Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Erdély, Partium - rossz visszhang, de miért? fórum

Erdély, Partium - rossz visszhang, de miért? (beszélgetős fórum)


115. pink sunrise (válaszként erre: 96. - Kingi7)
2010. febr. 10. 20:27

Lehet itt is kapni ilyen füszereket,én ma vettem száritott tárkonyt pl és más "otthoni" füszereket.

Keresd és találsz:)

114. kingi7 (válaszként erre: 113. - A699eceb28)
2010. febr. 10. 19:54
Mit? Már megint mivan???
2010. febr. 10. 19:53
csak nem bírod ki:)))))
112. kingi7 (válaszként erre: 101. - 3b816157ed)
2010. febr. 10. 19:50
Hát ebben egyet értek, sajnos vannak tudatlan emberek, hogy ne kapjanak kettős állampolgárságot...szomorú...
111. kingi7 (válaszként erre: 100. - Gabilive)
2010. febr. 10. 19:49
Mivan??? :9 hát nem is tudom, hallottál már székely vicceket? jaaaa, hogy nem :) akkor megértelek... az, hogy fafejű nép nem én találtam ki, hanem a székelyek mondják maguk között, de ezt tudnod kéne, hisz ismered őket...vagy nem? :)
110. kingi7 (válaszként erre: 99. - 3b816157ed)
2010. febr. 10. 19:46
Nem érzem, hogy szégyelni kellene magamat, de miért is? :) Mert van egy véleményem, ami alapokon nyugszik? :)))
109. 3b816157ed (válaszként erre: 107. - Gabilive)
2010. febr. 9. 23:24

semmilyen rossz vélemémyem nincs rólunk

ugye

mert mi egy nép vagyunk

akárki akármit is mond

108. gabilive (válaszként erre: 106. - 3b816157ed)
2010. febr. 9. 23:23
Jó éjt!
107. gabilive (válaszként erre: 105. - 3b816157ed)
2010. febr. 9. 23:22

Mi is szoktunk Békéscsabára járni,kb havonta egyszer.

És örülök,hogy te is azok közé tartozol,akiknek nincs olyan rossz véleménye rólunk:)

2010. febr. 9. 23:21
jóéjt mindenkinek
105. 3b816157ed (válaszként erre: 100. - Gabilive)
2010. febr. 9. 23:19

néha megyünk Nagyszalontára is

Békéscsabai vagyok

nincs messze

104. 3b816157ed (válaszként erre: 103. - 3b816157ed)
2010. febr. 9. 23:16

na meg persze a Nagymagyarország területére

ahova visz a szél:)

2010. febr. 9. 23:14
amikor csak tehetem Erdélybe utazunk hisz hazánk
102. 3b816157ed (válaszként erre: 100. - Gabilive)
2010. febr. 9. 23:12
nekem is rosszul esett mert én is magyar vagyok
2010. febr. 9. 23:11

hát emberek sajnos vannak még tudatlan emberek

jártatják a szájukat, hogy így romániai magyarok ne kapjanak "kettősállampolárságotmertakkormiéhenhalunk"

szégyen, hogy egy honfitársáról így beszél valaki

100. gabilive (válaszként erre: 96. - Kingi7)
2010. febr. 9. 23:10

De elolvastam,és tudom,hogy az exed mondta,de mint tudjuk,ő nem volt éppen mindenben a topon:)

És látod,megint te írtad azt,hogy "fafejű nép"!Egyrészt én nem tudom ,mikor mondtam rólad(vagy rólatok) hasonló negatív jelzőt?!Szóval ne csodálkozz,ha valaki megint megsértődik(pedig te nem is sértő szándékkal írtad,igaz?).Másrészt meg újra arra célzol vele,hogy ez egy külön nép!Na,erről beszélek:)

99. 3b816157ed (válaszként erre: 96. - Kingi7)
2010. febr. 9. 23:08
szégyeld el magad
98. 3b816157ed (válaszként erre: 34. - Gabilive)
2010. febr. 9. 23:06
és gyönyörű
97. 3b816157ed (válaszként erre: 1. - Ab4b6bc17d)
2010. febr. 9. 22:58

szia

én nem hiszem hanem tudom, hogy ti is magyarok voltatok, vagytok és lesztek is

sajnálom, hogy így jártunk(mert mi a határon innen is sokan megjártuk) és sok sok kitartás kívánunk nektek

96. kingi7 (válaszként erre: 95. - Gabilive)
2010. febr. 9. 22:54

Akkor te nem olvastad amit írtam... az ex párom mondta -Ő A SZÉKELY-, hogy más vonalról ered, és a székely a valódi magyar nép aztán összekapcsolódtak és azt is írtam, hogy nem tudom a sztorit!!!!, ne nekem mond, nem én mondtam...

A legelső hozzászólásom egy rövid általános hsz volt, nem regény... írtam benne rosszat, de JÓT IS, amit ti figyelembe sem vetettek... nem ecsetletem, hogy vannak kivételek-mint mindenhol-lehet, hogy a ti környezetetekben nincs... na jó abbahagytam két hajóban evezünk, tényleg fafejű nép :)))))



Csorba, nekem a receptben feketebors, lestyán, bors, vegeta és paradicsomlé szerepel...csak mivel nincs ilyen fűszer nálunk és szeretnék főzni, nem tudom ezt mivel tudom helyettesíteni...ezért érdeklődtem, na mindegy

95. gabilive (válaszként erre: 92. - Kingi7)
2010. febr. 9. 22:44

Tényleg úgy tűnik,hogy más hullámhosszon vagyunk,mert én meg pontosan nálad látom azt,hogy kiforgatod a szavamat,vagy megsértődsz.Pedig tényleg nem sarkítok le semmit,és kisebbségi érzésem sincs,mivel nem érzem magam semmivel sem rosszabbnak,mintha ott születtem volna Magyarországon.A neveket sem gondolnám,hogy kisarkítottam,csak elmagyaráztam,hogy miért van annyi románosított név.

Kéred,hogy fejtsem ki bővebben,miért nem tetszik,hogy kihangsúlyozod,hogy "mi magyarok vagyunk".Hát épp ezzel van bajom,hogy ennyire kihangsúlyozod!Mintha ezzel azt mondanád,hogy mi nem azok vagyunk.Egyébként konkrétan meg is jegyezted több hsz-ban is,hogy mi más nép vagyunk,más vérvonal stb.Aki ezt állítja,az tényleg olvasson már el egy törikönyvet!

Azt írod,hogy nem rosszindulatból,sértésből írod,amiket írsz,és nem általánosítasz.Akkor olvasd már vissza a legelső hsz-dat,meg még néhányat,hogy miket írtál.Azért azt nem nagyon lehet máshogy értelmezni!Elég világosan megfogalmaztad a véleményed az egész "népről"!


A csorbához nem igazán értek.Az tipikus román étel,mi is csak "utánozzuk":) Ha jól tudom,talán a lestyán(vagy leostyán?) a fő fűszere,de ezenkívül még lehet ízesíteni csomborral,tárkonnyal,korpaciberével(ezt ne kérdezd,micsoda,mert fogalmam sincs:)).Mindenki másképp készíti.

De mondom,én nem vagyok benne nagy szakértő,ha néha csinálok,megveszem a boltból a Bors nevű fűszerkeveréket,és azt teszem bele:)

94. kingi7 (válaszként erre: 93. - A699eceb28)
2010. febr. 9. 22:35

Azért nem tudom leírni máshogy, mert teljesen más a gondolkodásmenetetek! Az olyan székelyes :) ezt ne vedd rossz néven kérlek, nem véletlen a sok székely vicc :)))

Én nem hiszem, hogy írtam volna, hogy "mindenki szar alak" és hadd ne ismételjem önmagam kérlek, inkább olvasd el amit írtam mégegyszer! :)


Azért arra is kiváncsi lennék, hogy te nem követtél el hibákat? de inkább nem megyek bele, mert még én nem sértődőm meg, amiért beszóltál, az eltartás miatt... és nem egy székelyről beszéltem, csak egy példa volt...


Való igaz nem volt kérdés, de az sem, hogy én vagyok a hülye, ha eltartottam..nem tudod az előzményeket...

Örülök neki, hogy te szeretsz dolgozni!


Örülök én is,hogy boldog elégedett ember vagy!

Nagyon jól elbeszéltünk egymás mellett, csak nem azt olvastad amit ítam, hanem amit olvasni akartál, hogy én kompletten az összes erdélyit egy kalap alá veszem...

Nekem mindegy, azt látsz amit akarsz... talán ki kéne nyilni a világnak és körbenézni, hogy lehet-e benne valami? Nem azt mondtam, hogy te vagy ilyen...

Azt sem hiszem, hogy különbek lennétek a magyarországi magyaroktól- így már jó? :)))-

93. a699eceb28 (válaszként erre: 90. - Kingi7)
2010. febr. 9. 22:22

nem????


pedig ahogy írtad úgy jön le el tartottál egy erdélyit és akkor mindenki olyan szar alak


akkor írd le másképpen de tényleg nem vagyunk egy hullám hosszon:)


hát ?????

nem forgatom ki te írtad le hogy el tartottál valaki nekem ez egyet jelent sajnálom én meg így gondolom én pl nem tartanék el senkit

Én szeretek dolgozni nekem sincsenek anyagi gondjaim :)))))

de erről nem volt szó szerintem ki hogy áll anyagilag????????


nem ez volt a kérdés


szerinted mind egyformák vagyunk mondhatunk akár mit akkor is ez lesz a véleményed mit sok mindenkinek de ezt mi már meg szoktuk szerintem :(((((((


kár pedig nem tudjátok tudod miről maradtok le

de nem szerethetünk mindenkit ezért vagyunk emberek mindenkinek más a véleménye ezért vagyunk civilizáltak meg lehet beszélni de nem kell egyet érteni


csak akkor nem kell mindenkit egy kalap alá venni:))))))

további szép boldog életet kívánok neked örülök hogy meg találtad a boldogságot:))))))))))))))

92. kingi7 (válaszként erre: 89. - Gabilive)
2010. febr. 9. 21:56

Ezt próbálom :) csak valahogy nagyon máshogy értelmezitek, amiket leírok...valahogy tényleg más hullámhosszon vagyunk... Minden szót sértésnek veztek és úgy kezelitek,pedig semmi ilyen nincs benne-lásd nevek- nem rosszindulatból írtam!!! Már nem is tudom,mit merjek leírni...mert mindenért mindenki megsértődik és teljesen máshogy értelmezi.



Tényleg, egy kérdés... a Bors fűszert mivel tudom nálunk helyettesíteni a csorbához???

91. kingi7 (válaszként erre: 88. - Gabilive)
2010. febr. 9. 21:53

Köszönöm hozzászólásodat, a név dolgot nem kell így kisarkítani :) Nem ott élek, csak azt próbáltam leírni, hogy régebben "tüntetőleg" olyan magyar neveket adtak, amit nem lehetett románra lefordítan, ennyi meg,hogy szerintem magyarnak magyar nevet! Engem itthon is kiráz a hideg, amikor olyan nevet adnak, hogy Aleandró, Armandó, Isaura...sorolhatnám...minden népnek megvannak a nevei... ugyanakkor nagyon sok szép ősi név is van a Székelyeknél, ami nálunk nincs vagy ritka :) Apor, Lehel.... Ki modta, hogy a ti bűnötök? Komolyan ki vagyok akadva miket vesztek magatokra és mit hoztok ki egy leírt dologból!!!

Mindegyikőtők ilyen kissebbségi komplexusban szenved? Ez nem egy jó tulajdonság...


"Nekem inkább azok a megjegyzéseid nem tetszenek,amikor olyanokat írsz,hogy:"pedig magyarok vagyunk". MI IS MAGYAROK VAGYUNK!"

No ezt fejtsd ki bővebben, lehet,hogy én vagyok a hülye,de nem értem!!!!!!!!


Ja és azt is írd már le, hogy mit írtam, mik vagytok?


Vélemény, igen volt egy ismeretségi kör...ez egy része, de van egy másik, dolgoztak nálam is 4 építkezésen vagyok túl, vállalkozó vagyok, dolgoztak erdélyiek alvállalkozóként, mostani páromnak is volt kapcsolata... ez több szál, itt jobban nem megyek bele...

Nálatok is,hogy megnyilt a határ sok minden változott, kevésbbé maradt bürokratikus, hihetetlen fejlődésnek indult románia, magyarország elbújhat mellette...

90. kingi7 (válaszként erre: 86. - A699eceb28)
2010. febr. 9. 21:41

Miért ne írjak? Én nem sajnáltatom magam egyáltalán, hála a jó istennek,nincsenek anyagi gondjaim :) Ahhoz, hogy eltartottam, vagy sem, nincs köze annak,hogy milyen az erdélyi nép egy jó része-itt azt vogod belőle következtetni, hogy mindenki :DDDD-

Látod,Látod, nem értesz te semmit! Ti kérdeztétek,ha jól tudom, hogy mi a bajom VELETEK, erre támadsz, nem buta vagyok, más volt az oka, de semmi közöd hozzá úgy gondolom, mert nincs kedvem ahhoz, hogy cinikusan kiforgasd és úgy járjunk, mint amikor nyuszika elment kölcsönkérni a létrát a rókától :DDDD

2010. febr. 9. 09:05
Egyébként szerintem tök jó ez a fórum,mert így talán sikerül jobban megismerni,és ezáltal megérteni egymást,és nem előítéletekkel nézni egymásra.Persze,ehhez némi hajlandóság is kell!
2010. febr. 9. 09:01

Így már érthető,hogy rossz véleménnyel vagy az itteniekről!Rosszul választottál,kifogtál egy olyan pasit,akire tényleg ráillik mindenféle negatív jelző,és az ő családját,haverjait,ismerőseit,környezetét ismerted meg.Márpedig,mint tudjuk "madarat tolláról...".

De hidd el,nem mindenki ilyen,a 10-ből nem 8-9,csak éppen annyi,amennyi bármilyen más nemzetben is.Az a pasi lehetett volna akármilyen nemzetiségű.De ebből még nem kellene általános következtetést levonni.

Ha figyelmesen elolvasod a hsz-aimat,láthatod,hogy én nem állítottam sehol,hogy mi szentek vagyunk,vagy tökéletesek,sem azt,hogy te rossz ember vagy,és a szavaidat sem akarom kiforgatni,csak megpróbállak megérteni,hogy miért ennyire negatív a véleményed rólunk,és erre próbálok reagálni,megmagyarázni dolgokat,amit te nem érthetsz(ami egyébként normális,hisz nem itt élsz).

Pl. a nevekkel kapcs. írod,hogy egy Erzsébet ne legyen Elisabeta.Namost az én nevem is románul van beírva az anyakönyvi kivonatomba,és képzeld,nem azért,mert a szüleim így akarták,hanem,mert akkoriban egyszerűen csak így voltak hajlandóak beírni.Szerencsére manapság már más világ van,az én lányom Janka-Jázmin,és így is van beírva,magyar betűkkel,ékezetekkel,de volt idő,amikor ezt nem lehetett,ezért lett olyan sok Andrei,Ladislau,Iosif,és sorolhatnám.Az sem volt tökéletes megoldás,hogy olyan neveket válasszanak,amiket nem lehet egyáltalán románosítani,mert húgomnak már abszolut magyar nevet választottak(okulva az én esetemből),Beáta-Enikő,és mit gondolsz,hogy írták be?Beata-Eniko!

Szóval ezt felhozni úgy,mintha a mi bűnünk lenne,nem fair.

Nekem inkább azok a megjegyzéseid nem tetszenek,amikor olyanokat írsz,hogy:"pedig magyarok vagyunk". MI IS MAGYAROK VAGYUNK!

Ezt kellene megérteni!Azt a határvonalat húzhatták volna máshova is.Ha te is erre az oldalra estél volna,akkor már nem lennél magyar?Csak mert nem Magyarország területén élsz?

2010. febr. 9. 08:20

nem akarlak bántani:)


de rengeteg lányt ismerek akik el tartanak pasikat kérdeztem miért ????????????????????????

válasz MERT BUTA VAGYOK :((((

HA JÓZAN PARASZTI ÉSSZEL GONDOLKODIK VALAKI ILYET NEM CSINÁL

JA ÉS A SZERELEM NEM INDOK :)))))))

86. a699eceb28 (válaszként erre: 70. - Kingi7)
2010. febr. 9. 07:58

na drágám ennél többet nem is kellet volna írjál


az ilyen nők megis érdemlik ha el tartanak valakit ez neked BIZONYÍTVÁNY


sajnáltatod magad hát ez csak a saját butaságod


mert meg értem ha valaki 4-5 hónapig el tart valakit/azt is nehezen/

de hogy 4-5 évig


az ilyeneket mindjárt meg is sajnálom az ilyenek meg érdemlik akinek egy csepp esze van az nem tart el egy pasit 5 évig


bocsi de ez a véleményem ezek után már többet ne is írjál

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook