Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Esküvő probléma! Mit tegyünk, hogy amennyire lehet, elégedett legyen mindenki? fórum

Esküvő probléma! Mit tegyünk, hogy amennyire lehet, elégedett legyen mindenki? (beszélgetős fórum)

2010. máj. 22. 10:40
lehet azért nem akarja anyósod, hogy ne derüljön ki a betegsége... nem akarja hogy őt sajnálják
15. Sirga
2009. jún. 3. 10:08
Próbálj nem foglalkozni vele! Tudom, nehéz. Egyrészt mindenkinek nem tudsz - nem lehet - megfelelni. Másrészt - ahogy olvasom - épp a családra való tekintettel sürgettétek meg ennyire az esküvőt. Próbálj meg Magaddal tárgyilagos lenni! Kinek az esküvője? A Tiétek. Kiről kell, hogy szóljon? Rólatok! Anyósodról? NEM! Ő "csak" egy nagyon fontos résztvevője, aki örüljön, hogy ilyen menye lesz! :)
2009. jún. 3. 09:58
Biztos lesz valaki, aki elégedetlen lesz valamivel. Vagy az ültetés nem tetszik neki, vagy a kaja... Szerintem ti érezzétek jól magatokat, ha látják, hogy veletek minden oké, akkor másképp állnak a dolgokhoz :)
13. Ani2
2009. jún. 3. 09:06

Sziasztok!



A vendégvárásnál a menyasszonynak és a vőlegénynek fontos ott lenni? Mert csak 1ó lesz a vendégvárás, és mi még fotózáson lennénk!

12. Porc (válaszként erre: 11. - 5b6413b771)
2009. máj. 22. 19:17
Írtam privit.
11. 5b6413b771 (válaszként erre: 10. - Porc)
2009. máj. 21. 18:01

Heló.

Köszönöm hogy reagáltál az írásomra.Lenne nekem még problémám az esküvőjükkel kapcsolatban.Lehet hogy nem vagyok már tinézser,de attól tartok a legjobban ,mi ugyan is a párommal nem voltunk fiatal korunkban úgynevezett nagy szórakozósok,és lehet mondani hogy nem tudunk táncolni.Attól tartok és viszolygok az egésztől,hogy majd ha valakivel táncolnom kell,jól befogok égni.Mit tanácsolsz?

10. Porc (válaszként erre: 9. - 5b6413b771)
2009. máj. 21. 08:30

Szerintem nem is szabad, nagyon bölcsen teszed, hogy visszafogod magad. A mi esküvőnkön is félreszerveztünk pár dolgot (szerencsére nem olyasmit, amiben nem hallgattunk anyukámra vagy anyósomra, érdekes, az apák ebbe legtöbbször nem szólnak bele). De ha netán valaki tanácsára megy félre valami, akkor utólag arra haragudhatnánk, így csak magunkra, és így van jól. Azt szoktuk mondani, hogy a haramdik esküvő már biztos profira sikerülne. Szerintem nem szabad ezt az élményt "elvenni" a fiataloktól, még a hibákat is hagyni kell, hadd csinálják meg a sajátjaikat.

Egyetlen dologban kértem tanácsot az anyukámtól, a rokoni kör meghúzásában, mert nem akartuk végteleníteni a létszámot. Na, az volt az egyetlen, amiből sértődés lett - mondjuk erről ő sem tehetett, elvből nem hívtunk senkit, akinek legalább egyikünk nem tudta a teljes nevét. Aki ezért megsértődik, az ő baja.

És én utólag nagyon hálás vagyok, hogy nem erőltették ránk az elképzeléseiket. Mondjuk anyósomon azóta is vigyorgok, mert folyton ajánlgatta, az esküvőre is magával hozta, és még a lagzi kellős közepén is egyszer az orrom alá dugta valami családi ékszerüket, ami nekem nem jelentett semmit. De nem tolakodásnak, hanem viccnek fogtam fel, és szerencsére a férjemnek sem volt fontos, hogy a megfakult ezüst lógjon a nyakamban, tradíció ide vagy oda.

9. 5b6413b771 (válaszként erre: 4. - 5193772e0c)
2009. máj. 20. 16:51

Heló.

Az én lányomnak is most lesz majd az esküvője augusztus 08-án,és nem fogad el semilyen tanácsot se tőlem se a testvéreitől.Nem akarunk beleszólni a dolgokba csak segíteni szeretnénk.Elég ideges a társaság hogy fog elsülni az egész.Azért neked írtam erről mert ahogy láttam az adatlapodon,te korban közel állsz hozzám.Én 46 vagyok.

8. c8d93a7aea (válaszként erre: 1. - Ani2)
2009. máj. 17. 11:31
SEMMIT!Nálunk is ugyanez volt a helyzet csak annyi külömbséggel,hogy az anyósomnak nem az esküvő ellen volt kifogása hanem ellenem.Az esküvőnk hetébe még megkérdezt,hogy biztos össze akarunk házasodni,mert ő nem ilyen feleséget képzel a fiának mint én.Sosem szeretett és sokszor elmondott mindennek.Szerinte a fia csak azért van velem mert lusta magának mást keresni.Szóval kaptam hideget meleget tőle és én csak nyeltem 4 éven kerszetül,mert nem akartam a páromat bántani.Aztán januárban megszületett a kisfiunk és ő úgy gondolt ezt a gyereket neki szültem és ő majd megtanít engem gyereket nevelni mert én alkalmatlan vagyok rá.Az utolsó csepp a pohárba az volt,hogy rikácsolva közölte velem,hogy én rossz anya vagyok mert nem engedtem ide lázassan meg influenzásan babázni.Én itt telt be a pohár.Attól a naptól nem jöhet sem én sem a gyerekem közelébe.A férjemnek az elején ez nem tetszett nagyon de azt mondta mellettem áll mert mi vagyunk a családja.Sajnos az anyósokkal álltalában baj van,főleg a fiús anyákkal,tisztelet a kivételnek.Szerintem ne foglalkozz vele,bár elég nehéz az tudom.Mindenesetre ne hagyd,hogy tönkretegye a TI Napotokat!Az esküvő nem róluk szól és a násznépről hanem Rólatok!És ne aggódj eljön a te időd is amikor visszaadhatod mindazt amivel az anyóspajtás megbántott!Sok boldogságot nektek!
7. spinneli (válaszként erre: 5. - Ani2)
2009. máj. 17. 10:30

Nézd ez a ti esküvőtök, ha anyagilag is ti álljátok akkor valóban nincs semmilyen alapja annak, hogy beleszóljon.

Ezt az egy napot legalább érdemes úgy csinálni, ahogyan ti szeretnétek.

6. Porc
2009. máj. 17. 10:26

Szerintem semmi közük hozzá, ha ők adnák a pénzt, vagy hozzájárulnának, akkor is, az ajándék, és nem azért van, hogy onnantól diktálhassanak (nálunk mindkét részről segítettek a szülők, de ránk bízták, hogy akarjuk, mert a mi esküvőnk, legfeljebb tanácsokat adtak). De ez egy éles helyzet, megértem, hogy előrehoztátok, az pedig, hogy nem akartok nagy felhajtást, abszolút a Ti dolgotok, és még ha anyósod fizetné, akkor sem diktálhatná a feltételeket. Szerintem.

Persze türelmesnek kell lenned, nyilván nem viseli könnyen a férje betegségét, de türelmesen meg kell magyaráznod az álláspontodat, és megkérned, hogy fogadja el. Végső esetben meg megmagyarázni neki, hogy úgy sincs más választása, ha végképp értetlenkedik. És ne foglalkozz vele, úgy csináljátok, ahogy TI akarjátok (fontos, hogy ahogy TI, nem ahogy Te, legalább a pároddal értsetek egyet. Na, neki viszont abszolút van beleszólása). Ne hagyd se megromlani a kapcsolatotokat a jövendőbelid szüleivel, se elrontani ezt a fontos napot, ami viszont, bármennyire is fontos, csak a kezdete mindennek, és végeredményben nem sokat jelent abból a szempontból, hogy kiegyensúlyozott, boldog lesz-e a házasságotok. De ha már az elején megterhelitek egy csomó konfliktussal, az biztos nem jó előjel. Szóval csak higgadtan, okosan és szeretettel, de határozottan.

5. Ani2 (válaszként erre: 3. - Abigél)
2009. máj. 17. 10:03

Ő megmondta, h 60-70 fő szeretne/ szeretett volna. Párom tisztába van ezzel , h viselkedik az anyja. Ő egyáltalán nem akar nagy lagzit! Anyósom mondta, h várjuk 1-2 évet hátha anyagilag jobb lesz, apósom meggyógyul! ( amúgy aposom nagyon poz. áll a betegségéhez) Én meg mondtam, h ki tudja 2 év múlva mi lesz, szívből kívánom h gyógyuljon meg , DE....!

Amúgy párom " leszarja" mondta h ne fogl. vele, de engem bánt nagyon! Az én szüleim örülnek, ők mondták h lehet nagyobb állják a ő rokonságukat, hát én meg nem fizetek anyósom helyett ( ha 50 fő lenne)!

4. 5193772e0c (válaszként erre: 1. - Ani2)
2009. máj. 17. 09:42
Nézd én úgy gondolom, hogy próbáldj meg egy kicsit kedvesebb lenni hozzá. Jelenleg itt az apósodra is gondolod, aki ugye beteg van éppen elég gondja. Meg kell neki magyaráznod, hogy nem azért hívsz kevés embert, mert nem szeretnél Te is egy nagy lakodalmat, hanem azért mert szükre szabott anyagi kereteitek vannak és ez nagy úr. Sem nektek, sem nekik nincs erre fedezetük. A másik ok amire hivatkozhatsz, hogy ha több időtök lett volna, akkor több pénz állt volna a lehetőségetekre, és azért hoztátok előbbre, hogy a papa még megérje az esküvőt. Talán ezt a jószándékot abszolút pozitívan kellene értékelni. Mond meg neki, hogy Te is örülnél, ha másképpen lenne, de arra kérek, hogy most Ő is függessze fel az ellenszenvet, és a megbántottságot, mert jelenleg az anyagiak a dominánsak, és mivel anyagilag nem tud hozzájárulni, így arra sincs oka, hogy pálcát törjön felettek, inkább örüljön az esküvőtöknek és segítsen abban, hogy minél jobb legyen. Úgy gondolom, a haragszom rád, senkinek sem jó és Te vagy a fiatalabb. Mond meg hogy megérted, hogy többet jobbat szeretne, de ahhoz sok pénz és több idő kell, és nem lenne, jó, ha várakozás - egyébként igazlmas és szép napjait ezzel a hozzáállással mérgezné meg.
2009. máj. 17. 09:37

Kérdezd meg, ő mit akar, mi nem tetszik neki pontosan?

Aztán kérdezd meg a párod, ő mit akar. A párod egyáltalán tudja, hogy mit gondol a saját anyja?

2009. máj. 17. 09:37

Szia!


Sztem nem foglakozz vele, nézz át rajta. Ha Te/Ti így szeretnétek (ennyire elég a pénz stb.), akkor semmi köze hozzá. Örüljön, hogy szűk családi körben csináljátok és nem 2 tanúval:)

1. Ani2
2009. máj. 17. 09:34

Sziasztok!


Segítségeteket szeretném kérni. Júl. 4-én lesz az esküvőnk, nagyon gyorsan jött úgymond a héten mondtuk meg a szülőknek! ( azért is lesz ilyen gyorsan, mert sajna a párom apukája rákos és most derült ki h a nagyapja is) szóval itt már előre nem tudni semmit , és szeretnénk ha mindenki ott lenne! De a párom szüleinél ( anyuka) nem láttam/látok semmi örömet az arcán, mivel mondtuk h csak szűk család lesz jelen ( szülők+testvérek+nagyszülők) és ez nem tetszik neki, de ezt rendesen kimutatja, meg már mondtam is neki h látom az arcán h nem tetszik és mondta h nem. De mivel mi állunk minden költséget ezért nincs semmi beleszólása, mondjuk ezt megértette. De hozzátette h most nem ugy állnának akkor nekem nem lenne beleszólásom!

Engem ez nagyon bánt, azt hittem örülnek meg minden erre meg csalódottságot , nem tetszést láttok "anyósomon" ! Ugy gondolja h akkor mi kilógunk majd a sorból, mert mindenkinek volt a rokonságba! Szóval már most elegem van, állandóan nézni azt a fapofát! Mit csináljak vele?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook