Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Erdély, Partium - rossz visszhang, de miért? fórum

Erdély, Partium - rossz visszhang, de miért? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
25. kingi7 (válaszként erre: 23. - A699eceb28)
2010. febr. 6. 19:00
Igen, ez a jó tulajdonság...
24. kingi7 (válaszként erre: 22. - Gabilive)
2010. febr. 6. 18:59

látod, pl ez is egy tulajdonság, valamitleír az ember és máris a kisebbségi komplexus jön elő belőletek és rögtön támadtok, mert azt hiszitek, titeket akarnak bántani, semmi rossz szándék nem volt a föltúrásban, csak akkor eltévedtem és lásd, hogy van valami fogalmam róla, hol van és milyen...

Én sem vitatkoztam, egy vélemény volt és válasz a miértre :)


Igen ezt mondta annak idején a volt párom, mert én nem tanulmányoztam a székelyeket, hogy honnét, hogyan erednek, utáltam a törit, ő szerette.( mellesleg székeLy gyerek volt)

2010. febr. 6. 18:59

ott más a felfogás igazad van


ott sokkal de sokkal összetartóbbak


itt ezt nem tapasztalom

22. gabilive (válaszként erre: 21. - Kingi7)
2010. febr. 6. 18:45

"nem, 3 felé oszlik, ezt pont ők mondták, más "vérvonal" vannak az erdélyiek, magyarok és székelyek, a valódi magyar nép a székely-eredetileg. . . . ez elmondták"


Erre mondtam,hogy baromság.Te írtad,hogy "elmondták".

Mindegy,különben,nem akarok vitatkozni,mindenki másképp látja.

Nem a földtúrásokból kell kiindulni,aminek-csak úgy mellesleg-magyarországi cég volt a kivitelezője!Egyébként már rég megcsinálták.

21. kingi7 (válaszként erre: 20. - Gabilive)
2010. febr. 6. 18:30

Nem mondta senki, tapasztaltam, és egy kicsit kiélezed, szerinted baromság... szerintem meg nem, más felfogás, más életvitel... Tudom hol van Nagyvárad :) megcsinálták már azokat a földtúrásokat? Amikor fel volt bontva az egész város, nem volt egyszerű közlekedni :)

Én kb 10-ből 8-9-nél találtam azt, hogy várja, hogy a sült galamb a szájába repüljön...

Nos én a fórumhoz szóltam hozzá, ha valaki csak említette volna, nem írtam volna véleményt... ezt 5 év tapasztalata alapján tettem meg, volt, hogy 3 hetet voltam kint Gyergyóban....

Hozzá teszem, vannak kivételek!!! Mint mindenhol.... de kevés "igyekvőt" láttam, az biztos...szinte egyet sem...

20. gabilive (válaszként erre: 18. - Kingi7)
2010. febr. 6. 18:24

Ez egy nagy baromság,akárki is mondta!

Én egyébként Nagyvárad környékén,a magyar határtól kb 10 km-re élek.

Namost azt akarod mondani,hogy aki azon a képzeletbeli vonalon-amit határnak hívnak-erről él,az "lusta,stb",aki a vonal másik oldalán él,az meg nem?!(arról nem beszélve,hogy az a határ nem mindig ott volt,ahol most).

Most mondhatnám azt,hogy az itteniek meg pont ellenkezőleg gondolják,de nem mondom,mert szerintem semmilyen népről nem lehet ilyen elítélően véleményt mondani,csak emberről!Márpedig lusta,haszonleső emberek mindenhol vannak,határon innen és túl,sőt a világ minden táján.

19. kingi7 (válaszként erre: 17. - Evyke89)
2010. febr. 6. 17:47
Helyesbítek, Székelyföldön jártam, elsősorban Hargita megyében... volt viszont Nagyváradról, Aradról, Sepsiszentgyörgyről, SzékelyUdvarhelyről, Csíkszeredából,Gyergyói medence és környéke, Marosfő...stb ismerősök, akárhányszor ott voltam az életükről sokat beszéltünk, láttam az életvitelüket, ki hogyan próbált szerencsét magyarba... Na most lehet mondani, az nem is Erdély, de nagy a hasonlóság, vagyis a szavaiddal élve" egy nép"
18. kingi7 (válaszként erre: 15. - Gabilive)
2010. febr. 6. 17:44
nem, 3 felé oszlik, ezt pont ők mondták, más "vérvonal" vannak az erdélyiek, magyarok és székelyek, a valódi magyar nép a székely-eredetileg.... ez elmondták, de pontosan nem tudom visszajátszani már hogy,hogy is van ez :)
17. evyke89 (válaszként erre: 14. - Kingi7)
2010. febr. 6. 16:08
És azt megkérdezhetem, hogy Erdély melyik részét ismered? Csak kiváncsiság, semmi több..
16. evyke89 (válaszként erre: 15. - Gabilive)
2010. febr. 6. 16:06
Egyetértek! :)
15. gabilive (válaszként erre: 12. - Kingi7)
2010. febr. 5. 23:20

"A felfogásuk egy kicsit nagyon máshogy csattog,mint a magyaré, egy pörgős magyar élete összeegyezhetetlen egy ilyen "megalszik a tej a szájában" típussal. Egyszerűek, mint a faék."


Ezt most kiről is írod?

Mert az erdélyiek is magyarok!Vagy nem???

Nem egy külön nép!Ugyanarról a népről beszélsz,ami te magad is vagy,a többi csak helyrajzi kérdés.

14. kingi7 (válaszként erre: 13. - Evyke89)
2010. febr. 5. 23:07

Nem tudom azt mondani, hogy egyéni vélemény...5 évig tapasztaltam a környezetét ismeretségi körét.

Hozzá teszem inkább, tisztelet a kivételnek!

És rajtam kívűl, akik viszont tapasztalták az erdélyi morált, kb vagy 5 ember véleménye...

13. evyke89 (válaszként erre: 12. - Kingi7)
2010. febr. 5. 21:26
Azért nem kellene általánositani! Kicsit el vagy tévedve... nekem a forditottja a véleményem... pl. Ugyhogy egyéni véleményt szerintem okosabb alkotni.
12. kingi7
2010. jan. 2. 12:44

Hát erről nem keveset tudnék mesélni!


Röviden: ami mellettük szól, jobban ismerik a magyar történelmet,mint mi, összetartóbb nép


Ami ellene: Egy lusta nép, pató pál módjára dolgoznak, minden nap dolgoznak egy kicsit, hogy holnapra is maradjon. Külföldön is azt keresik, hol tudnak valakire rátelepedni és kihasználni, az utolsó filléréig.


A felfogásuk egy kicsit nagyon máshogy csattog,mint a magyaré, egy pörgős magyar élete összeegyezhetetlen egy ilyen "megalszik a tej a szájában" típussal. Egyszerűek, mint a faék.

2009. okt. 22. 13:55

Az egesz abbol adodik, hogy a magyarorszagi magyarok egyaltalan nem ismerik a sajat tortenelmuket. Mert ha egy kicsit is vennek a faradtsagot utananezni akkor rajonnenek, hogy erdelyben 1000 evvel ezelott is magyarok eltek. Hogy a politikai hatalom ide/oda csatolt bennunket az nem a mi hibank. Mi akarhova csatolnak erdelyi magyarok maradunk. Es ne essen senki nagy tevedesbe, hogy magyarorszagra akarna menni innen mindenki. Ott sem kolbaszbol van a kerites es meg ha le is romanoznak a tudatlansagukbol fakadoan ezek utan mit varnak?


Mindenkinek csak a fold kene az emberek nelkul. Konnyu a gyuloletet a politikusokra fogni. Ha az apak es anyak vettek volna a fardtsagot elmeselni a gyerekeiknek az igazsagot ( ahogy a mieink tettek) akkor nem tartanak itt ahol most tartunk.

10. ab4b6bc17d (válaszként erre: 8. - Gabilive)
2009. jún. 7. 22:11

Egyetértünk.


A román példát csak példának írtam le :) engem csak az ilyen ember tudatlansága miatt zavar, mert ő(k) teljesen komolyan gondolják, hogy Romániában csak románok élhetnek. He, he. Már inkább csak nevetek az ilyesmin.

9. ab4b6bc17d (válaszként erre: 7. - C42aaaac41)
2009. jún. 7. 22:07

A kisebbség alatt ebben az esetben a külhoni magyarokat érted?


Furi dolog, mert azok a magyarországi magyarok, akik ellenségesek a környező ország magyarjaival, vajon hogy éreznék magukat hasonló esetben?


Most, félreértés ne essék, én sem tolerálnám az olyanokat, akik pl. menekültként nagylábon élnének, ingyen... magyarán, akik nem becsülnék meg magukat, hogy kaptak még egy esélyt a sorstól.

...de aki esetleg áttelepül és "normálisan" gürcöl nap mint nap... a saját bőrömön tapasztalom én is, hogy a sok tanulás, diploma ellenére (nem úgy vettem!) egy segédmunkás is hasonlóan keres, mint az, aki több iskolát is elvégzett, hogy vigye valamire.

Már felvérteztem magam, mégis értetlenül állok pl. a saját barátnőm szüleinek a megnyilvánulásai előtt... na, szóval az ilyesmit nem értem és elég rosszul tud esni egy ilyen dolog, méga akkor is, ha már több éve élek Magyarországon.

8. gabilive (válaszként erre: 5. - Ab4b6bc17d)
2009. jún. 7. 00:16

Én meg ott éltem 15 évet(Pece-parti Párizsban).:)

Hogy mibe nyúltál bele?Majd meglátod!Legalábbis nekem az a tapasztalatom,hogy bárhol bármikor felmerül ez a téma,mindig indulatokat vált ki,és vita lesz belőle.De itt ne igy legyen!

Az,hogy "román"-ak neveznek,szerintem még nem olyan nagy baj,valószinűleg,ha Angliából él ott valaki,arra meg azt mondják,hogy az "angol".Szóval,ezt fel lehet fogni úgyis,mint egy jelzőt,mintha azt mondanák,hogy "az a vöröshajú",vagy az a "sovány",stb.

A baj inkább az,hogy sokan...-hm,hogy is irjam ezt,hogy ne legyen sértő?Bár,akinek nem inge,ne vegye magára!Szóval,sokan azt mondják,hogy az itteniek elveszik a munkát.És a magyarországi magyarok,akik külföldre mennek dolgozni?Ők nem veszik el a munkát az ottaniaktól?

Az itteniek minimálbérért dolgoznak?És ez kinek a hibája?Annyiért dolgoznak,amennyit a munkaadó ad.Nekik biztos még igy is megéri(bár szerintem ez egyre ritkább,mert már itt is keresnek annyit,mint az ottani minimálbér,legalábbis mifelénk).Ha meg többet kapnának,akkor meg az lenne a baj,hogy ők miért kapnak többet.Az ottani magyarok is azért mennek külföldre dolgozni,mert megéri nekik.Pedig lehet,hogy abban országban az is kevésnek számit.

Elveszik a lakásokat?Ugyan kitől?Én speciel senkit sem ismerek,aki ingyen kapott volna lakást,azért mert menekült.Egyáltalán,ilyen,hogy menekült,már nem is létezik kb.20 éve,amióta a rendszerváltás volt.Sőt,mivel baromi nehéz állampolgárságot kapni,ezért nem is kaphatnak lakást.Meg kell venni.Pénzért.Az meg ugyanannyi,mint bárki másnak.

Egyébként ezt az egész ellenszenvet a politikusok generálják.Úgy befolyásolják,uszitják a jónépet,ahogy az ő érdekük megkivánja.És ezt az emberek többsége észre sem veszi.A szomszédok,kollégák,ismerősök között általában semmi gond nincs a hovatartozásuk,vagy a nemzetiségük miatt.Ha probléma van,az nem emiatt van.De esetleg könnyebben rá lehet fogni,mint belátni a valós okot.

Itt is ez van.De úgy veszem észre,hogy itt egyre jobban kezd kinyilni az emberek szeme,és nem hagyják befolyásolni magukat.

2009. jún. 6. 23:06

talán azért van ez,mert olyan rosszak a tapasztalataink a külhoni magyarakról.nekem is volt sok kollégám aki ide jött dolgozni.egyetlen egy volt a sok közül aki normálisan dolgozott és normálisan is élt.a többi meg dolgozott szinte ingyen,így a mi munkánk értéke lecsökkent a béka s...alá.volt olyan is aki ingyen jutott lakáshoz,mert ő menekült volt.volt aki meg ide mentette a pénzét a rendszerváltás után.

de persze azt tegyük hozzá,hogy nem szabad általánosítani,de az emberek igen is előítélettel rendelkeznek.a kisebbséget mindig szidalmazzuk.mert ilyenek vagyunk mi emberek!:D

6. ab4b6bc17d (válaszként erre: 4. - C42aaaac41)
2009. jún. 6. 22:54

Különben nem tettem volna fel a kérdést.


Természetesen lehetőleg csak indulatok nélkül.

5. ab4b6bc17d (válaszként erre: 2. - Gabilive)
2009. jún. 6. 22:52

Mibe? :)


Várom a pozitiv és negatív véleményeket, hogy el"csevegjünk" róla.


Egyébként én partiumi magyarnak születtem a Pecse-parti Párizsba :) és büszke is vagyok rá. Annyit kell tudni rólam, hogy tiniként, kényszerűségből költöztem az anyámmal Magyarországra (nem szabad akaratomból, no, félreértés ne essék, nem volt bajom Magyarországgal, de én szerettem a szülővárosom, ha egy mód lett volna rá, nem jövök el. Máig is a szívemben élnek a nosztalgikus emlékek, bár már 1992. óta Magyarországon élek).

Bár magyarnak születtem, románul is tudok, hiszen a kétnyelvűség adott volt.

Átkerülve, Baranya megyében kezdtem el a középiskolát, érettségiztem, majd továbbtanultam és diplomáztam is. Ezt csak azért írom le, hogy ne higyjék azt, ingyenélő vagyok itt, dolgozom, minimálbérért.

Mióta férjhez mentem egy magyar (tulajdonképpen sváb) fiúhoz érzem úgy, hogy van otthonom :( hogy most talán hazaérkeztem. Mert bár otthon is értek támadások magyarként, megtanultam kezelni őket (köztük is vannak még rendes emberek). Itt viszont, a saját nemzetiségemben sokszor érthetetlenül kapom fel a fejem a gyűlölködő hangokra...

... most csak egy vicces példa, amikor - már itteni ismerősök is, akik tudják hogy ki vagyok, honnan jöttem, stb. - mégis úgy beszélnek az esetleges romániai testvérfalu vendégeiről, hogy "jött a román"...

2009. jún. 6. 22:50
Biztos,hogy tudni szeretnéd?
3. d57f965cbe (válaszként erre: 1. - Ab4b6bc17d)
2009. jún. 6. 22:30

ez egy olyan kérdés, hogy én erdélyi létemre se tudok hozzászólni..


annyit tudok, hogy tényleg sokan nem értik , hogy én MAGYAR vagyok, de Romániából..

s akkor magyarázok: magyar nemzetiségű, román állampolgár..

itt szüllettem, itt kell éljek, a szívem hiába magyar, akkor is ehhez az országhoz tartozom..

az ország törvényeit kell betartsam..

azt csak mi tudjuk itt mit jelent nekünk itt élni..

a média mostanában eleget mutat, mi folyik itt..

én nem hagynám el a szülőföldem, de szeretném ha több jogunk lenne..


sokszor azt gondolom, hogy mi sokkal jobban figyeljük mi van ott nálatok, mert mi legtöbbet azokat az adókat nézzük..jobban ragaszkodunk az ünnepekhez ami régebb tiltva volt.. és sok mindenhez ami a magyarsághoz köt

de van egy olyan érzésem, hogy tényleg nem szívesen látnak ott..most ennyit egyelőre ennyit irok..

2. gabilive (válaszként erre: 1. - Ab4b6bc17d)
2009. jún. 6. 22:28
Hűha! Te most jól belenyúlsz valamibe!
2009. jún. 6. 22:20

Az utóbbi időben egyre több negatív véleményt hallok Erdélyről, az erdélyiekről.

Kíváncsi lennék, miért mondják az ottani magyarokról, -tudatlanul, de automatikusan -, hogy "románok"? Miért gondolják az itteni magyarok, hogy egy romániai magyar szívesen hagyja el otthonát, hogy máshol éljen, teszem azt Magyarországon? (elvégre sok magyar ember is külföldre távozik, mégsem kapnak érte annyi hideget ott, mint a romániai magyarok itt, Magyarországon...) Sokan miért hiszik azt, hogy az erdélyiek elárasztják Magyarországot?

Sokszor az az érzésem, mindegy hogy kit, csak gyűlölni lehessen valakit/valakiket. Ezúttal a saját nemzetiségüket?


Kinek, mi a véleménye? Tapasztalata? Érzései?

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook