Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ételintolerancia vagy mi a túró? fórum

Ételintolerancia vagy mi a túró? (beszélgetős fórum)


22. buci07 (válaszként erre: 21. - Buci07)
2017. szept. 20. 06:05
*ételintolerancia
21. buci07
2017. szept. 20. 06:03

Magánúton is tudsz étintolerancia tesztet csináltatni,az a biztos,mint saját magad diagnosztizálása..46 paneles majdnem 25 ezer ft,abban az alapélelmiszerek benne vannak,ha + lesz bármelyik,tudsz variálni mit egyél..

Igy h hízol,a pajzsmirigyet is meg kellenne nézetni!

20. zsanci79 (válaszként erre: 1. - Namari)
2017. szept. 19. 10:16

Eloszor is pajzsmirigy vizsgalat (tsh nem eleg. T4 esT3 es atpo is kell)

3 pontos cukor es inzulin terheles. Utana lehet gondolkodnu, elindulni.

2017. szept. 19. 09:06

Lehet, hogy Áteresztő Bél Szindrómád van.

Az erre szolgáló diéta bajt nem okozhat.

18. syria (válaszként erre: 12. - Dominós)
2017. szept. 19. 08:15

Na igen.

Azért 33 évesen még van visszaút. Először a hormonoknak (pl. pajzsmirigy) kellene utánanézni.

17. Meli76
2017. szept. 19. 08:03
Szia Namari! Szerintem most leglőször a szójatejet hagyd el! Nem tudom, mennyit iszol belőle, de ösztrogéndominanciát okozhat, ami pedig hízáshoz vezet. És egy csomó egyéb bajhoz... :-(
2017. szept. 19. 05:36

Péksüti, gumicukor, marcipán...

Ezek tényleg kellenek?


Keress egy cukorbetegeknek való étkezési leírást és egyél aszerint. Lehet enni krumplit, is tésztát is, rizst is, csak mérd. Nem kell 2-4 óránként enni, nem mindenkinek való az. A zöldségek és tejtermékek jellemzően puffasztanak, én ezeket csökkenteném.

A szénhidrát szintedet tarts egyensúlyba és akkor nem lesznek falási rohamaid...

15. massalhangzo (válaszként erre: 13. - Namari)
2017. szept. 18. 23:45

de ezt itt senki nem fogja diagnosztizalni neked, hogy mitol van ez a problema :D


ha valtoztatni akarsz, akkor menj el orvoshoz, vizsgalatokra, mellette pedig valtoztass az etkezeseden, mert nyilvan valami nem jo benne, nem jo a te szervezetednek.

14. vargzsuz (válaszként erre: 13. - Namari)
2017. szept. 18. 23:31
Én is valami hasonló eset vagyok, náam is néhány év alatt jött fel ennyi kiló. Én február őta 13 kg-ot fogytam, 80-ról 67-re. Tej, glutén, szója, tojás, cukormentes diétával (ez hosszú történet, de orvosilag nem igazolt), augusztus végére kaptam időpontot gasztroenterológushoz, akkor küldött allergiatesztre, persze fél év diéta után minden negatív volt. Én azt gondolom, hogy ugyanolyan étkezés és életmód mellett ennyi hízás nem normális. Nálam a nyirokkeringés nagyon alulműködött, felszívódási zavar, emésztő enzimhiány, rengeteg méreganyag felhalmozódás. Mindez valószínűleg ételérzékenység, főleg glutén miatt alakult ki. Biorezonanciavizsgálattal (dr. Woll féle)jutott a természetgyógyász erre. 4 hónap méregtelenítés, diéta... Lehet még pajzsmirigy alulműködés, bár az nem jár puffadással. Mindenképp kivizsgálás kellene, valóban, a nagyrutin sok mindent kimutat.
13. Namari (válaszként erre: 11. - Jozsi.38)
2017. szept. 18. 22:29
3-4 óránként eszem, csak sokszor farkaséhség gyötör, tuti nem normális.
2017. szept. 18. 20:59

A kor... az idő vasfoga mindent kikezd.

Múlnak a gyermekévek, nincs visszaút...♪♫♫♪♪

2017. szept. 18. 19:47
írd fel, hogy mit eszel, egy hétig minden nap, és utána számold ki a kalóriát. Van egy olyan gyanúm, hogy kevesebb kalóriát ismersz így be, feljegyzés nélkül, mint ha felírnád. Ha egy szem keksz, akkor azt, mennyi cukrot teszel a kávédba, felírni. Laktóz intolerancia nem lehet? Puffadsz, tejterméket eszel, és szerintem jóval több kalóriát viszel be, mint amit gondolsz. Felkelés után két órán belül enni még normális, de ez a két óránkénti étkezés egy kissé sok.
10. massalhangzo (válaszként erre: 7. - Namari)
2017. szept. 18. 19:01

szerintem eloszor menjel dokihoz, mert mar egy nagylaborbol is kiderulhet, ha valami nem stimmel, es elkuldhet allergiavizsgalatra is


az evi 4-5 honapban heti 1-2 alkalom mozgas, az valami iszonyat keves, heti 3-4 alkalommal kene mozogni egesz evben :D


a leirasodbol en arra tippelnek, hogy egyszeruen tul sokat eszel, tul keveset mozogsz. idovel hozzaszokik a szervezet a nasihoz es a tobb kajahoz, hajlamosak vagyunk azt mondani, az nem is annyi, es csak ritkan van ilyen vagy olyan nasi vagy hizlalo kaja benne. ha meg oszintek akarnank lenni, es leirnank mindennap pontosan, mit eszunk, nem csodalkoznank semmin. sajna a sok kicsi sokra megy, ha mindig csak kicsit leped tul a szuksegleteidet, az a kicsi is mindennap feleslegkent rakodik le. ami aztan terhelheti az emesztorendszert es mindent

9. massalhangzo (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2017. szept. 18. 18:58
ahhoz teljesen normalis kaloriaertek, hogy valaki ne hizzon. merthogy ez a problema. bar nekem az a velemenyem, hogy a kaloriaerteket mindig alabecsulik, mikor szamolgatnak :D
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Namari)
2017. szept. 18. 18:56

Azt tanácsolom, vegyél egy mérleget, és mint a cukorbetegek mérd ki az ételadagodat.


Készíts egy heti menüt.

Írd napi szinten, mit és mennyit eszel. Ez még az orvosnak is nagy segítség lehet.


Lehet, több lesz, mint 1800-2000 kalória.


Gratulálok a 8 km futáshoz!!


Sok sikert a fogyáshoz!


Szénhidrát mentesen is lehet változatosan étkezni, sőt változatosan is kell, hogy legyenek ízek, mert egyébként falási rohamok önnek az emberre.

7. Namari (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2017. szept. 18. 18:45

3 éve voltam 60-61 és most 78.

Orvos diagnosztizált, cukrot, ilyesmit nem néztek. Ülőmunkát végzek, egy évben mondjuk 4-5 hónapot edzek, 1-2 alkalom per hét és ilyenkor futni szoktam 8 kmt.

2017. szept. 18. 18:44

"sajt, gumicukor/marcipán "


A sajtban is sok szénhidrát, a gumicukorban, és a marcipánban is.


Ha tényleg candidás vagy, akkor a cukrot teljesen kerülnöd kellene.

5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Massalhangzo)
2017. szept. 18. 18:41
Ha fogyni szeretne valaki, akkor bizony sok.
4. massalhangzo (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2017. szept. 18. 18:35
a 2000 kaloria az miert lenne sok? szerintem az teljesen normalis
3. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Namari)
2017. szept. 18. 18:34

szerintem probald elhagyni eloszor a tejes cuccokat, ha nem valtozik semmi, akkor a liszteseket. ez a ket leggyakoribb, ami hasonlo problemakat okoz, mint amit leirtal


de azert menj el a hazidokihoz, mondd el a tuneteket, el fog kuldeni a megfelelo vizsgalatokra, szakorvosokhoz

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Namari)
2017. szept. 18. 18:16

Szia!


Azt nem írtad le, most hány kg vagy, az is lényeges.

Nem tudom milyen munkát végzel, de a 2000 kcl, az nagyon sok/ nap. Ennyitől hízni is fogsz.


Voltál orvosnál, kivizsgáltak, nem vagy-e cukor beteg, nincs-e valami hormon problémád?


Orvos diagnosztizálta a candidát?

2017. szept. 18. 17:35

Sziasztok! 33 éves nő vagyok, az utóbbi 3 évben 17 kilót sikerült felszedni (174 centihez), úgy hogy étkezésem nem változott. (Eszem: natúr yoghurt, szójatej, zabpehely, szárnyasok, zöldségek, napi egy péksüti - fele-fele arányban teljes kiőrlésű, sajt, gumicukor/marcipán az befigyel azért, magok.

Amit nem: rizs/krumpli/csipsz havonta 2x maximum, no szénsavas üdítő, no kenyér.) Egy évben 3-4x candida is felüti a fejét, állandóan hatalmas a hasam, puffadás, nehézlégzés, megyek két emeletet már izomlázam van, pedig pár havonta pár hónapig eljárok futni. 2-4 óránként eszem valamit, átlagban napi 2000 kcal ehetek, van amikor ez 1800, van amikor 2400, de nagyjából kiegyensúlyozottnak érzem. Viszont főétkezések után 2 órával éhes leszek, reggel hányingerem van és fáj a gyomrom, ha felkelés után 1-2 órával nem eszem. Volna esetleg tippetek, hogy mi történik?

Tiszta nyomi vagyok, mintha árnyéka lennék önmagamnak néha! (Ha felmerülne a kérdés, nem szültem vagy ilyesmi.) Köszi szépen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook