Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Érezted már, hogy sokkal jobbat érdemelnél az élettől, mint amit kapsz? fórum

Érezted már, hogy sokkal jobbat érdemelnél az élettől, mint amit kapsz? (beszélgetős fórum)


1 2
26. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 13. 13:28

sajnos vagyunk ezzel így bőven,elhiheted,mégis próbáljuk kihozni az életünkből a legjobbat és nem azon kesergünk,hogy olyan embereknek van meg mindene,akik nem érdemelnék,engem ez nem érdekel és nem is szomorít el.

bele kell nyugodni,hogy az élet sosem volt igazságos és nem is lesz az,nem érdemek szerint osztogatja a jót,és a rosszat sem.

ha ennyire kiábrándultál az emberekből,légy távolságtartó és ne engedj magadhoz senkit túl közel,ennyit tudsz tenni,és így kivédeni az újabb sérüléseket,mi mást tudnál tenni?

majd egyszer úgyis érezni fogod,hogy változott vmi,te látod másképp az embereket v találsz olyanokat,akik megérdemlik a bizalamadat......

25. PöttyösPanka (válaszként erre: 19. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 13. 12:50
Lehetsz dühös. Teljes joggal vagy dühös, mert igazságtalan, ami veled történik, és senki sem fog neked igazságot szolgáltatni. Csakhogy ettől semmi sem fog változni azon kívül, hogy te rosszul érzed magad tőle. A harag és düh olyan, mintha te innád a mérget, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.
24. PöttyösPanka (válaszként erre: 17. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 13. 12:47
Ez egy nagyon fontos lecke az élettől. Nevezetesen, hogy >nincs igazság<, és kész. Az igazság csak egy elvont fogalom, ami csak az emberek fejében létezik. A valóságban viszont vannak a dolgok és a történések, amik sem jók, sem rosszak, sem igazságosak vagy igazságtalanok. Ezekkel a jelzőkkel mi látjuk el őket. Minden pillanatban mindenkire ugyanúgy zúdul egy rakás pozitív és negatív dolog. Csak rajtunk múlik, hogy melyikekre fókuszálunk. Ezzel pedig megteremtjük magunknak a földi poklot vagy a mennyországot. Reggel, amikor kilépek a házból, kezdhetem azzal a napot, hogy elkezdek bosszankodni rajta, hogy az egyik hülye szomszéd nem söpörte össze a leveleket, a másik meg megint az útban parkol. Vagy örülhetek neki, hogy milyen szép aranybarnák a fákon a levelek, és milyen finom az arcomon a nap melege. Senkinek sem >jár< semmi. De mindenki azt veszi ki (észre), amit szeretne.
23. Amaunet (válaszként erre: 17. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 13. 07:34

Ne hisztizzél már!


Sokan nem kapnak meg az élettől mindent. Meg kell dolgozni érte. Te mit tettél eddig magadért?


Ő például még lábakat sem - mégis talpon tudott maradni. Sőt! Magasan felülmúlta az átlag embereket.

[link]

2021. szept. 13. 07:14
Ez jó kérdés, de örülök annak ami van.
21. andi6020 (válaszként erre: 19. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 13. 07:09
Senki. És nem is valószínű, hogy jár neked bármi. Ez nem így működik.
20. 16748e293b (válaszként erre: 19. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 13. 06:34

Csak magadra számíthatsz. A környezeteden csak akkor tudsz változtatni, ha MAGADAT megváltoztatod: a viselkedésedet, hozzáállásodat, gondolkodásodat.

Szolgáltass MAGADNAK "igazságot"!

Senki nem fog kárpótolni, senkit nem érdekel, hogy

hányingered van és jobbat érdemelsz - szerinted -

Édredj fel!

2021. szept. 13. 01:32
Csak dühös vagyok... Ki fog nekem igazságot szolgáltatni az életben?
18. andi6020 (válaszként erre: 17. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 12. 22:41
Fogd össze előtte a hajad.
2021. szept. 12. 22:27
Sokszor hányingerem van ettől az élettől. Én jobbat érdemlek! Csak ez rajtam kívül senkit sem érdekel? Az engem ért sértésekért, traumákért, bántásokért mikor kapok kárpótlást? Követelek magamnak egy jobb életet. Nincs igazság ezen a világon. Miért nem döglik meg az a sok ember, akik valaha is bántottak engem, tönkretettek, vagy megnyomorították az életemet? Az adok-kapok törvénye alapján sem érdemlek ennyi rosszat. Egy hányás az egész.
16. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 12. 20:52

Nincs 2-egyforma ember a világon.

Az ikrek sem azok. Tehát óriási tévedésben vagy.

[link]


[link]


[link]

15. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 12. 20:43

Nehéz elhinni, hogy csak olyan emberekkel találkoztál eddigi életedben akik csak kihasználtak és bántottak.

Azt írod gyermekként még boldognak érezted magad. De idővel fel kell ám nőni! Felelősséget vállalni magadért, másokért.

Nem tehetetlenségedben nyavajogni és mindenért másokat hibáztatni.

2021. szept. 12. 20:42

Igen

....

13. 00dfb24292 (válaszként erre: 11. - Alinka01)
2021. szept. 12. 20:40
Elgurult? 😄
12. 00dfb24292 (válaszként erre: 10. - Alinka01)
2021. szept. 12. 20:39
Lyézusom... Épp ez az. Offolod a fórumot.
11. alinka01 (válaszként erre: 9. - 00dfb24292)
2021. szept. 12. 20:37
Megkérlek, inkább kímélj meg a hülyeségeidtől! Sajnálom én is, hogy itt nem lehet az ilyeneket tiltani, mint te!
10. alinka01 (válaszként erre: 8. - 00dfb24292)
2021. szept. 12. 20:35
Nem tűnt fel, hogy az kérdés volt, és nem tanács?
9. 00dfb24292 (válaszként erre: 7. - Alinka01)
2021. szept. 12. 20:34
Nem kell mindent elkerülni, védd meg magad! Ha hagyod magad, eltaposnak. Ha erre még nem jöttél rá magadtól, sajnálom.
8. 00dfb24292 (válaszként erre: 7. - Alinka01)
2021. szept. 12. 20:30
A te tanácsod (2. hsz) valóban jobb. 😄
7. alinka01 (válaszként erre: 4. - 00dfb24292)
2021. szept. 12. 20:28
Bocs, de ezzel a tanáccsal nem sokat lehet kezdeni, hogy "ne adj alkalmat arra, hogy bántsanak". Számtalan olyan munka, munkahely van pl., ahol házhoz jön a bántás, Te akármennyire is igyekszel ezt elkerülni. Vagy ha mondjuk egy szituációban véded a saját érdekeidet.
6. unom (válaszként erre: 1. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 12. 20:26
Te is látod, hogy te se vagy jó ember, más életét meg épp te teszed tönkre ezzel. Nincs okod reklammálni.
2021. szept. 12. 20:25
Igen!
4. 00dfb24292 (válaszként erre: 1. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 12. 20:24
Igazad van. Nagyon sok rossz ember van. Túl akarnak élni, vagy nem tudom, hogy mi vezérli őket. De nem mindenki rossz. Nem te választasz családot, és a család nagyban hozzájárul ahhoz, hogy milyen emberré válsz. Sajnos. Annyit tehetsz, hogy amennyire tőled telik, elengeded a múltat, leszűröd a tanulságot, és a jövőben jobban vigyázol magadra. Ne adj alkalmat arra, hogy bántsanak.
3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fbc30eb6ea)
2021. szept. 12. 20:22
C'est la vie.
2021. szept. 12. 20:21
Pár napja még nem Te kerestél pszichiátriát?
2021. szept. 12. 20:05
Más is van olyan rajtam kívül, aki totál illúzióvesztett és kiábrándult az életből, meg az emberekből? Eleve senki nem választhatja meg azt se, milyen családba születik, lehet alkololista, vagy nárcisztikus szülei lesznek. Nem választhatod meg, hogy hova születsz. Az emberek jelentős része egy rosszindulatú bunkó rohadék és minél több emberrel találkozol, annál inkább érvényes lesz. Ember embernek farkasa,mindenki ott tesz a másiknak keresztbe, ahol tud, áskálódások, rosszindulatú pletykák, szemétkedés. Aljas kígyók. Alapjáraton minden embernek jónak és kedvesnek kellene lennie, nem ilyen számító sz@rládának. Én nagyon kiábrándultam az emberekből, lehetne egy feketelistám is azokról, akik valaki is bántottak, vagy keresztbetettek nekem. Sokkal jobbat érdemelnék attól, amit kapok, nem értem miért ilyen gonoszak az emberek, nem lehet élni se az életben, mert az ilyen férgektől vagyok szomorú. Nem vagyok jó ember, de nem érdemeltem ilyen sok rosszat, ez aránytalan. Kiszállni nem lehet ebből. Kiábrándító az egész, gyerekként még boldog és naiv voltam, mimdennek tudtam örülni, most meg csak a szomorúság, apátia, kiábrándultság és keserv maradt..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook