, mert túl sok volt a méreg, akkor biztosan elaltatja, mert szörnyű volt mindekettőjüknek.
2007. aug. 7. 22:05

Sziasztok

Ma hajnalban 4-töl 5-ig az egyik rádio műsörában az állatok eutanázijárol volt szó!

Mi a véleményetek erröl?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook