Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Érezted már, hogy sokkal jobbat érdemelnél az élettől, mint amit kapsz? fórum

Érezted már, hogy sokkal jobbat érdemelnél az élettől, mint amit kapsz? (beszélgetős fórum)


1 2
56. PöttyösPanka (válaszként erre: 52. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 15. 08:22

Oké, akkor itt is mindenki hazudik, mert mindenki az ellenkezőjét állítja, mint te. Vagy csak mindenki olyan hihetetlenül szerencsés, hogy mindent megkapott az élettől. Nem akarok versenyt csinálni belőle, hogy kivel hogyan b@szott ki az élet, de a legtöbb emberrel szemben igencsak alulmaradnál. Méghozzá olyan emberekkel szemben, akik nyavalygás helyett mégis a boldogságot választották. Csak nem veszed a fáradságot, hogy körülnézz a világban. Túlságosan lefoglal, hogy magadat sajnálod. Nyisd ki a szemed, és lásd meg a valóságot. Vagy szenvedj tovább. Ahogy neked tetszik.


Tessék egy könyv az élet "igazságosságáról":

Viktor E. Frankl: Mégis mondj igent az életre!

55. 92a40235c8 (válaszként erre: 1. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 14. 17:57
54. fbc30eb6ea (válaszként erre: 53. - Amaunet)
2021. szept. 14. 17:19
Gyakorlatilag már születésünk pillanatában eldől a sorsunk. Egyébként meg mindent a génjeink határoznak meg. Van aki életre született, van aki meg a halálra, ennyire egyszerű.
53. Amaunet (válaszként erre: 52. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 14. 17:15

"Mindent a körülmények és adottságok határoznak meg, aki mást állít, az hazudik, vagy struccpolitikát folytat."


De ezeken változtathat az ember, ha akar.

Vagy áshatja magát még mélyebbre a gödörben.

52. fbc30eb6ea (válaszként erre: 49. - PöttyösPanka)
2021. szept. 14. 17:06

"Azért nem gondolom, hogy a külső körülmények tesznek boldoggá, mert sok szép, gazdag, híres ember lesz alkoholista, drogfüggő, öngyilkos. Pedig elvileg nekik boldognak kell lenniük."


Valószínű ott vannak egyéb gondok, problémák is, családi, párkapcsolati gondok stb... Az, hogy gazdag, vagy híres valaki, ugyanúgy lehet szomorú, de én nem erről beszéltem. Elsősorban a lelki dolgokról. Hidd el, a szegények között sokkal több szomorú ember van, vagy akinél valamilyen családi defektus van.


" Építhetsz arra, hogy a körülmények határozzák meg a boldogságod, de akkor sosem leszel boldog, mert senki sem fogja megteremteni neked helyetted az optimális feltételeket. Vagy tévedek? Vagy szerinted olyan egyszerű, hogy ha gazdag családba születtél, akkor boldog leszel, ha meg nem, akkor csak szenvedsz egy életen át? "


Nagyon tévedsz... Mindent a körülmények és adottságok határoznak meg, aki mást állít, az hazudik, vagy struccpolitikát folytat. Aki boldog, az abban a szerencsés helyzetben van, hogy az élet minden egyes szegmensében, komponensében jól áll, minden adott neki, kevés bántás érte az életben, vagy sikerült mindig jó emberekkel körülvennie magát.

51. Amaunet (válaszként erre: 47. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 14. 12:51
Reinkarnálódjál!
50. 00dfb24292 (válaszként erre: 45. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 14. 12:14
Akkor nem értetted, amit írtam.
49. PöttyösPanka (válaszként erre: 36. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 14. 08:29

Én sem hiszek a vonzás törvényében, nem is erről írtam, csak elfelejtettem, hogy kisajátították ezt a szót. Úgy értem, hogy a hasonló mentalitású emberek kedvelik egymás társaságát. Például vannak barátságok, amiket a kölcsönös panaszkodás tart életben. Vagy a nagyivóknak szintén nagyivók a barátai, hiszen velük találják meg a közös hangot. Ahogy az életvidám, kiegyensúlyozott emberek sem fogják egy depressziós társaságát keresni. Hiába "érdemelné meg" a depressziós a jó társaságot, mert az életvidám emberek meg "megérdemlik", hogy ne húzza le a kedvüket senki. Tehát ha te is boldog vagy, akkor jó eséllyel megtalálod azt a társaságot, ahol szintén boldog emberek fognak körülvenni.


Azért nem gondolom, hogy a külső körülmények tesznek boldoggá, mert sok szép, gazdag, híres ember lesz alkoholista, drogfüggő, öngyilkos. Pedig elvileg nekik boldognak kell lenniük. Építhetsz arra, hogy a körülmények határozzák meg a boldogságod, de akkor sosem leszel boldog, mert senki sem fogja megteremteni neked helyetted az optimális feltételeket. Vagy tévedek? Vagy szerinted olyan egyszerű, hogy ha gazdag családba születtél, akkor boldog leszel, ha meg nem, akkor csak szenvedsz egy életen át?


Amilye van az embernek, az csak ideig-óráig boldogítja. Ha vettél egy drága autót, akkor kb. egy hétig minden nap boldogan fogsz beleülni. De aztán megszokott lesz, és már nem leszel boldog tőle. Ahhoz, hogy megint boldog legyél, kelleni fog egy mégdrágább, aminek szintén csak pár napig fogsz örülni.


Ha már nem vagy gyerek, akkor a körülményeiden változtathatsz. Például az alkoholistát elhagyhatja a felesége. A hajléktalanoknál sem olyan egyszerű a helyzet. Ismerek valakit, aki egy ideig hajléktalan szállón lakott, mert szó szerint nem volt semmije. De akart tenni ellene, és sikerült összeszednie magát. A mentora mondta, hogy ez nagyon ritka, mert a legtöbben csak belesüllyednek ebbe a helyzetbe, és nem dolgoznak azért, hogy ki tudjanak kerülni belőle.


Persze a család, anyagi javak, munka és társas kapcsolatok mind nagyon fontosak, de mind olyan dolog, amiért az ember tud tenni. Akinek rossz a szüleivel a kapcsolata, az alapíthat saját családot. Akinek rossz a munkája, az tanulhat, hogy jobbat szerezzen, így az anyagi helyzete is javul. Akinek rosszak a társas kapcsolatai, az meg magába nézhet, hogy min kéne változtatnia.


Egyetértünk abban, hogy az élet egy dzsungel vagy egy játszma, ahol küzdeni kell, és felül kell kerekedni. De pont ettől kihívás. A játéknak nem a vége számít, hanem maga a játék. A végén úgyis mind meghalunk akár nyertünk, akár nem.

48. 8d00a82c06 (válaszként erre: 47. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 13. 20:10

Ez az élet rendje, még ha sarkosan is írtad le.

Arról nem a boldog emberek tehetnek hogy neked eddig csak a car jutott, de te tehetsz arról, hogy folytatódik!

2021. szept. 13. 20:08
Már a születésünkről sem dönthetünk. Csecsemőként a legvédtelenebb és legkiszolgáltatottabb az ember, kisgyerekként is alá van rendelve a szülőknek, autonómiájuk 0.Tökmindegy,milyen családba született valaki, mert függelmi viszonyban van a szülőktől. Azt a kisgyereket ki védi meg mondjuk az alkoholista, vagy agresszív szüleitől. Az iskolában egyengyereket csinálnak belőlük, majd utána gürizhet 8 órában valami vállalat, vagy főnök szolgájaként, hogy aztán majd időskorban szívinfarktusban, rákban, vagy agyvérzésben meghaljon.
46. e46f572459 (válaszként erre: 45. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 13. 19:41
Így van.Senki nem lesz eldádázva a rossz cselekedetei miatt az univerzum által. Kètfèle büntetès van: A saját lelkiismeret gyötör valakit vagy a nagy számok törvènye alapján vele is törtènik valami rossz.
45. fbc30eb6ea (válaszként erre: 44. - 00dfb24292)
2021. szept. 13. 19:06

"Minden tettnek következménye van"


Sajnos nagyon nem így van... Az élet szenvtelen és igazságtalan. Valójában semmi igazság nincs a Földön. Nekünk kell megteremteni az igazságot ezen a világon.

44. 00dfb24292 (válaszként erre: 42. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 13. 17:54
Szép álom. Ha elengednéd ezt az elképzelést az életről, talán boldogabb lennél. Igazság a világon? Lássuk csak... Ahogy te nem vagy boldog, úgy az sem boldog, aki csak árt, rombol. Akik bántottak. Kétlem, hogy az ilyen ember jól érzi magát, legfeljebb egy pillanatra. És ha így folytatja, nem is fogja. Minden tettnek következménye van. Ennyi nem elég?
43. Amaunet (válaszként erre: 42. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 13. 17:08
Mit szeretnél tenni annak érdekében, hogy ne így legyen?
2021. szept. 13. 17:07
Szerintem alsóhangon minden embernek járna a boldogság, szeretet, tisztelet és megbecsülés. Mégis nem mindenki részesül belőle. És ez szerintem igazságtalan. Sok jogtalan bántást kaptam, sok negatív dolog ért, ette értem a kiegyenlítést. Nehéz megemésztenem, hogy semmiféle igazság nincs a Földön.
41. 8d00a82c06 (válaszként erre: 38. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 13. 16:30

Végigolvastam, és leírom akár tetszik akár nem.

Nem kell messzire menni, itta hoxán is tudnánk mesélni arról, hogy kinek milyen car volt a gyermekkora, kit milyen sérelem ért eddig, mekkora veszteségeket éltünk túl mégis itt vagyunk hiszti nélkül, ki - ki a maga sebeivel próbál felejteni és boldog lenni.

Ezzel szemben te csak hisztizel és kikéred magadnak, hogy neked ez jár!

Miért?

Mit tettél érte?

Ki vagy te, hogy szerinted te felettük állsz, mégis te vagy az aki vergődik?

40. 00dfb24292 (válaszként erre: 38. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 13. 16:27
Szerintem rosszul gondolod. Nem adós senkinek. Majd az lesz, amit megszerzel magadnak. Ha már dzsungel...
39. andi6020 (válaszként erre: 38. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 13. 16:26
Konkrétan mire gondolsz? Mitől éreznéd úgy, hogy megkaptad ami jár, és ki vagy egyenlítve a számla?
38. fbc30eb6ea (válaszként erre: 37. - 00dfb24292)
2021. szept. 13. 16:23
Ez rendben is van, de az élet adós nekem. Azt gondolom ki kellene egyenlíteni a számlámat, mert ez így nagyon nem fair.
37. 00dfb24292 (válaszként erre: 36. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 13. 16:06
Így van, dzsungel. És azzal, hogy emészted magad, csak megkönnyíted a többiek dolgát. Embereld meg magad, mert így a jövőd is szar lesz, nem csak a múltad!
36. fbc30eb6ea (válaszként erre: 34. - PöttyösPanka)
2021. szept. 13. 16:02
Szép az írásod és tényleg sok értékes gondolattal. Ugyanakkor, ne haragudj, nem szeretnélek megbántani, de én nem nagyon hiszek ebben, hogy bevonzani a boldogságot, vagy a jó embereket, mert ennyi erővel mindenki boldog lenne. Én pont totál fordítva látom, mint ahogy te. Az én véleményem, hogy a körülményeink határozzák meg a boldogságunkat (vagy annak hiányát). Továbba erősen gondolom, hogy a boldogság NEM elhatározás, vagy döntés kérdése, mert ilyen alapon mindenki boldog lenne. (ki döntene a szomorúság mellett?) Az, hogy a boldogság döntés és elhatározás kérdése, mond annak az asszonynak, akinek alkoholista a férje és rendszeresen veri. Hogy a boldogság döntés kérdése, mond annak a gyereknek, akinek nárcisztikus szülei vannak és lelki terrorban tartva a legszebb éveit, a gyerekkorát veszik el ezzel. Mondd annak a hajléktalannak, vagy szegénysorban élőembernek, akinek napi betevője mondjuk 2 szelet kenyér, meg 1 pohár víz. Mondd annak, akinek a saját gyerekét kellett eltemetnie, vagy halálos beteg. A boldogság szerintem egy állapot, ami bizonyos kedvező együtthatók komplex hatásának és kölcsönhatásának következménye, ezen együtthatók a család, anyagi javak, munka (amit lehetőleg szeretsz csinálni és eleget fizet), társas kapcsolatok megléte, jó és optimális, megfelelő működése. Úgyhogy én nem hiszek ebben a vonzás törvényében, az élet egy sokkal bonyolultabb rendszer. Egy dzsungelhez tudnám hasonlítani, ahol minden nap a túlélésért küzdesz, óvakodni kell a vadállatoktól és eleséget szerezni, hogy életben maradj. Vagy egy sakkjátszma, ahol az Élet az ellenfél. Ajol vagy te győzöd le az Életet, vagy az Élet győz le téged és minden lépés végzetes lehet. (sakk-matt)
35. 00dfb24292 (válaszként erre: 33. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 13. 15:37
Nem, nem vagy a múltad. Történt, ami történt, de az nem te vagy.
34. PöttyösPanka (válaszként erre: 27. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 13. 15:37
Az emberek csak azt hiszik, hogy akkor boldogok, ha megvan mindenük. De rengeteg olyan embert ismerek, aki nem is kívánhatna többet az élettől, mégis boldogtalan, depressziós. És olyanokat is ismerek, akik igazán boldogok, pedig alig van valamilyük, és számos csapás érte őket. Mert a boldogság csak belülről jöhet. Mindenkiben ottvan, csak ki kell engedni. Akiknek szerető családjuk van, azok nem ettől boldogok, hanem fordítva. Mivel boldogok, képesek szerető családot teremteni. Ha megtalálod a belső békédet és boldogságodat, meglátod, hogy többé nem a gonosz, hanem a jó embereket fogod magadhoz vonzani. De amíg árad belőled a negativitás, addig negatív emberek fognak körülvenni. A boldogság nem egy külső ajándék, hanem egy belső döntés és munka eredménye.
33. fbc30eb6ea (válaszként erre: 32. - Miss Angel)
2021. szept. 13. 15:14
Köszönöm a bíztató szavakat. Csak picit mégis rossz. Gimiben is én voltam a tipikus lúzer, akit a bunkók állandó megtaláltak és beszólogattak. Mintha meg lennék bélyegezve, vagy fel lennék cimkézve negatívan. Előremutató javaslat, hogy töröljem a múlt dolgait, de sajnos a múlt is én vagyok és nem tudok teljesen elvonatkoztatni a múltbéli történéseimtől, az olyan, mintha levágnának a testemből egy részt. Jó lenne a tabula rasa, tiszta lap, de ahhoz teljesen emléktörlés kellene nekem és teljes felejtés. Ha egy másik világban teljesen a nulláról kezdhetnék életet, de ilyen opció nincs sajnos.
32. Miss Angel (válaszként erre: 29. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 13. 14:57

megértem ,hogy megkeseredett vagy,de szerinted te vagy az egyetlen,akinek ilyen szülök,család,gyerekkor,stb jutott?

és másnak nem nyomja rá az életére a bélyeget?

csak tudod,van aki ezen minden rejével próbál túllépni,valamennyire fleejteni,mert ha élni akarunk,nem pöröghetünk azon mi volt a multban.Ha fel akarod őrölni magad akkor csináld ,ennyit tudok még hozzá fűzni,és érdemes elgondolkodni azon,hogy ha magadat sajnálgatod,attól mi lesz jobb.

millióan talpra állnak és amennyire tőlük telik,rendezik az életüket,el nem tudod képzelni amúgy,mennyi ember él lelki sebekkel,súlyos lelki sérülésekkel,és ÉLNEK ,nem rínak rajta ,mi volt,meg mi lett volna ha nem így vagy úgy történi ez vagy az és ajj,miért érdemeltem ezt az élettől.

remélem nem vetted letolásnak amit írtam,mert csak felrázni próbállak,nem bántani,

elhiszem,hogy amiken keresztülmentél,felejteni nem tudod,de előrenézni és nem hátra,na azt igenis tudsz,ha akarsz!!!

2021. szept. 13. 14:51

"Nem kellene léteznie ennyi gonoszságnak, meg gonosz embernek a Földön."

Igen, de ez ellen mit tudsz tenni? Semmit!

Utálom ezt én is, mint sokan mások, de NEM EMÉSZTEM magam olyan dolgok miatt, amik ellen nincs mit tennem!

2021. szept. 13. 14:50
És olyanok hagytak cserben, akiktől ezt nem vártam.... Az egész eddigi életem egy hazugság....
2021. szept. 13. 14:31
Miért érdemeltem egy agresszív, nárcisztikus szülőt, akinek konstans mód dühkitörései voltak és ezek mindig rajtam csattantak??? A komplett gyerekkorom ment rá erre bakker, alapvetően mindig egy hirtelenharagú ember volt és kb mindig én szívtam miatta. Mindenki maga sorsának kovácsa, hát persze, gondolom családot is mi választhatunk.. (ja nem..)
2021. szept. 13. 14:28
Ha nem részesül mindenki egyenlő mértékben a boldogságból, egészségből, szeretetből ezen a Földön, ha majd nem lesznek háborúk, vírusok, éhínség, gyűlölködés, akkor megéri itt élni. Mindenki egyenlő kell, hogy legyen. Miért érdemeltem ennyi bántást az életben, árulja már el valaki???
27. fbc30eb6ea (válaszként erre: 23. - Amaunet)
2021. szept. 13. 14:12
Ja persze, Afrikában meg éheznek a gyerekek.... Bocsi, de ez nem vígasztal, amikor sok embernek van normális,szerető családja, feleannyian nem bántották még életében, semmi gondja nincsen stb... Könnyű úgy boldognak lenni, ha valaki tökéletes, semmi problémája nincs, tökéletes géneket és adottságokat kapott, mindenki szereti. Így könnyű boldognak lenni. Tökéletes életet érdemelnék és mindenkinek egyenlőnek kellene lennie, ez egy elcseszett világ. Nem kellene létezniene ennyi gonoszságnak, meg gonosz embernek a Földön.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook